שמן המפ וקוסמטיקה

ייעוץ והדרכה לחולים
שמן המפ וקוסמטיקה

שמן המפ וקוסמטיקה

שמן המפ וקוסמטיקה – איפור או קוסמטיקה הינם שמות כלליים לצביעת, מריחת הפנים והגוף במטרה לשפר את המראה. האיפור בימינו משמש בעיקר נשים בעולם המערבי אך לא תמיד כך היה, בתחום הקוסמטיקה שמשתמשת בשמן המפ או במילים אחרות "קוסמטיקת אנטי אייג'ינג" ישנו שימוש רחב על ידי גברים שמחפשים לשפר את מראם באמצעות הענקת מראה בריא ורענן לעורם.
חלק מהשימוש בשמן המפ נועד לטיפול בצלקות, פריחות ושאר פגיעות בעור ממש כמו תכשירי אנטי אייג'ינג שונים.
תפקידו העיקרי של שמן המפ בתחום הקוסמטיקה הוא הגנה ושמירה לאורך זמן על איכות העור תוך אי חסימה של נקבוביות העור ובכך נתינת האפשרות לעור לנשום.
בסקירה זו של השימון בשמן המפ בתחום הקוסמטיקה נבחן את השימוש שנעשה היום בשמן המפ בתחום זה ומה אומר המדע על כל זה ?.
http://www.cosmeticsdesign.com/Market-Trends/Medical-Marijuana-launches-skin-care-line-on-the-back-of-hemp-s-anti-aging-properties

תפקידו של שמן המפ בתעשיית הטיפוח החל לפני אלפי שנים, מרפאים ורוקחי שיקויים במדינות כמו סין, הודו, צרפת וגרמניה השתמשו בשמן שהפיקו משמן המפ על מנת לטפל ולטפח במראה החיצוני ולא רק במצבים של חולי או של מניעת מחלות. בעת העתיקה שימש שמן המפ לטיפול במחלות עור כמו הרפס ואקזמה וסגולותיו של שמן המפ בהענקת גוון רענן לעור נודעו עוד בימים העתיקים בכמה אזורים מהעולם העתיק.
לפני שנכנס לנושא יש להבין קודם איך עובד העור שלנו ולמה כה חשוב שנטפל בו.
העור שלנו משמש כחוצץ בינינו לבין גורמים מסכנים שונים בסביבה כמו למשל, וירוסים, בקטריות, רוח, מים וכו. עור בריא הוא עור ששכבת האפידרמיס שלו (השכבה החיצונית של העור) בריאה ומאפשרת מעבר של חומרים כמו מים, מלחים ועוד. כל אלו עושה שכבת העור האפידרמיס על מנת לשמור על לחות.

בעורנו צריך להיות יחס יציב בין ליפידים (שומנים) בעור ללחות(מים), ליפידים אלו מורכבים מחומצות שומן, סטרולים וכרמידים. מאזן זה יכול להיפגע על ידי השמש, אויר יבש, גורמים שונים והתדרדרות קצב חילוף החומרים התאי בגוף בעקבות הזדקנות. שימוש בשמן המפ יכול לסייע בכל אלה על מנת להגיע למאזן ליפידים-לחות בעור שיוביל למראה צעיר יותר ואף חשוב מזה לעור בריא יותר.
חומצות אמינו הן אחד מחומרי הבניין של החשובים של תאי חלבון, מגוון של חומצות אמינו משמשות על מנת ליצור תא חלבון ספציפי. חלבונים אלו הפכו להיות חלק חשוב בחומרים המרכיבים את המוצרים אשר אנחנו משתמשים בהם לטיפוח. בעבר היו משתמשים בחלבונים מן החי כמו קולגן. בעשרים השנים האחרונות גדל השימוש בחומצות אמינו מצמחים בתעשיית הקוסמטיקה ואחד הצמחים הבולטים בתעשיה זו בשנים האחרונות הוא צמח המפ והשמן אשר ניתן להפיק מצמחיו במיוחד מהזנים עתירי הסי בי די.

http://www.cwhemp.com/hemp-oil-uses/cannabis-oil

http://cosmetics.specialchem.com/tech-library/article/hemptons-supplying-hemp-raw-materials-for-cosmetics

http://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/09546630510035832

שמן המפ וקוסמטיקה

שמן המפ וקוסמטיקה – הידעתם שזרעי המפ מכילים כ 23 אחוז חומצות אמינו שעורנו זקוק להן עבור מראה צעיר ורענן. אחוז גבוה זה בזרעים הציע לחוקרים לבדוק את השפעותיו של שמן המפ בטיפול בעור. שמן זרעי המפ מכיל בו בלאנס נכון של חומצות שומן ושאר חומרים אנטי אוקסידנטים וחלבונים המזרזים תהליכים כמו המטבוליזם של התא אשר חשוב מאוד עבור שמירה על לחות העור. שמן המפ מחדיר אל תאי העור את חומצות השומן המעשירות אותו בחומרים מזינים ביחד עם אנטי אוקסידנטים וכך לא רק משפר את מראה ומגע הגוף אלה גם את בריאות התאים אשר מרכיבים את עורנו.
עצם ההשפעה של שמן המפ בפתיחת נקבוביות העור ועזרה למעבר החומרים בין שכבות העור נמצאה מועילה בנושאים הבאים :1) איזון היחס בין ליפידים ללחות (מים) 2) שמירה על מאזן חומצי בריא בעור 3) שיפור המטבוליזם של תאי העור 4) היווצרות שכבה מגנת אשר מגנה על חדירה של חומרים מזיקים אל העור.

שמן המפ עשיר בויטמינים A, E ו C. ויטמין A, משפר את האלסטיות של העור, מזרז את התחדשותו ודואג לשמר את האיזון בין הליפידים למים בתאים המרכיבים את העור. ויטמין C, גורם לבהירות בכתמים על העור, עוזר להתחדשות התאים ועוזר להעניק מראה רענן באמצעות תמיכה במערכת המטבולית של תאי העור. ויטמין E, פועל כאנטי אוקסידנט וכך מסייע למטבוליזם של תאי העור ועוזר בתהליכים טבעיים בגוף לשיקום העור.
מידע זה הודות הויטמינים שלוקחים חלק בפעילות מן המפ כתכשיר לטיפוח הופך את שמן המפ למועמד ראוי לשימוש רחב בתעשיית הקוסמטיקה.

למאמר באנגלית זרעי שמן המפ לטיפול בעור

שמן המפ וקוסמטיקהשמן המפ מכיל כמויות גדול של אומגה 3 ואומגה 6, חומצות שומן הכרחיות לבריאות העור ולהתחדשות התאים המרכיבים את עורנו. בנוסף שמן המפ הוא מקור מצוין לחומצת גאמה הנמצאת כחלק מאומגה 6 ומכילה סגולות רבות בטיפול בדלקות (עובדה שנותנת לשמן המפ שימוש רב בטיפול במחלות דלקתיות).
עורנו נשכר משימוש בשמן המפ ב: 1) אנטי איג'ינג 2) אנטי דלקתי 3) אנטי אוקסידנט 4) מאזן כמות שמנים בעור 5) הענקת מגע רך ונעים למגע.
ארגון הבריאות העולמי הכיר בתכונות אלו של שמן המפ עקב מחקרים שהתפרסמו בתחום ואף הוסיף ששמן המפ נמצא כשמן הכי יעיל לטיפול בעור בשל המאזן המצוין שלו בין חומצות שומן לחומצות גאמה.

למאמר באנגלית על זרעי שמן המפ בקוסמטיקה

שמן המפ וקוסמטיקה- בשל האיכויות הרבות שבשמן המפ בתחום הקוסמטיקה ניתן לראות אותו בתכשירים מסוגים שונים, בין הסוגים שניתן למצוא ישנם שמפו, משחה לעור, משחה לשפתיים ותכשיר משחה להגנה מהשמש. הויטמינים שבשמן המפ מאפשרים לו להיות מוצר מצויין על מנת להעניק לעורנו גוון בוהק ונוצץ ולכן חברות רבות בתחום הקוסמטיקה החלו לפעול לשימוש בשמן המפ בתכשירים "מאזני הלחות " שלהם.

http://www.cannabis-cosmetics.com/skin-treatment

שמן המפ וקוסמטיקה – לסיכום ניתן לסקור את תרומותיו של שמן המפ לתעשיית הקוסמטיקה רק על ידי הסתכלות על הפוטנציאל החבוי בו. חוקרים רבים שחקרו את תכונותיו ומרכיביו של שמן המפ מצאו בו פוטנציאל גדול עבור תעשיית הקוסמטיקה עד לרמה כלל עולמית על ידי ארגון הבריאות העולמי שאף הצביע על הייחודיות שבמאזן מרכיבי שמן המפ בעת הטיפול בעורנו. יש להניח שבעתיד נראה עוד ועוד מוצרים ממשפחת מוצרי הקוסמטיקה אשר יש בהם את שמן המפ. ב 29 מדינות בארה"ב ניתן היום לקנות מוצרי טיפוח משמן המפ נטול THC על מנת להימנע מהחומר הפסיכו אקטיבי וכך מובילים לשימוש בזרעים של זנים מרובי סי בי די.

למאמר האם שמן המפ הוא הסוד לעור בריא וזוהר?

לקריאת המאמר באנגלית

שמן המפ וקוסמטיקה

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

כתיבת תגובה

חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
ארכיונים
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי