רודיולה – שורש רודיולה

רדיולה

רודיולה, הצמח וסגולותיו למלחמה בסרטן

רדיולה
רדיולה

רדיולה נגד סרטן – צמח הרדיולה הוא צמח מאוד קשוח הגדל בתנאי גידול מאוד קשים עד בלתי אפשריים בעיקר על אדמה חולית באזורים הרריים ספציפיים באסיה ובאירופה כמו סיביר ובצפון מזרח סין. הצמח מאופיין בפריחה ורודה-אדומה או צהובה והשורש שלו מאוד ייחודי – כאשר שוברים אותו לשניים ומריחים אותו נהנים מריח ורדים נקי וזו גם הסיבה שהוא נקרא רודיולה רוזיאה בשמו המלא (רוזיאה= ורד בלטינית).

בכתבה זאת ננסה להתמקד בסגולות המדהימות שאנו יכולים להרוויח מצריכה של צמח הרדיולה, צמח נמוך ונחמד, שעל פי מחקרים מדעיים רבים, בעל תכונות מרשימות ובמיוחד במאבק נגד מחלות הסרטן. בכתבה זאת ננסה להסביר זאת תוך כדאי פריסה מסכמת של החומר המדעי הרלוונטי, שהתפרסם בנושא בעשור האחרון. אכן צמח הרדיולה עדיין עובר בדיקות של העולם המדעי אך המידע שהתפרסם גדול ומרשים.

צמח הרדיולה הוא צמח המשמש ושימש את הרפואה המסורתית במזרח אירופה ובאסיה, בכדי לשפר את הביצועים הגופניים והנפשיים, לעורר את מערכת העצבים, ולהילחם בדיכאון. תמצית רדיולה  והמרכיב העיקרי שלה סולידרוסיד, נחקרו והמידע שמגיע מכל המבחנים הקליניים מצביע על כך שלחומר הפעיל של רדיולה סגולות מופלאות כנגד מחלת הסרטן.

במחקרים שנעשו בנוגע לסגולות של רדיולה והחומר הפעיל בו, גילו החוקרים שתמצית מצמח הרדיולה, מכילה תכונות עם השפעות המגנות על מערכת העצבים שלנו או בשפה המדעית "נוירופרוטקטיביות" , היכולת להפחית לחץ נפשי ופיזי, היכולת לטפל בדיכאון והקלה על תופעות לוואי הנגרמות מהליך כימותראפי.

רדיולה נגד סרטן – המחקרים שנעשו עד כה הצליחו למפות את הסיבות לחלק מהסגולות של צמח הרדיולה. בין הדברים שגילו שתמצית הרדיולה מכילה חומרים שמפרקים רעלנים בגופנו וכך מונעים היווצרות של תאים סרטניים. בנוסף לזאת התגלה שהחומר הפעיל בצמח הרדיולה הלא הוא "סולידרוסיד", מעניק הגנה למספר מערכות בגופנו, מעכב את המעבר של המינרל חנקן בין הקרומים של התאים השונים וכך פוגע במטבוליזם של תאים סרטניים.

בנוסף לזאת החומר הפעיל בצמח הרדיולה מעודד הפרשה של אנזימים חיוניים לפירוק רעלנים בגוף, שעלולים לגרום להיווצרות של גידולים סרטניים ברמה התאית בגוף.
החלבונים ,thioredoxin, heme oxygenase-1, peroxiredoxin Bax proapoptotic; וantiapoptotic Bcl-XL. אשר נמצאים בתמצית הרדיולה מסייעים גם הם לגופנו להתגונן בפני התפתחות של תאים סרטניים. חלבונים אלו מעקבי חמצון וכך תורמים להגנת הגוף בפני תאים סרטניים.

נוגדי החמצון הם מעין "חיילים טובים" הנלחמים בחומרים מזיקים, המכונים רדיקלים חופשיים. רדיקלים חופשיים הינם חומרים לא יציבים מבחינה כימית, וככאלה נוטים "לתקוף" חומרים אחרים בגוף ועלולים אף לייצר תגובת שרשרת שגורמת לנזק רב.

רדיולה נגד סרטן – כפי שציינו לרדיולה סגולות רפואיות רבות במלחמה בסרטן. בין עם באופן שבו החומר הפעיל שבה פוגע במטבוליזם של התא הסרטני לבין חלבונים נוגדי החמצון.
לרדיולה יש ארגז כלים מרשים לתקיפה של הסרטן ממספר חזיתות.
רדיולה בעזרת חומר הנקרא סיקלופוספמיד משמשים יחד עם כימותרפיה משום שהשילוב של שלושתם נמצא  חזק יותר (משפר את תוצאות המדדים לאחר כימותרפיה) ובנוסף מגן על הכבד מפני הנזק הנלווה לטיפול הכימותרפיה. בנוסף בתמצית הרדיולה נמצאים כימיקלים כגון פלבנואידים, בטא סיטוסטרול, salidroside, rosavin, tyrosol, ו triandrine בעלי סגולות ידועות בשיפור תופעות הלוואי של הכימותרפיה.

רדיולה
רדיולה

רדיולה נחשב לצמח אדפטוגני, כלומר צמח שסגולותיו הרפואיות מוכרות למדע ואשר יכול להיות אפילו כלי אנטי סרטני ואנטי אנטיוגני antutagenic. המחקרים הנוכחיים נעשו בכדי לנסות לאשר את ההשפעות האנטי סרטניות של צמח זה על ידי בדיקתו מול מספר סוגים של מחלות סרטן.

מחקר שהתמקד בהשפעת תמצית רדיולה על סרטן מסוג לוקמיה (מסוג המכונה HL-60 ) נבחנו תאים סרטניים מסוג זה של סרטן. התאים נחשפו לתמציות סטנדרטיות של רדיולה במשך 6 עד 72 שעות שלאחריהן נבדקו כמה תאים סרטניים שרדו. הבדיקה העלתה שמינונים מ225 עד 400 מ"ג של תמצית הרדיולה, הביאו תוצאות כמעט מושלמות בגרימת מוות מתוכנן לתאים הסרטניים. המחקר מצא בנוסף שלחומרים הפעילים בצמח הרדיולה לוקח כ12 שעות להתחיל בהשפעתם על המוות המתוכנן של תאים סרטניים במקרה של סרטן הלוקמיה.

מסקנת כל המחקרים שבדקו את הנושא הייתה היא, שתמצית הרדיולה הביאה לירידה של חלוקת התא או עיכוב מוחלט של חלוקת התא בריכוז הגבוה ביותר של התמציות. תאים שנמנעו מלעבור דרך חלוקת התא עברו תהליך של אפופטוזיס, נמק, ומוות תאי טבעי.

רדיולה נגד סרטן – לסיכום ניתן לראות שאכן, לצמח הרדיולה סגולות רבות כנגד מחלות הסרטן. החומרים הפעילים בו והחלבונים אותם הוא מכיל, משפרים את יכולת ההתמודדות של הגוף עם מחלות הסרטן ואף מסוגלים לגרום למוות מתוכנן (הנקרא אפופטוזיס) בקרב תאים סרטניים ולמנוע תהליך הנקרא אנגיונזה, תהליך בו תאים סרטניים "שואבים" אנרגיה מתאים ורקמות סמוכים להם, על מנת לגדול.

רפואה טבעית

רדיולה נגד סרטן

מקורות:

1) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20615444

2) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29093682

3) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30405739

4) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20541529

5) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19168123

6) http://www.mskcc.org/cancer-care/integrative-medicine/herbs/rhodiola#references-9

7) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30127910

8) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19168123

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter

עוד באותו נושא

סילדנאפיל
רפואה טבעית

סילדנאפיל

סילדנאפיל הקדמה סילדנאפיל – סילדנאפיל (באנגלית: Sildenafil), הינה תרופה שנולדה מתופעת לוואי מופלאה. בניסיון לייצר

קרא עוד »

כתיבת תגובה

ארכיונים