קנאביס רפואי לטיפול בקרוהן וקוליטיס

קנאביס רפואי לטיפול בקרוהן וקוליטיס - מחלות דלקתיות במערכת העיכול קוליטיס
קנאביס רפואי לטיפול בקרוהן וקוליטיס

קנאביס רפואי לטיפול בקרוהן וקוליטיס

קנאביס רפואי לטיפול בקרוהן וקוליטיס - מחלות דלקתיות במערכת העיכול קוליטיס
קנאביס רפואי לטיפול בקרוהן וקוליטיס

קנאביס רפואי לטיפול בקרוהן וקוליטיס – מחלת קרוהן מוגדרת "דלקת כרונית לא זיהומית שפוגעת ברירית של מערכת העיכול". ההגדרה "לא זיהומית" מעידה שלהערכת החוקרים לא חיידקים או נגיפים גורמים לדלקת. עם זאת יש לציין כי ישנה עלייה בשכיחות של מחלת קרוהן אצל מי שסבלו בעבר מדלקות זיהומיות במערכת העיכול.

קנאביס רפואי לטיפול בקרוהן וקוליטיס – בשונה מקוליטיס כיבית – שהיא דלקת לא זיהומית שתוקפת בדרך כלל רק את המעי הגס – מחלת קרוהן אינה מוגבלת לחלק מסוים של מערכת העיכול, אלא עלולה לגרום לדלקת באזורים שונים ולאו דווקא רציפים של מערכת העיכול – מרירית הפה ועד לפי הטבעת.
מחלת הקרוהן נגרמת ממספר גורמים כמו :גנטיקה, סביבה ומערכת החיסון של אותו האדם.

http://www.clalit.co.il/he/medical/medical_diagnosis/Pages/crohns_disease.aspx

קנאביס רפואי לטיפול בקרוהן וקוליטיס – עוד בעת העתיקה לפני אלפי שנים טיפלו רופאים ומרפאים באמצעות קנאביס במכאובי הבטן ובעיקר בדלקות שבקיבה.
קנאביס מסוג סטיבה נמצא עוד בזמנו כיעיל מעוד בטיפול דלקתיים שבקיבה.
היום הקהילה המדעית חוקרת את הסגולות של צמח הקנאביס שטיפול בדלקות באזור הקיבה בהתמקדות על הרצפטורים והחומר הפעיל סי בי די על מערכות גוף החולה. חוקרים כבר זיהו בעבר את הרצפטורים במוחנו שמפעיל החומר הפעיל סי בי די (שנמצא באחזוים גבוהים בצמחי מריחואנה ממשפחת הסטיבה) כרצפטורים סי בי 1 וסי בי 2 .
במחקר שנעשה באוסטריה ופורסם על ידי האוניברסיטה של מינכן בגרמניה מצאו שהרצפטורים שמפעיל הקנאביס בקנאביס עשיר בסי בי די וב טי איץ סי הביאו חולים במחלת הקרוהן בתוך 8 שבועות לדווח על עלייה ברמת החיים וירידה בכאבים באזור הבטן (האזור  הדלקתי במחלת קרוהן). מתוך 21 חולים מצאו החוקרים ש 90 אחוז מהמטופלים הפסיקו לדווח על תופעות לוואי מהטיפולים התרופתיים במחלת הקרוהן בתוך אותם 8 שבועות. המחקר התמקד ביכולות האנטי דלקתיות של סי בי 1 וסי בי 2 וכיצד צריכת קנאביס רפואי העלה את איכות תוצאות הבדיקות של המערכת החיסונית של החולים במחלה ואת הערכים הדלקתיים שבתוצאות הבדיקות של החולים שנבדקו.
הרצפטורים נמצאים בשכבה הפנימית של המעי והקיבה וצריכת קנאביס רפואי מגדילה את מספרם ומעלה את איכות פעולתם, הרצפטור סי בי 2 נמצא במיוחד פעיל ויעיל במצבים של דלקות קיבה כמו במחלת הקרוהן . המחקר עוד מצא שההשפעה של הקנאביס הרפואי על מערכת העצבים גם היא עוזרת לחולים במחלת הקרוהן. רצפטורים אלו במיוחד במערכת העצבים המרכזית, כלומר המוח, עוזרים לגוף להתמודד עם דלקות קיבה בכך שהם משחררים אנזימים ורצפטורים שמוסתים את חומציות הקיבה באמצעות הפרשות של חומרים שונים.
החוקרים ציינו במחקרם שישנם כנראה עוד דרכים בהם קנאביס רפואי עוזר לסובלים ממחלת הקרוהן מה שניתן לראות יותר במצבים של ניסוי על אוכלוסיית חולים מאשר ניסוי מעבדה המסתכל על הרמה המולקולארית או הביו כימית של החומרים הפעילים. לכן מציע צוות החוקרים על המשך מחקר בתחום על מנת שהקהילה המדעית תבין היטב את התמורות שיוצר קנאביס רפואי אצל חולי מחלת קרוהן.
https://www.karger.com/Article/FullText/356512

קנאביס רפואי לטיפול בקרוהן וקוליטיס – כפי שראינו בינתיים לקנאביס רפואי יש סגולות רבות ויכולות ריפוי מצוינות לטיפול במחלת הקרוהן, מחקר שנעשה בבלגיה ביקש להסביר תמורות אלו ברמה הביו כימית ומסביר כך. מחלות שנובעות בדלקות במערכת העיכול מושפעות לטובה מכמה גורמים ביניהם: העלת כמות האנזימים בקיבה ובמעי באופן שששומר ומרפא את דפנות האיברים ומונע פציעה באיברים, חיזוק ושמירה על קשרים ליפידים של חומצות שומן באופן ששומר על שלמות התאים שמהווים את הרמה שבונה את אותו איבר. המחקר התמקד בתמורות ביולוגיות ומצא שיש מקום רב לעוד מחקרים בתחום על מנת להסביר טוב יותר את הסגולות הרפואיות של קנאביס רפואי במחלת קרוהן ובמחלות דלקתיות בחלל הבטן בכלל.

קנאביס רפואי לטיפול בקרוהן וקוליטיס - מחלות דלקתיות במערכת העיכול קוליטיס

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22917662

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16083701

קנאביס רפואי לטיפול בקרוהן וקוליטיס – מחלות מעי דלקתיות – נחשב יעיל במיוחד בקרב הקהילה המדעית לטיפול בסובלים ממחלת הקרוהן, סגולותיו הרפואיות של השמן והאחוזים הגבוהים של החומרים הפעילים בו נותנים לשמן הקנאביס סגולות רפואיות טובות יותר מעשיון קנאביס. ובכול זאת אין להתעלם מהתרומה של עישון קנאביס אצל חולי במחלת הקרוהן ושאר מחלות של דלקות בקיבה. במחקר יחידי מסוגו שנעשה בישראל בבית החולים שיבא בשנת 2012 נמצא שעישון קנאביס רפואי עזר לחולים במחלת קרוהן (ושאר מחלות של דלקות קיבה) לעלות במשקל, לתאר עלייה ברמת החיים ולדווח על ירידה בכאבים באזור הבטן. המחקר מצא שלאחר שלושה חדשים מהתחלת הניסוי דיווחו החולים על עלייה ברמת החיים, עלייה במשקל ואיכות חיים גבוה יותר, שבאה לידי ביטוי בתפקוד יום יומי גבוה יותר. עוד מצא המחקר שלאחר זמן יותר ממושך דיווחו החולים על יכולת חזרה לעבודה ולתפקוד ברמות גבוהות בשלל תחומי החיים.

http://medicalmarijuana.procon.org/view.answers.php?questionID=000138

קנאביס רפואי לטיפול בקרוהן וקוליטיס – מחקרים מראים על כך שחולים במחלת קרוהן שמתנסים בטיפול באמצעות קנאביס רפואי מדווחים על פחות התכוצויות כאב ביום. מחלת קרוהן מאופיינת בין השאר על ידי כאבים חדים באזור הבטן. ניסוי שנעשה בקופת חולים כללית בישראל בשנת 2011 מצא שחולים שקיבלו קנאביס רפואי דיווחו על שיפור בתחומים הבאים :

1) ירידה בכמות היומית של התקפי הכאב באזור הבטן

2) ירידה בתופעות הלוואי של תרופות המרשם האחרות שניתנו להם עבור המחלה

3) כמות הניתוחים בקיבה ירדה אצל החולים מכמות סטנדרטית של 9 ל2 אצל משתמשים בקנאביס רפואי.
מחקרים מצבעים שתרומות אלו נעשות בשל כמה סגולות של הקנאביס הרפואי שעוזרות לסובלים ממחלת הקרוהן והן:

1)היכולות האנטי דלקתיות של החומרים הפעילים בקנאביס רפואי

2)ריפו של הרקמות במערכת העיכול על ידי חומרים פעילים בקנאביס רפואי 3)והאפקט האנטי ייבוש ממים של החומרים הפעילים בקנאביס רפואי בהשפעתם על הקיבה.

http://medicalmarijuana.procon.org/view.answers.php?questionID=000138

קנאביס רפואי לטיפול בקרוהן וקוליטיס – לסיכום ניתן לראות שקנאיס רפואי עוזר במספר מישורים לטיפול במחלות דלקתיות במערכת העיכול שהנפוצה בינהן היא מחלת הקרוהן. הקנאביס הרפואי עוזר למערכת החיסון של הגוף, למערכת העיכול ואפילו מחזק את פעילות הגוף ברמה התאית. הקהילה המדעית הצליחה בינתיים למדוד ולהסביר את סגולותיו של הקנאביס הרפואי בטיפול במחלת קרוהן אך יש עוד דרך רבה להבין את תרומה זאת במלואה. החוקרים בתחום מנבאים עתיד ורוד לטיפול במחלת הקרוהן באמצעות קנאביס רפואי ומצביעים על ממצאים רבים שתומכים במסקנה זאת.

http://www.medicaldaily.com/medical-marijuana-achieves-complete-remission-crohns-disease-drug-improves-appetite-and-sleep-247783

לקריאת המאמר באנגלית

קנאביס רפואי לטיפול בקרוהן וקוליטיס

קנאביס רפואי לטיפול בקרוהן וקוליטיס - מחלות דלקתיות במערכת העיכול קוליטיס

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here