המפ וקינמון – שמן זרעי המפ – שמן המפ מעושר בשמן קינמון

שמן המפ וקינמון - סגולותיהם של קינמון ושמן ההמפ וכיצד השילוב ביניהם

המפ וקינמון – שמן המפ וקינמון
שמן המפ וקינמון - סגולותיהם של קינמון ושמן ההמפ וכיצד השילוב ביניהם

שמן המפ וקינמון ביחד מוסיפים המון

שמן המפ וקינמון בכתבה זו נביא אליכם את המידע העדכני בנושא סגולותיהם הרפואיות של קינמון ושמן ההמפ וכיצד השילוב ביניהם יכול לעזור לטפל, ולהקל על בעיות רפואיות רבות.
שמן המפ וקינמון – נתחיל מסקירה של מה הוא קינמון ומה הן בעצם התכונות הרפואיות שהקינמון ניחן בהם.
קינמון, שמקורו במילה יוונית שפירושה עץ מתקתק, מגיע מהקליפה הפנימית של עצי קינמון ירוקי עד . קינמונום (קינמון) הוא סוג של צמח ממשפחת לורצ'ה, שרבים מחבריה משמשים כתבלינים בבישול באזור הים התיכון ובמזרח. הקינמון הינו אחד מסוכני הטעם הנפוצים ביותר המשמשים בתעשיית המזון והמשקאות ברחבי העולם ומוכרים היטב בשל תכונותיהם הרפואיות מאז ימי קדם. ברפואה מסורתית השתמשו בתמציות קינמון עבור מחלות כגון דלקת פרקים, שלשולים ועוד. עד כה, כ -250 מינים של קינמון זוהו, 4 מהם משמשים בכדי להפיק את הקינמון המוכר לנו מתבלינים. לדוגמא ציילון קינמון (קינמונום verum) (syn C. zeylanicum) הוא עץ קטן ירוק עד יליד סרי לנקה. קינמיה סינית קינמון (סינמונום קאסיה) הוא מין נוסף הנפוץ ביותר במיוחד בתעשיית המזון האסייתית.
הכנת קינמון כרוכה בהפשטת הקליפה החיצונית של העץ המאפשרת לחלק הצמח הפנימי להתייבש ולהתכרבל אל תוך מקלות הקינמון המוכרות לנו. כיום, קינמון נמכר כתוסף מניעתי וכתרופה למחלות רבות, כולל תסמונת מטבולית, עמידות לאינסולין, סוכרת מסוג 2, היפרליפידמיה ודלקת פרקים. קינמון ידוע בתכונותיו כנגד סוכרת, בנוסף אנטי דלקתיות ואנטי בקטריאלי, סגולות רפואיות המוכרות לנו גם משמן ההמפ אשר הוכח כבר מזמן על ידי צוותים רבים של מחקרים שגילו את תכונותיו האנטי דלקתיות, אנטי בקטריאליות ונוגדי חמצון.

שמן המפ וקינמון - סגולותיהם של קינמון ושמן ההמפ וכיצד השילוב ביניהם
המפ, ג'ינג'ר, כורכום, רימונים וצ'יה
שמן המפ וקינמון - סגולותיהם של קינמון ושמן ההמפ וכיצד השילוב ביניהם
לרכישת בקבוק שמן המפ מעושר בקינמון התקשרו 052-8895228

 

שמן המפ וקינמון – חיפוש זריז ברחבי האינטרנט מראה על כך שישנם כיום בשוק מוצרים רבים אשר נשענים על השיתוף פעולה בין קינמון לשמן ההמפ.
בין המוצרים ניתן למצוא גלולות,טבליות בליעה ובעיקר מוצרי שמן.
אך כאן לא נגמר שיתוף הפעולה. בחיפושינו עבור כתבה זאת נתקלנו במספר נאה של מחקרים אשר עוסקים בשיתוף הפעולה של שמן ההמפ והקינמון על מנת להביא מרפא למחלות כמו דלקות עור שונות.
למשל במחקר שהתפרסם עוד בשנת 2005 ובדק את הסגולות הרפואיות שבשילוב בין שמן המפ ושמן קינמון במתן דרך הפה על מנת לטפל בדלקת עור אטופית (אטופי דרמטיסיס).
בשמן ההמפ ושמן הקינמון שהשתמשו במחקר זה היו רמות של חומצות שומן חיוניות מהסוגים:(EFAs), חומצה לינולאית (18: 2n6) וחומצה אלפא-לינולנית (18: 3n3) וחומצה גמא-לינולנית (GLA; 18: 3n6) , חומצה ארכידונית (20: 4n6). לאחר שניתנו במהלך 20 יום לחולים מנות שמן המפ ושמן קינמון מעורבבים. צוות המחקר בדק וגילה שערכי ה-דלקת TEWL בין הקבוצות ירדו (p = 0.074), איכויות היובש של העור והגירוד השתפרו (p = 0.027) ושימוש בתרופות עוריות ירד (p = 0.024) לאחר התערבות של הטיפול בשמן. ממסקנות המחקר עולה ששמן ההמפ ושמן קינמון שנלקחו באופן אוראלי גרמו לשינויים משמעותיים בפרופילי חומצות השומן של הפלסמה ותסמינים קליניים משופרים של אטופיק דרמטיטיס. מוצע כי שיפורים אלה נבעו בשל אספקה ​​מאוזנת של החומצות אשר הזכרנו מקודם.
כעת נביא בפניכם עוד מספר שימושים רפואיים לשילוב בין שמן ההמפ לשמן קינמון אשר אנו יכולים לעשות בהם שימוש לטיפול במגוון בעיות רפואיות ולשיפור התפקוד הכללי של גופנ ומוחנו:
1)משפר את מחזור הדם- השילוב של שמן המפ ושמן קינמון הינו כמו מטהר דם,
השילוב יכול גם לעזור להסיר זיהומים מהדם וגם נהדר לטיפול בפצעונים.

בנוסף השימוש בשניהם משפר את זרימת הדם קינמון עוזר לשפר את זרימת הדם עקב נוכחות של תרכובת מדללי דם בו. זרימת הדם הזו מסייעת להפחית באופן משמעותי את הכאב ומבטיחה אספקת חמצן לתאים, מה שמוביל לפעילות מטבולית גבוהה יותר. בנוסף מחקרים רבים הראו שיש שיפור בריאותי רב לחולי לב אשר משתמשים בשילוב של שני שמנים אלו.
2)מעלים את התפקוד המוחי- בשל חומצות השומן ובפרט אומגה 3 ואומגה 6 אשר שניהם נמצאים בכמויות גבוהות בשמן ההמפ ושמן הקינמון מספקים תזונה טובה יותר למנגנון המטבולי של גופנו ומחזקים את מערכת העצבים המרכזית וההיקפית בשל ההשפעה שלהן על בריאות התאים המרכיבים את שתי מערכות אלו.
3)מלחמה בכאבי ראש- מעבר לסגולות שלהם במלחמה בדלקות לשני שמנים אלו ישנם סגולות היכולות להעלים לנו כאבי ראש במיוחד מהסוג שתוקפים אותנו בחודשי החורף. ידוע מזמן שקינמון בתה משפר את ההגנה של הגוף כנגד כאבי ראש הנגרמים מצינון. החומצות הנמצאות בשני שמנים אלו יחד  בעלות ערכים מצוינים פי כמה וכמה מכוס התה הקלאסית.
4)נלחמים בסכרת-לשילוב השמנים המפ וקינמון ישנם סגולות מיוחדות בטיפול בסוגי הסכרת השונים. יש להם יחדיו את היכולת לשלוט על הסוכר בדם, כך שחולי סוכרת עשויים למצוא את זה מאוד שימושי, כי זה מסייע להם להוריד את השימוש באינסולין. מחקרים הראו כי שילוב (של השמנים)זה מועיל במיוחד עבור חולים הסובלים מסוכרת מסוג 2 . חולי סוכרת מסוג 2 אינם מסוגלים לווסת את רמות האינסולין שלהם כראוי. חוקרים ממרכז המחקר לחקר התזונה האנושית במשרד החקלאות האמריקני, Beltsville, בחנו את השפעתם של חומרי מזון שונים הכוללים קינמון וזרעי המפ על רמות הסוכר בדם. הם מצאו כי תרכובת פוליפנול מסיסה במים הנקראת MHCP, שהיא בשפע בקינמון, פעלה באופן סינרגיסטי עם אינסולין ועזרה בניצול טוב יותר של מרכיב חיוני זה בבריאות האדם. כלומר חותמת ממשרד הבריאות האמריקאי לכוח בשילוב בין שמן המפ לשמן קינמון.

5)משפר את תהליך העיכול- מחקרים רבים מראים שלשילוב בין שמן ההמפ לשמן קינמון ישנם סגולות רבות בשיפור המטבוליזם של גופנו ובנוסף מביע לשיפור בריאות התאים או דפנות התאים של מערכת העיכול שלנו שמשתרכת לאורך כמה מטרים.
הסיבים התזונתיים והחלבונים שמכילים השמנים האלו יחד מפעילים פעולות ומספקים תזונה הכרחית לתאים המקיפים את דפנות הקיבה, הטחול והכבד שלנו.
6)מקלים יחד על כאבי מחזור- בשל הרכיבים התזונתיים העשירים בשמנים אלו בין הסגולות שבשילוב זה ניתן למקם במקום של כבוד את הענקת המזור לכאבי המחזור החודשיים מהם סובלות נשים. מחקרים רבים הראו שהשילוב בין שני אלה ובכל אחד מהם לחוד מחזק את הגוף ואת התאים בדפנות הרחם וכך מוביל לכאב מופחת בעת ההתכוצויות של הרחם הגורמים לרוב הכאבים בזמן המחזור החודשי.
7)מאבק בסרטן המעי- בין המחקרים שקראנו עבור כתבה זאת שמנו לב למוטיב שחזר על עצמו והן הסגולות של השילוב בין שמן ההמפ ושמן הקינמון במלחמה בסרטן המעי.
מחקרים רבים מראים שחולים בסרטן המעי המקבלים תמצית שמנים של קינמון והמפ מראים לאחר מספר ימים שיפורים יחסיים ולעיתים רבות גם שיפורים משמעותיים במצב הגידול הסרטן במעי הגס ובשאר גופם. חברות תרופות רבות, עמלות כבר מספר שנים על פיתוח תרופות המבוססות על סגולות אלו עבור חולי סרטן המעי.

שמן המפ וקינמון - סגולותיהם של קינמון ושמן ההמפ וכיצד השילוב ביניהם

ישנם עוד מספר רב של יתרונות לשימוש בשילוב שבין שמן המפ לשמן קינמון ואין לדעת מה יהיה הגבול לתוצרים הרפואיים שהשילוב בין שני תמציות אלו יביאו בעתיד. קינמון ושמן המפ בעלי מרכיבים תזונתיים חשובים רבים מחומצות שומן לחלבונים ושאר מינרלים המשפרים יחדיו את בריאותינו ואף יכולים להביא מזור לתחלואות שונות.

שמן המפ וקינמון - סגולותיהם של קינמון ושמן ההמפ וכיצד השילוב ביניהם
המפ, ג'ינג'ר, כורכום, רימונים וצ'יה

שמן המפ וקינמון

מאמרים מהאינטרנט:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4609100/
https://www.ethz.ch/de.html
https://www.360dx.com/neurological-psychological-disorders/research-findings-suggest-trem2-levels-could-serve-biomarker?utm_source=TrendMD&utm_medium=TrendMD&utm_campaign=1&trendmd-shared=1

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24019277
https://www.scribd.com/document/80355110/The-Composition-of-Hemp-Seed-Oil-and-Its-Potential-as-an-Important-Source-of-Nutrition-1
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14633804
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16130045
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11043660
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28813148
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25712056
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19959557
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18678136
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19538862
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12678904

שמן קנאביסשמן המפ וקינמון - סגולותיהם של קינמון ושמן ההמפ וכיצד השילוב ביניהם

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here