THC נגד דיכאון

THC נגד דיכאון

מולקולת ה THC  וסגולותיה בטיפול במקרי דיכאון

THC נגד דיכאון
THC נגד דיכאון

THC נגד דיכאון – דיכאון הינה מחלה נפוצה מאוד, עם שכיחות שעומדת על 5-10% מהמטופלים הפונים לרופא המשפחה. למרות השכיחות הגבוהה של המחלה, והשפעותיה על כל אורחות החיים, רק כמחצית מהחולים במחלה זוכים לטיפול הולם. דיכאון שאינו מטופל כראוי עשוי להימשך שנים רבות, ומעבר לפגיעה באיכות החיים והקושי בתפקוד חברתי וגופני, העדר טיפול עשוי לפגוע ביעילות הטיפולים במחלות-רקע אחרות, בעיקר מאחר ודיכאון מלווה בהיענות ירודה לטיפול. כמו כן, קיים סיכון מוגבר לתמותה על-רקע אובדנות. בחולים הסובלים מדיכאון המוגבלות עקב המחלה דומה למוגבלות הנובעת ממחלות רפואיות כרוניות אחרות. טיפול יעיל מוביל להקלה על התסמינים ולשיפור באיכות החיים של החולים.
קיימות מגוון משפחות של תרופות המשמשות לטיפול בנוגדי-דיכאון, והבחירה בתרופה התאימה נעשית בהתאם לפרופיל הבטיחות, העדויות ליעילות, עלות ונסבלות הטיפול.
ללא-קשר לתרופה הספציפית, נוגדי-דיכאון מביאי לרוב לשיפור במצב החולים בתוך שישה שבועות. עם זאת, חלק קטן מהם שב לרמת הפעילות ומצב הרוח הבסיסית בשלב זה, ונדרשת התאמה של המינון, החלפה לתרופה אחרת, הוספת תרופה נוספת, או הוספת פסיכותרפיה. צמח הקנאביס נבדק בעשורים האחרונים אף הוא, כתרופה אופציונאלית למחלת הדיכאון ובכתבה זאת נביא בפניכם את המידע העדכני לגבי הסגולות של הקנאביס והחומר הפעיל THC כנגד דיכאון.

THC נגד דיכאון – קנאביס רפואי יכול לשמש ככלי לטיפול בכאב. מריחואנה רפואית עשויה להקל על הסימפטומים של חרדה. קנאביס מוכר גם כטיפול פוטנציאלי לבחילות והקאות הקשורות לכימותרפיה. מחקר שפורסם בשנת 2014 על ידי אוניברסיטת הוואי לרפואה ובריאות הציבור הדגיש את הטיפול בכאב כתועלת פוטנציאלית של מריחואנה רפואית. המשתתפים במחקר דיווחו על ירידה של 64% בכאב תוך שימוש במריחואנה. רבים גם חוו ירידה בחרדה ושינה טובה יותר תוך שימוש בזני קנאביס עם ערך THC גבוה.
מחקר שנערך בשנת 2012 בחן את הקנאביס כאמצעי לשליטה על הספסטיות אצל אנשים עם טרשת נפוצה, הסובלים מדיכאון. בממוצע, למשתתפים הייתה ירידה של פחות מ -30% פחות בעוויתות תוך שימוש בטיפול זה וכולם העידו על הקלה משמעותית בהתקפי החרדה ובעוצמת הדיכאון.

מדענים מאוניברסיטת באפאלו שבארצות הברית, החלו לבדוק את המריחואנה הרפואית כטיפול אפשרי לדיכאון הנגרם על ידי לחץ כרוני. מכון המחקר של בית הספר על התמכרויות (RIA) כבר מתמקד במיוחד בכימיקלים במוח הנקראים אנדוקנבינואידים ובTHC בפרט.
צוות המחקר גילה שאלה מיוצרים באופן טבעי תרכובות כימיות. הם ממלאים תפקיד בשליטה מוטורית, קוגניציה, רגשות והתנהגות. המדענים ביצעו את לימודיהם על בעלי חיים ולא על בני אדם. עם זאת, הם גילו כי לחץ כרוני עלול לדכא את הייצור של המוח של endocannabinoids אנדוקניבואידים. הם מצאו כי זה יכול להוביל להתנהגות כמו דיכאון.
מקנת המחקר שבגלגל הדמיון והתמורות בין THC והמערכות בגופנו הוא מצליח לסלק ולטפל בדיכאון.

THC נגד דיכאון – כעת נפנה לכמה עובדות אודות הטיפול בדיכאון באמצעות צמח הקנאביס ומולקולת ה THC שמתחבאת בתוכו.
מחקרים שנעשו על ידי מספר צוותים רפואיים במספר בתי חולים בארצות הברית וקנדה מצביעים על השיטות המומלצות, לצריכת קנאביס רפואי לטיפול בדיכאון.
ההמלצות הן:

  • לצרוך זני קנאביס עם אחוז THC גבוה אבל לא מהגבוהים ביותר.
  • לוודא שזן הקנאביס אותו אנו צורכים בעל יחס CBD לTHC שלא גדול מ 1 ל 7.
  • אם צורכים את הקנאביס באכילה יש לשים למינונים.
  • יש להיות קשובים לגופנו ולמצב רוחנו ולחזק את ההרגשה בהתאם לצורך.


thc

מקורות:
1) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29178935
2) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29423994
3) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28848078
4) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29045302
5) http://www.sciencedaily.com/releases/2007/10/071023183937.htm
6) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29955495
7) http://sites.google.com/site/trouplab/
8) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3165946/

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

הקסהידרוקנבינול HHC
CBD

הקסהידרוקנבינול HHC

הקסהידרוקנבינול HHC הקסהידרוקנבינול HHC- קניבואיד חדש שהצטרף לאחרונה לרשימת הקניבואידים החיוניים בצמח הקנאביס. צמח הקנאביס

קרא עוד »

כתיבת תגובה

תוסף חמשת השמנים
תוסף חמשת השמנים
ארכיונים
תוסף חמשת השמנים
תוסף חמשת השמנים