תוסף תזונה טבעי – תוסף תזונה טבעי Evolution לחיזוק מדהים של מערכת החיסון!

תוסף תזונה טבעי תוסף תזונת על לחיזוק כלל מערכתי!

תוסף תזונה טבעי תוכן מדעי – החמישיה החיסונית Evolution

חמשת השמנים על כל המרכיבים ואופן פעולתם.

חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
משמש כ "חיסון טבעי" תוסף תזונת על " חמשת השמנים" המפ, ג'ינג'ר, כורכומין, רימונים וצ'יה לחיזוק מדהים של מערכת החיסון!!!

תוסף תזונה טבעי – נטילה של שמנים אתרים, שאותם נכנה פשוט כשמנים, הינה מסורת ארוכת שנים הנפוצה בכל העולם.

מהרגע בו למד האדם לקחת חלקי צמחים ולבצע בהם תהליך זיקוק, אשר מוציא את המרכיבים מהצמח באמצעות אדי מים לכדי פאזה מימית ושומנית, הוא גילה את הפוטנציאל הרפואי של תערובות אלו. שימושים נפוצים היו מריחה על העור במקומות שונים, צריכה על ידי אכילה ויישום השמן בגוף. תוסף תזונה טבעי – מלבד היות השמנים כלי טיפול יעיל בעולם העתיק, גם המדע המודרני חזה בפוטנציאל של התערובות המזוקקות מהצמחים.

תוסף תזונה טבעי תחום בלעדי בעולם הנקרא ארומתרפיה, מקדיש את מרבית מאמציו בכדי לתור אחרי צמחים שהשמן המופק מהם גורם להשפעות טיפוליות בגוף האדם, למגוון גדול של תחלואות עם דגש על הפן החיסוני של השמנים. המושג חיסוניות למעשה מדבר על פעולה מונעת, על ידי נטילה של תרופות בכדי למנוע הידבקות או התפתחות של מחלה. אחד החיסונים הראשונים שנעשו, בוצע על ידי אדוארד ג'נר, שהחדיר לגופו של ילד עני ובריא נגעים של אבעבועות הבקר.

לאחר תקופה מסויימת הוא החדיר אליו נגעים של אבעבועות שחורות, ולמרבה שמחתו גילה כי הילד לא נדבק במחלה. כך נולד החיסון הרפואי הראשון, אך עמים בכל העולם השתמשו בצמחי מרפא כדרך של שגרה על מנת לחסן את הגוף מפני מחלות שונות וכיום, כמות המחקרים התומכת במסורות אלו רק נערמת.

תוסף תזונה טבעי
תוסף תזונה טבעי

תוסף תזונה טבעי

תוסף תזונה טבעי – תערובת השמנים Evolution אבולושן, כוללת חמישה סוגים של שמנים שמקורם בזרעים ושורשים, כאשר לכל אחד מהשורשים תכונות ייחודיות ותכולת חומרים בעלי השפעות על הגוף. כשנדבר על תכונותיהם של המרכיבים, נתייחס לתועלת הנובעת מהם בעת מחלה, אך חשוב לציין כי ההתמודדות הכי טובה כנגד מחלות היא המניעה שלהם! לכן ההתמדה של נטילה הינה גורם המפתח לשימור החיסוניות של הגוף. ככלל, תכולת המרכיבים של שמנים הינה תרכובות שומניות, טרפנים, טוקופרולים, פוליפנולים וסטרולים.

מגוון התרכובות משתנה בין השמנים ממקורות שונים, ולכן נעבור על אותם מקורות ונסתכל על עדויות ממחקרים מסביב לעולם המחזקים את הטענה כלפי תכונותיהם השונות. שמן המפ, או זרעי המפ, מגיע מזנים של צמח ה HEMP, אשר מכיל כמויות נמוכות ביותר של המרכיב הפסיכואקטיבי THC, ומיועד לשימוש עבור תעשיות טקסטיל ותזונה.

הזרעים הייחודיים שלו מכילים חומצות שומן חיוניות, כאלו שהגוף אינו מסוגל לייצר כאשר הבולטות הן חומצה לינולאית, ההופכת גם לאלפא לינולאית וגאמא לינולאית.

חומצות אלו, אשר קיימים בזנב הפחמני שלהן מספר קשרים כפולים בין אטומי הפחמן, הופכים אותן לחומצות שומן פולי-בלתי רוויות (PUFA). PUFA, כאשר חומצות אלפא וגאמא ביניהן, העשירות בקשרי אומגה-3 (קשר כפול בפחמן מספר 3 בזנב החומצה), דווחו כבעלות יכולת ריסון לסרטן וגידולים, הורדת לחץ דם וכולסטרול בדם, נירמול מטאבוליזם של שומן בגוף, הפחתת התלות באינסולין בסכרת, הגברת חילוף החומרים הכולל והראו גם תכונות אנטי-דלקתיות במיוחד בהקשר של דלקות פרקים.

תוסף תזונה טבעי

חומצות שומן דומות מופיעות בשמן זרעי הרימון, בעיקר בתור חומצה פונינית מסוג אומגה 5, ושמן זרעי צ'יה. בגלל החשיבות של חומצות השומן החיוניות ובגלל האופי והכמות של נוכחותן בשמן, הוחלט להכניס את שלושת המקורות. ראוי לציין כי גם היחס בו מופיעות החומצות בצ'יה, המפ ורימון, 1:3 בין לינאולית ואלפא לינאולית בהתאמה, הינו יחס אידיאלי לשמירה את תקינות מטאבוליזם השומן בגוף.

טוקופרולים, המצויים בכל השמנים ב-Evolution אבולושן, הם קבוצת תרכובות גדולה המכונים יחדיו ויטמין E. למרות שבפני עצמו, ויטמין E אינו מראה פעילות מיוחדת בגוף ואף עשוי לגרום לתופעות לוואי בלתי רצויות, אך שילוב שלו לדיאטה כתוסף תזונה, הראה ערכים מסויימים בתור נוגד חימצון והגנה נגד רדיקלים חופשיים.

טרפנים הם משפחה ענפה של תרכובות בעלות ריחות חזקים המשמשים את הצמחים להגנה כנגד מזיקים ועבור פעולות תוך צמחיות שלהם. ססקוויטרפנים הינם משפחה של טרפנים וקיימים בתצורות שונות בשמנים של מקורות שונים.
קאריופילן הינם ססקוויטרפן המצויים בזרעי ההמפ, צ'יה, רימון, שורש הג'ינג'ר וגם הכורכום, ומשוייך למחקרים המצביעים על פעילות כמשכך כאבים, נוירופרוטקטיבי (משמר תקינות עצבים), נוגד חרדות ודיכאונות ואפילו מונע אלכוהוליזם, דרך המערכת האנדוקנבינואידית, החומר מסוגל לבצע שינויים אלו ולהטיב עם הבריאות, בג'ינג'ר וכורכום קיימות התרכובות זינגיברן וטורמרון שהראו תכונות התנגדות לוירוסים, הגנה מפני אולקוס והרגעה של כאבי בטן כתוצאה מגזים במערכת העיכול.

תוסף תזונה טבעי – פוליפנולים כגון כורכומין בשורש הכורכום, טנין בזרעי הרימון, ג'ינג'רול בג'ינג'ר, ומספר עצום הנמצא בזרעי הצ'יה וכמו כן ההמפ,

הינם אנטיאוקסידנטים חזקים והראו במחקרים רבים תכונות מגוונות למניעה וטיפול במצבים שונים כגון טרשת עורקים, הורדת כולסטרול ולחץ דם ומניעה של סוגי סרטן שונים, דלקות, ניוון מוחי, עליה במשקל וסכרת\ התכונות הנובעות מכל סוג של פוליפנול ואף בשילובים יחד פחמימות, שומנים וחלבונים משנה את פעילותם.

מדוע אנחנו צריכים את תוסף חמשת השמנים?

על פי התורה הארומתרפית, שילוב של שמנים שונים יוצרים פעילות המכסה את יעילותם של כל שמן בנפרד, כאשר עדויות של אנשים מציעות כי שילוב של הסוגים השונים אפילו מגבירים את השפעותיהם!

התכונות המיוחדות של שמן זרעי ההמפ, מציגות השפעה על מניעה וחיסוניות של שלל מחלות ומצבים שיוצרים חולשה ותחלואה בגוף. תערובת Evolution אבולושן מספקת אוסף של השמנים שנמצאו על ידי המפתחים כמועילים ביותר לתחזוקה של חיסוניות הגוף ופוטנציאל לטיפול במחלות שונות. השילוב בין השמנים עשוי להעצים את ההשפעות של כל אחד מהשמנים המרכיבים את התערובת, כלומר, כל שמן בתערובת יכול לגרום להגביר את ההשפעה של שאר שמנים והשילוב שלהם יחד מגביר את החיסוניות.

עד כה, מחקרים מדעיים לא הטו את הזרקור לתחום זה, כך שהמקורות  המסקרים את האינטראקציות בין השמנים כמעט ואינם קיימים. עם זאת, מעט מחקרים הראו כי שילובים של שמנים מסויימים עוזרים להביא את התרכובות המצויות בשניהם באופן יעיל יותר אל מחזור הדם ואיברי המטרה.

Evolution אבולושן הינה חמישיה שנבחרה בפינצטה בכדי להביא את מיטב המרכיבים אל הגוף ולעודד את החיסוניות שלו.

חשוב מאוד לציין כי לפני נטילה של כל תוסף תזונה או חומר פעיל יש להוועץ עם רופא המשפחה.

חמשת השמנים
לרכישת חמשת השמנים

חומצות שומן ואנחנו

חומצות שומן ואנחנו – חומצות שומן חיוני חומצות שומן רוויות על חומצות השומן הקיימות ב-Evolution אבולושן חמשת השמנים

תוסף תזונה - חמשת השמניםתוסף תזונה טבעי – חומצות שומן חיוני, חומצות שומן רוויות, בלתי רוויות, אומגות, פולי-רוויות פחמנים, טראנס ועוד מלים שגורמות לסחרור הראש, יכולות מאוד לבלבל את הקורא שפשוט מעוניין לדעת מה קיים במזון שהוא קונה, האם הוא טוב עבורו ואיננו מעוניין להיות "פראייר" שמרשימות אותו מלים מעולם הביולוגיה.

בטקסט זה, ננסה לסבר את האוזן בכל הנוגע לחומצות שומן ונסתכל בנוסף על חומצות השומן הקיימות ב-Evolution אבולושן בכדי להעמיק את הידע שלנו בנושא. דרך הבנה יותר פשוטה של "העולם השומני" נוכל לראות מדוע רופאים רבים ממליצים על מוצרים המכילים אומגה-3, חומצות שומן בלתי רוויות וכמובן להימנע משומן טראנס.

כדאי שנדבר על שני החלקים העיקריים של חומצות השומן המרכיבים את התמונה, מולקולת חומצת השומן.
בראש ובראשונה, נתחיל עם הראש! אטום פחמן יכול "לשלוח 4 ידיים" לאטומים שסביבו, כאשר ידיים אלו הן הקשרים בין האטומים.
ראש חומצת השומן, אשר נקרא גם חומצה קרבוקסילית, או פשוט ראש קרבוקסילי הוא למעשה פחמן ששולח יד אחת לאטום חמצן, שתי ידיים לאטום חמצן וזה מחובר לעוד אטום מימן ויד נוספת לשרשרת הארוכה שהינה הזנב הפחמני.

למעשה, קבוצה זאת היא הסיבה שהמולקולות נקראות בכלל חומצה, וכמו כן, מושפעות מאוד מחומציות הסביבה.

החלק השני, שסביבו נוצר הדיון הציבורי והצרכני הנרחב הינו הזנב הפחמני.כפי שאמרנו, פחמן "שולח ידיים" לאן שהוא יכול כאשר הפחמן של ראש הזנב נקרא אלפא, והוא שולח יד אחת לפחמן של הראש הקרבוקסילי, שתי ידיים לאטומי מימן, ועוד יד אחת לפחמן הבא בתור.

כאן אנחנו מתחילים להיכנס עמוק יותר לתוך מחילת הארנב, ולנסות להבין על מה כל הסיפור.

תוסף תזונה טבעי – האות היוונית אומגה (Ω ליוונים שביננו), מציינת בתחום חומצות השומן את המיקום בו מתרחש קשר כפול בין אטומי פחמן. מה זה אומר ? שעכשיו אחד הפחמנים בזנב מחליט לשלוח לפחמן הבא בתור שתי ידיים במקום אחת!

אז בעצם זה משאיר אותנו עם שתי ידיים פנויות. אחת לפחמן הקודם ואחת לאטום מימן. בחומצות שומן, מימן נצמד באופן טבעי לפחמנים. במצב רגיל, אין קשרים כפולים בין הפחמנים.

כל אחד מהם שולח ידיים לשני אטומי מימן והקצה של הזנב שולח שלוש ידיים לאטומי המימן. חומצות כאלו נקראות חומצות שומן רוויות, כי יש בהם את המספר הכי גדול של מימנים שהן יכולות להכיל.

מצד השני כאשר מתרחש קשר כפול, החומצה הופכת לחומצת שומן בלתי רוויה. באותו הרגע, אנחנו פותחים עוד דלת ב"עולם השומני" ונכנסים עמוק יותר להבנה של למה חומצות השומן הבלתי רוויות טובות עבורנו.

אז למה כל רופא יגיד לנו להפחית את כמות השומן הרווי ?

הסיבה העיקרית טמונה בצורה ששומן נספג בגוף. שומנים שאנחנו צורכים מהמזון עוברים עיבוד בכבד והופכים לכולסטרול, שלא תבינו לא נכון, כולסטרול הוא חשוב מאוד ומרכיב הכרחי במבנה של התאים בכל הגוף, אבל איפשהו בדרך, חומצות שומן רוויות יכולות לגרום להווצרות של כולסטרול לא כלכך דחוס (LDL), ולו יש תכונות "דביקות".

ל-LDL יש נטייה להידבק לדפנות של כלי הדם, להעלות לחץ דם ובאכילה מופרזת גם לבעיות לב ואינספור בעיות אחרות. לעומת זאת הנטייה של חומצות שומן בלתי רוויות היא ליצור כולסטרול דחוס מאוד (HDL), שאינו דביק כמו חברו.

הסוגים השונים בתוך המשפחה הזאת. אומגה 3 ואומגה 6, אמנם רק מציינים איזה פחמן שולח זוג ידיים לבא בתור, אך עצם החיבור הזה משנה לגמרי את האופי בו הם מתנהגים

תוסף תזונה טבעי – עכשיו כשאנחנו יודעים למה חומצות שומן בלתי רוויות עדיפות לנו, בואו נסתכל על הסוגים השונים בתוך המשפחה הזאת. אומגה 3 ואומגה 6, אמנם רק מציינים איזה פחמן שולח זוג ידיים לבא בתור, אך עצם החיבור הזה משנה לגמרי את האופי בו הם מתנהגים.

דבר ראשון, הגוף אינו מייצר חומצות כאלו, מה שהופך אותן לחיוניות.

דבר שני, מחקרים הראו תוצאות חיוביות במגוון עצום של מחלות ומצבים גופנים ירודים.

הכוכבים של חומצות אלו הם חומצה לינולאית וחומצה אלפא לינולאית, אשר הן חומצות אומגה 6 ו-3 בהתאמה.

אבל שומן טראנס, הוא גם חומצת שומן בלתי רוויה אז למה הוא לא בריא ? בגלל הקשר הכפול, האומגה, הזנב משנה את כל המבנה המרחבי של חומצת השומן. אותה תצורה (כפי שניתן לראות בציור), הינה צורה סינטתית, כלומר מעשה אדם, ומשמשת בתעשיות בשביל מוצרים מוצקים (מרגרינה) לעומת מוצרים שעשירים בחומצות שומן בלתי רוויות (שמן זית).

קיימים סיכונים רבים בשימוש בשומן טראנס ומומלץ לא לצרוך הרבה, כדי לשמור על בריאות הלב ולחץ הדם.

תוסף תזונה טבעי – נשארו לנו עוד שתי תחנות קצרות לפני שנשלים את המסע, כשהבאה היא הפולי.

לא, לא מדובר בתוכי, אלא במילה הלועזית שמשמעותה ריבוי.

בכל פעם שתראו את המילה המפוצצת חומצות שומן פולי-בלתי רוויות, יותר לא תרגישו צורך עז לגרד את הראש. פולי משהו, פשוט אומר שיש בו יותר, כלומר, פולי-בלתי רוויות, מעיד על כך שיש יותר מקשר כפול אחד בזנב של חומצת השומן.

אותם יתרונות המיוחסים לחומצה לינואלית והקרובות שלה, אלפא לינואלית וגאמא לינואלית, נובעים באופן חלקי בגלל היותה פולי- בלתי רוויה. לפני שנסיים, נדבר על עוד משפחה בתוך חומצות השומן, שאנחנו שומעים את השם המסובך איקוסנואידים, שנשמע כאילו יצא מסרט מדע בדיוני. זהו פשוט שם שמתאר משפחה של מולקולות שמתקבלות על ידי חימצון חומצות שומן פולי-בלתי רוויות שיש להן זנב של 20 פחמנים.

התפקיד של המולקולות בגוף, מזכיר בפעולה שלו הורמונים, ובהתאם לסוג החומצה שממנה הן מגיעות (אומגה 3, 6,9 וכולי), נוצרות השפעות שונות על דלקות פרקים, כאבים ותקינות מערכת הדם והלב.

תוסף תזונה טבעי – בפעם הבאה שמישהו מנסה להפחיד אתכם עם קצת מלים מעולם הביולוגיה, אתם תהיו מוכנים וערוכים עם הידע שצברתם פה!

אבולושן חמשת השמנים תוסף תזונת על
אבולושן חמשת השמנים תוסף תזונת על

סידרת האומגות שלנו

סידרת האומגות שלנו (חומצות שומן) – סדרת האומגות המנצחת שלנו!

 Evolution אבולושן חמשת השמנים

תוסף תזונה - חמשת השמנים
תוסף תזונה טבעי

תוסף תזונה טבעי – במידה וקראתם את המאמר חומצות שומן ואנחנו הקודם, אתם בוודאי כבר יודעים שחומצות השומן הפולי-בלתי רוויות וחיוניות, נמצאות בתערובת חמשת השמנים EVOLUTION.

השמנים המופקים מזרעי המפ, רימון וצ'יה ושורשי ג'ינג'ר וכורכום, מכילים סדרה מנצחת של חומצות שומן בלתי רוויות בעלות קשרי אומגה מסוג 3, 5, 6, 9 ו -11.

כל חומצה כזאת, בעלת קשר אומגה ייחודי, המקנה ל-Evolution חמשת השמנים יתרונות משמעותיים בהגנה על הגוף, יצירה של שיווי משקל בריאותי ומניעה של מצבים חולי רבים שמאיימים על החיסוניות של גופנו מדי פעם ופעם.

נעבור ביחד על האומגות השונות, ונבחין בתכונות וביתרונות הבריאותיים של כל אחת ואחת.

אומגה 3

 • מוריד רמות שומן – חומצות אומגה 3, תורמות להורדה של כמויות הגליצרידים החופשיות בדם. יתרון משמעותי מכיוון ורמות גבוהות בדם מגבירות את הסיכוי למחלות לב.
 • עוזר לדלקות פרקים – הוספה לתזונה של החומצה, ממתנת ומרגיעה את הקשיחות והכאבים שבדלקות פרקים. בנוסף, התוספים מגבירים את השפעות תרופות לדלקות.
 • שיפור בקשב וריכוז – מחקרים שנערכו בילדים הראו כי תוספי אומגה 3, עוזרים לילדים לשפר את היכולות הקוגנטיבית הכוללות חשיבה, זיכרון ולמידה.
 • מלחמה בדיכאון – מספר מחקרים מצאו, כי בתרבויות שצורכות מזון עשיר בחומצת אומגה 3, יחסית מעט אנשים סובלים מדיכאון. תוספי מזון מסוג זה יכולים להגביר את השפעת תרופות נוגדי דיכאון.

אומגה 5

סדרת האומגות המנצחת שלנו – חומצה זאת הינה ייחודית לשמן זרעי הרימון, וידועה גם בשם חומצה פונינית, או בשמה המדעי, חומצה לינוליאית מצומדת (CLnA). והינה מנוגדי החימצון החזקים ביותר הידועים בעולם הרפואה. חלק מהתכונות הייחודיות של חומצה פונינית הן:

 • אנטיאוקסידנט חזק – חזק פי חמש בעוצמתו מאשר תמצית זרעי ענבים, אומגה 5 מסוגל ליירט רדיקלים חופשיים בגוף ולמנוע הפרעות גנטיות הנגרמות מהם.
 • הפרעה לדלקות – מולקולות אנרגטיות שמשבשות תגובות דלקתיות, המנוצחות על ידי פרוסטגלידינים דלקתיים (מולקולות שומניות המשמשות כסוג של הורמונים), וגורמי מחלה שונים. כמו כן, על ידי חסימה של הפיכת דיזוגליצרל לחומצה ארכידונית (חומצת שומן אומגה 6), המולקולה מחכה את ההשפעה של אספירין רק ללא תופעות הלוואי.
 • סיוע מולקולרי – חומצה פונינית מסייעת בשחזור נזק תאי, שולטת ומווסתת את מעבר הגלוקוז ברמת קרום התא, ובכך יעילה לאנשים בעלי בעיות אינסולין.

אומגה 6

בדומה לחומצת השומן אומגה 3, חומצת אומגה 6, אינה מיוצרת בגוף וניתן להשיג אותה רק דרך מזון ותוספים חיצוניים. היתרונות הרבים של חומצה זו, מוגברים ומתעצמים ביחד עם השפעת חומצת אומגה 3.

 • הפחתת כאבים – מחקרים מראים כי חומצה גאמא-לינואלית (GLA), סוג של חומצת שומן אומגה 6 מסוגלת להפחית כאבים בחולי סוכרת, בנטילה של שישה חודשים או יותר. שני מחקרים שסקרו את GLA והשפעותיו, מצאו תוצאות חיוביות על כאב שמקורו בעצבים לאחר טיפול שערך כשנה.
 • אנטי דלקתיות – דלקות מהוות השפעה רעה על הבריאות, ועשויות להחמיר או אפילו לגרום למחלות. למעשה, רב המחלות הכרוניות מלוות בדלקות, החל מסרטן, מחלות לב ועוד. צריכה של חומצות שומן אומגה 6 ותוספות של אומגה 3, משחקות תפקיד חשוב בבריאות והחיסוניות של הגוף. מטאבוליזם (עיבוד מולקולה בגוף) של GLA, הופכת אותו לחומר אנטי דלקתי חשוב.
 • הורדת לחץ דם – אומגה 6 בפני עצמה, מסוגלת להוריד תסמינים של לחץ דם גבוה. מחקרים הראו שיפור בקבוצות של אנשים בעלי ערכי לחץ דם בגבול העליון, וגם קבוצה של סובלים מכאבי מאמץ בהליכה, הנגרמים עקב חסימות בכלי הדם. הנתונים חשפו כי בנסיינים שנטלו תוספת של אומגה 6, לחץ הדם היה נמוך יותר. עוצמת ההשפעה גדלה בשילוב עם אומגה 3.
 • בריאות העצמות – צריכה של חומצות שומן אומגה 6 ו-3, באוכלוסיות מבוגרות יותר, הראתה שיפור בשימור של מבנה העצם באגן והשדרה. יתרון גדול לנשים וגברים כאחד, המתבגרים ורוצים לשמור על הבריאות של עצמותיהם.

סדרת האומגות המנצחת שלנו – לאומגה 6, יתרונות נוספים הקשורים בשיפור הפרעות קשב וריכוז, הורדת הסיכויים למחלות לב וטיפול בדלקות פרקים. היתרון הגדול בשמנים שבתערובת Evolution אבולושן, הינה היחס בין אומגה 6 ל-3, ביחס של 1:3. יחס מומלץ זה, שהינו האידיאלי ביותר לחיזוק הגוף, נלקח בחשבון כאשר פותחה התערובת.

אומגה 9

הנפוצה ביותר, וגם בתערובת Evolution אבולושן, הינה חומצה אולאית, או חומצת אומגה 9. אמנם חומצה זאת איננה חיונית, כלומר, הגוף מייצר אותה גם באופן טבעי, אך צריכה של תוספים ממנה הראו מספר מרשים של תוצאות במספר תחומים.

 • אנרגיות, כעס ומצב רוח – חומצות אומגה 9, כפי שנמצאות בשפע בשמן זרעי הצ'יה ובכל שאר השמנים, עשויה להגביר את רמות האנרגיה, להפחית את הכעס ולשפר את מצב הרוח. מחקר קליני אמריקאי הסיק כי שימוש בחומצה אולאית קושר הגברה של פעילות גופנית, זמינות של יותר אנרגיה והפחתה של זעם.
 • הפחתת הסיכויים למחלות לב – מחקר הראה כי חומצות שומן אומגה 9 עוזרות להפחית את רמות ה-LDL ("כולסטרול רע"), ולהגביר את רמות ה-HDL ("כולסטרול טוב"), ובכך החומצה עשויה להפחית את הסיכויים למחלות לב ושבץ.
 • יתרון לחולי אלצהיימר – עכברי מודל מחלת האלצהיימר, קיבלו במסגרת מחקר, תוספי תזונה של אומגה 9 והראו, שיפור בפעולות הזיכרון שלהם. אמנם לא הוכח בשום צורה על בני אדם, לחומצת שומן אומגה תשע קיים פוטנציאל להטיב בחולי אלצהיימר.

אומגה 11

תוסף תזונה טבעי – עד היום לא נערכו מחקרים המצביעים על פעילות ספציפית של אומגה 11, אך כבר מתוכנן מחקר לבדיקת ההשפעה של אומגה 11 על פירוק שומנים חלבוניים (ליפופרוטאינים) בגוף של בוגרים. ליפופרוטאינים הינם חלק חשוב בבנייה של כולסטרול, ובדיקת ההשפעה עליהם עשויה לחשוף תכונות מעניינות.

חומצות האומגה השונות הן בעלות מגוון רחב של יתרונות משמעותיים לגוף האדם, ולכן ב-Evolution אבולושן, דאגנו ליישם את מיטב האומגות, לניצול המירבי ביותר של חומצות השומן הפולי-בלתי רוויות שהן חיונית לאדם ולבריאותו.תוסף תזונה - חמשת השמניםמה זה בכלל פנול?

מה זה בכלל פנול? – נחשפנו לעולם פנולי ביותר עם יתרונות בריאותיים Evolution אבולושן

תוסף תזונה - חמשת השמניםתוסף תזונה טבעי – גם כשאתם שומעים את השם הזה, מתעורר בכם החשק לעשות מקלחת ארוכה ולשכוח ששמעתם אותו מלכתחילה? או אולי נראה שזה החומר שממנו עשויה הפלאנלית… כך או כך, אין מה לחשוש ממלים בעולם הכימיה, אולי אפילו נגלה את היתרונות הרבים שפנולים מציעים, בצורתם הטבעית המתרחשת בטבע כל הזמן.

בגדול, בעולם הכימיה האורגנית, פנול הינה משפחה ענפה של תרכובות כימיות שקיימת עליהן קבוצת אטומים המסודרים בצורת משושה וידועות בשם טבעות ארומטיות ואליה מחוברת מולקולה של חמצן עם מימן, הנקראת קבוצה הידרוקסילית.

אם חשבתם מה שאני חשבתי אז צדקתם! הטבעות הארומטיות הראשוניות שנתגלו היו בעלי ארומה חזקה, וכך הן הצדיקו את שמן. תוכלו להסתכל בציור ולראות את תרכובת הפנול הפשוטה ביותר, חומצה פנולית. אגב, רוב הפנולים הטבעיים, הן תרכובות פוליפנוליות, כלומר, הן מכילות יותר מקבוצת פנול אחת!

תוסף תזונה טבעי – בסדר, הבנו שיש טבעות וקבוצות ואפילו העפנו מבט חטוף בציור כדי להבין על מה כל הסיפור, אבל בעצם, על מה באמת כל הסיפור?

הכימאים האורגנים יושבים וחושבים כל היום, הופכים משוואות ומערבבים חומרים כדי לקבל תרכובות כאלה ואחרות כשמתחת לאף שלנו קיים עולם שלם של פנולים טבעיים. פנולים אלו, מצויים בכל עולם החי והצומח, ומספקים לבעליהם מגוון של שירותים חשובים להישרדותם. חלק מאותן תרכובות פנולויות, הן בעלות תכונות יוצאות דופן, וכאשר פיתחנו את תערובת חמשת השמנים Evolution אבולושן, נחשפנו לעולם פנולי ביותר, עם יתרונות בריאותיים שאין שניים להם.

בואו נגלה יחד את היתרונות המהותיים של התרכובות הפנוליות.

היתרונות הבריאותיים של פנולים טבעיים

קרובי המשפחה של הפנולים, הידועים בשמם פלבנואידים הינם תרכובות פוליפנוליות המצויות בצמחים רבים מסביב לעולם. הם עוררו עניין רב בקרב חוקרים מתחומי הביולוגיה והרפואה, ועד היום מחקרים יוצאים בכדי להוכיח את תרומתם.

 • נוגדי חימצון

  השפעתם של פלבנואידים בתור נוגדי חימצון, נחקרה באופן נרחב במעבדות. אנטיאוקסידנטים מסוגלים להגן על התאים מפני נזקים חיצוניים שמביאים לרמות מוגברות של רדיקלים חופשיים ממקורות כגון סיגריות ומאכלים שומניים מאוד. בכך, אנטיאוקסידנטים עוזרים להפחית את רמות ה-LDL ("הכולסטרול הרע"). פלבנואידים כגון אלו הנמצאים בזרעי הרימון, המפ וצ'יה וכמו כן בשורשי הג'ינג'ר והכורכום, שהרי הם חמשת השמנים המרכיבים את Evolution אבולושן.

מה זה בכלל פנול? – בנוסף נוכל למצוא משפחה נוספת של פנולים הנקראת טוקופרולים וטוקוטריאנולים, הנקראים בשפה החופשית, ויטמין E. משפחה זאת, הינה סדרה של שמונה תרכובות פוליפנוליות טבעיות בעלות השפעות אנטיאוקסידנטיות חזקות גם כן.

 • מניעת סרטן

  אם כבר דיברנו על ויטמין E, אחת מהתכונות המעניינות של משפחה זאת, היא תכונת המסיסות הגבוהה בשומן. תכונה זאת מאפשרת לתרכובת להיספג טוב יותר לתוך התאים ולהביא את השפעתה ביתר יעילות. כלומר, בגלל האופי האנטיאוקסידנטי בשילוב עם תכונת המסיסות, נוכחות ויטמין E בתאי הגוף עשויה להגן עליהם מפני רדיקלים חופשיים, שבפוטנציאל יכולים לשנות את ההרכב הגנטי בתוך התאים ולהפוך תא בריא לתא סרטני! ויטמין E מסוגל להגביל את כמות הרדיקלים החופשיים הנוצרים כתוצאה מעיכול ובכך לעזור למנוע סרטן ומגוון של מחלות כרוניות הקשורות בכך.

 • מניעת קטרקט

  שמעתם פעם על קטרקט? גדילה לא סדירה בעדשת העין, גורמת לעכירות וטשטוש התמונה, וכאשר לא מטפלים בתופעה מיד, קטרקט יכול לגרום גם לעיוורון. לעתים ניתוח פשוט יכול לעזור, אבל אין כמו להימנע בכלל ממצב שכזה. אנשים מבוגרים, אשר נוטלים כמויות מסויימות של ויטמין E, הראו פחות זיקה להפתחות של קטרקט מאשר קבוצות אחר שנטלו כמויות פחותות מהם של הויטמין. זאת ניתן לשייך שוב לתכונות האנטיאוקסידנטיות של המשפחה, אשר עוזרות למנוע את ההתפחות או להאט אותה.

 • קרישי דם

  אותו רוצח שקט שמסתובב בדם, יכול לגרום לסתימת כלי דם ובמקרים חמורים אפילו לשבץ. קריש דם שלא התפרק כראוי, ניתן למניעה על ידי ויטמין E.

מה זה בכלל פנול? – מחקרים מראים כי ויטמין E עוזר בתהליך של פירק הקריש ומניעה שלו מהסתובבות בצורה חופשית. כמו כן, אותם מחקרים הראו כי בהקשר של מחלות לב, אנשים הנוטלים כדרך קבע מינונים קבועים של ויטמין E, מורידים את רמת הסיכון שלהם לפיתוח מחלות לב.

 • שיפור החיסוניות

  לא יכולנו שלא לציין את חשיבותו של ויטמין E, בתהליך החיסוני של הגוף. צריכה של הויטמין עוזרת במניעת התפתחות של ניטרוסמינים בגופנו. אלו הם תוצרי הגוף, המתקבלים על ידי פירוק של תרכובות המכילות חמצן והינם רעילים עד מסרטנים בכמויות גדולות. הנוכחות של ויטמין E באיזורים כמו רקמות הכבד, עור, עיניים, חזה ואשכים, עוזרת לווסת את הכמויות הניטרוסמינים ולעזור לגוף להפרישם, או להפוך אותם לתרכובות פחות רעילות.

תכונות שצויינו תוך כדי הפסקאות, הראו כי לפנולים חלק בשמירה על בריאות הלב בגוף האדם, מניעה של מחלות שונות ובכלל, פעילות אנטיאוקסידנטית שמגנה על גופינו מפני רדיקלים חופשיים.

תוסף תזונה טבעי – לא סתם בחרנו את מיטב הפנולים שבזרעי ההמפ, צ'יה ורימון, וכמובן שורשי הג'ינג'ר והכורכום במיוחד. ההרכבים והאיזון הכימי של התרכובות הפנוליות בשמנים בתערובת Evolution אבולושן, הינה שילוב עוצמתי לחיזוק החיסוניות של הגוף.

אז בפעם הבאה שנזרקת אליכם המילה פנולים, תיזכרו במאמר הזה ותראו שסך הכל זאת משפחה טובה.

שמן המפ

שמן המפ לקשישים
שמן המפ לקשישים

שמן המפ על קצה המזלג Evolution אבולושן

תוסף תזונה - חמשת השמניםתוסף תזונה טבעי – שמן המפ, או שמן זרעי ההמפ הוא השמן בעל הטעם האגוזי שמקורו בזרעי צמח ההמפ, ונפוץ כיום בכל רחבי העולם. אין להבלבל בין שמן ההמפ לשמן הקנאביס, אשר מופק מפרחי הקנאביס ויש בו תכולה גבוהה של החומרים הפעילים בו כגון, THC שהינו פסיכואקטיבי ו-CBD שאינו. אמנם לשתי התרכובות יתרונות משלהם אך הם לא מצויים בכמויות משפיעות בשמן.

אז מה עושה את שמן ההמפ כל כך בריא?

השמן עצמו מכיל כמויות גדולות של חלבונים, סיבים תזונתיים ומקור אמין של טוקופרולים, או אנטיאוקסידנטים של ויטמין E.  הזרעים מלאים במגוון רחב של מינרלים כגון אשלגן, אבץ, ברזל, סידן, פוספאט, מגנזיום. אחד המרכיבים העיקריים והחשובים בשמן ההמפ הינו האחוז הגבוה של חומצות השומן פולי-בלתי רוויות וחיוניות מסוג אומגה 3 ואומגה 6.

תוסף תזונה טבעי – בגדול, חומצות שומן הן מולקולות שהגוף שלנו משתמש בהן וצורך אותן, אך קיימות כאלו שאינו יכול לייצר והן נקראות חומצות שומן חיוניות. חומצות השומן מתחלקות בגדול לשתי סוגים, רוויות ובלתי רוויות. במידה ותרצו לדעת בדיוק מה הכוונה בכל השמות האלו, אתם מוזמנים לעיין במאמר חומצות שומן ואנחנו. לחומצות השומן אומגה 3 ו-6, קיימים יתרונות רבים, ומחקרים הראו כי חומצה לינאולית שהינה אומגה 6, מסוגלת להאט את תהליך ההזדקנות ולעזור כנגד פסוריאזיס (מחלת עור). חומצות שומן מסוג אומגה 3, הוכחו במחקרים רבים כיעילות לבריאות הלב, הורדת רמות של שומנים בדם, הורדה בלחץ הדם ומניעה של השמנה והיווצרות של קרישי דם, המסוגלים לגרום לשבץ.

תוסף תזונה טבעי

היתרונות המובהקים של שמן ההמפ

 • שמן המפ טוב לצמחונים – קהל גדול של צמחונים מתקשה להשיג מקורות טובים של חומצות שומן מסוג אומגה 3 ואומגה 6, ובמיוחד לשמר יחס מתאים של חומצות אלה. היחס האידיאלי של 1:3 אומגה 6 לאומגה 3, נמצא כמועיל ביותר ומכסה תחום של מחלות דלקתיות ועבור אנשים שהינם בטווח הסיכון של מחלות לב כתוצאה מעודף שומן בדם.
 • שמן המפ שומר על מערכות העצבים – חומצות השומן החיוניות עוזרות למנוע דמיאלינציה, שהינה פירוק השכבה המגנה של תאי העצב. מצב התרחש בטרשת נפוצה.
 • שמן המפ עוזר להוריד רמות כולסטרול – היחס של 1:3 בחומצות השומן מאיץ את חילוף החומרים, ובכך עוזר לשרוף שומן בקצב גבוה יותר ומונע שקיעה של הכולסטרול בדפנות כלי הדם.
 • שמן המפ יכול להגביר את חיסוניות הגוף – חומצות אומגה 3 ואומגה 6 מסוגלות לשפר את החסינות ולווסת את חיידקי המעיים שבגופני. אלו מהווים שכבת הגנה טבעית כנגד גורמים זרים ועוזרים לחזק את החיסוניות של הגוף.
 • שמן המפ עוזר לתחזק את המאזן ההורמונלי – זרעי ההמפ הינם היחידים המכילים גם את חומצת השומן גאמא לינואלית, שממנה מופק ההורמן פרוסטלאגדין אשר מווסת את האיזון ההורמונלי ותורם לבריאות נשים בגיל המעבר.
 • שמן המפ טוב לחולי סוכרת – בשמן של זרעי ההמפ כמויות מזעריות של פחמימות וסוכר, ולכן השמן מעולה כתוסף תזונה לחולי סוכרת. הנוטריינטים בשמן עשויים לעזור למתן את רמות הסוכר בדם.
 • שמן המפ עוזר למנוע פסוריאזיס – מחסור בחומצות שומן מסוג אומגה 6, יכול לגרום לפסוריאיז, לכן, חומצות השומן המצויות בשמן ההמפ יכולות לעזור בהשלמת האספקה.
 • שמן המפ מונע דליות – זהו מצב בו הוורידים הופכים לגדולים ומסובכים, ומלווה בכאבים רבים. חומצות השומן מסוג אומגה 3 בשמן ההמפ עוזרות בדילול הדם, הפחתת הקרישים וכמו כן, תופעת הדליות.
 • שמן המפ ממריץ ומחדש את העור – התכולה הגבוהה של אומגה 3 ואומגה 6, הינה מצויינת כמשחה או קרם לחות. השמן מעולה עבור עור או ציפורניים יבשות, ומעלה את קיבולת הנוזלים ברקמה.

תוסף תזונה טבעי – יתרונותיו הרבים של שמן המפ, הופכים אותו לתוסף תזונה אידיאלי, ואמצעי מניעה למגוון עצום של מחלות. עובדה, זאת הינה הבולטת ביותר כאשר פותחה בקפידה תערובת Evolution אבולושן. בכך, תערובת חמשת השמנים הינה הראשונה בעולם לעשות שימוש בשמן המפ, כדי לסייע בספיגה של השמנים הנוספים ולהביא את המיטב מכל אחד אל הגוף. חומצות שומן בלתי רוויות הקיימות בשמנים נוספים בתערובת של Evolution אבולושן, ואלו יחדיו מגבירות את הכמות שקיימת בה. התמורות בין החומרים השונים בתערובת, משנים את האופן בו כל חומר מתנהג, ומביאות לתוצאות שונות במידת מה, מאשר נטילה של שמן אחד בלבד.

עדויות של אנשים שמשתמשים ב-Evolution אבולושן באופן קבוע כיום, מספרים שעשו שימוש בעבר בשמנים בשביל לחזק את גופם בגלל מחלות שעברו, אבל הערבוב של חמשת השמנים העצימה את ההשפעות החיוביות של כל אחד מהם. עדות מרהיבה הינה של אדם אשר חלה סרטן והינו בסכנה לחזרתו, שנטל שמנים כתוספי תזונה לשמירה על רמות נמוכות של סמנים סרטניים. כאשר הוא נטל את התערובת של חמשת השמנים, החל להרגיש בעוצמה גדולה יותר את ההשפעות הטיפוליות של כל אחד ואחד מהשמנים. הוא ציין כי שמן ההמפ עזר להעצים את השפעת התכונות של השמנים האחרים.

הצורה בה משפיעה התערובת, בדגש על היתרונות של שמן ההמפ, מאפשרים לכל אדם לשמור על בריאותו ולחזק את הגוף שלו כנגד מה שעתיד לבוא. עם זאת, תמיד יש להתייעץ עם רופא לפני שלוקחים כל סוג של תוסף תזונה, בצורה כזאת או אחרת.

Evolution אבולושןשמן ג'ינג'ר

שמן ג'ינג'ר – שמן ג'ינג'ר טיפולי Evolution אבולושן

חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
משמש כ "חיסון טבעי" תוסף תזונת על " חמשת השמנים" המפ, ג'ינג'ר, כורכומין, רימונים וצ'יה לחיזוק מדהים של מערכת החיסון!!!

תוסף תזונה טבעי – בתור אחד ממשפרי הטעם הנפוצים ביותר בעולם, לא מפתיע כי יתרונותיו הבריאותיים של שורש הג'ינג'ר הינם מבין המרשימים הקיימים בעולם. שורש זה הינו רב-גוני וקל מאוד לשימוש ונמצא קשור למגוון מאוד רחב של תרומות לבריאות הגוף. היתרונות הרבים שלו נובעים מתרכובות אנטיאוקסידנטיות רבות הנמצאות בו, וכמו כן, סדרה של תרכובות פנוליות טבעיות, בעלת פוטנציה גבוהה לטיפול במגוון של הפרעות גופניות. אם המילה פנול מרגישה זרה לכם, אתם מוזמנים לעיין במאמר מה זה בכלל פנול, ולהכיר עולם שלם של תרכובות מיוחדות בעלות תכונות מגוונות. ככלל המזונות, גם לשורש הג'ינג'ר ערכים תזונתיים ידועים, ובמנה של 100 גרם ג'ינג'ר נוכל למצוא 80 קלוריות, 17.8 גרם פחמימות, 1.8 גרם חלבון, 0.7 גרם שומן, 2 גרם סיבים תזונתיים, ומגוון עשיר של מינרלים, מתכות וויטמינים כגון נחושת, ברזל, אשלגן, מגנזיום, מנגן, ויטמין C, ניאצין, פוספאט וויטמין B6.

תוסף תזונה טבעי – מה שמייחד את תערובת השמן הינה תכולה גבוהה, של עד כ-90% ססקוויטרפנים, שהינם מולקולות אורגניות טבעיות ממשפחת הטרפנים, המתרחשות בצמחים וחרקים, ובעלות תכונות מיוחדות בתחום חיסוניות הגוף. תרכובות נוספות כגון התרכובת הפנולית ג'ינג'רול, אובחנו מבחינה קלינית והוצעו כחלק מהדיאטה על בסיס קבוע. נסתכל ביחד על התכונות של שמן הג'ינג'ר, ונבין למה החלטנו להכניס את שמן הג'ינג'ר כאחד מחמשת השמנים בתערובת השמנים Evolution אבולושן.

יתרונות שמן הג'ינג'ר

 • עזרה בתעוקות מערכת הנשימה – ההרכב הכימי של שמן הג'ינג'ר, עוזר להסיר ליחה המצטברת בגרון והריאות, וידוע כתרופה טבעית להתגברות על שפעות וצינונים, טיפול טבעי לשיעול, עזרה בהקלת תסמיני אסתמה, תרופה טבעית לברונכיטיס ועזרה בקוצר נשימה. בגלל האופי המכייח של שמן הג'ינג'ר, נוצר מצב של איתות מהשמן לגוף להגביר את כמות ההפרשות בדרכי הנשימה, ואלו עוזרים לשמן אזורים מגורים.

מספר מחקרים הראו כי שמן ג'ינג'ר יכול לשמש כתרופה טבעית עבור חולי אסתמה. ההתפרצות של אסתמה נחשבת כתגובה דלקתיתת, ולכן שמן הג'ינג'ר מסוגל להפחית את הנפיחות בריאות ועוזר בפתיחה של דרכי הנשימה.

 • הפחתה בדלקות – כפי שציינו, התכונות האנטי דלקתיות של שמן ג'ינג'ר נוגעות גם בתחומי דלקות אחרות. דלקת הינה התגובה הטבעית של המערכת החיסונית לחומרים זרים שיכולים לגרום נזק לגוף. במקרים של יתר פעילות, מערכת החיסון יכולה לתקוף גם תאים בריאים. אלה מקרים המתארים את מחלות דאבת השרירים ותסמונת המעי הדולף, כמו כן גם צליאק ותופעת המעי הרגיז. הוספה של מקורות מזון בעלי תכונות אנטי דלקתיות יכולה למנוע ולשפר את מצב הגוף בזמן דלקת.

תוסף תזונה טבעי – החלק בשמן שורש הג'ינג'ר שאחראי על תכונות האנטי דלקתיות הינו אנזים (חלבון בעל תפקיד) שנקרא זינג'יבאיין. אנזים זה מספק הקלה בכאבים ועוזר לטפל בכאבי שרירים, מפרקים, מיגרנות ואף עובד כתרופה לכאבי ראש. השמן נחשב כבעל יכולת להוריד רמות של פרוסטגלנדינים (סוג של הורמון) בגוף, אשר מבוטאים בתהליכים שיוצרים את תחושת הכאב.

 • רמות גבוהות של אנטיאוקסידנטים – שורש הג'ינג'ר מכיל כמויות מאוד גבוהות של נוגדי חימצון. קבוצת התרכובות המגוונת הזאת, מסוגלות לפעילויות המונעות נזקים מתוצרי חימצון חומרים בגופנו. חומרים אלו הנקראים רדיקלים חופשיים יכולים לגרום לדלקות ובמקרים חמורים גם לסרטן.

תוסף תזונה טבעי – ספרי מדע ומחקרים בתחום מצאו ששמן הג'ינג'ר מסוגל להפחית סמני דחק חמצני (עודף של תרכובות המכילות חמצן ופירוקן יוצר עודף של רדיקלים חופשיים) הקשורים בגילאים מבוגרים, ובפועל להוריד לאת הדחק. כשנעשה טיפול באמצעות שמן ג'ינג'ר, ניתן לראות ירידה בחימצון השומנים בגוף, ובכך השמן עוזר לגוף להילחם בנזק הנגרם מרדיקלים חופשיים.

 • חקר הסרטן – קבוצת המחלות הקשות, סרטן, הן גורם המוות בין העיקריים בעולם ולכן הנושא מעסיק את מיטב החוקרים, למציאת תרופות שמלוות בכמות מינימלית של תופעות לוואי. גם שורש הג'ינג'ר נחקר בהקשר של סרטן.

מחקרים שעסקו בתרכובות השונות בשמן הג'ינג'ר, בדקו את הפעילויות האנטי סרטניות שלהם. פעילות זאת לרוב משוייכת להשפעות האנטיאוקסידנטיות של ג'ינג'רול וזרומבון, הנמצאים בתוך שמן הג'ינג'ר. לפי אחד המחקרים, תרכובות אלו הצליחו למנוע את החימצון של תאי סרטן ופעלו ביעילות להשתקת חלבון המעורב במקרים שונים של סרטן כגון, סרטן הלבלב, ריאות, כליה והעור.

תוסף תזונה טבעי – כמו כן, שמן שורש הג'ינג'ר דווח כמרסן צמיחה של גידולים בעור של עכברים, ובמיוחד כאשר ג'ינג'רול הושם בטיפולים. לכן, לחומרים אלו קיים פוטנציאל טיפולי למחלות סרטן.

 • שיפור תפקוד כבד – הנזק הנגרם לכבד עקב שתייה מרובה, גורם לכבד להיות שומני, ובמקרים חמורים נגרמת גם שחמת הכבד וסרטן. לפי אחד מירחוני המדע הקשורים בכימיה של המזון והחקלאות, ציינו כי לשמן הג'ינג'ר יכולת לתרום לשיפור בריאות הכבד.

במחקר מסויים שמן הג'ינג'ר הוחדר לעכברים בעלי כבד שומני אלכוהולי, בכל יום במשך ארבעה שבועות. מתוצאות הניסוי החוקרים הסיקו שלטיפול היו השפעות שעזרו להגן על הכבד. לאחר מתן אלכוהול לעכברים, כמויות המטאבוליטים (תוצרי מטאבוליזם) הרעילות עלו, אך לאחר מכן חזרו לרמות הנורמליות.

תוסף תזונה טבעי – השפעות חיוביות נוספות של שמן הג'ינג'ר באות לידי ביטוי גם בתמיכה בעיכול והקלה בהפרעות עיכול, מרפא לזיהומים והפחתת דלקתיות, חיזוק מערכת הלב-ריאה, הפחתה בכאבים וכאבי מחזור, גורם מקל לחרדות ואפילו מעורר חשק מיני.

מגוון התכונות האלו, שמהוות רק את קצה הקרחון, שכנעו אותנו להכניס את שמן שורש הג'ינג'ר כאחד מחמשת השמנים ב-Evolution אבולושן. יחד עם השילוב של שמן זרעי המפ, צ'יה, רימון ושורש הכורכום, מספקים מטריית הגנה שיכולה להגביר את החיסוניות של הגוף. עדויות של משתמשים בתערובת מספרים כי השילוב בין חמשת השמנים, גורם לספיגה טובה יותר של כל אחד מהשמנים בגוף, כאשר הם מרגישים טוב יותר את השפעותיו הרפואיות של שמן הג'ינג'ר, וארבעת התרכובות הנוספות.

כאן ראוי לציין כי נטילה של כל תוסף מזון בכל צורה אשר היא, חייבת להיות מלווה בהוועצות עם רופא המשפחה.

Evolution אבולושןשמן כורכום

שמן כורכום – שמן כורכום לא רק תבלין Evolution אבולושן

תוסף תזונה - חמשת השמניםתוסף תזונה טבעי – השמן הנהדר, שעשוי משורש הכורכום, אוחז בתכונות רפואיות בעלות ערך שלא יסולא בפז, ובאופן כללי מומלץ להכניסו לכל תפריט. השמן הוכח כיעיל במגוון מאוד רחב של תופעות גופניות לא רצויות כולל דלקות, סרטן ועוד מספר רב של תחלואות. לאחר שנעיין במספר המרשים של יתרונותיו הבריאותיים, תוכלו גם אתם להבין מדוע נכנס שמן הכורכום לתערובת חמשת השמנים Evolution אבולושן, שפותחה בקפדנות ובצורה בררנית.

שורש צמח הכורכום היה בשימוש לאורך ההיסטוריה האנושית, כאשר מקורו באסיה מסביר מדוע הוא כה נפוץ במטבח של כמעט כל אומה ביבשת. עם זאת, שורש הכורכום עמוס בנוטריינטים ותרכובות אקטיביות מיוחדות, ובכך מקנה חסינות גופנית גבוהה לאנשים הצורכים אותו כאורח קבע.

תוסף תזונה טבעי – שמן הכורכום מושג על ידי זיקוק באדים של השורש, ומכיל כמויות גבוהות מאוד של ססקוויטרפנים (תרכובות אורגניות טבעיות ממשפחת הטרפנים, המתרחשות בצמחים וחרקים, ובעלות תכונות מיוחדות בתחום חיסוניות הגוף), זינג'יברן, כורכומין ועוד מגוון רחב של תרכובות בעלות השפעות חיוביות על בריאות האדם. בואו נביט ביחד ביתרונותיו הרבים של צמח זה.

יתרונות שמן הכורכום

 • שיפור חסינות הגוף – אחד המרכיבים הבולטים בשורש, כורכומין, דווח בירחון ביוכימיה איטלקי כי הינה מפעיל את שחרור התרכובת האורגנית בילורובין, שהינה אנטיאוקסידנט חזק האחראי לחיזוק המערכת החיסונית.

נטילה קבועה של שמן הכורכום, מגבירה את כמות החומרים הפעילים של השורש שנמצאים בגוף, בכך עוזרים לשמור כנגד תופעות בלתי רצויות.

 • עוזר בניקוי רעלים – אחד האיברים שעובד בגופנו שעות נוספות הינו הכבד. הוא עומל ללא הפסקה בכדי לנטרל מזון ורעלים, ולהפוך אותם לתרכובות שהגוף עובד איתן ושאינן מסוכנות לו. גם כאן, שמן הכורכום הראה יכולות הגנתיות על הכבד.

במחקר שפורסם בנושא בריאות הכבד, הוסק כי שמן הכורכום הגן על הכבד כנגד השפעה של רעל חזק ביותר הנקרא מת'וטרקסאט, ובאופן פעיל עזר לטהר את הכבד מהרעילות של אותו חומר. במחקר זה, המרכיב הפעיל טורמרון ארומטי, קושר כבעל הפעילות ההגנתית על הכבד.

 • נלחם בסרטן – בעולם הרפואה, חקר הסרטן הינו מבין המפותחים ביותר בתחום. כל כיוון חקירה שמאפשר לספק תרופה יעילה לקבוצת המחלות האלו הוא בגדר ברכה. גם שמן הכורכום נחקר באופן ענף, כאשר הייחוס אליו הוא כבר כתרופה.

מחקר משנת 2006, שכלל 44 משתתפים זכרים עם פצעים במעי הגס שמסוגלים להתפתח מהר מאוד לסרטן, מצא כי מתן של 4 גרם כורכום ביום עזר להוריד את רמות הפצעים ב-40 אחוזים. אחת ממסקנות המחקר היו כי היכולת של כורכומין להרוג תאים סרטניים ולא תאים רגילים, הופך אותו למועמד מועדף לפיתוח תרופה.

תוסף תזונה טבעי – יתרה על כך, מחקר מבטיח בתחום, החוקר את השפעותיו של כורכומין יחד עם טורמרונים, שהינם מרכיבים פעילים נוספים בשמן הכורכום, משתיקים את סרטן המעי הגס מעכברי מעבדה. לפי החוקרים, תערובת זאת עשויה להיות שיטה חזקה בכדי למנוע את סרטן המעי הגס, בהקשר של הדלקות המשותפות אליו.

 • שיפור באלצהיימר ומחלות נוירולוגיות – בתהליך של אלצהיימר ומחלות נוירודגנרטיביות (הכוללות הרס של תאי עצב) אחרות, מתרחש מוות של תאי עצב בעקבות גורמים רבים ומשתנים, ביניהם נזקי הזמן בבגרות או טראומה באיזור הראש. אחד הגורמים המשפיעים על צמיחה של נוירונים (תאי עצב), הינו ההורמון BDNF, או בשמו הארוך גורם נוירוטרופי הנגזר מהמוח. ירידה ברמות של הורמון זה בגוף, קושר עם מחלת האלצהיימר, דימנציה ודיכאון.

מחקרים רבים שביקשו לבדוק את השפעותיו של כורכמין על נוירונים ומערכות העצבים, גילו להפתעתם כי התרכובת מסוגלת להרים את רמות ה-BDNF במוח. השפעה מסוג זה, תופס משמעות טיפולית בתחומי המחלות הנוירודגנרטיביות ככל, ומעידות כי לכורכומין פוטנציאל בתור מעכב או אפילו מחזיר לאחור, מחלות אלו, ועוזר להילחם בהרס התאים ושיפור תפקוד המוח.

מחקר מ-2007, הסיק כי כורכומין הינו מועמד למניעה או טיפול של מגוון מחלות המטילות מום באוכלוסייה המבוגרת כגון אלצהיימר, פרקינסון ושבץ.

מחקר נוסף מ-2014, הציע מנגון פעולה לתרכובת טורמרון ארומטי, והראה כי הנוכחות של מרכיב פעיל זה, מעכב את ההפעלה של המיקרוגליאה (תאי מערכת החיסון של המוח המעורבים בתגובות הדלקתיות של המוח). עוד מחקר סיכם כי טורמרון ארומטי הינו מועמד מוביל בתמיכת ההחלמה במחלות נוירולוגיות.

 • מלחמה בדלקות וכאב – אמנם דלקות קצרות טווח הינם חיוניות לבריאות הגוף בכדי להילחם בזיהומים, אך מצב של דלקות כרוניות עלול לגרום לנזק בלתי הפיך לאדם ובמקרים קשים להתפתחות של מחלות קשות בעקבות זאת, כגון מחלות לב, סרטן עוד רבים.

אחד מהמחקרים שבדק את השפעותיו של כורכומין, מצא כי הוא גורם אנטי דלקתי חזק מאוד אשר מסוגל להתמודדות אל מול דלקות ברמה המולקולרית. כורכומין מצליח לחסום את מערך החלבונים NF-kB, שאחראיים על תעתוק החומר ה-DNA בתאים שמפעילים דלקות. מסקנות החוקרים היו כי לכורכומין של פוטנציה חזקה כשל תרופות אנטי-דלקתיות יעילות, ללא תופעות הלוואי שבהן.

תוסף תזונה טבעי – שמן הכורכום מכיל כמויות גדולות של כורכומין, ומקנה לו יכולות נדירות של התנגדות לדלקות. בכך, צריכה של השמן עשויה לשפר מצבים של מחלות כרוניות, כאבי פרקים ומפרקים, כאבי שרירים, גאוט, כאבים המערכת העיכול הקשורים בדלקות.

מחקרים מתחומי הרפואה השונים מראים מגוון רחב של השפעות חיוביות מצדו של שמן הכורכום, בתחומי בריאות הלב, העור, הנפש, השיניים ואפילו הרפס. כעת גם אתם מבינים, כי מעמדו של שמן הכורכום בתערובת חמשת השמנים Evolution אבולושן, הינה הכרחית. לאחר שביצענו מחקר מקיף, מצאנו כי גם תרכובת זאת הינה חיונית לחיסוניות ובריאות הגוף, ולכן החלטנו להוסיפה כאחד מתוך חמישיה מנצחת של שמנים פעילים ומרפאים.

תוסף תזונה טבעי – עדויות רבות של משתמשים ב-Evolution אבולושן, הציפו את נושא השילוב המנצח בין כל אחד מסוגי השמנים. המשתמשים דאגו לציין כי לעומת צריכה של כל אחד מהשמנים בנפרד, השילוב של חמשתם ביחד, בדגש על יכולת ההספגה של שמן ההמפ, הצליחו להעביר את ההשפעות החיוביות של כלל השמנים האחרים, ביניהם גם שמן הכורכום. אנחנו ממליצים בחום להוועץ עם רופא המשפחה לפני נטילה של כל תוסף תזונה, בתצורה כזאת או אחרת.

Evolution אבולושןשמן זרעי הרימון

שמן זרעי הרימון – הרימון הינו אחד הסמלים החשובים ביהדות ולא סתם Evolution אבולושן

תוסף תזונה - חמשת השמניםתוסף תזונה טבעי – פרי עץ הרימון הינו אחד הסמלים החשובים ביהדות ולא סתם. זרעיו שימשו לטקסים דתיים וטיפולים רפואיים עוד מתקופות קדומות. את הזרעים נהוג לאכול נאים, אך יש כאלה אשר טוחנים או סוחטים למיץ, כשפרי אחד עשוי להכיל יותר מ-600 גרעינים ומספר לא קטן של תרומות לחיסוניות הגוף!

כמו כן, גרעיני הרימון משמשים גם לכבישת שמן, ולו הרבה יתרונות בריאותיים, לחיצוניות הגוף ופנימיותו. חצי כוס גרעינים מכילה כ-16.3 גרם פחמימות, 1.5 גרם חלבון, 3.5 גרם סיבים, 11.9 גרם סוכר, 14.3 מיקרוגרם ויטמין K, 8.9 מיליגרם ויטמין C, 33 מיקרוגרם חומצה פולית, 205 מיליגרם אשלגן, 31 מיליגרם פוספאט ומעט ויטמין B6.

תוסף תזונה טבעי – תכונות הנהדרות של שמן זרעי הרימון, משכו את תשומת ליבנו בפיתוח של תערובת השמנים Evolution אבולושן. אחרי מחקר של השפעותיו השונות של השמן על גוף האדם, החלטנו שהוא יהווה עמוד תווך בתערובת, ולכן הינו חלק בלתי נפרד מתהליך החיסוניות.

היתרונות הרבים של שמן זרעי הרימון מתבטאים בתחומים הבאים, על פי מחקרים עדכניים

 • מפחית כאבי מפרקים – דלקת פרקים הגורמת לקישיון באיזור, נפיחות וכאבים עצומים, יכולה להיות משתקת ולהחמיר עם הגיל. הקושי בהחלמה מדלקות פרקים לרב מלווה בתרופות אנטי דלקתיות חזקות עם תופעות לוואי מרובות. שמן זרעי הרימון מכיל תרכובות הנקראות פלאבונואידים, אשר הן תרכובות פנוליות המצויות באופן טבעי בצמחים ופירות. שמן זרעי הרימון – אם תרצו לדעת עוד על תרכובות פנוליות, תוכלו להביט במאמר מה זה בכלל פנול? פלאבונואידים הינם נוגדי חימצון טבעיים ויעילים גם במקרים של דלקות פרקים, ומתפקדים כגורמים אנטי דלקתיים.

מחקר שנערך בחיות הראה כי מיצוי זרעי הרימון עשוי להפחית את ההתפרצות ומספר התקריות של כאבי פרקים הנוצרים על ידי קולאגן (חלבון סיבי). מחקרים נוספים בחיות הראו כי חומרת דלקת הפרקים והמפרקים הופחתו באופן משמעותי על ידי צריכת התמצית.

 • הורדה בלחץ הדם – כמו כן, המיץ המופק מזרעי הרימון מכיל תרכובות פולי-פנוליות ביואקטיביות (הפועלות עם מערכות הגוף), שדווחו בשמירה על בריאות הלב, כולל לחץ הדם, דרך מספר מערכות.

מאחד מהמחקרים העדכניים בתחום, הוסק כי צריכה של מיץ הרימון צריכה להילקח בחשבון מבחינה דיאטתית ורפואית במקרים של לחץ דם גבוה. מחקר נוסף שפורסם בירחון ביולוגי מצא כי מיץ גרעיני הרימון הינו תוסף מזון בעל השפעות חיוביות על מצבים של לחץ דם גבוה, ודיווח על ירידה בלחץ הדם כבר לאחר שבועיים של צריכה יומית.

 • המלחמה בסרטן – תחום חקר הסרטן הינו מהמתקדמים ביותר בעולם הרפואה, במיוחד לאור מספר המקרים הגובר בכל הגלובוס. חייהם של רבים נקטפים בגלל הסרטן, אך מדרבן את החוקרים למצוא שיטות חדשות למלחמה. בעשור האחרון, גוברים מספר המחקרים שמראים כי זרעי הרימון הינם מזון אנטי סרטני, כאשר זרעי הרימון הראו פעילות אנטי גידוליות במחקרים שבוצעו על מגוון של תאי סרטן.

מספר מחקרים הראו כי תמציות זרעי הרימון מעכבות את צמיחת תאי סרטן השד, ואפילו מעודדים אפופטוזיס, שהינו מוות של התא. בנוסף, שמן זרעי הרימון מכיל חומצה פונינית, שהינה חומצת שומן פולי-לא רוויה מסוג אומגה 5, אשר הינה אנטיאוקסידנט חזק מאוד שהראה יכולות עיכוב של התפתחות תאי סרטן השד.

תוסף תזונה טבעי – מחקרים נוספים מציעים כי נטילה של רימון, עשויה להאט את גדילת סרטן הפרוסטטה, אחד ממקרי הסרטן הקשים ביותר עבור גברים. במחקר שנעשה בחולי סרטן הפרוסטטה עם מקרים חוזרים, ורמות אנטיגן ספציפי לפרוסטטה (PSA – מולקולה שמעוררת דלקות ומגבירה את החזרה של סרטן הפרוסטטה), נראה כי נטילה חוזרת של מיץ רימון הורידה משמעותית את קצב הגידול ב-PSA. מחקרים נוספים מצאו שתרכובות שונות בזרעי הרימון הינם בעלי תכונות אנטי גידוליות ומרסנות את הצמיחה של תאי סרטן בתנאי מעבדה.

 • שיפור יכולות הזיכרון – פוליפנולים הם בין התרכובות המדווחות כמשפרי זיכרון, כך דווח במספר מחקרים. למעשה, מחקר מסויים מציע כי לפוליפנולים המצויים בזרעי הרימון, השפעה ארוכת טווח על מפגיעות זיכרון הנגרמות מניתוחי לב. קבוצת ניסוי שצרכה את זרעי הרימון, הראו שיפור בזיכרון הפוסט ניתוחי, בכל תחומי הבדיקות עם דגש על תכונות משמרות ארוכות טווח בתחום החזקת הזיכרון.

מחקר נוסף שנעשה בנסיינים שסובלים מבעיות זיכרון, הראה כי צריכה של מיץ רימון לתקופה של ארבעה שבועות, הראו שיפור משמעותי בסמני הזיכרון הויזואלי והמילולי. זאת לעומת קבוצת הביקרות שנטלה פלצבו (תרופת דמה).

בנוסף, מחקרים בחיות חשפו תכונות נוירופרוטקטיביות (השומרות על העצבים), במודלים חייתיים של מחלת האלצהיימר. החוקרים הציעו כי צריכת זרעי הרימון עשוייה לדחות או להאט את התקדמות המחלה. מחקר נוסף בחיות הראה כי האנטיאוקסידנטים שבזרעים מביעים פוטנציאל אדיר בשיפור תיאום הזיכרון והשרירים.

 • התנגדות לזיהומים בקטריאלים – חומרים הנמצאים בשמן הרימון, כגון חומצה פונינית, חומצה אלגית (תרכובת פנולית אנטיאוקסידנטית), אלגיטנינים (פוליפנולים), פלבונואידים ותרכובות רבות נוספות, הינם בעלי תכונות אנטי דלקתיות.

באופן לא מפתיע, השימוש מימי קדם ברימון לטיפול במחלות מגובה על ידי מחקרים כיום, אשר גורסים מציעים כי זרעי הרימון מגרים את הבקטריות שבגופנו, ומעצימים את השפעותיהם המועילות כנגד זיהומים בקטריאלים.

 • חיזוק בריאות הלב – מחלות לב עשויות להיות קשות, פתאומיות וקטלניות. טיפול מונע יכול להציל חיים ולהביא את רמת החיים, צעירים ומבוגרים כאחד, לרמה טובה וחיונית.

מחקר בנושא, שלמד את זרעי הרימון מצאו כי במטופלים הסובלים מהסתיידות עורקים, הורידו את לחת דמם ב-12% והראו ירידה של כ-30% ברמת הפלאק המצטבר בעורקים.

לעומת זאת, משתתפים אשר לא נטלו את זרעי הרימון הראו עליה של כ-9% ברמת הפלאק. צוות המחקר הסיק כי צריכה של גרעיני הרימון הורידה את רמות הפלאק העורקים, לחץ הדם ורמות חימצון ה-LDL ("כולסטרול רע").

תוסף תזונה טבעי – במאמר זה אתם שותפים לתגליות המרעישות שמצאנו כאשר פיתחנו את תערובת חמשת השמנים EVOLUTION. כל מרכיב בתערובת הינו בעל השפעה חזקה וחיובית על החיסוניות והבריאות של גוף האדם, ולכן הוחלט להכניסו באופן אקסקלוסיבי. עדויות של משתמשים בתערובת חושפות כי השילוב בין השמנים השונים עוזר להביא את החומרים הפעילים בכל אחד מהם באופן יעיל יותר, ובכך, מתעצמת ההשפעה של כל אחד ואחד.

נזכיר ונציין, כי צריכה של כל תוסף בתזונה, בצורה כזאת או אחרת מצריכה התייעצות עם רופא המשפחה.

Evolution אבולושןשמן זרעי צ'יה

שמן זרעי צ'יה – יתרונותיו של שמן זרעי צ'יה Evolution אבולושן

תוסף תזונה - חמשת השמניםתוסף תזונה טבעי – אנשים רבים מכירים את זרעי הצ'יה, כתוסף תזונה הנחשב לדגן העל ואת ההשפעות החיוביות של הזרעים על בריאות הגוף, חיצונית ופנימית כאחת! שאלנו את עצמו, מהן ההשפעות של השמן המופק מזרעי הצ'יה? אם לא ידעתם, מקור המילה צ'יה הוא מהמילה צ'יאן בשפה האצטקית שמשמעותה היא שמן, רמז עבה לתכונות הטיפוליות של הזרעים.

הידעת? שמן צ'יה מכיל כבין 25 ל-40% שומנים, כאשר כ-60% מתכולת השומנים הינם חומצות שומן פולי בלתי רוויות וחיוניות מסוג אומגה 3. כידוע, לחומצות שומן אומגה 3 יתרונות רבים, עליהן נעבור כעת. למקרה שהתבלבלתם עם המינוחים חומצות שומן, רוויות וכדומה, אתם מוזמנים להביט במאמר חומצות שומן ואנחנו, כדי לקבל תמונה יותר מסודרת של כל הנושא.

אומגה 3

 • מפחית רמות סיכון למחלות לב – רופאים רבים וחוקרי תזונה הבחינו כי אוכלוסיות שצורכות דגים, פחות נוטות לפתח מחלות לב באופן כללי. התרכובת שנמצאה אחראית לכך היא חומצות שומן אומגה 3. חומצות שומן אלו נוטות להוריד רמות טריגליצירידים (שומנים) בדם, להפחית לחץ דם באנשים הסובלים מלחץ דם גבוה, להגביר רמות ייצור של HDL ("כולסטרול טוב") ולמנוע הווצרות קרישים, המתרחשת מהצמדות של תאי דם אחד אל השני.

עבור אנשים מסויימים, חומצת השומן אומגה 3 מסוגלת להוריד את רמות ה-LDL ("כולסטרול רע") בדם, וכאשר כל ההשפעות נסכמות ביחד, נוצרת מערכת הגנה ייחודית למערכת הדם והלב שמונעת התפתחות של מחלות לב.

 • עזרה במחלות אוטואימוניות – במגוון הרחב של מחלות מסוג זה, תאי המערכת החיסונית בגוף מזהים חלק מתאי הגוף כזרים ומתקיפים אותם. דוגמא לכך היא סוכרת הנעורים, בה המערכת החיסונית תוקפת את התאים המייצרים אינסולין בלבלב.

אומגה 3 נמצאה כעוזרת למתן את ההשפעות של מחלות מסוג זה, במיוחד מגיל צעיר. מחקרים רבים הראו כי צריכה של אומגה 3 בשנים המוקדמות של החיים, מקושרות לסיכון נמוך לחלות במגוון של מחלות אוטואימוניות כולל סוכרת נעורים וטרשת נפוצה במבוגרים. מחקרים נוספים הראו כי לאומגה 3 פוטנציאל במלחמה בזאבת, מחלת קרוהן, קוליטיס כיבית וכאבי פרקים.

 • זיכרון ואלצהיימר – חלק מתהליך ההתבגרות, כולל ירידה באיכות הזיכרון ובמקרים קשים אף לאלצהיימר. קיימים מחקרים שהראו כי צריכה גבוהה של אומגה 3, מקושרת למיתון בהתדרדרות מנטלית הקשורה בגיל מבוגר ועשויה אף למנוע את ההתפחות של מחלת האלצהיימר.

מחקר נוסף בנושא, חשף כי אנשים הצורך יותר דגים שומניים, הינם בעלי כמות גדולה יותר של תאים אפורים במוח. רקמת תאים זאת, אחראית על עיבוד המידע העובר בו, זכרונות ורגשות.

תוסף תזונה טבעי – למקצת היתרונות המצויינים פה, נוספו מחקרים המעידים על עזרה בטיפול בדכאון, חרדה ומספר הפרעות נפשיות, שיפור בריאות העין, בריאות המוח בלידה וחיים מוקדמים, טיפול בקשב וריכוז, עזרה בהשמנה, דלקות, מניעת אסטמה בילדים, הפחחת שומן בכבד ואפילו פוטנציאל למלחמה בסרטן.

בנוסף ליתרונות המופלאים האלו, מתקיים יחס אידיאלי של 3:1 חומצות שומן אומגה 6 לאומגה 3, אשר מקנה לגוף יכולות חיסוניות מוגברות, כאשר הן נצרכות בתפריט היומי הקבוע. השילוב הזה, היה אחד היתרונות ששבה את תשומת ליבנו כאשר פיתחנו את תערובת השמנים EVOLUTION. ראינו את היחס הזה מתלווה גם ליתרונות של שמן זרעי ההמפ, והחלטנו בלב שלם כי שמן זרעי צ'יה חייב להיות חלק אחד מתוך חמשת השמנים המובילים, ובכך הכנו סדרת אומגות מנצחות.

תוסף תזונה טבעי – אבל לא די ביתרונות האומגה 3, בכדי להמחיש את כלל היתרונות של שמן זרעי הצ'יה, שכן בתוך הזרעים האלו מתחבאים עוד יתרונות מעולים נוספים.

יתרונות זרעי צ'יה

 • עושר במינרלים ומתכות – זרעי הצ'יה מכילים מגוון רחב של מינרלים ומתכות כגון נחושת, אבץ, ברזל ועוד תרכובות המועילות לבריאות השיער ומערכות הגוף, כאשר התכולה הגבוהה שבזרעים מספקת מקור מצויין לחומרים אלו.
 • רמות סוכר בדם­­ – זרעי צ'יה נחשבים כבעלי פוטנציאל לטיפול טבעי בסוכרת מסוג 2. תרכובת הזרעים מפחיתה את התנגדות האינסולין ואת הרמות הגבוהות של אינסולין בדם. השילוב המיוחד של סיבים מסיסים ובלתי מסיסים במים, מאיטים את הקצב בו פחמימות מרוכבות מתפרקות בגוף ונטמעות, ובכך, מואטת הפיכת הפחמימות לסוכר ונוצר איזון של רמות הסוכר.
 • חידוש השריר – חומצות השומן החיוניות שבזרעי הצ'יה מזרזים את המטאבוליזם (חילוף החומרים), ומעודדות גדילה של מסת שרירים פחותה בשומן. החלבון שבזרעים מכיל חומצות אמינו (מולקולות שהן אבני הבניין בחלבונים) מאוזנות שעוזרות לשמור על השריר רזה.
 • אנטיאוקסידנטים – זרעי הצ'יה הינם מעולה לאנטיאוקסידנטים (נוגדי חימצון). בין התרכובות המובילות בזרעים הינן חומצה כרומוגנטית, קוורצטין, חומצה קפאית, מיריצטין ופלאבנולים. תכולת האנטיאוקסידנטית הגבוהה, אשר בין היתר מונעת את ריקבון הזרעים, מונעת את הנזק של רדיקלים חופשיים בגוף. רדיקלים אלו יכולים לגרום למגוון תחלואות החל מדלקות ועד להפתחות של מחלת הסרטן.
 • בריאות העצם­ – מנה בודדת של זרעי צ'יה מהווה כ-18% מהתצרוכת היומית המומלצת של סידן. יתרון משמעותי זה עוזר לשמור על בריאות העצמות ומונע מחלות הקשורות אליהן. בנוסף, בזרעים קיים המינרל בור, אשר עוזר לספיגה של סידן בגוף.

תוסף תזונה טבעי – כמובן שלא מנינו את מלוא מגוון היתרונות המופלאים של צ'יה, מכיוון וצצים בכל עת מחקרים נוספים התומכים, מחזקים ואף מגלים השפעות חדשות של הזרעים. שמן צ'יה תפס מקום של כבוד בתערובת חמשת השמנים EVOLUTION, לצד שמני זרעי ההמפ, זרעי הרימון, שורש הג'ינגר ושורש הכורכום.

אנשים שהתנסו ב-Evolution אבולושן, מיהרו לתת עדויות ואמרו כי אם לפני כן הם נטלו את השמנים זה לצד זה, או בשילובים כאלו ואחרים, הם גילו כי תערובת השמנים עוזרת להם להעצים ולהגביר את ההשפעות החיוביות של כל אחד ואחד מהשמנים, כאשר שמן זרעי ההמפ עוזר להביא את התכונות החזקות של שמן זרעי הצ'יה לכלל מערכות הגוף.

תוסף תזונה טבעי – יש לציין, כי בנטילה של כל תוסף תזונה, בהינתן כשמן או כל צורה אחרת, יש להיוועץ עם רופא המשפחה.

חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
משמש כ "חיסון טבעי" תוסף תזונת על " חמשת השמנים" המפ, ג'ינג'ר, כורכומין, רימונים וצ'יה לחיזוק מדהים של מערכת החיסון!!!

Evolution אבולושן חמשת השמנים

מוגש על ידי אביבי בן יוסף פסטרנק הוגה אבולושן חמשת השמנים – לסיפורי האישי לחצו כאן

תוסף תזונה טבעי

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

חמשת השמנים לטיפול משלים בברונכיטיס ודלקת ריאות
רפואה טבעית

קורס תמציות

סדנא לריפוי עצמי והכנת תמציות צמחים קורס תמציות –  סדנא לריפוי עצמי ולתהליך מיצוי צמחים.

קרא עוד »

כתיבת תגובה

תוסף חמשת השמנים
תוסף חמשת השמנים
ארכיונים
תוסף חמשת השמנים
תוסף חמשת השמנים