כורכום לטיפול בסרטן

כורכום לטיפול בסרטן סגולות כנגד דלקות או יותר נכון בטיפול בדלקות
כורכום לטיפול בסרטן

כורכום

כורכום לטיפול בסרטן

החומר הפעיל בשורש בכורכום

כורכום לטיפול בסרטן סגולות כנגד דלקות או יותר נכון בטיפול בדלקות
כורכום לטיפול בסרטן

כורכום לטיפול בסרטן כורכום, תבלין אשר נמצא בשימוש ביתי בבתים רבים בישראל וסגולותיו כנגד מחלת הסרטן.
בכתבה זאת נסקור בפניכם את התמורות והסגולות שבתבלין זה לצד הסתכלות על האופן שבו המדע המודרני בוחן וחוקר את הסגולות הללו.
כורכום הינו תבלין אשר נעשה בשימוש עוד מהתקופה הטרום מקראית, הכורכום הוא עשב רב-שנתי ממשפחת הזנגביליים בעל קנה שורש דמוי פקעת. את התבלין מכינים מהפקעות אותן משרים במים רותחים, מייבשים, מגרדים את הקליפה וטוחנים את הפקעות לאבקה. כורכום גדל באזורים טרופיים, בעיקר בהודו.

כורכום: תבלי כנגד מחלות הסרטן- השימוש בתבלין הכורכום עוד במהלך ההיסטוריה כטיפול במחלות ומכאובים שונים, בין סגולותיו כרכיב אנטי דלקתי וכן לטיפול במצבים שונים הכוללים צהבת, גזים, כאבי בטן, הפרעות וסת, שתן דמי, שטפי דם, סחרחורת, כאבי שיניים, חבלות, תולעי מעיים, אסטמה, כאבים בחזה, אבנים בדרכי השתן ועקיצות חרקים.

כורכום כנגד מחלות הסרטן- מרכיביו של הצמח כפי שידועים לנו היום הינם: כ – 5% מורכבים בעיקר מכורכומין, שהוא הרכיב הפעיל העיקרי המצוי בכורכום, צבעו צהוב.
פעילות: עיקר השימוש הטיפולי בכורכום הוא כנוגד חמצון, נוגד דלקת, נוגד סרטן, נוגד חיידקים, משפר תפקוד כבדי, משפר תפקוד עיכולי,
תומך במערכת הדם שבגופנו ובעיקר בכלי הדם עצמם, כלומר הורידים והעורקים אשר בגופנו. בנוסף, הכורכום סופח גזים, נוגד קרישה, מעודד ייצור מיצי מרה, נוגד אולקוס, נוגד שלשול,
נוגד כאבי וסת ותומך בטיפול בבעיות עור. תכונה שנתמקד בה יותר בכתבה זאת היא הסגולה של תבלין הכורכום במלחמה במחלות הסרטן השונות.

כורכום לטיפול בסרטן כורכום כנגד מחלות הסרטן- מחקר שהתפרסם בשנת 2015 הסביר ביתר דיוק מדעי את האופן הביולוגי בו תבלין הכורכום והחומרים אשר הוא מכיל פוגעים במחלות הסרטן על ידי שליחת אותות ובלימת אותות בצורות רצפי חלבונים עם שרשראות סוכר ( ברמה המולקולרית). אותם חלבונים "מסוכרים" גורמים לתא הסרטני להתחיל במוות מתוכנן של עצמו הוא בשפה מדעית, גורמים לאפופטוזיס, אפופטוזיס הוא תהליך המוות המתוכנן של תא. מדובר בתהליך חשוב מאוד שממלא תפקיד חיוני במנגנונים רבים של הגוף. האפופטוזיס מאפשר התפתחות איברים תקינה בשלב ההתפתחות העוברית ואחראי לסלקציה של תאי דם לבנים, להרג תאים סרטניים או חולים ולהרג של תאים זקנים. תהליך האפופטוזיס יכול להיות עצמאי או מופעל בידי תאי דם לבנים מסוג Tהסרטון שלפנינו מתאר אפופטוזיס של תא שמופעל בידי תא   T.
בתבלין הכורכום נמצאים חלבונים אשר משמשים כקולטנים וחוסמים של "מחוזות עגינה" על התא הסרטני וכך משבשים את פעילותו, את יכולתו לשלוח "זרועות" ולקבל תזונה חיונית לגדילתו מתאים שכנים.אותם הקולטנים שחוקרים זיהו קיבלו את השמות: STAT-3 ו STAT-1.

השני שביניהם (STAT-1) נחשב לבעל סגולות רבות בקר מדענים אר חקרו אותו ומצאו שיש לו יכולות רבות בעזרה למערכת החיסון של הגוף ולפעולות אנטי דלקתיות באופן רוחבי ופה גם אחד ההקשרים החזקים של חלבון זה למלחמה בתאים סרטניים. החלבון הזה נמצא במחקרים רבים כיעיל מאוד כנגד גידולים סרטניים הנובעים מדלקות.
אז התגלית שלהם, חלבוני STAT נקשרו באופן הדוק לשליטה על התפתחותם של תאים המטופויטיים המווסתים דלקת, ומתווכים את תגובות תאי המטרה לציטוקינים דלקתיים. למרות שההבנה שלנו לגבי ביטוי גנים תלויי חלבון ב- STAT במהלך הדלקת גדלה במידה ניכרת במהלך 15 השנים האחרונות, ההבחנה בין סוגי תאים חדשים הדורשים חלבונים ל- STAT, לבין מטרות גנטיות חדשות של רגולציה תלויה ב- STAT (חלבונים), רשת של תאים וציטוקינים במחלות מתווכות. הסקירה במאמרים שהתפרסמו בנושא בשנים האחרונות בחרה להתמקד בתכונה מיוחדת זו ולספק נקודת מבט על מספר תחומים של מחקר מהשנים האחרונות .

כורכום לטיפול בסרטן סגולות כנגד דלקות או יותר נכון בטיפול בדלקות

https://ghr.nlm.nih.gov/gene/STAT1
http://www.mdpi.com/1420-3049/20/2/3020/htm

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3670277/
http://iai.asm.org/content/83/12/4513.full

כורכום כנגד מחלות הסרטן- במקרים של מחלות סרטן ספציפיות ברצוננו להביא מן המידע הרלונטי הזמין בנושא . בתחום המאבק בסרטן הלבלב גילו חוקרים בניסוי שערכו במעבדה שלחלבונים ממשפחת הכורכום ישנם סגולות רבות במלחמה בסרטן הלבלב על ידי שיבוש תהליכים ביולוגים בתא הסרטני וגרימה למוות מתוכנן על ידי התא הסרטני. עקב הצלחות בתנאי מבחנה העבירו החוקרים את הניסוי לחיות וגם בהן גילו שיש לחלבונים המצויים בתבלין הכורכום סגולות רבות בריפוי מחלות הסרטן וסרט הלבלב בפרט.

כורכום כנגד מחלות הסרטן- סגולה נופת שרצינו להביא לתשומת הלב היא היכולת של חלבונים המצויים בכורכום בהגנה על הגוף מפני הנזקים שבטיפול כימותרפי.
מחקרים רבים מצאו שהחלבונים המצויים בתבלין הכורכום יכולים לסייע לרקמות הגוף להתמודד באופן טוב יותר עם החשיפה לקרינה אשר נגרמת בטיפולים הכימותרפיים.

https://www.researchgate.net/profile/Chinthalapally_Rao/publication/13316514_Kawamori_T_Lubet_R_Steele_VE_Kellof_GJ_Kaskey_RB_Rao_CV_Reddy_BSChemopreventive_effect_of_curcumin_a_naturally_occurring_anti-inflammatory_agent_during_the_promotionprogression_stages_of_cancer_Cancer/links/00b495252fbec4665d000000.pdf
https://www.researchgate.net/profile/Navneet_Dhillon4/publication/51403371_Phase_II_Trial_of_Curcumin_in_Patients_with_Advanced_Pancreatic_Cancer/links/53e564b40cf2fb7487182366/Phase-II-Trial-of-Curcumin-in-Patients-with-Advanced-Pancreatic-Cancer.pdf

כורכום לטיפול בסרטן כורכום כנגד מחלות הסרטן-  מחקר אחר שהתפרסם לפני כעשר שנים מצא וקבע שחומרים הנמצאים בכורכום הכינה "נאנו כורכומים" הNanocurcumin מספק הזדמנות להרחיב את הרפרטואר הקליני של סוכן יעיל זה על ידי הפיכת מימן מוכן פיזור. מחקרים עתידיים באמצעות nanocurcumin מוצדקים פרה קליניים מודלים של סרטן ומחלות אחרות שעלולות להפיק תועלת מההשפעות של הכורכום בתנאי מבחנה.
החוקרים מצאו שבשל המבנה המולקולארי של חומרים אלה המצויים בכורכום הם מסוגלים לחסום ולפרק את המבנה המולקולארי לתהליכים ומבנים חיוניים לתאים סרטניים ובכך לפגוע אנושות בתאים הסרטניים שבגופנו. החוקרים הוכיחו שאותם חומרים המצויים בכורכום בזכות מבנם המורכב שבחלקו דוחה מולקולות מים וחמצן מסוגלים כך לפרק את המבנה המולקולארי של התא הסרטני.
בעצם התהליך שמצאו החוקרים נקרא פולמריזציה, פִּילְמוּר (באנגלית: Polymerization הוא תגובה כימית שבמהלכה מתחברים מונומרים לשרשראות מולקולריות ארוכות לקבלת פולימר.יישומם של תהליכי פילמור, הם ממוקדי העיסוק החשובים והעיקריים של התעשייה הכימית העולמית, והם הבסיס לייצורם של כל חומרי הפלסטיק המשמשים את האדם.תגובות הפילמור מתחלקות לשני סוגים עיקריים: פילמור דחיסה, ופילמור סיפוח.
שיטת הפילמור מכתיבה את אורך השרשרת שתתקבל, את המסה המולקולרית הממוצעת לפולימר ואת חלוקת הגדלים היחסית של הפולימר. אלו ישפיעו על רמת הגבישיות, ומכאן גם על תכונותיו הפיזיקליות והמכניות של הפולימר, כגון: טמפרטורת היתוך, קשיות, אלסטיות ועוד.

https://jnanobiotechnology.biomedcentral.com/articles/10.1186/1477-3155-5-3

כורכום כנגד מחלות הסרטן- לסיכום ניתן לאמר שבכתבה זו נתנו טעימה קטנה מסגולותיו של הכורכום והתמקדנו יותר בתהליכים כימיים וביולוגיים ובהגדרתם. בכתבה הבאה בנושא נסביר באופן רחב על סגולותיו של תבלין הכורכום במלחמה במגוון רחב של מחלות הסרטן מתוך ההנחה שהמושגים שנגענו בהם בכתבה זאת יאפשרו לנו להבין יותר לעומק את שאר התמורות של תבלין הכורכום.
רפואה טבעית

כורכום לטיפול בסרטן

שמן קנאביסכורכום לטיפול בסרטן סגולות כנגד דלקות או יותר נכון בטיפול בדלקות

תגובה 1

  1. כתבה מעניינת. אמא שלי עכשיו עוברת הקרנות ואסרו עלייה לקחת את תוסף התזונה של הכורכום שהיא לקחה. למה?

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here