המערכת החיסונית – המערכת החיסונית מהי מערכת החיסון של גוף האדם?

המערכת החיסונית - מהי מערכת החיסון של גוף האדם תאי המערכת החיסונית?
המערכת החיסונית

המערכת החיסונית

המערכת החיסונית מהי מערכת החיסון?

המערכת החיסונית - מהי מערכת החיסון של גוף האדם תאי המערכת החיסונית?
המערכת החיסונית

המערכת החיסונית היא רשת אינטראקטיבית של איברים, תאים וחלבונים המגינים על הגוף מפני וירוסים וחיידקים או כל חומר זר. המערכת החיסונית פועלת לנטרל ולהסיר פתוגנים כמו חיידקים, וירוסים, טפילים או פטריות הנכנסים לגוף, מזהים ומנטרלים חומרים מזיקים מהסביבה, ונאבקים בתאי הגוף עצמם שיש להם שינויים עקב מחלה. (1)

תאי המערכת החיסונית מקורם במוח העצם, ולאחר מכן נודדים כדי לשמור על הרקמות ההיקפיות, המסתובבות בדם ובמערכת המיוחדת של כלי הדם הנקראים מערכת הלימפה.

המערכת החיסונית – כאשר המערכת החיסונית שלנו פועלת כראוי, אנחנו אפילו לא שם לב לזה. זה כאשר הביצועים של המערכת החיסונית שלנו הוא בסכנה שאנחנו מתמודדים עם מחלה. תת-פעילות של המערכת החיסונית גורמת לזיהומים ולגידולים חמורים של אי-דיכאון, בעוד שהפעילות יתר על המידה גורמת למחלות אלרגיות ואוטואימוניות. (2)

כדי שהגדרות הטבעיות של הגוף שלנו יפעלו בצורה חלקה, המערכת החיסונית חייבת להיות מסוגלת להבדיל בין תאי "עצמי" ו"לא-עצמי ", אורגניזמים וחומרים. "לא עצמית" חומרים נקראים אנטיגנים, הכוללת את החלבונים על פני השטח של חיידקים, פטריות ווירוסים. כאשר תאי המערכת החיסונית מזהים נוכחות של אנטיגן, המערכת החיסונית נזכרת בזיכרונות המאוחסנים על מנת להגן במהירות על עצמה מפני פתוגנים ידועים.

המערכת החיסונית - מהי מערכת החיסון של גוף האדם תאי המערכת החיסונית?

עם זאת, לתאים שלנו יש גם חלבונים פנימיים, וזה חשוב כי המערכת החיסונית לא עובד נגדם. בדרך כלל, מערכת החיסון כבר למדה בשלב מוקדם יותר לזהות את החלבונים התאים האלה כ"אני ", אך כאשר היא מזהה את הגוף שלה כ"אין-עצמי", זה נקרא תגובה אוטואימונית. (3)

הדבר המדהים על מערכת החיסון הוא שזה כל הזמן הסתגלות ולמידה, כך הגוף יכול להילחם נגד חיידקים או וירוסים המשתנים עם הזמן. ישנם שני חלקים של המערכת החיסונית – המערכת החיסונית המולדת שלנו פועלת כהגנה כללית נגד פתוגנים ואת מטרות החיסון שלנו מסתגלת מאוד פתוגנים ספציפיים שהגוף כבר יש קשר עם. שתי מערכות החיסון משלימות זו את זו בכל תגובה לחומר מחולל או לחומר מזיק. (4)

מחלות מערכת החיסון

לפני ללמוד בדיוק איך לשפר את המערכת החיסונית שלך, תחילה להבין כי רוב הפרעות החיסון נובעות או תגובה חיסונית מוגזמת או התקפה אוטואימונית. הפרעות במערכת החיסון כוללות:

אלרגיות ואסטמה
אלרגיות הן תגובה דלקתית מתווכת לחומרים בלתי מזיקים, הידועים כאלרגנים, המביאים למחלה אלרגית אחת או יותר כגון אסטמה, נזלת אלרגית, אטופיק דרמטיטיס ואלרגיות למזון. כאשר הגוף overreacts לאלרגן, כגון אבק, עובש או אבקה, זה גורם לתגובה חיסונית המוביל לפיתוח של תסמיני אלרגיה.

אלרגיות ואסתמה היא מגפה גוברת, המשפיעה על אנשים מכל הגילאים, הגזעים, המינים ומצבים חברתיים-כלכליים. בארה"ב, ההערכה היא כי יותר מ -35 מיליון בני אדם, בעיקר ילדים, סובלים מסימפטומים של אסטמה. (5) תגובה חיסונית לאלרגית יכולה להיות קלה, משיעול ונזלת, לתגובה מסכנת חיים המכונה אנפילקסיס. אדם הופך אלרגי לחומר כאשר הגוף מפתח אנטיגנים נגדו ויש לו תגובה על החשיפה החוזרת ונשנית לאותו חומר.

מחלות החיסונית החיסונית
מחסור במחלה החיסונית הוא כאשר מערכת החיסון חסר אחד או יותר של החלקים שלה, והוא מגיב לאט מדי לאיום. מחסור במחלות החיסון יכול להיגרם על ידי תרופות או מחלה, או שהוא עשוי להיות הפרעה גנטית, אשר נקרא חוסר החיסונים העיקרי. (6)

כמה מחסור במחלות החיסונית כוללות מחסור חמור במערכת החיסון המשולב, מחסור נפוץ חיסוני, נגיף החיסוני האנושי / נרכש תסמונת לקויה (HIV / AIDS), חסר חיסונים המושרה על ידי סמים השתל לעומת תסמונת המארח. כל התנאים הללו נובעים מפגיעה קשה במערכת החיסונית, מה שמוביל לזיהומים שלעתים הם מסכני חיים.

מחלות אוטואימוניות
מחלות אוטואימוניות גורמות למערכת החיסונית שלך לתקוף את תאי הגוף והרקמות בתגובה להדק לא ידוע. מחלות אוטואימוניות נרשמו עלייה מדאיגה בעולם מאז סוף מלחמת העולם השנייה, עם יותר מ 80 הפרעות אוטואימוניות ועלייה בשכיחות ובשכיחות של תנאים אלה. (7)

חמישים מיליון אמריקנים חיים כיום עם מחלה אוטואימונית, ולרבים מהם קשה לקבל אבחנה מדויקת מיד. למעשה, זה לוקח לעתים קרובות בערך חמש שנים כדי לקבל אבחנה בגלל סימפטומים מחלה אוטואימונית כל כך שונים מעורפלים. דוגמאות למחלות אוטואימוניות כוללות דלקת מפרקים שגרונית, זאבת, מחלת מעי דלקתית, טרשת נפוצה, סוכרת מסוג 1, פסוריאזיס, מחלת גרייבס (בלוטת התריס הפרוע), מחלת השימוטו (תת פעילות בלוטת התריס) ודלקת כלי הדם.

הטיפול במחלות אוטואימוניות מתמקד בדרך כלל בהפחתת פעילות המערכת החיסונית, אך קו ההגנה הראשון שלך צריך להתייחס למעי הגס ולסלק מזונות וגורמים שפוגעים במעיים. מספר מחקרים הראו שחדירות מוגברת של מעיים קשורה למספר מחלות אוטואימוניות, ונראה כי היא מעורבת בפתוגנזה של המחלה. (8)

המערכת החיסונית - מהי מערכת החיסון של גוף האדם תאי המערכת החיסונית?
המערכת החיסונית

כיצד לשפר את המערכת החיסונית – ד"ר אקס

כאשר מחפשים כיצד לשפר את המערכת החיסונית שלך, נראה אלה 10 עשבי תיבול, ספקים ושמנים אתריים.

1. אכינצאה
רבים מן המרכיבים הכימיים של אכינצאה הם תמריצים רבי עוצמה במערכת החיסונית שיכולים לספק ערך טיפולי משמעותי. מחקרים מראים כי אחד היתרונות המשמעותיים ביותר echinacea היא ההשפעות שלה כאשר נעשה שימוש על זיהומים חוזרים. מחקר שפורסם בשנת 2012 ברפואה המשלימה והרפואה המשלימה הראה כי אכינצאה הראה השפעות מקסימליות על זיהומים חוזרים ונשנים, ואפקטי מניעה עלו כאשר המשתתפים השתמשו באכינצאה כדי למנוע הצטננות. (9)

מחקר שנערך בשנת 2003 בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת ויסקונסין מצא כי אכינצאה מדגים פעילויות חיסוניות משמעותיות. לאחר בדיקה של כמה עשרות ניסויים בבני אדם, כולל מספר מחקרים אקראיים עיוורים, החוקרים מצביעים על כך של- אכינצאה יש מספר יתרונות, כולל immunostimulation, במיוחד בטיפול בזיהום בדרכי הנשימה העליונות. (10)

2. אלדרברי
גרגרי הפרחים והפרחים של הצמח הבכור שימשו כתרופה במשך אלפי שנים. אפילו היפוקרטס, "אבי הרפואה", הבין כי צמח זה היה המפתח כיצד לשפר את המערכת החיסונית שלך. הוא השתמש ב- Eldberry בשל מגוון רחב של יתרונות בריאותיים, כולל היכולת שלו להילחם הצטננות, שפעת, אלרגיות ודלקת. מספר מחקרים מצביעים על כך שלסמברי יש את הכוח להגביר את המערכת החיסונית, במיוחד משום שהיא הוכיחה כי היא מסייעת בטיפול בסימפטומים של הצטננות ושפעת.

מחקר שפורסם בכתב העת Journal of International Medical Research מצא כי כאשר נעשה שימוש ב- Eldberry בתוך 48 השעות הראשונות של הופעת הסימפטומים, התמצית הפחיתה את משך הזמן של שפעת, כאשר הסימפטומים נחלשו בממוצע ארבעה ימים קודם לכן. בנוסף, השימוש בתרופות הצלה היה נמוך משמעותית בקרב אלו שקיבלו תמצית אלדברי בהשוואה לפלצבו. (11)

3. כסף colloidal
דייטינג חזרה לעת העתיקה, כסף היה תרופה עממית לעצור את התפשטות מחלות. כסף יש היסטורית בהרחבה שימש סוכן רחב מיקרוביאלית ספקטרום. מחקר שפורסם בכתב העת Journal of Alternative and Complementary Medicine עולה כי כסף קולואידאלי היה מסוגל לעכב באופן משמעותי את הצמיחה של חיידקים גדל בתנאים Aerobic ו anaerobic. (12)

כדי לחוות יתרונות כסף colloidal, זה יכול לשמש במספר דרכים. כיצד לשפר את המערכת החיסונית שלך עם תוספת זו? פשוט לקחת טיפה אחת של כסף קולואיד אמיתי עם פנימי. זה גם יכול להיות מוחל על העור כדי לעזור לרפא פצעים, פצעים וזיהומים. זכור תמיד כי אין להשתמש בו במשך יותר מ -14 יום ברציפות.

אתה עלול להתקל אזהרות רבות על כסף colloidal גרימת מצב בלתי הפיך שנקרא argyria (כאשר אנשים הופכים כחול); עם זאת, זה נגרם על ידי שימוש לרעה של מוצרים שאינם כסף קולואיד אמיתי, כמו חלבון יונית או כסף. (13)

4. פרוביוטיקה
מכיוון שהמעיים הדולפים הם גורם עיקרי לרגישויות מזון, מחלות אוטואימוניות וחוסר איזון במערכת החיסונית או מערכת חיסונית מוחלשת, חשוב לצרוך מזונות ותוספי מזון פרוביוטיים. Probiotics הם חיידקים טובים המסייעים לך לעכל חומרים מזינים כי להגביר את דטוקסיפיקציה של המעי הגס שלך ולתמוך במערכת החיסונית שלך.

מחקר שפורסם ב ביקורות ביקורתיות במדעי המזון ותזונה מצביע על כך שאורגניזמים פרוביוטיים עשויים לעורר תגובות ציטוקינים שונות. השלמה של פרוביוטיקה בינקות יכולה לסייע במניעת מחלות בתיווך החיסונית בילדות על ידי שיפור מערכת החיסון המעי הגס והגדלת מספר תאי אימונוגלובולין ותאים המייצרים ציטוקינים במעיים. (14)

5. שורש אסטרגלוס
Astragalus הוא צמח בתוך שעועית ו legumes משפחה שיש לו היסטוריה ארוכה מאוד כמו מגבר המערכת החיסונית ואת לוחם המחלה. השורש שלה שימש כ adaptogen ב רפואה סינית מסורתית במשך אלפי שנים. למרות astragalus הוא אחד לפחות למד חיסונים- boosting עשבי תיבול, ישנם כמה ניסויים פרה קליני המציגים פעילות חיסונית מסקרן. (15)

סקירה שפורסמה לאחרונה בכתב העת American Journal of Chinese Medicine עולה כי טיפולים המבוססים על אסטרגלוס הראו שיפור משמעותי ברעילות הנגרמת על ידי תרופות כגון תרופות חיסון ותרופות כימותרפיות לסרטן. החוקרים הגיעו למסקנה כי לחלץ אסטרגלוס יש השפעה מועילה על המערכת החיסונית, והוא מגן על הגוף מפני דלקת במערכת העיכול וסרטן. (16)

6. ג'ינג'ר
רפואה איורוודי הסתמכה על היכולת של ג'ינג'ר כיצד לשפר את המערכת החיסונית שלך לפני ההיסטוריה המוקלטת. הוא האמין כי זנגביל עוזר לשבור את הצטברות של רעלים באיברים שלנו בשל השפעות ההתחממות שלה. זה ידוע גם לטהר את מערכת הלימפה, הרשת שלנו של רקמות ואיברים המסייעים להיפטר הגוף של רעלים, פסולת וחומרים לא רצויים אחרים.

שורש ג 'ינג' ר ושמן זנגביל חיוני יכול לטפל במגוון רחב של מחלות עם immunonutrition שלה ותגובות אנטי דלקתיות. מחקרים מראים כי זנגביל יש פוטנציאל מיקרוביאלית, אשר מסייע בטיפול במחלות זיהומיות. זה ידוע גם ביכולתו לטפל בהפרעות דלקתיות הנגרמות על ידי חומרים זיהומיים כגון וירוסים, חיידקים וטפילים, כמו גם חומרים פיזיים וכימיים כמו חום, חומצה ועשן סיגריות. (17)

7. ג'ינסנג

הצמח ג'ינסנג, השייכים לסוג Panax, יכול לעזור לך להגביר את המערכת החיסונית שלך להילחם בזיהומים. השורשים, גבעולים ועלים של ג'ינסנג שימשו לשמירה על ההומאוסטזיס החיסונית ולהגברת ההתנגדות למחלות או לזיהומים. ג'ינסנג משפר את הביצועים של המערכת החיסונית שלך על ידי ויסות כל סוג של תא החיסון, כולל מקרופאגים, תאים רוצח טבעי, תאים דנדריטים, תאי T ותאי B. כמו כן, יש תרכובות אנטי מיקרוביאליות אשר פועלות כמנגנון הגנה נגד זיהומים חיידקיים ויראליים. (18)

מחקר שפורסם בעיתון האמריקני לרפואה סינית מצא כי תמצית ג'ינסנג בהצלחה המניע תגובות נוגדן antigenspecific כאשר הוא ניהל בעל פה. נוגדנים נקשרים לאנטיגנים, כגון רעלנים או וירוסים, ומונעים מהם ליצור קשר ולפגוע בתאים הנורמליים של הגוף. בגלל היכולת של ג'ינסנג לשחק תפקיד בייצור נוגדנים, זה עוזר לגוף להילחם מיקרואורגניזמים פולשים או אנטיגנים פתוגניים. (19)

8. ויטמין D
ויטמין D יכול לווסת את התגובות החיסוניות המולדת והסתגלותית, וחסר בוויטמין D קשור עם אוטואימוניות מוגברת, כמו גם רגישות מוגברת לזיהום. מחקרים מראים כי ויטמין D עובד כדי לשמור על סובלנות ולקדם חסינות מגן. היו מספר מחקרים חתך כי לקשר רמות נמוכות יותר של ויטמין D עם זיהום מוגבר. (20)

מחקר אחד שנערך בבית החולים הכללי של מסצ'וסטס כלל 19,000 משתתפים, והוא הראה כי אנשים עם רמות נמוכות יותר של ויטמין D היו בסיכון גבוה יותר לדווח על דלקת בדרכי הנשימה העליונות האחרונות בהשוואה לאלה עם רמות מספיקות, גם לאחר התאמה למשתנים כגון עונה, גיל, מין , מסת הגוף והגזע. (21) לפעמים מטפל בחסר תזונתי היא איך לשפר את המערכת החיסונית שלך.

9. מר
מור הוא שרף, או חומר דמוי סאפ, שהוא אחד השמנים הנפוצים ביותר בעולם. מבחינה היסטורית, מור שימש לטיפול בקדחת השחת, לנקות ולרפא פצעים ולעצור דימום. מר מחזקת את המערכת החיסונית עם תכונות החיטוי, האנטיבקטריאלי והפטריות שלה. (22)

מחקר שנערך בשנת 2012 אימת את יעילות המיקרוביאל המשופרת של מור כאשר נעשה שימוש בשילוב עם שמן הלבנה כנגד מבחר של פתוגנים. החוקרים הגיעו למסקנה כי שמן מור יש תכונות אנטי זיהומיות יכול לעזור להגביר את המערכת החיסונית שלך. (23)

10. אורגנו
אורגנו שמן אתרי ידוע ריפוי וחיסון שלו חיזוק נכסים. הוא נלחם בזיהומים באופן טבעי בשל תרכובות אנטי-פטרייתיות, אנטיבקטריאליות, אנטי-ויראליות ואנטי-טפיליות. מחקר שפורסם ב -2011 ב- Critical Reviews ב- Food Science and Nutrition מצא כי התרכובות העיקריות באורגנו האחראיות לפעילות האנטי-מיקרוביאלית כוללות קרוואקרול ותימול. (24)

מספר מחקרים מדעיים מצאו כי שמן אורגנו הציג פעילות אנטיבקטריאלית כנגד מספר מבודדים של חיידקים ומינים, כולל B. laterosporus ו- S. saprophyticus. (25) מקור:https://draxe.com/how-to-boost-your-immune-system/

רפואה טבעית

המערכת החיסונית - מהי מערכת החיסון של גוף האדם תאי המערכת החיסונית?

 

המערכת החיסונית - מהי מערכת החיסון של גוף האדם תאי המערכת החיסונית?
חמשת השמנים 0545869249

המערכת החיסונית

המערכת החיסונית - מהי מערכת החיסון של גוף האדם תאי המערכת החיסונית?

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here