רצפטור CB1

רצפטור CB1

CB1 receptor – מנגנוני קולטן CB1 איתות: אפוקציה endocannabinoid כוח סינפטי.

רצפטור CB1
רצפטור CB1

רצפטור CB1 קולטני CB1 מעכבים שחרור נוירוטרנסמיטר
לוקליזציה presynaptic חזקה של קולטני CB1 ועכבות שלהם של ערוצי סידן תלויי מתח ו cyclase adenylyl מרמזות כי תפקוד העיקרי של קולטני CB1 עשוי להיות כדי לעכב שחרור נוירוטרנסמיטר. אכן, זה נראה כך. מחקרים רבים עם תאים בתרבית, איברים מבודדים, מצאו כי הפעלה של קולטנים CB1 presynaptic מוביל הנחתה של נוירוטרנסמינציה.  זה נראה בעיקר בגלל עיכוב של ערוצי סידן תלויים במתח, למרות שלפעמים ההפעלה של ערוצי אשלגן הוצע.

רצפטור CB1 קנבינואידים אנדוגניים
נוכחות של קולטן מרמז על קיומו של ליגנד אנדוגני (s). שיבוט הקולטן CB1 הגביר את החיפוש אחר תרכובות כאלה שעלולות לחקות את Δ9-tetrahydrocannabinol (Δ9THC). שני סוגים של קנבינואידים אנדוגניים (endocannabinoids) זוהו ונסקרו היטב. [1] הראשון שזוהה היה anandamide. מתחם זה הוא amide של חומצה arachidonic ו ethanolamine. Anandamide הוא אחד מבני משפחה גדולה למדי של חומצות שומן.  המשפחה השנייה של endocannabinoids מזוהה היה אסטרים גליצרול, מאופיין על ידי 2-arachidonyl גליצרול (2-AG). הבדל בולט בין endocannabinoids ו neurotransmitters קלאסי רבים היא כי endocannabinoids נראה "נוצר על הביקוש" ולא presynthesized .

רצפטור CB1 אינטראקציה של קנבינואידים אנדוגניים ואקסוגניים
נוכחותו של קולטן קנבינואידים המחבר Δ9THC מצביע על כך שקנביס עשוי לייצר את השפעותיו הפסיכואקטיביות באותו אופן שבו תמציות האופיום עושות זאת. כלומר, על ידי חיזוק והפעלה של קולטן CB1, Δ9THC מחקה את הפעולות של קנבינואידים אנדוגניים. בעוד הרעיון הזה הוא מושך, זה נראה פשטני מדי. בעוד שברוב התנאים, שחרור האופיואידים האנדוגניים הוא נמוך – זה לא נראה כמו במקרה של אנדוקנבינואידים . לפיכך, ברקמת CNS "רגילה", קולטני אופיואידים הם פנויים יחסית, ואופיאטים המנוהלים באופן אקסוגני יכולים לקשור ולהפעיל אותם . לעומת זאת, הייצור המתמשך של אנדוקנבינואידים גורם לרצפטורים של CB1 שיש להם רמה גבוהה יותר של תפוסה והפעלה בהשוואה לרצפטורים של אופיואידים. לכן, ההשפעות של קנבינואידים אקסוגניים, כגון Δ9THC, יהיה תלוי ברמת התפוסה CB1, כמו גם את אופי מחייב endocannabinoid לקולטן.

סיכום רצפטור CB1
עדויות רבות הצטברו בעשור האחרון כי אנדוקנבינואידים משמשים מתווכים של פלסטיות נוירונים לטווח קצר וארוך. לכן, בנוסף להיותו היעד עבור Δ9THC, הרכיב הפסיכואקטיבי העיקרי של הקנביס, קולטני CB1 קנבינואידים הם גם מרכזיים נתיבי התנהגות נורמליים חשובים. ההתנהגויות המעורבות הן מגוונות וכוללות: תנועה, למידה חושית, שיכוך כאבים, חרדה והתנהגויות תיאבון, עד כמה שם. נכון לעכשיו, הרלוונטי ביותר עבור אלה מניפולציה טיפולית הם השמנת יתר (עם מעורבות של שני מנגנונים מרכזיים היקפיים – לחלופין הומיאוסטיות מנגנונים הדוניים) והפרעות מבוססות השתוקקות, כגון אלכוהול ותלות בטבק. ככל שהבנתנו את הביולוגיה הבסיסית של המערכת האנדוקנבינואידית מתפתחת, סביר להניח כי מניפולציות מועילות טיפוליות נוספות של מערכת זו יפותחו, כפי שראינו עם אנטגוניסט הקולטן CB1, rimonabant.
מקור המאמר: http://www.nature.com/articles/0803273

רפואה טבעית

רצפטור CB1

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

חמשת השמנים לטיפול משלים בברונכיטיס ודלקת ריאות
רפואה טבעית

קורס תמציות

סדנא לריפוי עצמי והכנת תמציות צמחים קורס תמציות –  סדנא לריפוי עצמי ולתהליך מיצוי צמחים.

קרא עוד »
הקסהידרוקנבינול HHC
CBD

הקסהידרוקנבינול HHC

הקסהידרוקנבינול HHC הקסהידרוקנבינול HHC- קניבואיד חדש שהצטרף לאחרונה לרשימת הקניבואידים החיוניים בצמח הקנאביס. צמח הקנאביס

קרא עוד »

כתיבת תגובה

תוסף חמשת השמנים
תוסף חמשת השמנים
ארכיונים
תוסף חמשת השמנים
תוסף חמשת השמנים