שמן קנאביס לטיפול בילדים

ייעוץ והדרכה לחולים

שמן קנאביס לטיפול בילדים

שמן קנאביס לטיפול בילדים
שמן קנאביס לטיפול בילדים

שמן קנאביס לטיפול בילדים  – פדיאטריה הינה המילה הלועזית לתחום הרפואה שמטפל בתינוקות, ילדים ומתבגרים.
רפואת ילדים שונה מרפואת בוגרים בהיבטים רבים. ההבדלים הברורים מאליהם הם גודל גופו של המטופל ושלבי התפתחות האיברים בגוף. גופו של תינוק, או יונק, לא רק שונה בגודלו מגופו של אדם בוגר אלא שמבחינה פיזיולוגית קיימים הבדלים משמעותיים בין בוגר לתינוק.

טיפול רפואי בילדים מעורר קשת שלמה של היבטים ייחודיים בתחומים כגון: מומים מולדים, אימונולוגיה, אונקולוגיה ועוד. ככל שהולכים ומשתכללים אמצעי הרפואה, הולכות ומתרבות המחלות המטופלות כבר בשלבי הינקות והילדות, בידי רופאי ילדים. רבים מן הילדים החולים במחלות כרוניות זוכים להגיע לבגרות וממשיכים את הטיפול במחלתם בידי רופאים אחרים.

רופאי ילדים מתמודדים אף עם מחלות זיהומיות באופן תכוף יותר מתחומי רפואה אחרים וכן דואגים לחיסון אוכלוסיית הילדים.
רופאים ומחקרים שונים מצביעים על היתרונות שבטיפול בשמן קנאביס בילדים ואנו נראה זאת במאמר זה. שיטות קצר באינטרנט מביא במהרה ממצאים לגבי נושאים שונים שרפואת ילדים יכולה להרוויח  מהשימוש בשמן המופק מצמח קנאביס.
בשל נפיצות בנושא הורים רבים נוהרים לכיוון שימוש בתרופות מרשם שפעמים רבות מבוססות על בסיס כימי ולא אורגני המובילות לתופעות לוואי וחור עמוק בכיס, אשר כשלעצמם פוגעים בילד אך גם בתא המשפחתי.

http://holistic-evaluation.com/medical-cannabis-pediatric-patients/

שמן קנאביס לטיפול בילדים – בשל הסטיגמה של צמח קנאביס ישנה עדיין התנגדות גדולה באופן כללי לטיפול רפואי בקנאביס למרות שהוא צנח בעשורים האחרונים. בתחום רפואת הילדים השימוש בשמן קנאביס למרות סגולותיו הרפואיות נחשבות לתחום אפור והטיפול לא מומלץ בדרך כלל לילדים חולים גם במחלות כמו מחלת קרוהן שבה הטיפול בשמן קנאביס במבוגרים נפוץ מאוד וידוע היטב לרופאים.

בתחום האונקולוגיה לילדים הטיפול בשמן קנאביס עדיין מועט למרות השכיחות של טיפול זה במבוגרים. אחת הסיבות לכך היא שוב הסטיגמה, אך הפעם בנוגע ליכולות הפסיכואקטיביות של שמן קנאביס שפעמים רבות לא יכולה להיות רחוקה מן האמת משום היכולת לבודד ולהוציא את החומר הפסיכואקטיבי שבקנאביס וכך הנאה של המטופל רק מיכולותיו הרפואיות מבלי תחושת הסטלה המתלווה לעישון קנאביס.

http://www.redorbit.com/news/health/1259095/doctor_group_endorses_medical_marijuana/

שמן קנאביס לטיפול בילדים
– מחקר רפואי שהתפרסם באוניברסיטת הרוורד בשנת 2007 קבע שבילדים חולי סרטן טיפול בשמן קנאביס צמצם את הגידול ב50 אחוז בשל היכולות האנטי סרטניים שבשמן קנאביס, כמו : אחוז חומצות שומן הכרחיות לגוף והעובדה שגם נצפתה בתנאי המעבדה שחומרים שמצויים באחוז גבוה בשמן קנאביס מונעים מתאים סרטניים להגיע לכלי דם וכך להזין את עצמם ולהמשיך לגדול. בנוסף לסגולותיו של שמן קנאביס בתחום סרטן הילדים ישנם עוד תחומים שבהם ילדים יוכלו להנות מטיפול במן קנאביס על מנת להקל ולהחלים ממחלות שונות. בין המחלות האלו ניתן למנות : דכאון, חרדה, אינסומניה (נדודי שינה), מחלות דלקתיות שונות ועוד.

http://drsircus.com/medicine/cancer/medical-marijuana-in-pediatric-medicine-2

שמן קנאביס לטיפול בילדים

שמן קנאביס לטיפול בילדים – חוקרים מזמן כבר התוודו לסגולות האנטי סרטניות, אנטי דלקתיות אשר מסיעות לתאי הגוף להחלים. חלק מסגולות אלו הם החומרים הפעילים בשמן קנאביס שהם בעיקר קבוצת הסי בי די והטי איץ' סי, שתי קבוצות שנחלקות לקבוצות רבות שמורכבות מחומצות אמינו, חומצות שומן וחלבונים.

http://www.drugabuse.gov/about-nida/legislative-activities/testimony-to-congress/2016/biology-potential-therapeutic-effects-cannabidiol

שמן קנאביס לטיפול בילדים – עכשיו נפנה לסיפור אישי, סיפורו של הילד ג'ואי פרז בגיל 10 בשל כשל רב מערכתי בגופו שנגרם על ידי טיפול בתרופות מרשם כימיות שהוריו קיבלו מהרופא שלהם לטיפול בתסמינים הונים של אוטיזם מהם ג'ואי סבל.

ג'ואי התחיל את הטיפול התרופתי בגיל 18 חודשים, טיפול שבשנותיו האחרונות הגיע להיות מורכב מ6 תרופות שונות הנחשבות חזקות גם עבור צריכת מבוגרים. לפני שנעצר טיפול תרופתי זה ג'ואי הגיע למצב חרום של אנורקסיה והיה ניתן לראות בעיניו את הסבל שהוא חווה בכל רגע. רופאים הזהירו את הוריו של ג'ואי שלבנם נותרו שישה חודשים לחיות לפני שכל מערכות גופו יקרסו כליל. הוריו של ג'ואי נתקלו בהמלצה לטיפול בעזרת שמן קנאביס ולאחר טיפול של 13 חודשים ניתן לאמור שחייו של ג'ואי ניצלו ואיכות חייו השתפרה עשרות מונים בעזרת קנאביס הרפואי והשפעתו על הסימפטומים של מחלת האוטיזם.
היום בגיל 11 ג'ואי ילד חיוני, מתקשר ונמצא על פי הגדרת הוריו בתור הזהב של חייו.

ד"ר ברנרד רימלנד מהמחקר לחקר אוטיזם מדגיש את האבסורדיות בכך שטיפול באמצעות חומר אורגני וטבעי נפסלת פעמים כה רבות לטובת טיפול תרופתי, כימי עם תופעות הלוואי הידועות הנלוות אליו.
ד"ר ברנרד מוסיף ומונה את הסימפטומים שנשכרו מהשימוש בשמן קנאביס בטיפול בילדים ומתחיל ביכולת לצמצם ולהעלים התקפי חרדה, התקפי זעם, הפרעת קשב במצבים חברתיים, פציעות עצמיות והתקפי קיבעון. ברנרד מוסיף ומצטט הורים לילדים חולים שמצביעים על שמן קנאביס כטיפול המוצלח ביותר לטיפול בסימפטומים שילדיהם סובלים מהם, במיוחד בהשוואה לתרופות הכימיות שמציעים חלק מהרופאים ובתי המרקחת.
ד"ר ברנרד מדגיש בסוף מאמרו שבמקרים מסוימים שמן קנאביס הוכח כתרופה הטובה ביותר לטיפול בסימפטומים של ילדים הסובלים מאוטיזם.

http://drsircus.com/medicine/cancer/medical-marijuana-in-pediatric-medicine-2#

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=BH5yzEu3JGQ[/embedyt]

שמן קנאביס לטיפול בילדים – במחקר שערכה ד"ר אסתר פריד בישראל עולה שהמערכת הקנבינואידית שבגופנו פעילה מאוד בגופם של תינוקות. ד"ר אסתר מצאה שהרצפטורים לחומרים קנבינואידים נמצאים בכמויות רבות בתאי הגוף של עובר מתפתח עוד משלב רמת ההתחלקות התאית של הזיגוטה הנוצרת משילוב בין תא הביצית לתא הזרע. ד"ר אסתר מצפה שנמצא שלחומרים קנבינואידים תפקיד חשוב בהתפתחות העוברית וההתפתחות מחוץ לרחם אצל בני אדם ושאר יונקים. ד"ר אסתר פרסמה במגזין החשוב המוקדש לנושא חקר הנוירולוגיה (מערכת העצבים) וקבעה שיש לצפות לכך שטיפול בתינוקות אנושיים ירוויח מטיפול בשמן קנאביס בשל אחוזי הסי בי די וה סי בי 1 וסי בי 2 הנמצאים בו כפי שהיא הוכיחה על חיות שהמערכת הקנבינואידית שלהם הרוויחה מטיפול בשמן קנאביס במישורים הבאים: התפתחות מערכת העצבים, התחלקות תאים, התפתחות היכולת המוטורית והאוראלית והגנה על מערכת העצבים. ד"ר אסתר ממליצה מאוד על השימוש בשמן קנאביס ברפואת ילדים בשל ההוכחות הקליניות הרבות בנוגע למחלות רבות היכולות לטופל בשמן קנאביס לפחות על מנת להוריד את הסימפטומים של המחלות.

http://www.encod.org/info/700-MEDICINAL-USES-OF-CANNABIS.html

http://drsircus.com/medicine/cancer/medical-marijuana-in-pediatric-medicine-2#_ednref4

שמן קנאביס לטיפול בילדים – לסיכום ניתן לסקור את החומר שאספנו ולהצביע על כל ששמן קנאביס אכן מועמד ראוי לטיפול בילדים. מחקרים וסיפורי מקרה שונים מדגישים את סגולותיו הייחודיות של שמן קנאביס בתחום רפואת הילדים במיוחד בתחומי המחלות : אוטיזם וסרטן. בנוסף להקלה על הסימפטומים הנלווים לטיפולים הכימותרפיים או התרופתיים, שמן קנאביס מסוגל לרפא את המערכת החסינות, למנוע ולעצור דלקות בשל סגולותיו ברמת הביולוגיה התאית.

שמן קנאביס לטיפול בילדים

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. ריבי

    בוקר טוב. רציתי לדעת אם השמן עוזר גם לבעיות קשב וריכוז. במקום ריטלין.
    תודה רבה ויום טוב
    ריבי

כתיבת תגובה

חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
ארכיונים
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי