שמן קנאביס כנגד פציעות פיזיות

שמן קנאביס כנגד פציעות פיזיות - שמן קנאביס שמן קנאביס פציעות טראומה
שמן קנאביס

שמן קנאביס כנגד פציעות פיזיות

שמן קנאביס כנגד פציעות פיזיות – שמן קנאביס כטיפול בפציעות טראומה ותאונות דרכים

שמן קנאביס כנגד פציעות פיזיות - שמן קנאביס שמן קנאביס פציעות טראומה
שמן קנאביס כנגד פציעות פיזיות


שמן קנאביס כנגד פציעות פיזיות – בכתבה הזאת נתמקד בתחום מרתק המתחבא בין סגולותיו הרבות של שמן הקנאביס והוא "כיצד שמן קנאביס יכול לשמש כטיפול בפציעות טראומה (שבעיקר קורות בתאונות דרכים) וכיצד אותו שמן יכול לעזור לחזק את גופנו ולספק לא יותר הגנה בעת פציעה פיזית.

בעבר כמעט ולא נגענו בקשר של שימוש בשמן קנאביס להתמודדות טובה יותר עם פציעות כדוגמת פציעות טראומה. אז קודם ניגש ונסביר לרגע מה היא פגיעת טראומה גופנית. בשפה הרפואית "טראומה" היא מצב בו גוף האדם מתמודד עם פגיעה  שנגרמה לו על ידי מקור חיצוני כלשהו (שימו לב שאין מדובר על מחלה).

את סוגי הטראומות הגופניות, ניתן לחלק לכמה קבוצות: לפי אזור הפגיעה האנטומי או המערכת הפיזיולוגית ועל פי גילו של הנפגע. כאשר אדם חווה טראומה גופנית מכל סוג, הוא חייב לקבל  את הטיפול הרפואי המתאים באופן המידי ביותר אך כמובן שאין להקל ראש בהמשך, ויש לדאוג לשיקום הגופני בהתאם לאותה פגיעה שספג.

שיקום לאחר טראומה מכל סוג, מותאם באופן אישי לכל נפגע, ישנם נפגעים אשר יזדקקו לשיקום מאסיבי הכולל אשפוז במחלקות השיקום ויש כאלו אשר יצליחו להתגבר על הטראומה ללא תקופות אשפוז ארוכות וטיפולים מורכבים, אך זה תלוי בדרגת הפציעה.

שמן קנאביס כנגד פציעות פיזיות – סגולותיו של שמן הקנאביס בהקלה על כאב הנגרם מפציעות גופניות, ידוע כבר שנים. כאב הקשור בפציעות גופניות הוא נפוץ מאוד, אם זאת הוא תחום בעייתי בתוך טיפול רפואי.

שמן קנאביס כנגד פציעות פיזיות - שמן קנאביס שמן קנאביס פציעות טראומה

נכון לעכשיו, אופיואידים הם משככי הכאבים הקונבנציונאליים במערכת הבריאות והם באופן מערכתי עמוד התווך של הטיפול בכאב. עם זאת, פרסומים בשנים האחרונות מיתגו טיפולים אופיואידים באור שלילי בהתחשב בפרופיל תופעות הלוואי הקשות שלהם, עיכוב של ריפוי פצעים, ואת הקשר עם מנת יתר בשוגג .

השיטות האידיאליות להקלה על כאב באמצעות שמן קנאביס הן שיטות שהן אקטואליות, חסרות תופעות לוואי מערכתיות, בלתי פולשניות, מנוהלות על ידי עצמן, ומציגות החלמה מהירה של כאבים. תמציות שמקורן בצמח הקנאביס הוחלו על פצעים במשך אלפי שנים. גילוי המערכת האנדוקנבינואידית האנושית ונוכחותה הדומיננטית בכל מערכת הכסות מספקת פלטפורמה מדעית תקפה והגיונית לשקול שימוש בשמן קנאביס לטיפול בפצעים.

מחקרים שהתפרסמו בשנתיים האחרונות מצביעים על כך שפצועים שטופלו בשמן קנאביס מראים החלמה של הפצע באופן דומה לשל תרופות קונבנציונאלית אך ללא תופעות הלוואי והקלה על כאבים.

הסגולות ששמן הקנאביס מספק

חוקרים אשר המשיכו לחקור את הסגולות ששמן הקנאביס מספק, כתרופה לפצעים הנגרמים בעיקר מ: תאונות עבודה ותאונות דרכים , מצאו שלחומר הפעיל מסוג סי בי די ישנם יכולות מדהימות בהקלה על תחושות כאב. בנוסף לכך נמצא שהחומר הפעיל סי בי די מגביר את ההחלמה מפציע בעמוד השדרה .  מחקרים אחרים איששו את העובדה שהחומר הפעיל טי איץ' סי מעבר לסגולותיו הפסיכואקטיביות ניחן בסגולות רבות בריפוי רקמות פגועות ובסימפטומים של פציעה בעמוד השדרה כגון : היעדר תיאבון, כאבי פאנטום, הפרעות שינה, הפרעות בשליטה על שלפוחית השתן והתכווצויות שרירים.

שמן קנאביס כנגד פציעות פיזיות – בפציעות טראומה (פציעות פיזיות) הגוף שלנו צריך להתמודד עם כשלים רבים של מערכות רבות בגוף, בו זמנית על מנת לנסות ולהתמודד עם הפציעה וגרורותיה. מחקרים מסוימים התמקדו בפציעות אשר משפיעות על מערכת העצבים ברמה המולקולארית בניסיון להבין אילו קולטנים המשמשים כחלק מהמערכת האנדיקנבואידית, פעילים ברמה המולקולארית.

כל פגיעה בגוף מובילה לפעולות ביולוגיות שונות בגוף כמו למשל שחרור טוקסינים מתוך תאים  פגועים, אשר בתורם פוגעים בסביבה הקרובה אליהם בתוך גופנו, על מנת להתמודד עם תופעה זאת הנפוצה בכל פציעה ופגיעה במערכת העצבים. היום הקהילה המדעית מסוגלת להצביע על חלבונים, חומצות שומן, קולטנים ועוד המקיימים קשר ישיר עם המערכת האנדוקניבואידית בגופנו.

מחקרים רבים הוכיחו שהפעילויות והתמורות שבין אנזימים וחומצות שומניות שונות, החיוניות לבריאות גופנו, לבין החומרים הפעילים בשמן קנאביס משפרים את התמודדות הגוף עם תופעת שחרור של אותם הרעלנים שהזכרנו מקודם כתוצאה מפציעה פיזית. התפיסה היום היא כי שמן קנאביס יעיל במניעת רעילות עצבית על ידי התקשרות של החומר הפעיל CBD לחומצת גלוטמט והגנה על תאים על מנת למנוע מוות תאי.

החומר הפעיל הנחשב לפסיכואקטיבי של הקנאביס, THC, הוכח כחוסם רעילות עצבית בצורת גלוטמט. הרעילות העצבית  מושפעת באופן שלילי מהקשרות לרצפטור הקנבינואידי הלא הוא החומר הפעיל סי בי די. הדבר מצביע על כך שלקנבינואידים עשויים להיות השפעות טיפוליות בעלות שימוש פוטנציאלי שאינן תלויות קולטנים קנבינואידים ולכן הם לא מלווים בהכרח תופעות לוואי פסיכיאטריות בשל השימוש בחומר הפעיל CBD.

האופן שבו החומרים הפעילים יוצרים פעולות אלו הן באמצעות פתיחת תעלות קולטנים המצויות על גבי התאים בגופנו באמצעות שליטה בכמות הסידן שבתא ובחלל שמחוץ לו, הן שנותנות לשמן הקנאביס את הסגולות הרפואיות שלו.
מספר מחקרים שהתפרסמו בשלושת השנים האחרונות מצביעים על תקווה גדולה בטיפול בפציעות עמוד שדרה שנגרמו מתאונות עבודה ותאונות דרכים. המידע המתחיל להתגלה בנושא מאיר נקודה מעניינת למחשבה, בשל הסגולות הרפואיות של שמן הקנאביס בקשר למערכת העצבים שלנו והאופן שבו שניהם מתקשרים .

שמן קנאביס כנגד פציעות פיזיות –
לסיכום הנושא, שמן קנאביס מחזיק בשנים האחרונות במוניטין של צמח עם סגולות רפואיות רבות, אך בדרך כלל מדובר בטיפול במחלות, זיהומים, פעמים רבות למחלות סרטן ומחלות הנוצרות כתוצאה מדלקות שונות. חוקרים ומרכזי רפואה שונים מאמינים שישנם סגולות בטיפול לפציעות טראומה באמצעות שמן קנאביס . מאות ואולי אפילו אלפי שנים שבני אדם רותמים את סגולות צמח הקנאביס לריפוי וטיפול בפצעים, המידע שנערם בשנים האחרונות מצד הקהילה המדעית עולה וטופח, בעוד חברות תרופות רבות משקיעות משאבים רבים בייצור תרופות הרותמות את סגולות שמן הקנאביס לטיפול בטראומה פיזית.

שמן קנאביס כנגד פציעות פיזיות

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28500615

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8726641
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28818631
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27259836
https://www.independent.co.uk/news/business/analysis-and-features/entrepreneur-who-suffered-a-horrific-accident-is-now-spreading-the-word-about-the-life-changing-a7822401.html
https://www.webmd.com/a-to-z-guides/news/20180420/can-marijuana-be-the-answer-for-pain
https://www.telegraph.co.uk/health-fitness/body/could-cannabis-extract-cbd-replace-ibuprofen-painkiller/
https://www.nhtsa.gov/press-releases
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25264643
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3165950/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17320118
https://www.greenbridgemed.com /

שמן קנאביס

שמן קנאביס כנגד פציעות פיזיות

שמן קנאביסשמן קנאביס כנגד פציעות פיזיות - שמן קנאביס שמן קנאביס פציעות טראומה

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here