סקאנק סגול

סקאנק סגול | purple – skunk | הזן שמשלב מהכל

סקאנק סגול – הקדמה

סקאנק סגול
סקאנק סגול

סקאנק סגול – סקאנק סגול הוא זן קנאביס שמוגדר כסאטיבה דומיננטי והוא שילוב של הזן  "סקאנק # 1" וזן נוסף לא ידוע. לפרחים הקטנים עד בינוניים של הזן, שיבשילו בין 8 ל -9 שבועות ויש להם ריח אדמתי ייחודי וטעם ארצי כמעט כמו יין.

זן זה נשען בכבדות לעבר אפקטים של אופוריה, עליזות וראש טוב. סקאנק סגול הוא זן קנביס בעל רמות THC גבוהות, כך שהוא יכול להיות קצת אינטנסיבי עבור חלק מהחולים, במיוחד כאשר מדובר באפקטים פסיכו-אקטיביים החזקים שלו.
סקאנק סגול הוא זן מרומם מאוד ומוצאו ממדינת אורגון שבארצות הברית וידוע בכך שהוא אחד הזנים הפופולאריים ביותר בארצות הברית. לזן זה יש סגולות רפואיות רבות שנעות מהקלה על כאבי ראש לטיפול בהפרעות אכילה ודיכאון.

הסקאנק הסגול הוא זן קצת מסתורי, כפי שציינו הוא צאצא של משפחת הסקאנק וצאצא ישיר של הזן סקאנק #1, אך ההורה השני שלא לא ממש ידוע וישנם מספר תיאוריות בנוגע למקורו. ההורה השני של הסקאנק הסגול מגיע כנראה ממשפחת הזנים "הסגולים" שהיא משפחת אינדיקה שהגנים שלה קיימים במספר זנים מוכרים.

משפחת "הסגולים" מגיע במקור מקליפורניה והיא שילוב של זני אינדיקה שהובאו לארצות הברית בשנות ה-70 המאוחרות. הוא שייך למשפחת הסקאנק אך מגלם מאפיינים שונים ממנה בתחומים מסוימים. הסקאנק הסגול הוא אחד מ243 זנים מוכרים של משפחת הסקאנק וחולק כ60 אחוז מהגנים שלו עם משפחה זאת, עובדה שמקרינה על מקורו המסתורי, שכנראה אחד מהוריו הוא שילוב של משפחת הסקאנק עם זן או משפחת זנים אחרת.

בדיקות מעבדה מאשרות את העובדה שההורה השני של הסקאנק הסגול ממשפחת הסגולים, אך משום שמשפחה זאת ממשיכה להשתנות בשל הנדסה גנטית קשה להצביע על ההורה מתוך משפחת הסגולים.

מאפיינו של זן הסאנק הסגול

סקאנק סגול – בשל הפופולאריות הרבה של הזן הזה, הוא נכלל בין רשימת 25 הזנים בעלי השימוש הרחב ביותר בארצות הברית וקנדה. הסיבות שמאחורי הפופולאריות ההולכת וגוברת של הזן הן מאפיינו שהופכים אותו לזן מצוין לשימוש פנאי ולשימושים רפואיים רבים.

בנוסף ישנו המסתורין סביב אחד מהוריו שהרי לא ידוע לגמרי מה ההורה השני שלו (מלבד סקאנק#1).
הסקאנק הסגול הוא זן קל לגידול אך מצריך מרחב בשל הגבוה שאליו הוא צומח. מגדלי קנאביס ומומחים ממליצים לגדל את הזן הזה באוויר הפתוח או בחממות בשל גובהו.

למי שמעוניין לגדל את הזן באוויר הפתוח, הזן מצריך סביבה חמה ולחה (זהה למזג האוויר ברוב ישראל) ומצריך מעקב תמידי אחר מזיקים מרגע הנביטה.
אחד ממאפיינו הבולטים של הזן הוא ריחו וטעמו החזקים שנובעים מערך הטרפנים והפלבנואידים בזן הזה.
הטרפנים מיוצרים בעיקר על ידי צמחים ומהווים מטבוליטים משניים. חומרי סיכה, ריח, הגנה וצבע רבים, וכן שמנים אתריים, הם טרפנים.

פלבנואידים שנודעו בעבר גם בשם כולל "ויטמין P", הם קבוצת תרכובות המסונתזות על ידי צמחים ומצויות בפירות וירקות וממלאים תפקידים רבים בתאים צמחיים כמו למשל הגנה ממזיקים ואחראים לחלק מהסגולות שנלוות לצריכת זן הסקאנק הסגול וקנאביס בכללי.

מקורסקאנק #1 והורה נוסף לא ידוע
השפעות

רוגע

שמחה

אופוריה

משפר את הריכוז

ריחותריח פירותי חזק
טעמיםמתוק, מזכיר טעם ענבים
סגולות רפואיות לטיפול ב:

מתח

עייפות

כאב

דיכאון

חוסר תיאבון

גובהצמח גבוה
THC18%
CBD2%
אינדיקה\סאטיבה %15%\85%
אקליםמזג אוויר חם ולח
רמת קושי לגידולקל לגידול

הסגולות של הזן

סקאנק סגול – זן הסקאנק הסגול נמצא בשימוש פנאי וזלג לתחום הרפואי רק בעשור האחרון. משתמשים לצרכי פנאי כנראה שמו לב לסגולותיו הרפואיות והתחילו לרתום אותו לטיפולים שונים, מסרטן לטיפול בבעיות נפשיות כמו דיכאון, מתח נפשי וחוסר תאבון.

זן הסקאנק הסגול עשיר בחומרים כימיים הנקראים טרפנים ואחראים לטעם, הריח ועוד מספר תהליכים ברמה התאית של הצמח.
בשל היחס בין החומרים הפעילים בו של CBD אחד על כל 9 THC, זן הסקאנק הסגול מספק הגנה על המערכת החיסונית של הגוף, בשילוב עם השפעה משככת כאבים שנרתמת פעמים רבות לתועלת חולי סרטן שעוברים טיפולים קשים וכואבים כמו כימותרפיה והקרנות.

מחקרים מדעיים שסקרו את השימוש בזן מצאו שלמרות שב70 % מהפעמים הוא משמש לצרכי פנאי ב30 אחוז מהמקרים הוא משמש לצרכים רפואיים ונחשב לאחד מה50 הזנים הפופולאריים ביותר בארצות הברית לשימוש על ידי חולי סרטן.

רשימת הסגולות של הסקאנק הסגול כפי שמצאנו בסקירה של מחקרים מדעיים ומגזינים לצריכת קנאביס:

  • מתח
  • עייפות
  • כאב
  • דיכאון
  • חוסר תיאבון
  • סרטן

בנוסף יש לציין שבתחום הפרעות האכילה זן הסקאנק הסגול צובר פופולאריות רבה, כנראה בשל סגולותיו להפגת מתח נפשי ולהקלה בדיכאון, ששניהם ידועים כגורמים להפרעות אכילה וחולקים מספר מאפיינים פיסיולוגיים ברמת הפעילות המוחית. הזן נמצא בשימוש של 15 מכונים לטיפול בהפרעות אכילה בארצות הברית. אלו מכונים שבעיקר מכוונים לטיפול באוכלוסיות צעירות של אנשים אשר סובלים מהפרעות אכילה, אנורקסיה ובולימיה בעיקר.

סקאנק סגול – אחת הסגולות המרשימות של הסקאנק הסגול, שגם תועדה באופן מקיף על ידי צוות רפואי, היא היכולת של הזן לתגבר באנרגיה חולים הסובלים מכאבים כרוניים. כאב הוא תהליך פיסיולוגי אשר שואב אנרגיה רבה מהגוף, לא לחינם אנשים שסובלים מכאב כרוני נוטים לסבול גם מעייפות כרונית.

טיפולים בקנאביס רפואי ובזן הסקאנק הסגול, באופן ספציפי הוכיחו שהוא פופולארי ביותר בקרב חולי סרטן וחולים שסובלים מכאבי כרוניים שנוטים לצרוך אותו במהלך היום על מנת לשמר את ההשפעה הממריצה שלו, לצד ההקלה בכאב ושאר סגולותיו.

לסיכום

סקאנק סגול – זן הסקאנק הסגול הגיח לעולם עקב הכלאה הולכת וחוזרת של זנים חזקים ושונים. עובדה זאת השפיעה על הזן בכך שכמו מקורותיו המעורבבים גם מאפיינו וסגולותיו מגוונים ומזכירים תכונות של זני סאטיבה ואינדיקה.

זהו זן עם אחוז THC ואחוזי טרפנים גבוהים שמשפיעים וגורמים לריחו וטעמו החזקים. הזן נחשב לזן חדש יחסית בתחום הקנאביס הרפואי אך עדיין סוחף אחריו עדת מעריצים של צרכני קנאביס רפואי ושל צרכני קנאביס למטרות פנאי שמוקירים ומעריכים את הכוח והעוצמה שיש לזן הזה על איכויותיו וסגולותיו. בשל מאפיינו המגוונים זכה הסקאנק הסגול למוניטין רב בקרב אוכלוסיות מגוונות, מחולים שמבקשים לרתום את סגולותיו הרפואיות לטובתם ולחובבי הקנאביס למטרות פנאי. הגיוון הגנטי שבזן הזה מקרין על מאפיינו וסגולותיו של הסקאנק הסגול שממשיך לצבור פופולאריות בקרב צרכני קנאביס מחוץ לארצות הברית ומהחוף הדרומי שלה ממנו הגיע.

מקורות

1) http://efsa.onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.2903/j.efsa.2013.3145

2) http://www.alchimiaweb.com/en/skunk-tag-17/

3) http://www.coloradopotguide.com/colorado-marijuana-blog/article/why-does-weed-turn-purple-truths-and-myths-about-purple-cannabis/

4) http://www.ilovegrowingmarijuana.com/purple-skunk/

5) http://thechillbud.com/20-popular-purple-cannabis-strains/

6) http://www.health.gov.il/hozer/mmk154_2016.pdf

שמן קנאביס

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

הקסהידרוקנבינול HHC
CBD

הקסהידרוקנבינול HHC

הקסהידרוקנבינול HHC הקסהידרוקנבינול HHC- קניבואיד חדש שהצטרף לאחרונה לרשימת הקניבואידים החיוניים בצמח הקנאביס. צמח הקנאביס

קרא עוד »

כתיבת תגובה

תוסף חמשת השמנים
תוסף חמשת השמנים
ארכיונים
תוסף חמשת השמנים
תוסף חמשת השמנים