המפ וקינמון – שמן זרעי המפ – שמן המפ מעושר בשמן קינמון

ייעוץ והדרכה לחולים

שמן המפ וקינמון

המפ וקינמון – שמן המפ וקינמון

שמן המפ וקינמון ביחד מוסיפים המון

שמן המפ וקינמון בכתבה זו נביא אליכם את המידע העדכני בנושא סגולותיהם הרפואיות של קינמון ושמן ההמפ וכיצד השילוב ביניהם יכול לעזור לטפל, ולהקל על בעיות רפואיות רבות.
שמן המפ וקינמוןנתחיל מסקירה של מה הוא קינמון ומה הן בעצם התכונות הרפואיות שהקינמון ניחן בהם.
קינמון, שמקורו במילה יוונית שפירושה עץ מתקתק, מגיע מהקליפה הפנימית של עצי קינמון ירוקי עד . קינמונום (קינמון) הוא סוג של צמח ממשפחת לורצ'ה, שרבים מחבריה משמשים כתבלינים בבישול באזור הים התיכון ובמזרח. הקינמון הינו אחד מסוכני הטעם הנפוצים ביותר המשמשים בתעשיית המזון והמשקאות ברחבי העולם ומוכרים היטב בשל תכונותיהם הרפואיות מאז ימי קדם. ברפואה מסורתית השתמשו בתמציות קינמון עבור מחלות כגון דלקת פרקים, שלשולים ועוד. עד כה, כ -250 מינים של קינמון זוהו, 4 מהם משמשים בכדי להפיק את הקינמון המוכר לנו מתבלינים. לדוגמא ציילון קינמון (קינמונום verum) (syn C. zeylanicum) הוא עץ קטן ירוק עד יליד סרי לנקה. קינמיה סינית קינמון (סינמונום קאסיה) הוא מין נוסף הנפוץ ביותר במיוחד בתעשיית המזון האסייתית.
הכנת קינמון כרוכה בהפשטת הקליפה החיצונית של העץ המאפשרת לחלק הצמח הפנימי להתייבש ולהתכרבל אל תוך מקלות הקינמון המוכרות לנו. כיום, קינמון נמכר כתוסף מניעתי וכתרופה למחלות רבות, כולל תסמונת מטבולית, עמידות לאינסולין, סוכרת מסוג 2, היפרליפידמיה ודלקת פרקים. קינמון ידוע בתכונותיו כנגד סוכרת, בנוסף אנטי דלקתיות ואנטי בקטריאלי, סגולות רפואיות המוכרות לנו גם משמן ההמפ אשר הוכח כבר מזמן על ידי צוותים רבים של מחקרים שגילו את תכונותיו האנטי דלקתיות, אנטי בקטריאליות ונוגדי חמצון.

המפ וקינמון
לרכישת בקבוק שמן המפ מעושר בקינמון התקשרו 052-8895228

שמן המפ וקינמון חיפוש זריז ברחבי האינטרנט מראה על כך שישנם כיום בשוק מוצרים רבים אשר נשענים על השיתוף פעולה בין קינמון לשמן ההמפ.
בין המוצרים ניתן למצוא גלולות,טבליות בליעה ובעיקר מוצרי שמן.
אך כאן לא נגמר שיתוף הפעולה. בחיפושינו עבור כתבה זאת נתקלנו במספר נאה של מחקרים אשר עוסקים בשיתוף הפעולה של שמן ההמפ והקינמון על מנת להביא מרפא למחלות כמו דלקות עור שונות.
למשל במחקר שהתפרסם עוד בשנת 2005 ובדק את הסגולות הרפואיות שבשילוב בין שמן המפ ושמן קינמון במתן דרך הפה על מנת לטפל בדלקת עור אטופית (אטופי דרמטיסיס).
בשמן ההמפ ושמן הקינמון שהשתמשו במחקר זה היו רמות של חומצות שומן חיוניות מהסוגים:(EFAs), חומצה לינולאית (18: 2n6) וחומצה אלפא-לינולנית (18: 3n3) וחומצה גמא-לינולנית (GLA; 18: 3n6) , חומצה ארכידונית (20: 4n6). לאחר שניתנו במהלך 20 יום לחולים מנות שמן המפ ושמן קינמון מעורבבים. צוות המחקר בדק וגילה שערכי ה-דלקת TEWL בין הקבוצות ירדו (p = 0.074), איכויות היובש של העור והגירוד השתפרו (p = 0.027) ושימוש בתרופות עוריות ירד (p = 0.024) לאחר התערבות של הטיפול בשמן. ממסקנות המחקר עולה ששמן ההמפ ושמן קינמון שנלקחו באופן אוראלי גרמו לשינויים משמעותיים בפרופילי חומצות השומן של הפלסמה ותסמינים קליניים משופרים של אטופיק דרמטיטיס. מוצע כי שיפורים אלה נבעו בשל אספקה מאוזנת של החומצות אשר הזכרנו מקודם.
כעת נביא בפניכם עוד מספר שימושים רפואיים לשילוב בין שמן ההמפ לשמן קינמון אשר אנו יכולים לעשות בהם שימוש לטיפול במגוון בעיות רפואיות ולשיפור התפקוד הכללי של גופנ ומוחנו:

1) משפר את מחזור הדם- השילוב של שמן המפ ושמן קינמון הינו כמו מטהר דם, השילוב יכול גם לעזור להסיר זיהומים מהדם וגם נהדר לטיפול בפצעונים. בנוסף השימוש בשניהם משפר את זרימת הדם קינמון עוזר לשפר את זרימת הדם עקב נוכחות של תרכובת מדללי דם בו. זרימת הדם הזו מסייעת להפחית באופן משמעותי את הכאב ומבטיחה אספקת חמצן לתאים, מה שמוביל לפעילות מטבולית גבוהה יותר. בנוסף מחקרים רבים הראו שיש שיפור בריאותי רב לחולי לב אשר משתמשים בשילוב של שני שמנים אלו.

2) מעלים את התפקוד המוחי- בשל חומצות השומן ובפרט אומגה 3 ואומגה 6 אשר שניהם נמצאים בכמויות גבוהות בשמן ההמפ ושמן הקינמון מספקים תזונה טובה יותר למנגנון המטבולי של גופנו ומחזקים את מערכת העצבים המרכזית וההיקפית בשל ההשפעה שלהן על בריאות התאים המרכיבים את שתי מערכות אלו.

3) מלחמה בכאבי ראש- מעבר לסגולות שלהם במלחמה בדלקות לשני שמנים אלו ישנם סגולות היכולות להעלים לנו כאבי ראש במיוחד מהסוג שתוקפים אותנו בחודשי החורף. ידוע מזמן שקינמון בתה משפר את ההגנה של הגוף כנגד כאבי ראש הנגרמים מצינון. החומצות הנמצאות בשני שמנים אלו יחד בעלות ערכים מצוינים פי כמה וכמה מכוס התה הקלאסית.

4) נלחמים בסכרת-לשילוב השמנים המפ וקינמון ישנם סגולות מיוחדות בטיפול בסוגי הסכרת השונים. יש להם יחדיו את היכולת לשלוט על הסוכר בדם, כך שחולי סוכרת עשויים למצוא את זה מאוד שימושי, כי זה מסייע להם להוריד את השימוש באינסולין. מחקרים הראו כי שילוב (של השמנים)זה מועיל במיוחד עבור חולים הסובלים מסוכרת מסוג 2 . חולי סוכרת מסוג 2 אינם מסוגלים לווסת את רמות האינסולין שלהם כראוי. חוקרים ממרכז המחקר לחקר התזונה האנושית במשרד החקלאות האמריקני, Beltsville, בחנו את השפעתם של חומרי מזון שונים הכוללים קינמון וזרעי המפ על רמות הסוכר בדם. הם מצאו כי תרכובת פוליפנול מסיסה במים הנקראת MHCP, שהיא בשפע בקינמון, פעלה באופן סינרגיסטי עם אינסולין ועזרה בניצול טוב יותר של מרכיב חיוני זה בבריאות האדם. כלומר חותמת ממשרד הבריאות האמריקאי לכוח בשילוב בין שמן המפ לשמן קינמון.

5) משפר את תהליך העיכול- מחקרים רבים מראים שלשילוב בין שמן ההמפ לשמן קינמון ישנם סגולות רבות בשיפור המטבוליזם של גופנו ובנוסף מביע לשיפור בריאות התאים או דפנות התאים של מערכת העיכול שלנו שמשתרכת לאורך כמה מטרים.
הסיבים התזונתיים והחלבונים שמכילים השמנים האלו יחד מפעילים פעולות ומספקים תזונה הכרחית לתאים המקיפים את דפנות הקיבה, הטחול והכבד שלנו.

6) מקלים יחד על כאבי מחזור- בשל הרכיבים התזונתיים העשירים בשמנים אלו בין הסגולות שבשילוב זה ניתן למקם במקום של כבוד את הענקת המזור לכאבי המחזור החודשיים מהם סובלות נשים. מחקרים רבים הראו שהשילוב בין שני אלה ובכל אחד מהם לחוד מחזק את הגוף ואת התאים בדפנות הרחם וכך מוביל לכאב מופחת בעת ההתכוצויות של הרחם הגורמים לרוב הכאבים בזמן המחזור החודשי.

7) מאבק בסרטן המעי- בין המחקרים שקראנו עבור כתבה זאת שמנו לב למוטיב שחזר על עצמו והן הסגולות של השילוב בין שמן ההמפ ושמן הקינמון במלחמה בסרטן המעי.
מחקרים רבים מראים שחולים בסרטן המעי המקבלים תמצית שמנים של קינמון והמפ מראים לאחר מספר ימים שיפורים יחסיים ולעיתים רבות גם שיפורים משמעותיים במצב הגידול הסרטן במעי הגס ובשאר גופם. חברות תרופות רבות, עמלות כבר מספר שנים על פיתוח תרופות המבוססות על סגולות אלו עבור חולי סרטן המעי.

ישנם עוד מספר רב של יתרונות לשימוש בשילוב שבין שמן המפ לשמן קינמון ואין לדעת מה יהיה הגבול לתוצרים הרפואיים שהשילוב בין שני תמציות אלו יביאו בעתיד. קינמון ושמן המפ בעלי מרכיבים תזונתיים חשובים רבים מחומצות שומן לחלבונים ושאר מינרלים המשפרים יחדיו את בריאותינו ואף יכולים להביא מזור לתחלואות שונות.

שמן המפ וקינמון

מאמרים מהאינטרנט:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4609100/
http://www.ethz.ch/de.html
http://www.360dx.com/neurological-psychological-disorders/research-findings-suggest-trem2-levels-could-serve-biomarker?

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24019277
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14633804
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16130045
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11043660
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28813148
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25712056
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19959557
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18678136
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19538862
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12678904

התאמת שמן המפ ושמן קינמון למחלות שונות

התאמת שמן המפ ושמן קינמון למחלות שונות – שמן המפ ושמן קינמון ידועים כבר מדמן אודות סגולותיהם הרפואיות, לריפוי וטיפול במחלות ומצבים בריאותיים שונים.
בכתבה הזאת בחרנו לאגד את התכונות של שני השמנים האלה, תוך כדאי התמקדות בשילוב ביניהם והתוצאה המתקבלת ממנו. בנוסף נעבור על המידע המדעי הקשור לסגולות הרפואיות של השילוב בין שמן המפ לשמן קינמון לטיפול וריפו, מחלות שונות.

שמן המפ

התאמת שמן המפ ושמן קינמון למחלות שונות – מאז שחר האנושות המפ שימש כמעט לכל דבר, כיום המפ משמש להעשרת אוכל של חיות ועד כחומר גלם לייצור בטריות, פלסטיק, אריגים, ביגוד וכדומה.
המפ בדרך כלל ניטע בין חודשי מרץ ומאי בחצי הכדור הצפוני, בין ספטמבר לנובמבר בחצי הכדור הדרומי. זמן הגדילה שלו בקצב טבעי עומד על בין חודש לארבעה חודשים. תהליך ההפקה של שמן המפ מתחיל בדחיסה של זרעים טריים, משם ממשיך למיצוי החומר עד לכדי שמן מרוכז.
צמח ההמפ/קנבוס הינו ממשפחת הקנאביים הוא למעשה בן דוד הרחוק של הקנאביס, נתון זה מאגד אותם סביב אי החוקיות אשר נלוות למשפחתם. בשנים האחרונות המפ קיבל מעמד חוקי בישראל, אולם טרם הוקמו חוות גידול המייצרות המפ טבעי בישראל, מזה כשנתיים הצמח מיובא לישראל ברישיון משרד הבריאות ונמכר בשלל מוצרים, שמנים, מוצרי קוסמטיקה ועוד.

ערך תזונתי

התאמת שמן המפ ושמן קינמון למחלות שונות – זרעי קנבוס/המפ ראויים לציון כמקור מזון עתיר בחלבון ומספקים כ- 73% מהערך היומי המומלץ לאדם ביום במנת 100 גרם בודדת.

580 קלוריות ל-100 גרם

חלבון 37 גרם (73% מהכמות המומלצת לאדם ביום)

פחמימות 7 גרם

סיבים תזונתיים 3 גרם (13% מהכמות המומלצת לאדם ביום)

שומנים טובים 45 גרם

שומן רווי 3 גרם

נתרן 0 מ"ג

מגנזיום 640 מ"ג (160% מהכמות המומלצת לאדם ביום)

ברזל 9.6 מ"ג (53% מהכמות המומלצת לאדם ביום)

אבץ 11.5 מ"ג (77% מהכמות המומלצת לאדם ביום)

זרעי קנביס/המפ הם גם מקור עשיר של מינרלים תזונתיים כמו מגנזיום, אבץ וברזל, ומקור טוב לסיבים תזונתיים. כ -73% מהאנרגיות בזרעי קנבוס הינם בצורה של שומנים וחומצות שומן חיוניות, חומצות שומן בלתי רוויות בעיקר כמו לינולאית, חומצות אולאית ואלפא-לינולנית.
רוב שמני ההמפ/קנביס אשר נמכרים בארץ מכילים תרכובת מעורבת של לערך 30% שמן המפ ו-70% שמן צמחי אחר, לרוב שמן זית או סויה, בנוסף, מעורבים בסיבים תזונתיים נוספים, ויטמינים ומינרלים חיוניים.

הסגולות של שמן המפ

התאמת שמן המפ ושמן קינמון למחלות שונות – לשמן ההמפ סגולות רפואיות רבות מעבר לערכו התזונתי, לשלל תפקודים לאורך גופנו:

שמן המפ לבריאות העור – השמן מזרעי המפ הוא מזין ביותר ועשוי להיות מועיל במיוחד לעור. הוויטמינים וחומצות השומן בשמן זה עשויים לסייע בשמירה על בריאות העור ולמניעת התפרצות מחלות. מחקר משנת 2014 שבדק את פרופיל השומנים של שמן זרעי קנבוס מצא כי הוא עשיר בשמנים בריאים וחומצות שומן. שפע חומצות השומן עשוי להפוך את השמן לבחירה מצוינת להזנת העור ולהגנה עליו מפני דלקת, חמצון וסיבות אחרות להזדקנות. מחברי הסקירה משנת 2014 מציינים כי היישום המקומי של שמן זרעי המפ מחזק את העור והופך אותו מסוגל יותר להתנגד לזיהום. המחברים מציעים גם ששמן זרעי המפ עשוי להוות טיפול מועיל במגוון בעיות עור, כולל:

  • אקזמה
  • דלקת עור
  • פסוריאזיס
  • דלקת אקזמה
  • אקנה

שמן המפ לבריאות המוח – תכולת חומצות השומן של שמן זרעי המפ עשויה להיות טובה גם למוח, הדורש שפע של שומנים בריאים כדי לפעול כראוי. שמן זרעי קנבוס עשיר גם בתרכובות אחרות שעשויות לעזור בהגנה על המוח.
מחקר שנערך לאחרונה בעכברים מצא כי תמצית זרעי המפ המכילה תרכובות פעילות אלה הצליחה לסייע בהגנה על המוח מפני דלקות. המחברים מציינים כי שמן זרעי קנבוס מכיל פוליפנולים, שמוכחים כממלאים תפקיד בהגנה על המוח.

שמן המפ כמשכך כאבים – אנשים רבים משתמשים בשמן המפ כסוג של הקלה בכאב טבעי, במיוחד אם הכאב הוא תוצאה של דלקת.
מי שלא רוצה לקחת ללא מרשם או לתרופות נגד כאבים במרשם רופא עשוי לפנות לשמן המפ איכותי להקלה. סקירת מחקרים שהתפרסמו בשנת 2018 מציינת כי CBD, הוא אחד התרכובות העיקריות בשמן המפ, וקנבינואידים אחרים מראים הבטחה לטיפול בסוגים רבים של כאב.

שמן המפ לבריאות הלב – פרופיל התזונה המקיף של שמן זרעי המפ פירושו שהוא עשוי להיות טוב גם לבריאות הלב. עם זאת, חלק גדול מהמידע הקיים כיום מגיע ממחקרים ישנים יותר או מחקרים המשתמשים במודלים של בעלי חיים. מחקר בכתב העת Nutrition & Metabolism מדגיש את פרופיל התזונה של זרעי קנבוס ומציין כי הם עשויים להשפיע לטובה על סוגיות בריאותיות שונות, כגון לחץ דם גבוה, טרשת עורקים ורמות כולסטרול.
בסקירה מחקרית של מספר אוניברסיטאות שהתפרסם בשנת 2014 הגיעו למסקנה כי נראה כי עלייה בחומצה אלפא לינולנית, שהיא אחת מחומצות השומן בשמן הפ, מפחיתה את הסיכון למחלות לב וכלי דם. חומצת שומן זו, אותה מכנים הרופאים חומצה לינולנית, קיימת גם בשמני דגים ובשמן זרעי פשתן.

שמן המפ לטיפול באקנה – חומצות שומן בשמן זרעי המפ יכולות לעזור לאזן את העור ולמנוע דלקת שעלולה לגרום לאקנה. תוספת של CBD מחומר הצמח עשויה גם לסייע בפינוי אקנה. מחקר שפורסם בכתב העת Journal of Clinical Investigation מצא כי CBD עשוי להשפיע על בלוטות החלב אצל אנשים עם אקנה כרוני, מה שמוביל להפחתת ייצור סרום ועשוי לסייע בפינוי או במניעת התפרצויות אקנה.

שמן המפ לטיפול בדחק שרירים – שמן המפ ובמיוחד זה שמכיל CBD עשוי לעזור גם בלחץ ומתח כללי בשרירים. בדומה לחומצות שומן, ל- CBD השפעה אנטי-דלקתית על הגוף, מה שעשוי לסייע בהפגת המתח שאנשים רבים נושאים ממתח ולקידום התאוששות מאימון. שפשוף של מעט שמן המפ לשרירים הדוקים עשוי לעזור לשחרר מתח ולהרפות אותם.

שמן קינמון

התאמת שמן המפ ושמן קינמון למחלות שונות – הקינמון משמש את בני האדם שנים רבות כתבלין עצמתי לבישול או אפייה, וברפואה הסינית הוא אף משמש כצמח מרפא.
בעולם קיימים יותר מ-3,000 סוגים של זנים שונים של קינמון.
עץ הקינמון הוא עץ ירוק עד הצומח לגובה של עד 15 מטר בעל פרחים לבנים קטנים ופירות אובליים קטנים. לעלים ריח ארומטי חזק כאשר ממוללים אותם. השמן האתרי מופק מקליפת הגזע באמצעות זיקוק בקיטור.
Cinnamomum (בשמו המדעי) מופק מקליפתם של עצים המשתייכים למין הסינמומום אשר נפוצים באזורים הטרופיים והתת טרופיים של צפון אמריקה, מרכז ודרום אמריקה, אסיה, איי האוקיינוס השקט, אוסטרליה וניו זילנד וקליפתם משמשת את האדם כתבלין בעל טעם חזק ומיוחד.
שימושו התדיר של הקינמון בבישול ואפייה טומן בחובו גם יתרונות בריאותיים, שהם נגזרת של הסגולות הרפואיות העוצמתיות בשמן הקינמון.
החומרים פעילים בקינמון ופעילות אנטימיקרוביאלית המרכיב הפעיל העיקרי בקינמון הוא הסינמאלדהיד והוא מהווה 85% מנפחו של השמן האתרי המופק מהקינמון. הקינמון יעיל בעצירת גידולם של זיהומים שונים.
במחקר שנערך בשנת 2006 נמצא שגם סינמאלדהיד טהור וגם תמצית קינמון יכולים לעצור את גידולן של בקטריות, פטריות ועובש גם בריכוזים נמוכים מאד של 0.02-0.5 מיליגרם למיליליטר.

ערך תזונתי

התאמת שמן המפ ושמן קינמון למחלות שונות – לפי מחלקת החקלאות האמריקאית (USDA), כפית קינמון טחון במשקל 2.6 גרם מכילה:

אנרגיה: 6 קלוריות (kcal)

שומן: 0.3 גרם

פחמימות: 2.1 גרם

חלבון: 0.1 גרם

סידן: 26 מיליגרם (מ"ג)

ברזל: 0.2 מ"ג

מגנזיום: 2 מ"ג

זרחן: 2 מ"ג

אשלגן: 11 מ"ג

ויטמין C: 0.1 מ"ג

ויטמין A: 8 IU

הוא מכיל גם עקבות של ויטמינים B ו- K

הסגולות של שמן קינמון

התאמת שמן המפ ושמן קינמון למחלות שונות – שמן הקינמון הוא חם ומחמם, מחזק ומעורר במיוחד אנשים הסובלים מקור, עייפות, שמן אנטי דלקתי, אנטיבקטריאלי חזק מאוד, אנטי פטרייתי, אנטיפרזיטי, מטפל בסקביאס, מסלק כינים, ממריץ את מחזור הדם, מעלה לחץ דם, משחרר שרירים תפוסים על יד זירוז פינוי החומצה הלקטית מהשריר, מטפל בדלקות פרקים ומפרקים, מחזק את מערכת החיסון ומסייע לטפל בשפעת, התקררות ומחלות זיהומיות. שמן אפרודיזיאק, בחורף מומלץ לפזר שמן קינמון במבער – מעניק הרגשה חמה וחמימה.
לסובלים מרגליים קרות בחורף אפשר לטפטף טיפה שמן קינמון בתוך הנעל.
כעת נסקור את הסגולות ש שמן קינמון שקיבלו תימוכין מהקהילה המדעית, בדמות מחקרים מדעיים:

שמן קינמון נגד סוכרת – קינמון נחשב כטיפול חלופי לסוכרת. במחקר אחד, שמן קינמון הביא את רמות האינסולין אצל חולדות סוכרתיות קרוב לרמות הרגילות. מחקרים אחרים תומכים ברעיון ששמן קינמון מועיל לטיפול בסוכרת.
קינמון ציילון ממריץ פעילות דמוית אינסולין. זה מפחית עמידות לאינסולין בגוף. מחקר זה מסייע לחילוף חומרים של גלוקוז(מולקולת סוכר) בכבד. שמן קינמון הוא טיפול מבטיח לאנשים המחפשים אלטרנטיבות לטיפול באינסולין סינטטי. כדי להשתמש בקינמון כמייצב אינסולין, מומלץ לצרוך לפחות 120 מיליגרם (מ"ג) ליום.

מכיל אנזימים שנלחמים בסרט ן- שמן קינמון מכיל השפעות אנטי דלקתיות, נוגדות חמצון ואנטי מיקרוביאלית. משמעותם של מאפיינים אלה היא כי קינמון תומך בבריאות החיסונית שלך. שמן קינמון היה חלק ממחקר שהראה שהוא משפר את פעילות האנזים הנוגדי חמצון. פירוש הדבר שהוא עשוי למנוע או לטפל בסוגים מסוימים של סרטן.
אלה חדשות טובות עבור אנשים המחפשים תוספי תזונה שיכולים לעזור במניעת סרטן צמיחתם. אסור שתתנסו בקינמון לטיפול בסרטן בלי לדבר קודם עם האונקולוג.

עוזר למנוע את מחלת האלצהיימר – נראה כי הקינמון משפר את האופן בו המוח מגיב לאינסולין. החוקרים משערים כי ההשפעה המטבולית הופכת את הקינמון לשימושי במצבים נוירולוגיים, כמו מחלת אלצהיימר. מחקרים המראים קשר בין סוכרת לאלצהיימר תומכים ברעיון שקינמון יכול לסייע בהפסקת הופעת האלצהיימר. שמן קינמון מסוגל לעזור בשליטה על רמות גלוקוז גבוהות בדם במוח. התקפים היפרגליקמיים מתרחשים אצל אנשים עם סוכרת. זה יכול לתרום לדעיכה הקוגניטיבית. תכונותיו של קינמון עוזרות לוודא שרמות הגלוקוז בדם לא עולות מהר מדי.

קינמון לוויסות לחץ הדם – כל זני הקינמון מכילים חומצה קינמית. יש לו השפעות אנטי דלקתיות. התכונה האנטי דלקתית מסייעת לזרום הדם בגוף ומעמידה פחות לחץ על הלב. המחקרים על הסגולות של שמן הקינמון קיימים עשורים רבים כאשר המחקר הראשון מתוארך לשנת 1975. המחקרים הגיעו למסקנה שקינמון יכול לעזור בלחץ הדם בזכות החומצה הקינמית והחומרים הפעילים והסיבים שבו. היחלשות הלב כתוצאה מבעיות במערכת הלב וכלי הדם גורמת לרוב למחלות לב. קינמון תומך בתפקוד לב וכלי דם ותורם לתפקוד לב בריא.

השילוב בין שמן המפ לשמן קינמון

התאמת שמן המפ ושמן קינמון למחלות שונות – לאחר שסקרנו את הסגולות והערכים התזונתיים של כל אחד נפנה לבחון את ההשפעה שבשילוב בין שמן המפ לשמן קינמון.
השילוב בין שמן המפ לשמן קינמון מספק לנו הגנה רב שכבתית, למערכות הגוף שלנו ולמערכת החיסון וההגנה של גופנו.
כעת נפנה לבחון את הסגולות שנובעות מהשילוב של שמן המפ ושמן קינמון:

1) המינרלים – השילוב של המינרלים בשני השמנים הללו, אחראים לסגולה של השילוב בין השמנים, לאזן את המטח החשמלי בין הגבולות של התאים בגוף מה שמאפשר מעבר חומרים תקין ובריא יותר. בנוסף לערך התזונתי הגבוה שעונה על הצריכה היומית המומלצת של אותם המינרלים הקיימים בשמן המפ ושמן קינמון.

2) האומגות – בשמן ההמפ ושמן הקינמון נמצאים חומצות שומן הנקראות גם "אומגות" (אומגה 3,5,6,9 ועוד). השילוב בין שמן ההמפ לשמן הקינמון יוצר "שכבה" של הגנה עבור הגוף ומגן עליו מפני מספר נזקים, כמו למשל, נגד תהליך החמצון שיכול להוביל לסרטן.
השילוב בין שמן המפ ושמן קינמון עונה על הצורך של גופנו בחומצות השומן הללו, דרך שילוב של האומגות בגופנו, תהליך החווה בתוכו סגולות רבות כמו למשל, מחזק את מערכת העיכול, מחזק את מערכת החיסון ומקל על כאבים ושרירים תפוסים.

3) הגנה וחיזוק מערכת החיסון – השילוב בין שמן המ וקינמון כולל בתוכו סגולות רבות ביניהן היכולת לספק למערכת החיסונית של גופנו הספקה חיונית של חומרי בניין שבהם משתמשת מערכת החיסון שלנו על מנת לייצר יותר תאי דם לבנים ושאר גופים שנעים בגופנו ודואגים להגנתו. מחקרים מוכיחים שהשילוב בין שמן המפ ושמן קינמון יכול לספק את הספקטרום המלא של "אבני בניין" להם המערכת החיסונית שלנו זקוקה על מנת לעבוד בניצול פוטנציאל מקסימאלי של המערכת החיסונית.

4) שיפור ספיגת החומרים החיוניים בגוף – השילוב של שמן קינמון ושמן המפ מביא לתוצאה מרתקת אשר משלבת את הסגולות של שני השמנים, לשפר את הספיגה של חומרים פעילים לגוף, חלקם חומרים פעילים משני השמנים, חלקם מינרלים וחלקם חומצות שומן אשרמשפרות את היכולת של אזורים שונים בגוף לספוג את אותם חומרים חיוניים לבריאותנו.

התאמה של שמן המפ וקינמון למחלות מסוימות

התאמת שמן המפ ושמן קינמון למחלות שונות – לאחר שסקרנו את השילוב בין שמן המפ לשמן קינמון, ניגש לבדוק מה הם המחלות שאליהן אנו יכולים להתאים שמן המפ ושמן קינמון על מנת להוביל לשיפור בריאותי דרך טיפול ולעתים אף להוביל לריפוי.

– שמן המפ וקינמון למחלות לב: שמן הקינמון ושמן המפ שניהם נקשרו באמצעות מחקרים, עם ירידה בסיכון למחלות לב שהן הסיבה המרכזית למוות בטרם עת .לאנשים הסובלים מסוכרת סוג 2 , גרם אחד של שמן המפ וקינמון ביום גורם לשיפור משמעותי במדדי הסוכר בדם . הוא מוריד רמות של כולסטרול כללי , כולסטרול LDL וטריגליצרידים , כאשר רמות הכולסטרול HDL נשארות יציבות .מחקר עדכני מקיף , הגיע למסקנה ש 120 מ"ג ליום עושים גם כן את העבודה .באותו מחקר נמצא כי אותם 120 מ"ג הצליחו גם להעלות את רמות הכולסטרול HDL. במחקרים שונים על בעלי חיים נמצא כי שמן הקינמון ושמן ההמפ מורידים יתר לחץ דם . כל הגורמים הללו ביחד עשויים להפחית באופן דרמטי את הסיכון למחלות לב.

– שמן המפ וקינמון נגד אלצהיימר: השילוב בין שמן המפ לשמן קינמון מספק תוסף תזונה שמשפר את האופן בו המוח מגיב לאינסולין. החוקרים משערים כי ההשפעה המטבולית הופכת את השילוב בין שני השמנים לשימושי במצבים נוירולוגיים, כמו מחלת אלצהיימר. מחקרים המראים קשר בין סוכרת לאלצהיימר תומכים ברעיון שקינמון יכול לסייע בהפסקת הופעת האלצהיימר. בנוסף השילוב שלו עם שמן המפ משפר את הספיגה של שמן הקינמון בגוף על ערכיו התזונתיים שמורידים את רמות הסוכר במוח. השילוב בין שמן קינמון ושמן המפ מסוגל לעזור בשליטה על רמות גלוקוז גבוהות בדם במוח. התקפים היפרגליקמיים מתרחשים אצל אנשים עם סוכרת. זה יכול לתרום לדעיכה הקוגניטיבית. תכונותיו של קינמון עוזרות לוודא שרמות הגלוקוז בדם לא עולות מהר מדי, לצד ספיגה נכונה יותר בעקבות השילוב עם שמן ההמפ.

– שמן המפ וקינמון לנשים בהריון: השילוב של שמן המ ושמן קינמון חווה בתוכו מספר סגולות לנשים בהריון. מעבר לערכו התזונתי הגבוה אשר עונה על מספר צרכים תזונתיים חיוניים, השילוב בין שמן המפ לשמן קינמון מספק הגנה רב שכבתית עבור נשים בהריון, במימדים של חיזוק מערכת החיסון, שיפור זרימת הדם, שיפור הערך התזונתי שעובר לעובר דרך חבל הטבור והקלה על מהלך החיים היום יומי הנגרם מחיזוק כל המערכות שבגוף יחד בשילוב הגברת הספיגה של חומרים חיוניים שנצרכים במהלך היום.

– שמן המפ וקינמון נגד דלקות: בשילוב של שמן המפ ושמן קינמון אנו מספקים לגוף חומרים רבים שיכולים לשמש את התאים בגופנו להלחם בדלקות. דלקתיות בגוף הינה בעלת משמעות עליונה , היא עוזרת לגוף להלחם בזיהומים ולתקן רקמות פגועות . מאידך דלקת יכולה להפוך לבעייתית כאשר היא נהפכת כרונית ומופנית כלפי רקמות הגוף עצמו .השילוב בין שמן המפ ושמן קינמון נחשב והוכח כמפתח לחיים ארוכים. בשמן הנפלא הזה מצויים שומנים אנטי דלקתיים רבים שנספגים במערכות השונות של הגוף ומסייעים לטפל בין היתר בדלקות שונות כמו דלקות אוזניים, דלקות פרקים וזיהומים אחרים. השילוב בין שני השמנים הללו מספק מגוון רחב של חומצות השומן הנקראות אומגות, ביניהם חומצת שומן מסוג אומגה 3, שהיא בעלת סגולות רפואיות רבות, ולכן מומלץ לצרוך אותם לעיתים קרובות. כיוון שחומצה זו היא אנטי דלקתית, היא מקטינה את הסיכויים להיווצרותן של מחלות דלקתיות, ובכך מחזקת את המערכת החיסונית. כיוון שהגוף אינו מסוגל לייצר אומגה 3, חשוב להקפיד על צריכה של תוספי תזונה ומזונות ממקורות חיצוניים.

– שמן המפ וקינמון נגד סוכרת: קינמון בהפחתת המדד הגליקמי. המדד הגליקמי הוא הסממן לכמות הסוכר שנמצאת בדם. עבור חולי סכרת 2, המדד הגליקמי מגיע לרמות גבוהות, כתוצאה מחוסר רגישותו של הגוף לאינסולין המיוצר בלבלב (תנגודת אינסולין), או לייצור לא מספק של האינסולין בגוף. בשני המקרים, רמות הסוכר בדם עולות ובמקרה שהסוכרת אינה מאובחנת ומטופלת, נגרם נזק למערכת העצבים ולעליה בסיכון לאי-ספיקת כליות ולמחלות לב. חולי סכרת מסוג 2 מהווים 90% מכלל החולים בסוכרת ולצערנו, כמות החולים עולה עם הזמן.
על ידי הפחתת המדד הגליקמי ניתן לשפר את אורח חייהם של המטופלים בצורה טבעית ולמנוע את תסמיני וסיבוכי הסוכרת. בסקירה האקדמית נמצא שהקינמון יעיל בהפחתת רמות הגלוקוז בדם, הכולסטרול הכולל ורמות טריגליצרידים (שמגבירים גם הם את הסיכון ללקות במחלות לב).

– שמן המפ וקינמון נגד זיהומים- מעבר לעובדה שהשילוב בין שמן המפ וקינמון יכול לשמש כאנטיביוטיקה טבעית למספר זיהומים בקטריאלים הוא מספק הגנה מפני זיהומים ומחזק את מערכת החיסון כנגדם. מחקרים בדקו את ההשפעה שם השילוב בין השמנים, מצאו שהשילוב בינהם מספק הגנה מפני זיהומים, במיוחד אלו הנגרמים מפציעות גופניות במקומות פתוחים.

– שמן המפ וקינמון לחיזוק מערכת החיסון: לפי סקירות של מחקרים ומטופלים בארץ ובעולם שנוטלים תוספי תזונה המשלבים שמן קינמון שמן המפ, הצלחנו להסיק ששימוש בשילוב של שני השמנים משפר את התיפקוד של מערכת החיסון. העובדה הזאת נמדדה באמצעות בדיקות דם, שהראו ספירת כדוריות דם לבנות גבוה(אך לא גבוה מידי) ובריאה יותר. ההתמודדות הכי טובה כנגד מחלות היא המניעה שלהם! לכן ההתמדה של נטילה הינה גורם המפתח לשימור החיסוניות של הגוף.

– שמן המפ וקינמון נגד תשישות יתר: מחקרים מדעיים מוכיחים ששמן המפ ושמן קינמון בנפרד וגם ביחד יכולים להוסיף אנרגיה רבה לגופנו, זאת בשל הערך התזונתי והאומגות שבשילוב של שני השמנים, אשר חווה בתוכו חומרים פעילים מעוררים. אנשים רבים שסובלים מעייפות יתר, נעזרים בשמן המפ ושמן קינמון על מנת להוסיף חיוניות ואנרגיה למהלך היום שלהם.

– שמן המפ וקינמון כאנטיביוטיקה טבעית: השילוב בין שמן קינמון לשמן המפ יכול למשמש גם כתחליף אנטיביוטיקה טבעי למחלות חורף לחיזוק המערכת החיסונית. חיזוק המערכת החיסונית שלכם לקראת החורף יכול להפחית את הסיכוי לחלות. שמן קינמון כשלעצמו מסתמן גם הוא כאנטיביוטיקה מוצלחת, זאת מאחר והוא מכיל רכיבים אנטי-דלקתיים והוא תורם בשיכוך כאבים.ישנם מספר מרפאים בארץ ובעולם שמשתמשים בשילוב בין שמן ההמפ לשמן הקינמון כתחליף לאנטיביוטיקה לטיפול במספר סוגים של מחלות כולל דלקות במערכות השתן.

– שמן המפ וקינמון נגד מחלות בדרכי העיכול: העובדה שמדובר בשמנים שאנו צורכים דרך הפה, קשורה לכך שכאשר אנו בולעים שמן המפ ושמן קינמון, הם נעים בדרכם לקיבה ושוהים בה זמן מה, תוך כדאי שהם משאירים "שובלים" או עקבות של החומרים הפעילים שבהם אשר נספגים במהרה אל הרקמות והתאים ומספקים לחלקים השונים במערכת העיכול, (מהפה ועד הרקטום) אבני בניין תזונתיים חיוניים ובריאים למערכת העיכול.

לסיכום

התאמת שמן המפ ושמן קינמון למחלות שונות – השילוב בין שמן המפ ושמן קינמון חווה בתוכו פוטנציאל עצום עבור אנשים שמבקשים לרתום את סגולותיהם הרפואיות של שני השמנים שלהם ובמיוחד כאשר הם משולבים יחד.
ראינו שהשילוב בין שני השמנים האלה חווה בתוכו סגולות שעולות על סגולותיהם של כל אחד מהשמנים בנפרד ובנוסף סקרנו את היכולת להתאים את שמן המפ ושמן קינמון לטיפול במחלות ומצבים בריאותיים שונים.
בין המחלות ששמן המפ וקינמון יכולים לעזור לנו, מצאנו דלקות, מחלות שנובעות מכשלים של המערכת החיסונית ושל תהליכים ביולוגיים נוספים בגוף, כמו למשל מעגל קרבס (להפיכת מזון לאנרגיה) ועוד.

מקורות

1) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6288804/

2) http://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/jf404278q

3) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4224228/

4) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3931201/

5) http://www.medicalnewstoday.com/articles/248423.php

6) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6277878/

7) http://www.medicalnewstoday.com/articles/266069.php

8) http://www.medicalnewstoday.com/articles/159442.php

9) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30707382

10) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=hemp+oil+cinamon+oil

11) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31295635

12) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28621716

13) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26467506

14) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26794666

15) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28448475

16) http://www.hindawi.com/journals/jar/2013/207178/

17) http://www.altman.co.il/article/omega3

18) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31041184

19) http://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/consumer-health/expert-answers/is-cbd-safe-and-effective/faq-20446700

20) http://www.nutritioninsight.com/news/cbd-infused-cinnamon-roll-new-york-expansion-for-cannabis-brand-toast-holdings.html

21) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6035308/

22) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24814038

23) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6917770

24) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28653751

25) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30544765

26) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23981095

27) http://www.remedyreview.com/about-cbd/best-cbd-oils/

שמן קנאביס

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

חמשת השמנים לטיפול משלים בברונכיטיס ודלקת ריאות
רפואה טבעית

קורס תמציות

תמצית החיים – סדנא לריפוי עצמי והכנת תמציות צמחים קורס תמציות סדנא לריפוי עצמי ולתהליך

קרא עוד »

כתיבת תגובה

חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
ארכיונים
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי