שיטות לעישון קנאביס

ייעוץ והדרכה לחולים

שיטות שונות לעישון קנאביס

שיטות שונות לעישון קנאביס – קנאביס הוא צמח מפואר באמת.

יש לו כל כך הרבה כוחות נפלאים.

שיטות לעישון קנאביס
שיטות לעישון קנאביס

שיטות לעישון קנאביס הוא עוזר לחרדה בניהול מצבי חרדה, הפרעות שינה ולטיפול בדלקות שונות וסוגי סרטן שונים וחומרים שמוצו מהצמח משמשים כבר זמן מה את המערכות הרפואיות השונות במדינות שונות ברחבי הגלובוס. יש כל כך הרבה דרכים לעשן עשבים שוטים. האפשרויות כמעט בלתי מוגבלות.

קנאביס הוא אכן צמח נהדר ויש הרבה דרכים, בשלל הגדרות שונות, עם שפע של מכשירים שונים שבהם ניתן לעשן את הצמח. כשמדובר בצריכת קנאביס, השיקול השני בחשיבותו, לאחר איכות הפרח עצמו, הוא שיטת המסירה (צריכה).

לעיתים קרובות מתעלמים מנקודה זו, כפי שמעידים שכיחותם של צרכנים שהגבילו את הניסויים שלהם לשיטה אחת או השגת היתרונות הנפשיים והפיזיים של קנאביס תלויה במידה רבה בצריכתו, כאשר כל שיטה מספקת חוויה שונה.

שלוש שיטות מסירה בסיסיות

שיטות לעישון קנאביס – ישנן שלוש שיטות מסירה בסיסיות: שאיפה דרך הפה והעדכנית, תחת שיטות מטריה אלו עומדות טכניקות שונות המשרתות פונקציות ייחודיות, אשר כל אחת מהן
מתאימה לצריכה. הפעם נתמקד בעישון על צורותיו השונות.

עישון

עישון היא שאיפה של עשן לפה או לדרכי הנשימה ולריאות מתוך סיגריה, סיגר, מקטרת, נרגילה, מאדה או באנג. החומר העיקרי המשמש לעישון הוא טבק, אך עישון הוא גם אחת מדרכי הצריכה של סמים נוספים, כגון קנאביס. עישון נעזר בתהליך כימי הנקרא בעירה, המשנה את מצב הצבירה של החומר (במקרה הזה קנאביס) בהליך כימי פשוטה יחסית.

בעירה

בעירה היא תהליך כימי בו חומר (יסוד או תרכובת) מגיב עם חומר מחמצן, ובמהלכו משתחררת אנרגיה. החומר עמו מגיב המחמצן מכונה דלק. כל אחד מהאטומים בדלק יוצר תרכובת נפרדת עם החומר המחמצן.

הבעירה הידועה ביותר היא זו שבה החומר המחמצן הוא חמצן. כאמור, כל אחד מאטומי התרכובת האורגנית יוצר תרכובת עם חמצן: אטומי הפחמן יוצרים פחמן
דו-חמצני, ואילו אטומי המימן יוצרים מים. המדריך הנוכחי יכלול בתוכו שיטות שונות לעישון קנאביס עם הערות בנוגע ליתרונות והחסרונות של כלשיטה. צאו הלאה עשנו ושגשגו.

שאיפה – שיטות צריכה דרך שאיפה

שיטות לעישון קנאביס – כאשר שואפים קנאביס, הגזים נכנסים לריאות לפני שהם נספגים לזרם הדם.

ישנם כיום שני סוגים נפוצים של שיטות שאיפה: עישון ואידוי.

דרכים שונות לעישון קנאביס

מנהג עתיק זה הוא השיטה הנפוצה ביותר לצריכת קנאביס, ויש צורות שונות ומגוונות עבור צרכנים לעשן. עם זאת, ההתקדמות בטכנולוגיית האידוי הציעה למעשנים שיטה חלופית עם פחות חששות בריאותיים.

ההשפעות הקשורות לעישון מעוררות דיון נרחב, אך אנשי מקצוע בתחום הבריאות מסכימים כי שיטות נטולות עישון מהוות פחות סיכון ומועדפות מנקודת מבט רפואית. לרשות מעשני הקנאביס מגוון רחב של מכשירים העומדים לרשותם, כולל צינורות ידיים, צינורות מים, ניירות גלגול, נרגילות, ומכשירים לשימוש ביתי חד פעמי. כל אחד מאלה מספק חוויות שונות ומשפיע על דרגת ואיכות העשן הנשאף.

מקטרות

שיטות לעישון קנאביס – מקטרות אלה הם ככל הנראה מכשיר העישון הנפוץ ביותר כיום במחזור ומועדף בדרך כלל לנוחיותם: הם קטנים, ניידים ופשוטים לשימוש. צינורות ידיים הפכו לביטוי אמנותי וזמינים באינספור צורות וסגנונות יצירתיים, הן לקישוט והן לפונקציונליות (כמו צינורות הסוואה המחקים חפצים יומיומיים).

צינורות ידיים פועלים על ידי לכידת העשן המופק משריפת קנאביס, אשר לאחר מכן נשאף על ידי המשתמש, עישון המקטרת מצריך סבלנות ותשומת לב יתרה. מעשני המקטרות מקדישים זמן רב לבחירת המקטרת, לטיפוחה, לטעם הטבק, לפיטום המקטרת, ולעישון המתמשך המתאפיין בשימור הבעירה האיטי בחום נמוך.

בבעלות המעשנים נמצאות מספר מקטרות לשימוש בגדלים וצורות שונות, בייעודים שונים לעישון חומרים שונים, במקרה של קנאביס, מקטרות זכוכית נחשבות לפופולאריות ביותר כפי שקבעו מספר סקרים בארצות הברית ומערב אירופה.

יתרונות: נוח לשימוש, קל להשגה, יכול לבוא בשלל צורות וגדלים.

חסרונות: יכול לגרום לדלקות באזור חלל הפה והריאות ואף לסרטן.

עט עישון

שיטות לעישון קנאביס – נקרא באנגלית עט ג’י , זוהי שיטה שמאגדת את הטוב מכל העולמות. הם בריאים לשימוש כמו מאדים, קלים כמו בלאנטים (ג’וינטים מנייר סיגר) וקומפקטיים כמו מרססים שונים הקיימים בשוק, אתם יכולים להביא את עט הג’י שלכם לכל מקום ואנשים פשוט יניחו שאתם מעשנים את אחת הסיגריות האלקטרוניות שקיימות בשוק, ללא לעורר חשד שאתם בעצם צורכים שמן קנאביס.

יתרונות: קומפקטי, בריא לצריכה לעומת עישון.

חסרונות: לא חברתי אך בעיקרון זוהי אחת השיטות המוצלחות לצריכת קנאביס.

מקטרות מים/באנגים

שיטות לעישון קנאביס – מקטרות מים מגיעים בוואריאציות שונות , גדלים שונים ועוד. בדומה למקטרות רגילות, אלה מגיעים במגוון סגנונות ועיצובים אך מתגברים בתחכום על ידי שילוב מים.

היתרונות הבריאותיים הכרוכים בתוספת מים עומדים לדיון: מים מקררים את העשן, משמשים כמסנן יעיל עבור מרכיבים מזיקים ובכללי הופכים את חויית העישון לידידותית יותר לבריאותינו.

הוא כלי עישון המורכב מבקבוק ובחלקו התחתון מחובר צינור דק (הנקרא 'מבחנה') אשר בקצהו קונוס (הקרוי 'ראש'), בעת השימוש בו על הבאנג להכיל בתוכו כמות קטנה של מים המשמשים לקירור העשן וסינון חלקיקים כבדים מהעשן.

השימוש העיקרי בבאנג הוא עישון קנאביס לתוצריו השונים, וכן בתוצרים ג'אראס וחשיש, אך גם סמים אחרים כדוגמת סלוויה דיווינורום ואף לעישון טבק.

עישון בבאנג מתבצע על ידי קביעת החומר לעישון בקונוס ("ראש") שבקצה המבחנה היוצאת מצד הבאנג, שריפתם ושאיפת העשן דרך הפיה.

יתרונות: דומה למקטרות רגילות, בשילוב סינון דרך מים. מאוד כלכלי למעשנים יום יומיים.

חסרונות: יכול לגרום לדלקות ושאר מחלות בדרכי הנשימה וחלל הפה.

ניירות גילגול

שיטות שונות לעישון קנאביס – גלגול הג'וינט נעשה באופן ידני לגמרי או באמצעות מכשיר לגלגול סיגריות.

בדרך כלל הנייר המשמש לגלגול הסיגריה הוא נייר אורז. להכנת הג'וינט משתמשים במריחואנה נקייה או בחשיש מפורר. לאחר שפורר, מעורבב החשיש עם טבק או עם תחליפים אחרים.

הסיגריה מכילה פילטר ומעשנים אותה כסיגריה רגילה. באופן כללי, אלה משמשים לעישון ג’וינטים. ג’וינטים הם קנאביס המגולגל בדף, שהרכבו משתנה בין מגוון צמחים, כולל אך לא רק קנאביס, במבוק, ואורז.

ג’וינטים הם קנאביס המגולגל בנייר סיגרים המיוצר מצמח הטבק ומכילים ניקוטין. צרכנים רבים מעדיפים לרוב את הטעם ואת ההשפעות המשולבות של הניקוטין והקנאביס; עם זאת, הסיכונים הרפואיים הקשורים לניקוטין מרתיעים את מרבית צרכני הקנאביס המודעים לסכנות הבריאותיות הקשורות לצריכת טבק ו\או ניירות הגילגול.

מקורה של המילה "ג'וינט" בצרפתית, שבה המילה פירושו "מחובר"

בעברית ישנם כינויים נוספים לג'וינט, כגון 'פייסל', וכן המילה 'שכטה' (שאיפה אחת) שמשמעותה
התרחבה גם לתיאור ג'וינט.

יתרונות: קל לשימוש לאחר קצת אימון במלאכת הגילגול. נחשב בינוני מבחינת כדאיות כלכלית.

חסרונות: לא בריא בדומה למקטרות, יכול לגרום לדלקות ושאר מחלות בדרכי הנשימה וחלל הפה.

נרגילות

שיטות לעישון קנאביס – עישון קנאביס דרך נרגילה היא אחת השיטות הפחות נפוצות לעישון קנאביס והיא קשורה בדרך כלל לעישון יחד עם טבק נרגילה, טבק רטוב. לעיתים רחוקות מעשנים קנאביס לבד בתוך נרגילה מכיוון שתכולת המים הנמוכה שלו גורמת לצמח להשרף מהר יותר ממה שאפשר לשאוף אותו, מה שמייצר טעם חריף ומבזבז את העשב.

עבור מעשנים בעלי מודעות כלכלית, זה ככל הנראה הדאגה הבולטת מכיוון שיש צורך בכמויות גדולות של קנאביס כדי להשיג את אותן התוצאות בעישון קנאביס דרך נרגילה לעומת שיטות עישון אחרות. עם זאת, הנרגילה אכן מאפשרת למספר אנשים לעשן במקביל, ומשנה משמעותית את חווית העישון לחוייה חברתית מהנה.

יתרונות: מאפשר עישון חברתי ושונה ממה שצרכני קנאביס מורגלים אליו, גם ברמת החוויה החברתית
וגם ברמת חווית העישון.

חסרונות: מאוד בזבזני מבחינה כלכלית. עלול לגרום לדלקות וסרטן בחלל הפה.

מכשירים תוצרת בית לשימוש חד פעמי

שיטות לעישון קנאביס – שיטה זו עשויה לאפשר דרור ליצירתיות רבה ביותר וכוללת את כל  מכשירי העישון הקנאביס החד פעמי. המכשיר הביתי הנפוץ ביותר הוא צינור בגלל הפשטות שלו, אך בעלי מלאכה מיומנים קיבלו על עצמם גם עיצובים של צינורות מים. השפעות בריאותיות הקשורות לשיטה זו משתנות באותה מידה בהתאם לחומר ולשיטה המשמשת להרכבה של מכשיר העישון.

דוגמאות למכשירי עישון בהרכבה עצמית:

צינור גינה המחובר לבקבוק
תפוח עם חור לשאיפה וחור להנחת הקנאביס
דלי מים עם בקבוק שהקנאביס מונח במקום הפקק

יתרונות: זמין, כלכלי לשימוש.

חסרונות: איכות המסננים נמצאת בספק בחלק מהאילתורים הביתיים. יכול לגרום למחלות בחלל הפה
ודרכי הנשימה.

ווייפוריזרים/מאדים

שיטות לעישון קנאביס – מאייד הוא מכשיר המשמש לשחרור הוא מכשיר המשמש לשחרור מרכיבים אקטיביים של תמצית צמחית, כתחליף לעישון, לעיתים קרובות הוא משמש לאידוי קנאביס ומוצריו, או טבק, אך גם לשחרור מרכיבים תרפיויטים מצמחים המשמשים לרפואה טבעית או לארומתרפיה.

פעולת האידוי מתבצעת על התמצית הצמחית (המונחת בכלי קיבול ייעודי) בעזרת חימום, בדרך כלל באמצעות חשמל, והוא נשאב מטה לתור צינור צר, המושקע בקצהו חלקית במים המוכלים בגוף המכשיר, בצורה של אד.

אד זה נשאב לגוף המכשיר דרך המים (על פי רוב בעזרת פיה המחוברת לצד המכשיר) ונשאף ממנו החוצה דרכה, המים מצננים את האד עוד במעט, אולם למעשה תפקידם ליצור את הבדלי הלחצים בין האוויר שבצינור לאוויר מחוצה לו.

ישנם מכשירי אידוי מתקדמים, הפועלים באמצעות אוויר חם בלבד. טמפרטורת האידוי נמוכה מהטמפרטורה בה בוער הצמח, ומשום כך, בהיעדר בערה, לא משתחרר עשן.
בכך, תופעות הלוואי המצופות משאיפת עשן נמנעות.

בנוסף, הנזקים לטווח קצר וארוך הכרוכים בעישון נחסכים, (עישון כולל שריפה, וגורם להתפחמות מרכיבי הצמח), והמשתמש חשוף להשפעות החומר הפעיל של הצמח, במקרה שמדובר בסם פסיכואקטיבי, בלבד. הצריכה באידוי, דומה לפעולת אינהלציה אשר משמשת פתרון לסובלים מאסתמה.

שיטות לעישון קנאביס – הטמפרטורה הנבחרת חשובה לא פחות. בצמח הקנאביס, למשל, הטמפרטורה האידיאלית למיצוי החומר הפעיל (THC) היא בין 180 ל-200 מעלות צלזיוס.

בטמפרטורות גבוהות ישתחרר יותר חומר פעיל, אך הטעם עלול להיפגם. כמו כן, ניצול חוזר של הצמח יפחת בהתאם. אבחנה חזותית של הצמח לאחר כל שימוש, מאפשרת לדעת אם נוצל באופן מרבי.

צבעו המקורי ישתנה בכל שימוש חוזר עד לגוון חום, המסמן שהצמח מוצה עד תום. כאמור, גם הטעם ישתנה ויהיה "קלוי" יותר. ככל שהאדים יהיו יותר דקים, לבנים וקשים לאבחון, הם יהיו יותר נעימים לשאיפה. אדים דחוסים וסמיכים מעידים על מיצוי החומר הפעיל ועלולים לגרום לגירוי בדרכי הנשימה.

הפחתת הטמפרטורה והחלפת הצמח ייפתרו בעיה זו. הטעם עצמו אינו קשור להשפעה. מכשיר אידוי וולקאנו (בתמונה) מורכב בין השאר מבלון, אליו עוברים האדים לפני צריכה.

בכך, ניתן לראות את האדים הנוצרים – ובעזרת אבחנה ויזואלית, המשתמש לומד תוך זמן קצר לאבחן ולשלוט באדים, אותם הוא אמור לצרוך. בעישון, הטמפרטורה אינה ניתנת לשליטה, ורוב חלקי הצמח נהרסים והופכים לאפר.

ניצול החומר הפעיל, אינו מקסימלי, וההשפעה פחותה. בעזרת מכשיר אידוי בעל יכולת ויסות טמפרטורה, יודע משתמש הקצה אם הוא מנצל את מלוא סגולות החומר הפעיל.

כאמור, שימוש חוזר בצמח מתאפשר, שכן אין בעירה – והצמח לא הופך לאפר. אידוי  גם מאפשר שימוש חוזר בצמח הקנאביס, שכן הוא לא נשרף. מספר הפעמים בהם ניתן לחזור על השימוש באותו הצמח תלוי במספר גורמים: הטעם וההשפעה תלויים באיכות הצמח, ובכמות בה משתמשים.

גריסת הצמח אף היא מומלצת. ככל שיהיה גרוס יותר, הצמח והחומר הפעיל יהיו חשופים ליותר אדים – וישחררו את החומר הפעיל ביעילות מרבית. מכשירי אידוי הם הבחירה ההגיונית עבור צרכני קנאביס מתונים עד מנוסים ומעשנים שדואגים לנושא הבריאות.

מאדה מחמם בהתמדה צמחי מרפא לטמפרטורה גבוהה מספיק בכדי לחלץ את טי היץ’ סי ו- סי בי די וקנבינואידים אחרים, אך הטמפרטורות נמוכות מדי לרעלים שעלולים להזיק במהלך הבעירה.

שיטות לעישון קנאביס – בעיקרו של דבר, אידוי ממזער את הסיכונים הבריאותיים הקשורים לעישון.

שיפור זה מגיע עם הפחתה לא פחות משמעותית של הריח, שהוא בדרך כלל ההכרה הראשונה  של משתמשי האדים בפעם הראשונה. יש נוף מגוון של דגמי מאדה והשוק רק מתרחב ככל שהטכנולוגיה משתפרת .

ככל שהשוק צומח, כך גם היעילות והאיכות של דגמים ניידים, שבדרך כלל נופלים לדגמים  קבועים (הדורשים מקור כוח לשקע) בעמידות וחוסן. צורת מוצר הקנאביס היא המרכיב העיקרי האחר:  מאיידים רבים משתמשים בתרכיז או שמן קנאביס המגיעים במגוון צורות, כולל שמן ושעווה.

לסיכום

שיטות לעישון קנאביס – שיטות רבות, שונות ומשונות עומדות לצרכינו לעישון קנאביס בין עם בעישון הפרח המיובש של צמח הקנאביס, לעישון תמציות ושמנים באמצעות “שחקנים חדשים” בסצינת עישון הקנאביס, אשר מאפשרים גישה בריאה יותר ונקייה יותר לעישון קנאביס.

מספר הדרכים השונות לעישון מתפצלות בהתאמה לצורך והיכולת הכלכלית של כל מעשן ונותנות מענה לכל צורך שיכול לעלות, ממקטרות למכשירים חדשנים הכוללים מאיידים ועטי אידוי, אשר מאפשרים לנו גישות חדשות לעישון קנאביס.

ג’וינטים ובאנגים היו זה מכבר חלק איקוני מתרבות המריחואנה. אנשים רבים אוהבים אותם בגלל הפשטות שלהם, הנוחות שלהם, וטעמם עם זאת, עשויים להיווצר מצבים בהם ניירות עישון אינם זמינים. יתר על כן, יש אנשים שלא אוהבים לעשן ג’וינטים ובאנגים מסיבות שונות.

אחרים פשוט מעדיפים לצרוך מריחואנה בשיטות אחרות שעשויות להיות מהנות יותר או נוחות יותר עבורם, לא משנה מה הסיבה, יש מגוון רחב של שיטות אלטרנטיביות בהן תוכלו להשתמש.

מקורות

-http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31448650

http://www.leafly.com/news/cannabis-101/cannabis-concentrates-oils-extracts-

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30000647-

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24219377-

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18938070-

http://honestmarijuana.com/best-way-to-smoke-weed/-

שמן קנאביס

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

הקסהידרוקנבינול HHC
CBD

הקסהידרוקנבינול HHC

הקסהידרוקנבינול HHC הקסהידרוקנבינול HHC- קניבואיד חדש שהצטרף לאחרונה לרשימת הקניבואידים החיוניים בצמח הקנאביס. צמח הקנאביס

קרא עוד »

כתיבת תגובה

חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
ארכיונים
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי