THC לפציעות עמוד שדרה

ייעוץ והדרכה לחולים

THC לפציעות עמוד שדרה

THC לפציעות עמוד שדרה – THC וסגולותיו הרפואיות של קנאביס רפואי לפגיעות בעמוד השדרה

THC לפציעות עמוד שדרה – פגיעה בחוט/ עמוד השדרה ונזק לחוט השדרה הוא נזק לכל חלק של חוט השדרה או עצבים על תעלת השדרה. פגיעה זו גורמת לעיתים קרובות לשינויים קבועים בחוזק, בתפקוד בריאות הגוף. מחקרים קליניים הראו כי THC ו- CBD, המרכיבים הכימיים היעילים של הקנביס הרפואי, יכולים לשלוט בסימפטומים אצל אנשים עם נזק לחוט השדרה. יתר על כן, מטופלים בדרך כלל חווים פחות תופעות לוואי לא רצויות עם אפשרות זו מאשר עם תרופות קונבנציונאליות מסורתיות.
תארו לעצמכם לרגע אחד איך כל העולם שלכם מתהפך בשניה.

אתם כבר לא יכולים להרגיש את הרגליים, או אפילו את הידיים. למעשה, אתם זקוקים לאוורור מכני רק בכדי לנשום. לאבד את העצמאות שלנו ולסמוך על אחרים עבור הצרכים היומיומיים שלנו. פציעות בעמוד השדרה הן אחד מסוגי הפציעות החמורים ביותר שמישהו יכול לחוות. בעוד הם פציעות נדירות יחסית, פגיעה בחוט השדרה תגרום לאובדן זמני או קבוע של כוח, תחושה ותפקוד מתחת לאזור הפציעה.
הנתונים לפציעות בעמוד השדרה עומדים בישראל על כמה מאות בודדים בשנה, כשרובם מגיעים מתאונות דרכים ותאונות עבודה.
לגברים יש את שיעור הפגיעה הגבוה ביותר בלמעלה מ -80%.
עם זאת, מחקרים מראים כי קנאביס רפואי יכול לספק הקלה. למעשה, הקנאביס לא רק מקל על תופעות לוואי כתוצאה מפגיעה בעמוד השדרה, אלא גם יכול לעזור לגוף לתקן את עצמו.

THC לפציעות עמוד שדרה – האם ידעתם כי רוב האנשים עם פגיעה בעמוד השדרה מתמודדים באופן יום יומי עם כאב כרוני?
כאב הוא בעיה רצינית ואנשים עם פגיעה בעמוד השדרה יכולים לחוות כאב כרוני במשך חודשים ואפילו שנים לאחר הפגיעה הראשונית שלהם.
כאב יכול להתרחש באזורים בהם יש תחושה כמו גם אלה ללא תחושה במונח הנקרא כאב פאנטום.

קנאביס הוא טיפול ידוע לכאב כרוני.
חוקרים גילו בשנים האחרונות כי קנבינואידים מסוגלים להפעיל קולטנים ספציפיים הממוקמים בכל הגוף, במיוחד אלה בתוך מערכת העצבים המרכזית.
קנאביס הוא משכך כאבים יעיל משום שהוא מסדיר את תפיסת הכאב – גם לאלה עם פגיעות בחוט השדרה.
מחקר אחד גילה כי הקנביס בשילוב עם עיסויים הוביל להקלה על הכאב, באופן היעיל ביותר עבור סובלים מפגיעה בחוט השדרה. בעוד שאופיואידים הפיקו בתחילה את המידה הגדולה ביותר של הקלה בכאב, החולים דיווחו כי לא סביר שהם ימשיכו להשתמש בהם, בעיקר בשל התגובה הממכרת לאופיום ותופעות לוואי קשות המונעות מאופיאודים מלהיות פתרון ארוך טווח. למעשה, ההקלה מטיפולים אלטרנטיביים (כגון עיסויים) דווחה כנמשכת במשך ימים! שלא כמו אופיואידים וכאבים אחרים, שעזרו, רק כמה דקות או לכמה שעות, במקרה הטוב.
למרבה הפלא, החוקרים מאמינים כי הקנביס מעורר תגובה נוירו-הגנתית. ממצאי מחקר אחד הראו את תפקידה של המערכת האנדוקנבינואידית שלנו בבריאות השדרה: "הפעלה אנדוגנית מוקדמת של קולטני CB1 ו- CB2 לאחר פגיעה בחוט השדרה היא תגובה מגינה הקשורה להתאוששות ספונטנית טבעית של הגוף". קבעו החוקרים.
CB1 ו- CB2 הם קולטנים ומרכיבים חיוניים של המערכת האנדוקנבינואידית אצל יונקים. הם כמו חור במנעול והקנבינואידים הם המפתח. מערכת זו אחראית על בריאות ואיזון של כל תהליך כמעט בגוף שלנו, ולמרות שהגוף מייצר קנבינואידים משלו, פעמים רבות הוא צריך דחיפה משלימה, וזה מה שאנחנו מקבלים מקנאביס.
העובדה כי טיפול בקנאביס וTHC יכול לעורר תגובה neuroprotective המגנה על מערכת העצבים, הוא עצום עבור פגיעה בעמוד השדרה.
מידת הטראומה יכולה להיות ההבדל בין איבוד מיומנות מסוימת לבין חוסר מיומנות מוחלט ושימוש בקנאביס רפואי נמצא מקל ומשפר את התוצאות של טיפולים פיזיותרפיים וטיפולי עיסוי משלים .

THC לפציעות עמוד שדרה – כיווצי שרירים היא תופעת לוואי שכיחה של שיתוק. כאשר מתרחשת פגיעה בעמוד השדרה, את זרימת הודעות העצבים מופרע. כתוצאה מכך, המסרים לא תמיד מסוגלים להגיע למרכז הבקרה של הרפלקס של המוח. חוט השדרה מנסה למתן את תגובת הגוף. עם זאת, חוט השדרה אינו יעיל כמו המוח. איתותים שנשלחו בחזרה לעיתים קרובות עלולים לגרום להתכווצויות בצורת עוויתות.

לסיכום נציין שיש עוד הרבה לאמור בנושא, קנאביס רפואי יכול לספק מספר סגולות עבור אלו שחוו פציעה בעמוד השדרה וכבר ניתן לראות שימושים קליניים בבתי חולים שונים בעיקר בקנדה וכמה מדינות בארצות הברית, אך יש להניח שבעתיד, שיטת טיפול זאת תזכה ליותר שימוש, כל עוד תמשיך המגמה של מודעות ומחקר מחמיא בנוגע לסגולות של THC בטיפול בפציעות בעמוד השדרה.

THC לפציעות עמוד שדרה

מקורות:

1) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28101559
2) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30185793
3) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26106538
4) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27503373
5) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27286745
6) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28613552
7) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29398889
8) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28945457
9) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28498718
10) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30109134

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

הקסהידרוקנבינול HHC
CBD

הקסהידרוקנבינול HHC

הקסהידרוקנבינול HHC הקסהידרוקנבינול HHC- קניבואיד חדש שהצטרף לאחרונה לרשימת הקניבואידים החיוניים בצמח הקנאביס. צמח הקנאביס

קרא עוד »

כתיבת תגובה

חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
ארכיונים
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי