שמן צ'יה כתוסף תזונה

שמן צ'יה כתוסף תזונה - שמן קנאביס שמן הצ'יה כתוסף תזונה - זרעי מרווה
זרעי צ'יה

שמן צ'יה כתוסף תזונה

שמן צ'יה כתוסף תזונה לבריאות מקסימלית והגנה בפני מחלות

שמן צ'יה כתוסף תזונה - שמן קנאביס שמן הצ'יה כתוסף תזונה - זרעי מרווה
שמן זרעי צ'יה

שמן צ'יה כתוסף תזונה – בכתבה זאת נביא לכם את העובדות בנוגע לסגולות הרפואיות שבשימוש בשמן זרעי צ'יה כתוסף מזון לשיפור המצב הבריאותי הכללי של גופנו ולמניעת מחלות.
ההיסטוריה של צמח הצ'יה בעולם המערבי הוא בן המאה ה -16 וזוהה לראשונה בקולומביה על ידי קודקס מנדוזה שמספק עדות כי הוא היה מעובד על ידי האצטקים בתקופה הטרום קולומביאנית והיסטוריונים כלכליים אומרים שצמח הצ'יה היה חשוב מאוד  לתרבות האצטקית כמו תירס או כמו כל יבול מזון אחר. צמח הצ'יה ניתן כמחווה שנתית של העם לשליטים ב -21 מתוך 38 מדינות האצטקים הפרובינציאליות . זרעי צ'יה שימשו כמזון עיקרי לתרבויות הנאהואטל (האצטקיות). כתבים ישועיים הציבו את הצ'יה כיבול השלישי בשכיחותו בתרבות האצטקית, אחרי תירס ושעועית בלבד.

שמן צ'יה כתוסף תזונה – כעת נביא בפניכם את המידע עבור ההרכב התזונתי של צמח הצ'יה:

זרעי צ'יה יבשים מכילים 6% מים, 42% פחמימות, 16% חלבון ו -31% שומן (טבלה). ב -100 גרם, זרעי צ'יה שהם מקור עשיר (20% או יותר מהערך היומי, DV) של ויטמיני B, תיאמין וניאצין (54% ו -59% DV בהתאמה) ומקור מתון של ריבופלאבין (14% DV) ו חומצה פולית (12% DV). כמה מינרלים תזונתיים חשובים מאוד לבריאותנו נמצאים בכמויות עשירות בזרעי צמח הצ'יה  והם עשירים בתוכן, כולל סידן, ברזל, מגנזיום, מנגן, זרחן, אבץ. חומצות השומן של שמן זרעי צ'יה רוויות מאוד, עם חומצה לינולאית (17-26% מכלל השומן) וחומצה לינולנית (50-57%) כשומנים העיקריים.
צמח הצ'יה בנוסף גם עשיר בחומצות שומן מסוג אומגה -3, בזרעים של הצמח ישנה תשואה של25-30%  של אומגה 3.

ישנן כמה סיבות שלדעתנו יש לעצור ולהתמקד בכך ששמן צ'יה הינו מקור מצוין לאומגה 3.
הגוף שלנו אינו מסוגל לייצר אומגה -3 fats, מה שהופך אותו לחיוני לקבל אותו מהתזונה. על פי מחקר בבעלי חיים שפורסם במהדורת 2007 של כתב העת "Annals of Nutrition and Metabolism", בעוד שמחקרים אנושיים נדרשים, זרעי ושמן צ'יה  נראים כמקדמים את רמות הכולסטרול הבריא. החוקרים מצאו כי עכברי מעבדה שהוזנו בשמן צ'יה וזרעים שלמים נצפו השפעות מועילות על כמויות  הכולסטרול . המחקר הזה פתח את הדלת למחקר רחב בתחום בנוגע להשפעה של אומגה 3 על מחלות הנגרמות מעודף או מחסור בכולסטרול.

שמן צ'יה כתוסף תזונה – שמן המופק מזרעי צ'יה מכיל כמויות גבוהות במיוחד של נוגדי חמצון ו phytonutrients. אלה הן תכונות מדהימות שנמצאות באופן טבעי בתוך הזרע ותכליתו היא  להגן על הזרע מפני מתח חמצוני. נוגדי חמצון או אנטיאוקסידנטים הינם חומרים כימיים אשר יש להם יכולות חיזור גבוהות, שמקטינים את קצב תגובות החמצון של חומרים אחרים בסביבתם. חמצון הינו תגובה כימית שבמהלכה אלקטרונים נעים מחומר מסוים לגורם המחמצן. במהלך המעבר של האלקטרונים, עלולים להיווצר רדיקלים חופשיים – אלקטרונים שהצליחו להתנתק מהאטומים שהיו קשורים אליהם. הרדיקלים החופשיים מתנגשים בתאי הגוף וגורמים לנזקים רבים.
בין היתר הרדיקלים החופשיים מאיצים את תהליכי ההזדקנות הטבעיים של הגוף, מחלישים את העצמות, מחלישים את מערכת החיסון, מגדילים את הסיכוי לחלות בסרטן ועוד. נוגדי החמצון למעשה מחזרים את המחמצנים ומתחמצנים בעצמם, אך התכונה החשובה של נוגדי החמצון היא שגם כאשר הם מחומצנים, הם נותרים יציבים ולא גורמים לנזקים רבים .

שמן צ'יה כתוסף תזונה - שמן קנאביס שמן הצ'יה כתוסף תזונה - זרעי מרווה

שמן צ'יה כתוסף תזונה כאשר הבנו מה הם הסגולות של שמן זרעי צ'יה , המרכיבים התזונתיים החיוניים, לצד הגנה על גופנו ברמה התאית, כעת נבחן חמישה תחומים עיקריים ששמן צ'יה נמצא יעיל במיוחד בשל סגולותיו הרפואיות באותו תחום:
1) שיפור תפקוד המוח- אומגה -3 שומנים מסייעים בבניית תאי קרום המוח, מקדמים את היווצרות תאי המוח החדשים. איזון בחומצות השומן מסוג אומגה 3 יכול לעזור לשפר את מצב הרוח והזיכרון שלך ויכול לעתים קרובות להגן מפני הפרעות מוח מסוימות כמו דיכאון ודמנציה.  שמן זרעי אורגני מצמח הצ'יה Chia מכיל כמויות גדולות של אומגה -3, והופך את שמן הצ'יה לתוספת המושלמת לקבלת המנה היומית של אומגה 3 .

2) הקלה על דלקות- דלקת וכאב כרוני הנגרמים מריצה, רכיבה על אופניים, שחייה, או כל פעילות גופנית שהיא.
לכן זה חיוני כדי להשליםאת התזונה עם תוסף באיכות גבוהה המכיל את היחס הנכון של אומגה -3 לאומגה -6. אמא טבע סיפקה לנו את היחס הזה בשמן זרעי צ'יה. לאחר שימוש בשמן צ'יה אתם תתחילו להרגיש את ההבדל במצב המפרקים שלכם ואת רמות האנרגיה הכוללת עולה ברגע שאתם מתחילים לצרוך משמן זרעי צ'יה על בסיס יומי.

3)הגנה על הלב ומערכת הדם- תמיכה בבריאות הלב ומערכות לב וכלי דם תודות לכמויות האומגה 3 הגבוהות הם חלק מהסגולות של שמן הצ'יה עובדה זו מתועדת היטב.
למעשה, שומנים אלה מופיעים בכדי לסייע ללב לפעום בקצב הנכון, בכדי למנוע את הקצב המסוכן, העלול להיות בלתי יציב וקשור למוות של אלפי אנשים ממחלות לב בכל שנה .
על פי מחקר ה- GISSI Prevention, ניצולי התקף לב שהוסיפו 1 גרם של חומצות שומן אומגה -3 ביום, במשך שלוש שנים, היו בסיכון נמוך יותר להתקף לב או שבץ חוזר. כפית אחת של שמן זרעי צ'יה אורגני היא כל מה שאתה צריך כדי להגיע לרמות אופטימליות של צריכת אומגה -3 היומית.

4) נגד תסמונת עין יבשה-אומגה 3 משמן צ'יה עשוי לעזור לחסל את תסמונת העין היבשה

חומצות שומן אומגה -3 יכולות לחסל את תסמונת העין היבשה, על פי מחקר חדש. תסמונת העין היבשה משפיעה על עד שליש מאוכלוסיית העולם, וגורמת לעקצוץ בעיניים ולרגישות לאור. אם לא מטופל, זה יכול לפגוע בראייה, ובמקרים קיצוניים, לגרום לעיוורון. חוקרים בהודו מצאו כי המינון היומי של אומגה -3, שיפר את הסימפטומים של תסמונת העין היבשה עד 100 אחוזים. הם הציגו את הנתונים שלהם באגודה האמריקנית של הקטרקט ,השתתפו בהדגמות של ניתוחי ראייה בסן דייגו וקיבלו אישור מארגון הבריאות האמריקאי ולאחר מכן בהתאמה מארגון הבריאות העולמי כטיפול מוצלח לתיסמונת העין היבשה.

5)משפר את בריאות ומראה העור- בזכות חומצות השומן שבו ושאר מינרלים וסיבים חיוניים לבריאות העור, שמן הצ'יה מכיל את כל המרכיבים החיוניים למיקסום בריאות ומראה עור שלנו.

לסיכום נזכיר לכם את סגולותיו של שמן זרעי הצ'יה, יכולותיו הנוגדות חימצון ונאבקות ברדיקליים חופשיים והנזק אותו הם עלולים לגרום לנו ברמה התאית, לצד רכיבים תזונתיים המשפרים כל מערכת בגופנו. שמן הצ'יה מכיל יחס מצויין לגופנו של חומצות השומן מסוג אומגה 3 ו6 שגופנו איננו יכול לייצר בעצמו, מה שממקם את שמן הצ'יה כתוסף תזונה מושלם העונה על צרכים, תזונתיים חיוניים לתפקוד בריא של גופנו.

שמן צ'יה כתוסף תזונה

https://www.livestrong.com/article/31680-chia-seed-oil
https://ndb.nal.usda.gov/ndb/foods/show/12006?fgcd=&manu=&format=Full&count=&max=25&offset=&sort=default&order=asc&qlookup=12006&ds=&qt=&qp=&qa=&qn=&q=&ing=
/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25988762
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26939645
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27647503
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29713858
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27566476
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29534257
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28551210
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28899773
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28843146
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28490078

רפואה טבעית

שמן קנאביסשמן צ'יה כתוסף תזונה - שמן קנאביס שמן הצ'יה כתוסף תזונה - זרעי מרווה

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here