שמן לימון – שמן לימון סגולותיו הרפואיות של הלימון

שמן לימון – לימון – סגולותיו הרפואיות של הלימון

לימון
לימון

שמן לימון – לימון – סגולותיו הרפואיות של הלימון בכתבה זאת נביא לכם את המידע העדכני בנוגע לסגולותיו הרפואיות של פרי הלימון. ההיסטוריה של הלימון מתחילה לדעת חוקרים לפני כ3000 שנה כאשר התגלה בצפון הודו של ימינו, סוחרים מהמזרח התיכון הביאו אותו לאזורנו בסוף ימיה של האימפריה הרומאית. אל המטבח האירופאי הגיעו הלימונים במאה ה15 כאשר הפכו לפרי מוכר בכל היבשת. מחקר שהתפרסם בשנת 2015 וביקש לפענח את הDNA של הלימון מצא שמקור עצי הלימון והתפוז באב קדום שהתפצל לתת מינים כמו הלימונים והתפוזים לפני כ15 מיליון שנים.
בימינו לימונים יכול להוות טעם נפלא ודינמי לרטבים רבים, רוטב סלט, מרינדות, משקאות וקינוחים. לימונים השיגו לראשונה את המוניטין הבריא שלהם אודות לתהילה על ספינות של סוחרים . הם נצרכו כדי לעזור בטיפול בצפדינה, מחלה נפוצה אז בקרב המלחים.
בשנת 1747 מצא ג'יימס לינד כי לימונים ותפוזים היו יעילים ביותר בטיפול במחלה. אנו יודעים כעת כי צפדינה נגרמת על ידי חוסר ויטמין C מחודשים בים ללא כל צריכה של ויטמין זה. כך בעצם התחילו בני האדם להבין שבפרי החמוץ הזה ישנם תכונות חיוניות לבריאות גופנו.

http://www.bbc.co.uk/london/content/articles/2009/05/13/oranges_and_lemons_origins_feature.shtml
http://www.the-scientist.com/?articles.view/articleNo/42712/title/Citrus-History/
http://flcitrusmutual.com/citrus-101/citrushistory.aspx

לימון – סגולותיו הרפואיות של הלימוןאחרי שסקרנו את תולדותיו של הלימון נפנה אל מה בעצם סגולותיו. נתחיל בלציין מה הם מרכיביו החשובים:
1) ויטמין C – פרי הלימון מלא וויטמין C, חומר אורגני המורכב ממולקולות חמצן ופחמן. ויטמין זה חיוני לגופנו מסיבות רבות ביניהן, הוא מייצר קולגן (חומר בניין חשוב בגופנו), הוא מייצר נוירו טרנזמיתורים האחראים על פעולות חיוניות במוחנו ומשמש כנוגד חימצון מה שהופך אותו ליעיל במאבק בסרטן.
2) חלבונים-ב50 גרם לימון יש לנו 1 גרם כמעט של חלבונים
3) פחמימות- כעשירית מהלימון מורכב מפחמימות הכוללות סיבים וסוכרים
4) שומן – מכיל כ0.2 גרם שומן ל50 גרם לימון
5) מגנזיום- מקרו מינרל חיוני מאוד לפעילות גופנו, עד היום ידוע כאחראי על לפחות 300 פעילויות אנזימטיות ביניהן ויסות המערכת המטבולית והעברת פולסים עצביים.
6) ויטמין B6 – נמצא בעיקר בכבד ואחראי לפעולות אנזימטיות ומטבוליות.
כפי שניתן לראות וויטמין C משחק את התפקיד החשוב במרכיביו של פרי הלימון ונותנים לו את רוב סגולותיו הרפואיות למרות שאל לנו לשלול את תרומתם של החומרים האחרים כמו למשל הסיבים התזונתיים והחלבונים שמצויים בו.

http://www.webmd.com/vitamins-supplements/ingredientmono-545-lemon.aspx?activeingredientid=545&
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25831042
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26081498
http://www.irjponline.com/admin/php/uploads/2498_pdf.pdf
http://www.healthyeating.org/Healthy-Eating/All-Star-Foods/Fruits/Article-Viewer/Article/204/health-benefits-of-citrus-fruit

לימוןלימון –סגולותיו הרפואיות של הלימוןצריכת פירות וירקות מכל הסוגים היתה קשורה זה מכבר בסיכון מופחת לתנאי בריאות רבים הקשורים לסגנון חיים.
להלן כמה מן היתרונות האפשריים של צריכת לימונים והמחקר כדי לגבות את הטענה שצריכת לימונים חיונית לבריאותינו:
1) מסייע בהורדת הסיכון לחלות בשבץ- על פי איגוד הלב האמריקני, אכילת כמויות גבוהות יותר של פירות הדר עשויה להפחית את הסיכון לשבץ איסכמי עבור נשים וגברים. מחקר אחד הוכיח שאלו שאכלו את כמות ההדרים הגבוהה ביותר היו בסיכון נמוך ב -19% לחלות בשבץ איסכמי בהשוואה לאנשים שאכלו פחות. המחקר השתמש בנתונים מ -69,622 בני אדם אשר היו במעקב במשך 14 שנים.

2) נלחם בסרטן- פרי הלימון ידוע כמקור מצוין של ויטמין C נוגד חמצון חזק, לימונים ומיץ לימון יכולים לעזור להילחם בהיווצרות של רדיקלים חופשיים הידועים כעשויים לגרום לסרטן.

3) תורם למראה חיוני- צריכה יום יומית של פרי הלימון או מיציו הידועים כעשירים בויטמין C אשר כפי שכבר ציינו חיוני לפעילות טובה יותר של דברים רבים בגופנו אשר גם כוללים ביניהם את מראה עורנו, שערנו ומונע נזקים הנגרמים מזיהום אוויר, עישון ונזקי השמש.

4) עוזר לגוף בקליטת ברזל- ויטמין C הנמצא בכמויות גדולות בפרי הלימון הוכח על ידי מספר מחקרים כוויטמין שעוזר לגוף לקלוט ברזל ממזונות שאנו צורכים, רופאים ותזונתיים ממליצים על צריכת ברזל וויטמין C ביחד על מנת להגביר את הקליטה של הברזל מהמזון אל תוך גופנו.

5) מתגבר את מערכת החיסון- מזונות עשירים בויטמין C ונוגדי חמצון אחרים יכולים לסייע למערכת החיסון בקרב כנגד החיידקים שגורמים לקור ושפעת. שמירה על תזונה בריאה גבוהה בפירות וירקות חשובה במיוחד בחודשי החורף כאשר רמות הפעילות הגופנית נוטות לרדת.

6) מסייע להורדה במשקל- מחקרים מוכיחים שצריכת פרי הרימון על הרי הויטמין C והסיבים שמגיעים בתוכו, מעודדים ירידה במשקל. ישנם דיאטות אשר בהן מיץ הלימון מהווה מרכיב משמעותי, ניתן למצוא שיטות דיאטה עם פרי הלימון ומיציו בעיקר במזרח הרחוק.

7) מסייע למערכת העיכול- פרי הלימון מסייע לרפא בעיות הקשורות לקלקול קיבה ועצירות. הוסיפו כמה טיפות לימון אל המנה שלכם וזה יעזור לתהליך העיכול. הלימון פועל בתור מטהר דם וסוכן ניקוי. מחקרים על סגולות הלימון מראים שהחומצות הנמצאות בפרי הלימון מסייעות לתהליכים אנזימתיים הקשורים למערכת העיכול.

8) לימון נגד אסתמה- לימון עשיר בוויטמין C שמונע ייצור של מולקולות דלקתיות הגורמות לדלקת בדרכי הנשימה ומוביל להתקף אסטמה.הלימון בעצם מקטין את הרגישות של הברונכיאולות להיסטמין, אשר מגביל אותם כאשר הם חשופים לאלרגנים בסביבה. הלימון עוזר בכך לחזק את המערכת החיסונית אשר חיוני למניעת התקפי אסתמה הנגרמת על ידי אבק, עשן, קשקשים, קרדית האבק ווירוסים. המאפיינים האנטיספטיים והמאפיינים האנטי בקטריאליים של מיץ הלימון הנלחמים בחיידקים ווירוסים הגורמים להתקפות אסטמה ולזיהומי ריאות ידועים למדע ממספר רב של מחקרים שנעשו ספציפית על לימון ונקודתית על מרכיביו כמו משל וויטמין C שפרי הלימון עשיר בו כל כך.

9) מחזק את העצמות – מרכיביו של הלימון מקנים לו את התכונות המספקות תזונה והגנה לעצמות גופנו. פרי הלימון ידוע במיוחד בהקלת כאבים של הסובלים ממחלות כמו דלקות פרקים ושגרון . הממצאים, שהוצגו ב – Annals of the Rheumatic Diseases נלקחו ממחקר של למעלה מ – 20,000 נבדקים אשר שמרו על דיאטות והיו נטולי דלקת פרקים כשהתחיל המחקר, והתמקדו בנבדקים שפיתחו פולארטריטיס דלקתית ונבדקים דומים שנשארו עם דלקת פרקים – במהלך תקופת המעקב. נבדקים שצרכו את הכמויות הנמוכות ביותר של לימון העשיר בויטמין C היו בסיכון גבוה פי שלושה לפתח דלקת מפרקים מאשר אלו שצרכו את הכמויות הגבוהות ביותר.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3217679/
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3254687/
http://www.webmd.com/vitamins-supplements/ingredientmono-545-lemon.aspx?activeingredientid=545&
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3936890/
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25912765
http://www.cancer.gov/about-cancer/causes-prevention/risk/diet/antioxidants-fact-sheet

לימון –סגולותיו הרפואיות של הלימוןלסיכום עם נעיין במה שציינו בפניכם פרי הלימון הינו פרי המורכב מחומרים החיוניים לבריאותינו, וצריכה מבוקרת של לימון ביום תספק לגופנו את זריקת הוויטמין C היומי לה גופנו זקוק ושאר מרכיבים חיוניים. תזונתיים ממליצים מאוד על שתיית מים עם לימון סחוט בכל בוקר על מנת לספק לגופנו השקמה מוצלחת יותר והוכחה נוספת לכך היא מספר הספורטאים המקצוענים הרב שלוקח חלק בטקס בוקר זה.
רפואה טבעית

לימון -סגולותיו הרפואיות של הלימון

שמן לימון

עוד באותו נושא

כתיבת תגובה

ארכיונים
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי