Power plant – פאוור פלנט

Power plant  – פאוור פלנט

Power plant  – פאוור פלנט – הזן והכוח

Power plant – פאוור פלנט – הקדמה

Power plant - פאוור פלנט
Power plant – פאוור פלנט

Power plant – פאוור פלנט – בכתבה הזאת נסקור ביחד את תכונותיו של זן מיוחד ומפורסם הנקרא "פאוור פלנט". פאוור פלנט הוא זן קנאביס שזכה להצלחה רבה ברגע שהגיח לשוק הקנאביס העולמי.
הזן "נוצר" על ידי חברה הולנדית בשם "תשוקה הולנדית", שחיפש בערבות דרום אפריקה אחר זן קנאביס שנודע בידי השבטים המקומיים כ"צמח משמח". ברגע שהביאה החברה את הזן להולנד והשיקה אותו באופן רשמי בשנת 1997, הוא זכה להצלחה גדולה וקצר מספר תארים בתחרויות של זני קנאביס, בהולנד ובעולם.

זן הפאוור פלנט הוא צמח קנאביס פופולארי ובן לשושלת מפוארת ומן העתיקות ביותר של זני קנאביס ושייך למשפחת ה"לנדרס" שנדדה מאזור אפגניסטן למזרח התיכון ומשם לאפריקה. מחקרים מדעיים מצביעים על כך שמשפחת ה"לנדרס", נמצאת בידי שימוש בני אדם כ 4900 שנה, בעיקר בקרב שבטים פרימיטיביים שמשתמשים בקנאביס ממשפחה זאת לטקסים דתיים.

משפחת הלנדרס הגיע למערב לראשונה ב 1960 על ידי מגדלי קנאביס אמריקאים שמהר הבחינו בסגולות של משפחה זאת של צמחי קנאביס ובחרו לרתום אותן לטובת ייצור זנים חזקים יותר ומכאן הגיע זן ה"פאוור פלנט" אל העולם.
כיום משפחת הלנדרס כוללת זנים ממדינות רבות כולל- ממקסיקו, אפגניסטן, קניה, דרום אפריקה, זימבבואה, ג'מייקה, פקיסטן, קולומביה ותאילנד.

שני המגדלים המוכרים של הצמח הם "תשוקה הולנדית" (החברה שהמציאה את הזן) וחברת "ספליף סידס".
הזן זכה במהלך השנים במספר פרסים בתחרויות הנחשקות ביותר בתחום מגדלי הקנאביס.
רשימת הפרסים:
-2006, 2008, 2009 ו2016 מקום שני וראשון בתחרות ה-high life cup.
-2016 זכה במקום ראשון בכנס הקנאביס "Life" בוונקובר.
-2016 זכה במקום ראשון לזן קנאביס רפואי בתחרות "הזן הרפואי הטוב ביותר של קנדה".

המאפיינים של הזן

Power plant – פאוור פלנט – צמח הפאוור פלנט כשמו כן הוא, מלא בכוח לגוף ולנפש. אספנו עבורכם את המאפיינים העיקריים שלו כפי שהוגדרו על ידי מגדלים ומומחי קנאביס.

שיוך גנטיסאטיבה דומיננטית
הוריםזן ה"לנדרס" מאזור דרום ומרכז אפריקה
אחוז THC20%
אחוז CBD2%
ריח וטעםריח מתוק וחזק לצד טעם המזכיר ארומה של אדמה עשירה עם קצת חריפות
סגולותמשפר את מצב הרוח, מטפל בבעיות נוירולוגיות, מטפל בנזק מוחי, מעורר יצירתיות ומגביר את תחושת האנרגיה, משפר את הפוקוס, משכך כאב, מגביר תיאבון
תחושותמעורר, משמח, מצחיק, יצירתי, אופוריה

 

סגולות זן הכוח

Power plant – פאוור פלנט – פאוור פלנט הוא זן שהוכיח כבר עצמו, הוא קצר מספר פרסים בתחרויות של זני קנביס רפואיים, לשימוש רפואי. כפי שציינו בטבלה, הסגולות של הזן נעות מ- שיפור מצב הרוח, טיפול בבעיות נוירולוגיות, לטיפול בנזק מוחי, בחילות, מעורר יצירתיות ומגביר את תחושת האנרגיה, משפר את צומת הלב והריכוז, משכך כאבים ומגביר את התיאבון.

בזכות סגולותיו הרפואיות, מגדלים החליטו להרבות את הזן על מנת ליצור זנים חדשים שיתמקדו בסגולותיו. בין הזנים שזן הפוואר פלנט משמש להם כהורה ניתן למצוא את הזנים:
1) "אמריקן פאי" – המפורסם והפופולארי מקליפורניה, המשמש לטיפול בדיכאון והפרעות אכילה.
2) "סוויט באבל" – זן אירופאי, מעוד פופולארי בקופי שופס של אמסטרדם ומשמש לטיפול בכאבים כרוניים, בחילות, משפר את יכולת הריכוז ומעורר תחושת אופוריה.
3) "פאוור סקאנק" – זן אמריקאי חזק מאוד המכיל עד 40 אחוז THC ומשמש לטיפול בכאבים חזקים, לטיפול בהשפעות לוואי של טיפולי הקרנות וכימותרפיה ובנוסף משמש גם לטיפול בבעיות אכילה.
4) "אוטו פאונדר" – זן היברידי שנוטה לאינדיקה אבל עדיין מכיל בתוכו את סגולות הסאטיבה מהפאוור פלנט. הוא משמש בעיקר לטיפול בבחילות, כאבים כרוניים ומשרה רוגע.

איך לגדל את "זן הכוח"?

Power plant – פאוור פלנט – ישנם מספר נקודות חשובות שיש לשים אליהן לב, למי שמבקש לגדל את הזן האגדי הזה.
לתחילה יש לציין שלזן הפאוור פלנט, זמן גדילה קצר יחסית, כאשר תהליך הגידול לוקח כ 8 שבועות או 11 שבועות מרגע הנביטה.
בשלב הפריחה הצמח צורך קצת יותר מים ותוספי תזונה מאשר זנים אחרי של קנאביס וזאת בשל העבודה שהצמח צריך המון אנרגיה בתקופת הפריחה שלו, שהיא קיצונית ביחס לזנים אחרים באורך הזמן הקצר שבה הפריחה קורת והיבול הרב שהפריחה מניבה.
בזמן הפריחה הצמח זקוק ל26 מעלות בשבוע האחרון של הפריחה.
נקודה נוספת שיש לקחת בחשבון היא העובדה שזן הפאוור פלנט הוא אחד מזני הקנאביס "המסריחים ביותר", לראיה עדות של מגדל מלוס אנג'לס קליפורניה, שמעיד שבזמן הגידול הוא משתמש בשני מסנני ריח מבוססי פחם ועדיין מריח את הריח מסוף הרחוב בזמן הפריחה.
גידול פאוור פלנט בטבלה:

קושי לגידולבינוני
סוג פריחהפריחה לאור יום
זמן הפריחה8-10 שבועות
זמן קציר בטבעאוקטובר
כמות פרחים לאחר הקצירה בגידול ביתי500-600 גרם למטר רבוע
כמות פרחים לאחר הקצירה בגידול בטבע1-2 קילו למטר רבוע
גובה בגידול ביתי1-1.5 מטר
גובה בגידול בטבע1.5-2.25 מטר

לסיכום
Power plant – פאוור פלנט –
זן הפאוור פלנט הוא זן מדהים, תוצר של חוקרים אירופאים שנדדו למרחקים בחיפוש אחר זן מעורר ומשמח והביאו אותו בחזרה אל המערב על מנת שנוכל ליהנות מהספקטרום המלא של סגולותיו. לזן הזה של קנאביס ישנו מוניטין עצום שהולך לפניו, עם פרסים רבים מתחרויות קנאביס, בהן זכה במקומות הנחשקים ביותר, כזן פנאי, אך בעיקר כזן קנאביס רפואי בעל סגולות רבות. קהילת מגדלי הקנאביס ומגדלי הקנאביס הרפואי בפרט, מכירים כבר שנים רבות את הזן הזה שכבר הספיק להביא לעולם ילדים משלו, אשר חולקים עימו לפחות חלק מהמידע הגנטי, שהופך את הזן הזה לכל כך מיוחד.
בזכות העובדה שלזן הזה סגולות רבות ושהוא קל לגידול ומסוגל לפרוח בסביבות שונות (בגידול פנים ובגידול חוץ), הוא נחשב לזן מבוקש מאוד בקרב מגדלים, שמעידים על יבולים קצרים ועשירים במיוחד.

מקורות

1) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27535292

2) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26870049

3) http://www.medicaljane.com/review/power-plant-strain-review/

4) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29523107

Power plant – פאוור פלנט

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

הקסהידרוקנבינול HHC
CBD

הקסהידרוקנבינול HHC

הקסהידרוקנבינול HHC הקסהידרוקנבינול HHC- קניבואיד חדש שהצטרף לאחרונה לרשימת הקניבואידים החיוניים בצמח הקנאביס. צמח הקנאביס

קרא עוד »

כתיבת תגובה

חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
ארכיונים
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי