תה ירוק לטיפול בסרטן

ייעוץ והדרכה לחולים

תה ירוק לטיפול בסרטן

תה ירוק
תה ירוק

תה ירוק לטיפול בסרטן תה ירוק ומרכיביו היו נחשבים למשמעותיים יותר במניעתן של מחלות רבות ובטיפול בהן. לנוכחות של חומרים פעילים בו הקרויה קטצ'ינים תפקיד חשוב בוויסותן של פעילויות ביולוגיות ומשמשים רבות כחומר נוגד סרטן.
לקטצ'ינים יכולת לבצע פעילות ביולוגית נוגדת סרטן, נוגדת השמנה, נוגדת סכרת ומפחיתת כולסטרול.
יתרונות רבים של תה ירוק דווחו בעבר, ביניהם הפחתה במשקל באמצעות הגברת קצב חילוף החומרים, הפחתת רמת הכולסטרול הכללית, מניעת מגפות, שיפור בבריאות הפה ובעיכול של מזונות שומניים. נמצאה קורלציה בין צריכה של תה ירוק להפחתת מקרים של סרטן ריאות, סרטן חלל הפה, וסרטן הוושט, כאשר ההשפעה המשמעותית נמצאה עבור שתייה של 7 ויותר כוסות של תה ירוק ביום.

חומרים פעילים
הקטצ'ינים העיקריים בתה הירוק הם חומצה פנולית, קפאין, תאוברומין, תאופילין וחומצת האמינו תאנין, ובנוסף נוכחים גם גלוקטצ'ין-גאלט, אפיקטצ'ין-גאלט, ואפיקטצ'ין. מרכיב חשוב של התה הירוק הוא אפיגלוקטצ'ין -3- גאלט (EGCG) . אשר אחראי כנראה לפעילות נוגדת החמצון ומונעת הסרטן של התה הירוק שיטות הגידול וההכנה של התה משפיעות על כמות ואיכות הקטצ'ינים ולכן קשה לקבוע במדויק את ריכוזם, שנע בין 45% ל 90%. בנוסף מכיל התה 20%-15% חלבונים, 5-7% פחמימות, 5% מינרלים כמו סידן, מגנזיום, אשלגן, ברזל ועוד, את הוויטמינים B, C, ו-E, .פיגמנטים ותרכובות נדיפות.

השפעת תה ירוק על סכרת ועל השמנה
מחקר שנערך ב 2002- (Waltner-Law et al) מציג הוכחות משמעותיות לכך שהרכיב הפעיל EGCG מפחית את רמות ייצור הגלוקוז באופן שמחקה את פעילות האינסולין, ומפחית את מידת הביטוי של אנזים שמעודד ייצור גלוקוז. לאחרונה הודגם שתה ירוק ותמציותיו משפיעים לטובה על עיבודו של הגלוקוז בגוף במודלים של סוכרת מסוג 2. צריכה של EGCG שמוצה מתה ירוק הפחיתה השמנה בקרב גברים על ידי הפחתת האנרגיה הנספגת בגוף ועל ידי הגברת חמצון של שומנים.

השפעה נוגדת חמצון
תה ירוק הוא אנטיאוקסידנט פופולרי, המגן על תאי הגוף מהשפעתם המזיקה של מולקולות ויונים ראקטיביים המכילים חמצן כמו למשל רדיקלים הידרוקסיליים. חוסר איזון בין גופים ראקטיביים אלו לבין אנטיאוקסידנטים בגוף יכול מוביל לעקה חמצונית או עומס חמצוני, הגורם לנזק תאי ומהווה את אחד התנאים המקדימים להתפחותן של מחלות רבות, כולל מחלת הסרטן. יחד עם פעילותם של הוויטמינים והאנזימים שבתה הירוק, הקטצ'ינים תומכים במערכת האנטיאוקסידנטית הטבעית של הגוף להגנה מפני מחלות אלו.

תה ירוק
תה ירוק

פעילות נוגדת סרטן
הקטצ'ינים שבתה הירוק מפעילים מנגנון של מוות תאי בקרב תאי סרטן העור על ידי הגברת פעילותם של חלבונים אפופטוטיים, ובנוסף המרכיבים הפעילים של התה הירוק יכולים לשמש לטיפול בנזק הנגרם לדנ"א בעקבות חשיפה לקרני שמש אולטרה סגולים. שימוש תדיר בתה ירוק יכולה למעשה למנוע נזק לעור על ידי הפחתת גבול הרגישות לקרני UV. צריכת EGCG וקטצ'ינים אחרים של התה הירוק יעילה גם במניעת סרטן צוואר הרחם. על ידי שינוי הביטוי של החלבונים p53 ו-p21, המשתתפים בתהליך המוות התאי, מופעל מנגנון של מוות תאי בקרב התאים הסרטניים. בנוסף הקטצ'ינים שבתה הירוק יעילים במניעת גדילתם ושכפולם של תאי סרטן צוואר הרחם ותאי סרטן שלפוחית השתן על ידי התערבות במחזור התא. יתר על כן, לתה הירוק ולמרכיביו הפעילים יכולת להגן על רקמות בריאות בחלל הפה במהלך טיפול כימותרפי.

תה ירוק לתה הירוק ולמריכביו יתרונות בריאותיים רבים והוא זוכה לתשומת לב מדעית רבה בזכות פעילותו הביולוגית במניעת ובלחימה בסרטן. תה ירוק יכול לשפר את פעילותה של מערכת החיסון, לחסל רעלנים בגוף, ולאפשר שליטה מסוימת בטיפול בסרטן. מחקרים שונים הראו שהמרכיב EGCG הוא האפקטיבי ביותר בגרימה למוות תאי בתאים סרטניים ובהגנה על רקמות בריאות במהלך טיפול כימותרפי, ונרשמה הפחתה בגודלם של גידולים סרטניים עבור טיפול משולב של תרופות כימותרפיות ו -EGCG.

רפואה טבעית

תה ירוק לטיפול בסרטן

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

חמשת השמנים לטיפול משלים בברונכיטיס ודלקת ריאות
רפואה טבעית

קורס תמציות

תמצית החיים – סדנא לריפוי עצמי והכנת תמציות צמחים קורס תמציות סדנא לריפוי עצמי ולתהליך

קרא עוד »

כתיבת תגובה

חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
ארכיונים
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי