שמן המפ בבוקר או בלילה ? ההבדלים בשימוש בשמן המפ בין הלילה לבוקר

ייעוץ והדרכה לחולים

שמן המפ בבוקר או בלילה ההבדלים בשימוש בשמן המפ בין הלילה לבוקר

שמן המפ בבוקר או בלילה?

שמן המפ בבוקר או בלילה ההיסטוריה של שמן זרעי ההמפ מתחילה בהודו ובסין, שם החלו להשתמש בו בתעשיית הטקסטיל כמה אלפי שנים לפני הספירה, שמן המפ מורכב מזרעים של צמח הקנאביס (cannabis sativa).

השימוש בצמח זה הוא מהעתיקים ביותר, הממצא העתיק ביותר לשימוש האדם בצמח הקנאביס הוא מ-8000 לפנה"ס, והוא פיסה של אריג. שימושים רפואיים בצמח הקנאביס נמצאו בשנת 2300 לפנה"ס, כאשר קיסר סין האגדי שיין נונג המליץ על זרעי המפ לטיפול בעצירות, גאוט, מלריה, דלקות פרקים ובעיות הורמונאליות, גם ברפואה הטבעית, הרפואה ההודית העתיקה, נעשה שימוש רפואי בזרעי ההמפ וכן גם ברפואה הערבית העתיקה.

שמן המפ בבוקר או בלילה
שמן המפ בבוקר או בלילה

ההבדלים בשימוש בשמן המפ בין הבוקר ללילה

שמן המפ בבוקר או בלילה – המפ הוא המזון הכי עשיר באבות המזון שידוע לאדם.

הוא מכיל בצורה מאוזנת חלבונים, ויטמינים, מינרלים, סיבים וחומצות שומן חיוניות, שמן ההמפ מכיל את כל חומצות האמינו והשומן ההכרחיות לגוף ושום מקור אחר בטבע לא מכיל את אבות המזון שנמצאים בהמפ בכמות כל כך משמעותית ובצורה כל כך מאוזנת וזמינה לגוף.

הקנאביס המכונה 'המפ' (או 'קנבוס' בעברית) הוא בעל פוטנציאל תעשייתי נרחב למדי, בעבר הוא שימש להפקת כל מה שהיום מופק מפלסטיק וניילון ובשנים האחרונות חוזר אט אט אל התעשייה, עד לפני כמאה שנה, בטרם הומצאו לראשונה הפלסטיק והניילון, שימש הקנאביס בתצורתו התעשייתית (המפ, קנבוס) כמוצר בסיס חיוני ביותר אשר שימש להפקת נייר, טקסטיל ועוד.

מוצרי המפ – בדים, שמן לתאורה, נייר, מוצרי קוסמטיקה, מזון ועוד.

שמן המפ בבוקר או בלילה – ידוע כי גם בארץ ישראל נעשה בו שימוש לאורך אלפי שנים, והוא מוזכר אפילו במשנה. חשיבותו של ההמפ כגידול חקלאי הלכה והתעצמה ועד סוף המאה ה-19 כבר ידעו בעולם לייצר ממנו כמה אלפי מוצרים, כולל בדים, שמן לתאורה, נייר, מוצרי קוסמטיקה, מזון ועוד.

לארצות הברית הגיע ההמפ יחד עם המתיישבים הראשונים מאירופה והיה לאחד הגידולים הפופולריים ביותר, תומאס ג'פרסון וג'ורג' וושינגטון (מאבות האומה האמריקאית) גידלו אותו והדגל האמריקאי הראשון נתפר מבד שעשוי מהמפ (בשנת 1775).

בתקופה מסוימת אפשרו השלטונות אפילו לשלם מיסים בהמפ. הנייר עליו נכתב המסמך המקורי של הצהרת העצמאות האמריקאית היה עשוי המפ גם הוא, עד שנות ה-20 של המאה ה-19, כ-80% אחוזים מכלל הבדים, הבגדים, המצעים, הוילונות, הסדינים וכד' היו עשויים מהמפ.

למעשה היה ה'המפ' חיוני כל כך עד שהממשל האמריקני הכריח בפקודה את החקלאים במדינה – כולל נשיאי ארה"ב שהיו בעלי שטחים חקלאים נרחבים – להקצות חלק שטחי הגידול שלהם לטובת גידול הצמח, בשנת 1937 הוצא ההמפ מחוץ לחוק בארצות הברית.

שמן זרעי המפ

שמן המפ בבוקר או בלילה – צמח ההמפ/קנבוס הינו ממשפחת הקנאביים הוא למעשה בן דוד הרחוק של הקנאביס, נתון זה מאגד אותם סביב אי החוקיות אשר נלוות למשפחתם, בשנים האחרונות המפ קיבל מעמד חוקי בישראל והוא מיובא לישראל ברישיון משרד הבריאות ונמכר בשלל מוצרים, שמנים, מוצרי קוסמטיקה ועוד.

עם זאת, מחוץ לישראל הוא עדיין אסור לייצור במדינות רבות, ארה"ב למשל מייבאת המפ בהערכה גסה של יותר מ-500 מיליון דולר בשנה, לעומת זאת, קנבוס/המפ כבר חוקי לגידול בלמעלה מ-30 מדינות בעולם וכיום המדינה בעלת כוח היצור הגדול ביותר של המפ הינה סין.

שמן המפ בבוקר או בלילה – שמן המפ מופק מהצמח אותו אנו מכירים בשם ׳קנאביס׳. מסתבר שלא רק שהצמח עצמו תורם להחלמה ממחלת הסרטן ולבלימה של התפתחות תאים סרטניים ממירים נוספים, אלא גם השמן המופק ממנו, בעל יתרונות רבים לגופנו, לצמח עצמו יש מבנה כרומוזומי ייחודי במינו, מה שמאפשר לו לצמוח ולפרוח בכל מקום ובכל תנאי מזג אוויר. את השמן המפיקים מהזרעים עצמם וניתן להשתמש בו במזון וגם בתור תרופה טבעית.

ערך תזונתי

שמן המפ בבוקר או בלילה – התוכן התזונתי של 100 גרם מזרעי המפ\קנבוס מגולענים מספק 586 קלוריות.
הם מכילים 5% מים, 5% פחמימות, 49% סה"כ שומן ו -31% חלבון. זרעי המפ בולטים באספקת 64% מהערך היומי (מהצריכה היומית המומלצת) של חלבון למנת 100 גרם.

20 זרעי קנבוס הם מקור עשיר לסיבים תזונתיים (20% מהצריכה היומית המומלצת), ויטמיני B, והמינרלים התזונתיים מנגן (362% מהצריכה היומית המומלצת), זרחן (236% מהצריכה היומית המומלצת), מגנזיום (197% מהצריכה היומית המומלצת), אבץ (104% מהצריכה היומית המומלצת), ומגהץ (61% מהצריכה היומית המומלצת).

כ- 73% מהאנרגיה בהמפס הוא בצורת שומנים ותמציות בעיקר חומצות שומן רב בלתי-רוויות, חומצות לינולאיות, אולאיות ואלפא-לינולניות. 21 היחס בין 38.100 גרם שומנים רב בלתי רוויים ל 100 גרם הוא 9.301 גרם אומגה 3 ל- 28.698 גרם אומגה 6. 22.

עם מקור שלם של כל חומצות האמינו והשומניות החיוניות, שמן זרעי המפ הוא מקור תזונתי שלם. בנוסף, קיימים מרכיבים בתוך השמן שהוכח כמראים פעילות פרמקולוגית חזקה (סגולות רפואיות).

שמן המפ בבוקר או בלילה – שמן זרעי המפ מכיל חומצה לינולאית (LA) וחומצה לינולנית (LNA) כחומצות השומן הרב-בלתי-רוויות ביותר באומגה 6 ואומגה 3 (PUFA), בהתאמה,חומצות שומן אלה מהוות את המבוקש ביותר תכולת השמן, בעיקר בגלל היחס בו הם קיימים. ה יחס של 3: 1 בין LA ל- LNA לכאורה הוא האופטימלי לתזונה נכונה.

סגולות השימוש בשמן זרעי המפ בבוקר

שמן המפ בבוקר או בלילה – שמן זרעי המפ, מכילים חומרים רבים שתורמים לעוררות של מערכות שונות בגוף, אנשים אשר צורכים שמן המפ בבוקר מדווחים על תחושת חיות ועוררות של החושים בין 40 דקות לשעה מהרגע שלקחו את טיפות השמן.

שמן זרעי ההמפ גם נקלט מהר יותר במהלך הבוקר, במספר מחקרים שונים שהתבצעו בנושא של צריכת שמן זרעי המפ, התגלו סממנים ייחודיים לצריכת שמן זרעי המפ בבוקר שהתבטאו בדרך כלל, בקליטה מהירה יותר למערכות הגוף אך לא בלבד, צריכה של שמן זרעי המפ תורמת לעוררות מהירה יותר של מערכות הגוף, תורמת לצואה קלה ומעניקה תחושת חיות.

סגולות השימוש בשמן זרעי המפ בלילה

שמן המפ בבוקר או בלילה – רבים הספיקו לעקוב אחר הסגולות הרפואיות של שימוש בשמן זרעי המפ לפני השינה או במילים אחרות, השימוש בשמן זרעי המפ בלילה, בשל ערכו התזונתי במינרלים וחומצות השומן מסוג האומגות, שמן זרעי ההמפ משרה רוגע על גופנו ויכול לשמש אפילו כתרופה נגד נדודי שינה, שימוש בשמן זרעי המפ בלילה מרגיע את מערכות הגוף ומסתנכרן עם מערכות הגוף שהתחילו כבר להתכונן לשינה.

בעת שמערכת העצים שלנו מתחילה לאותת לגוף להכין את עצמו לשינה, שמן ההמפ מספק למערכת העצבים, האחראית על האיתות, אנרגיה בדמות מינרלים חיוניים והאומגות ואלו יחד ממהרות את תהליך האיתו של מערכת העצבים לגוף, על ההכנה לשינה.

ההבדלים בין שימוש שמן המפ בין הבוקר ללילה

שמן המפ בבוקר או בלילה – ההבדלים בין שימוש בשמן בזרעי המפ ין היום ללילה קשורים בעיקר לגוף של כל אדם באופן סוביקטיבי, מערכות הגוף מתפקדות שונה בבוקר כשאנו קמים לעומת הזמן בו אנו מתכוננים לשינה.

שמן ההמפ "מפרגן" לשני המצבים ועוזר בקידום העוררות בבוקר ולהירדם בלילה, האפקט הכביכול לא הגיוני הזה ניתן להסבר, שמן זרעי ההמפ כשלעצמו אינו מעורר או מרדים אלה "עוזר" למערכות הגוף השונות להניע את התהליכים שהגוף מעוניין לקדם.

למשל: כאשר אנו קמים בבוקר ומתכוננים ליום הגוף שלנו גם מתחיל להתכונן ליום חדש, שמן זרעי ההמפ המכיל מינרלים חיוניים מספק לגוף את אותם המינרלים שבתורם מניעים הליכים ומספקים אנרגיה למקומות מסוימים בגוף, אשר מתורגמים לעוררות.

בלילה כאשר הגוף מבקש להירדם חומרים מרדימים מסתובבים במחזור הדם שלנו, אשר אליהם חוברים חומרים שונים בשמן ההמפ, כמו למשל אומגה 6 ועוזרים לאפקט המרדים לנוע לאורך הגוף ולהגביר את ההשפעה.

השילוב של צריכת המפ בבוקר ובלילה

שמן המפ בבוקר או בלילה – הדרך המומלצת לצרוך שמן זרעי המפ כפי שניתן לאבחן מסקירה של מספר מחקרים מדעיים, בהתיעצות עם תזונאים ואנשים שצורכים שמן זרעי המפ באופן קבוע, הגענו למסקנה שהשילוב הוא הדרך המומלצת לצריכת שמן זרעי המפ, האיזון שמתקבל מצריכה בבוקר ולפני השינה, מעניקה לגופנו את הדברים שהוא צריך בשביל להתעורר היטב בבוקר ועל מנת להירדם כהלכה בלילה. הערך התזונתי שבשמן זרעי ההמפ הופך נקלט באופן היעיל ביותר בגופנו כאשר השמן נצרך בבוקר ובלילה, פעמיים ביום.

על פי עדויות ששמענו מאנשים שניסו את כל האופציות שהנחנו כאן על השולחן, פעמיים ביום היא הדרך שמצאנו כמטיבה ביותר ומספקת באופן המלא ביותר, את הסגולות הרפואיות של שמן זרעי ההמפ.

תוסף תזונת על  המכיל :שמן זרעי המפ מעושר ב – ג'ינג'ר כורכומין רימונים וצ'יה, לחיזוק מדהים של מערכת החיסון

לסיכום

שמן המפ בבוקר או בלילה – לצריכת שמן זרעי המפ יתרונות רבים, המינון, האיכות וגם עת הצריכה של שמן זרעי ההמפ משנה את האפקט שלו ומאפשרת לנו התאמה של שמן זרעי ההמפ לטיפול במטרות שונות. בין אם ברצוננו לקבל תמריץ של אנרגיה או אם ברצוננו להירדם, שימוש נכון של שמן זרעי המפ יכול להשיג לנו את אלו ועוד הרבה. אנשים רבים מדווחים על שילוב ושימוש בשמן זרעי המפ בבוקר ולפני השינה כהשילוב הנכון לצריכת שמן זרעי המפ. בשימוש מושכל תוך כדי נתינת תשומת לב לזמנים בהם אנו נוטלים אותו, אנו יכולים למקסם את סגולותיו של זמן זרעי ההמפ ולהתאים אותו ביתר דיוק למשאלות ליבנו.

מקורות

-http://books.google.co.il/books?id=MLR3bFaUZj0C&pg=PA12&redir_esc=y#v=onepage&q&f=false

-http://fdc.nal.usda.gov/fdc-app.html#/?query=ndbNumber:12012

-http://hempioneers.com/wp-content/uploads/2015/06/CBD-hemp-seed-oil-nutrition-science-paper-cifelli.pdf

-http://books.google.co.il/books?id=PKDrpeRRY94C&pg=PA219&redir_esc=y#v=onepage&q&f=false

-http://www.fda.gov/news-events/press-announcements/fda-approves-first-drug-comprised-active-ingredient-derived-marijuana-treat-rare-severe-forms

-http://www.medicalnewstoday.com/articles/324450.php

-http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17022876

-http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2868018/

-http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24304407

-http://books.google.co.il/books?id=uBg0DwAAQBAJ&pg=PT18&lpg=PT18&dq=using+hemp+seeds+oil+in+the+morning+effects&source=bl&ots=Vdgj6YyUac&sig=ACfU3U1brSLkspfGutM8p0b91p8iHl4llg&hl=cs&sa=X&ved=2ahUKEwjVlKjCgMfmAhXMzqQKHX5iC684ChDoATAGegQIChAB#v=onepage&q=using%20hemp%20seeds%20oil%20in%20the%20morning%20effects&f=false

-http://watermark.silverchair.com/sleep-18-7-549.pdf?token=AQECAHi208BE49Ooan9kkhW_Ercy7Dm3ZL_9Cf3qfKAc485ysgAAAmYwggJiBgkqhkiG9w0BBwagggJTMIICTwIBADCCAkgGCSqGSIb3DQEHATAeBglghkgBZQMEAS4wEQQMMMjdD9tOn95rBsfMAgEQgIICGZsIaQprehht7Vhw4mu35XY-S8k2NDfhewh2lKDX0ew1JYbomJOml6J5y4ygfOqropvJsCFEFoVnENiSgkZxU_4jpLPD6wZnEE34mB0jTyp5VtIHOgbvPPRh1-r1VmPibXS5X6pRn-TH_3QUOb1xCwp4IcSJPsI-2dcf6uDzdS0AwuYRqjKyXRYRR7ViNFrbAyJ3gB4hr_jYHv1rkaCLS8FvXPmB9ZMiCbgy5rdUpV43JuMh47YA6skfpn3nxjk9nRbPR3LOAFfkyz3yezyCBL7tg12dDTzNIkRj3IoI2r7h1QT48qTKqzSyjVJf2VCqSLHzYlSoMzZPivG_5XaVMa7Hb0FJYZQxwSPnUt8iPz2kCVrTo8-lbppuJYv6rKOGCM73rSCCbnGRJ5BlSzqJ1kiiDfkxwI2msdODLHPuz5RjaXuE_FCjvmwK_9q3yJXBjybMqM1Qbr98G9mAa53Qixb0v7icvwzuwbVh4OQ8xFa5xECZEjXUewpFdRq6mdCbgIiXQ-mF_tycAPuodIqpgh1stjAaypAXal8Qp_EanF8Bd1ydK1JmHa9rsR6cZLxaPTlcjAtYl823TRuww0m_XoKEQpQV963zzNTjBLf8jk2OvpxTVHmPEURw0nwJZ5AwodEGkKvzHxp439zAcb6f7RM1mgh_TOtj1I6FxXORth4YRociLkszLrvaTtubzlyxFck_sDpxmnYAFg

-http://www.patientslikeme.com/treatment/hemp-seed-oil

-http://www.sleep.org/articles/sleeping-during-the-day/

שמן המפ לבוקר וללילה!

שמן קנאביס

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

כתיבת תגובה

חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
ארכיונים
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי