צמחי מרפא לטיפול בטחורים

ייעוץ והדרכה לחולים

צמחי מרפא לטיפול בטחורים

צמחי מרפא לטיפול בטחורים – צמחי מרפא שונים לטיפול ומניעת טחורים

 

צמחי מרפא לטיפול בטחורים
צמחי מרפא לטיפול בטחורים

צמחי מרפא לטיפול בטחורים– בכתבה הזאת נבדוק ונביא לכם את המידע הקיים על אודות הסגולות הרפואיות של עשבי מרפא לטיפול בטחורים, אך קודם נשאל מה הם בעצם טחורים.
טחורים הם ורידים נפוחים בחלק הנמוך ביותר של המעי ופי הטבעת. לפעמים הקירות של כלי הדם האלה נמתחים בזמן שאנחנו בשירותים עושים את שלנו, מתיחה זאת גורמת לרקמות להיות דקות מאוד וכך בולטים בהם כלי הדם ומגורים על ידי הלחץ והצואה וכך נפצעים ואף גורמים לדימום.

טחורים הם אחד הגורמים השכיחים ביותר של דימום רקטלי. הם מסוכנים רק לעתים נדירות ובדרך כלל נוטים להעלם בתוך כמה שבועות. אבל יש לראות את הרופא בכדי לוודא שזה לא מצב רציני יותר. הוא יכול גם להסיר את הטחורים במצב שהם כואבים מאוד או מסרבים להעלם כשמעצמם.
כיצד אנו מקבלים טחורים? יש אנשים שסביר יותר שיקבלו טחורים אם בני משפחה אחרים סובלים מהתופעה. הצטברות לחץ בחלחולת התחתונה יכולה להשפיע על זרימת הדם, לפגוע בוורידים ולגרום להם להתנפח. זה עלול לקרות בשל משקל עודף, כאשר מדובר באדם שמן או באישה בהיריון. אנשים שיושבים למשך שעות ארוכות במהלך היום נמצאים אף הם בקבוצת סיכון לטחורים בשל הלחץ שהם מפעילים על האזור.
הטיפול בטחורים תמיד נצמד לפתרונות של תזונה ועשבי ריפוי וכל אחד יכול לדקלם שעבור טחורים יש לשתות מים רבים ולאכול מזונות העשירים בסיבים על מנת לחזק ולרכך את האזור המגורה. אכילת מזונות עשירים בסיבים תזונתיים מומלצים וחוקרים מצביעים על צריכה של בין עשרים וחמש לשלושים גרם מצמחים אלו על מנת להגיע לרמת פעילות רצויה על הקיבה שלנו.

צמחי מרפא לטיפול בטחורים- מחקרים רבים הראו כי תמיכת הוורידים באמצאות עשבי תיבול ותוספים היא דרך יעילה כדי למנוע מטחורים לחזור. על פי מחקרים אלה, תוספי תזונה בצורת עשבי מרפא וצמחים שונים, יכולים לעזור להקל על הלחץ על האזור ולמנוע את המאמץ של הרקמות באזור, כמו גם לעזור לתקן את כל הנזק הקיים. בנוסף, כמה עשבי תיבול יכול לעזור להפחית עצירות ובעיות מעיים אחרות, כי לפעמים יכול להיות שהגורם לכאב הטחורים נובע מבעיות בפעילות המעיים. בשילוב עם טיפולים אקטואליים, צמחי מרפא יכולים להיות טיפול תרופתי יעיל עבור טחורים, לא רק לטווח קצר כאשר מתרחשים התלקחויות, אלא גם במניעת חזרה של התופעה  בעתיד.
הצמח הראשון אשר נבקש לבדוק הוא צמח האלו וורה. לצמח  האלוורה יש תכונות מרפאות כמו אנטי דלקתיות, ריכוך וחיזוק רקמת השריר, כל אלה הופכים את צמח האלוורה לצמח מושלם לטיפול בטחורים. עם תכונות אלה, צמח האלוורה מרגיע את הוורידים ואת הדלקת תוך הפחתת הגדלים שלהם. כחומצה טבעית, אלוורה מכווצת טחורים ומאיצה את הריפוי שלה.

אנתרקווינון, חומר כימי המצוי באלוורה, מחזק את קירות מערכת העיכול ומעודד את ריכוך תכולת המעיים. ריכוך זה מקל על המעבר של צואה ובכך מקטין את הלחץ על הטחורים. במחקר שפורסם ב -2008 בכתב העת Indian Journal of Dermatology, נמצא כי אלוורה נמצא גם הוא כמכיל :"ברדיקנז", אנזים שיכול להפחית גירוי כאשר משתמשים בו באופן מקומי על אזור הטחורים. כל אלו יחד הופכים את צמח האלוורה ליעיל ביותר עבור טיפול בטחורים.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15622575
http://www.celostnimedicina.cz/hemeroidy-priznaky-a-fotky.htm

צמחי מרפא לטיפול בטחורים– תכשיר טבעי נוסף היכול לשמש אותנו לטיפול ולהרגיע הסימפטומים העולים במקרים של טחורים הוא שמן קוקוס. שמן קוקוס הוא קרם לחות טבעי, אשר עשוי גם לעזור עם סימפטומים טחורים. החלת שמן קוקוס עשויה להפחית את גירוי ונפיחות, וזה עשוי גם לעזור להפחית את הדחף לגרד, פרט שולי אך חשוב בשל הגירודים הכרוניים שמעוררים את הרצון לגרד וכך מחמירים את הבעיה. שמן קוקוס הוא תשובה אחת. זה שמן מועיל בעל תכונות אנטי דלקתיות, אנטי בקטריאלי, מה שהופך אותו מושלם לטיפול חיצוני  ופנימי בכדי להרגיע את הכאב. האופן שבו יש השתמש בשמן הקוקוס על מנת לטפל בטחורים הוא:
למרוח  אותו על האזור הפגוע כמה פעמים ביום כדי להלחם  בכאב ולראות את הנפיחות יורדת וכך לעזור לאזור להחלים בתוך ימים. כאשר מבושל, שמן קוקוס הורג חיידקים ידידותיים שיכולים לגרום קלקול קיבה, עצירות, ובעיות עיכול אחרות, פרט זה חשוב ואין להתבלבל ולבשל את השמן כאשר לוקחים אותו דרך הפה ומערכת העיכול בשל תכונותיו של שמן הקוקוס המסוכנות לחיידקים אשר ידידותיים ושחלקם אנו צריכים בכדי לספק תפקוד נכון של הקיבה ומערכת העיכול בפרט.

http://www.emedicinehealth.com/anal_itching/article_em.htm
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3057743/
http://www.emedicinehealth.com/hemorrhoids/article_em.htm

צמחי מרפא לטיפול בטחורים–  לוחם נוסף בבעיית הטחורים והלוכותיה אשר בתחום זה נחשב  לוותיק וידוע למדע (כנגד בעיית הטחורים) הינו ויטמין C, אשר כידוע נמצא בכמויות גדולות בפירות הדר. ויטמין C ידוע למדע כמסייע לשמור על שלמות הוורידים שלנו, בנוסף לכך ישנם בלימונים חומרים נוספים הנקראים בשמם המדעי פלבנואידים ואנתוציאנינים . סגולותיהם של חומרים אלו  פלבנואידים ואנתוציאנינים טובים בכדי לחזק את הוורידים. מקורות של פלבנואידים כוללים לימונים, , תפוחים, עגבניות, בצל וגזר; מקורות טבעיים לחומרים אנתוציאנינים כוללים, גרגרי יער אדומים, אוכמניות, דובדבנים, ענבים וכרוב אדום. עוד מזון טבעי תרופה עבור טחורים הוא לאכול בננה על בטן ריקה כל יום על מנת למנוע  טחורים מדממים, יש לאכול שלוש בננות מדי יום, או לנסות אפרסמונים מיובשים מאודים. כל אלה מכילים את החומרים האקטיביים שציינו להנ"ל בכמויות גדולות ומסייעים באופן מפליא לבעיית הטחורים ולבעיות נוספות אשר קשורות לתפקוד כלי הדם הרבים אשר בגופנו. יש לציין שעל כל אלה יש להתייעץ עם תזונאי מוסמך ועם רופא המשפחה.

צמחי מרפא לטיפול בטחורים–  צמח נוסף ואחרון שנסקור בכתבה זאת הינו צמח הציפורן, הציפורן הינו שיח אשר נפוץ באירופה ובאזורים סאב טרופיים והאזור המזרחי של ארצות הברית, הוא גדל בדרך כלל לצד נהרות ובאזורים מיוערים במיוחד.
עשב זה מכונה תרופה טובה עבור  טחורים על ידי מרפאים רבים בצמחי מרפא. צמח זה הוא המקור של עפיצה מסוימת שיש לה כמה מטרות מרפא עבור באיות פיזיולוגיות כמו אקנה ונפיחות כגון זאת שמופיע במקרים של טחורים. זו הסיבה מדוע כמה צעדים פותחו על איך לטפל טחורים עם צמח זה ונציג עבורכם  כמה מהשיטות הידועות למרפאים בצמחי מרפא:
על מנת לטפל בבעיית הטחורים עם צמח זה יש להכין קודם או בעצמנו על ידי טחינה של עלי צמח הציפורן או בקניה של תמצית הצמח מחנות טבע או בית מרקחת. את התמצית יש לטבול בצמר גפן ולמרוח בעדינות על האזורים הכואבים ומסביב לפי הטבעת בעיקר. אך שיטה זו אינה השיטה היעילה ביותר, מרפאים ממליצים להחדיר לתוך הרקטום את התמצית (דבר שרצוי לעשות בעזרת אח מוסמך). תמצית צמח הציפורן כאשר היא נמצאת בתוך החלל הרקטלי שלנו ממקסמת את סגולות הריפוי של צמח הציפורן ומובילה לתוצאות טובות מאוד במהירות רבה.

http://www.webmd.com/vitamins-and-supplements/witch-hazel-uses-and-risks#1

צמחי מרפא לטיפול בטחורים–   לסיכום הכתבה ניתן לסקור את הצמחים הרבים שסקרנו בעלי סגולות מרפא עבור טחורים, בין אם זה צמח האלוורה, שמן קוקוס ושאר הצמחים שסקרנו אכן מספקים שלל פתרונות לבעיית הטחורים המגובים במחקרים מדעיים רבים ובידע רב של מטפלים בצמחי מרפא ושאר מרפאים אלטרנטיביים.

צמחי מרפא לטיפול בטחורים

רפואה טבעית

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

חמשת השמנים לטיפול משלים בברונכיטיס ודלקת ריאות
רפואה טבעית

קורס תמציות

תמצית החיים – סדנא לריפוי עצמי והכנת תמציות צמחים קורס תמציות סדנא לריפוי עצמי ולתהליך

קרא עוד »

כתיבת תגובה

חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
ארכיונים
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי