רפואה טבעית

רפואה טבעית|רפואה טבעית|רפואה טבעית

רפואה טבעית

רפואה טבעית
רפואה טבעית

רפואה טבעית – צמח הקנאביס ומוצריו משמשים לטיפול במספר רב של סימפטומים ותחלואות. אחד מהמוצרים הללו, המופקים מזנים בעלי ריכוז נמוך של החומרים הפעילים בקנאביס, הוא שמן ההמפ. כאמור שמן ההמפ מכיל כמויות נמוכות של החומרים הפעילים בקנאביס ובמיוחד של החומר הפעיל
המזוהה עם ההשפעות הפסיכואקטיביות ,ה THC . לכן הוא בטוח לשימוש למטרות רפואה טבעית, לטיפול חיצוני בבעיות עור או לשימוש כתוסף מזון.
רפואה טבעית חיצונית בקנאביס ומוצריו– טיפול בבעיות עור העור הוא האיבר הגדול ביותר בגופנו ויש לו יכולת לספוג תרופות וכן לפנות פסולת. שימוש בקנאביס ומוצריו בצורה חיצונית מאפשר את מיקוד הטיפול באזור המטרה, כך שאופן השימוש אינו פולשני ומקטין את תופעות הלוואי, זאת למרות שמלכתחילה היישום דרך העור בדרך כלל אינו משפיע על קולטנים במוח ואף לא נכנס אל מחזור הדם, כך שאין השפעה על התפישה המנטלית, מצבי רוח או זכרון.
השימוש בקנאביס כצמח לרפואה טבעית יעיל בטיפול של בעיות עור כמו אקזמה, דרמטיטיס, פסוריאזיס, גירודים, כוויות וזיהומים, ומקל על כאבי מפרקים וכאבי שרירים. מנגנוני הפעולה של הקנאביס בגוף עדיין לא ברורים לחלוטין למדע, אך ידוע שהחומרים הפעילים בו מגיבים עם קולטנים אנדו-קנבינואידים בגופנו, אשר פרוסים על גבי מערכת העצבים ובגוף כולו. שימוש חיצוני במשחות, שמנים או תרסיסים המכילים את חומריו הפעילים של הקנאביס מגביר את פעילותן של הבלוטות האחראיות על ייצור השמן בעור.

רפואה טבעית פנימית בקנאביס ומוצריו- שימוש כתוסף מזון
השימוש בקנאביס ללא חימומו מונע מהחומרים הפעילים בו לקבל את התכונות הפסיכואקטיביות שלהן ולכן אין חשש משינוי בתפישה, במצבי רוח או בזכרון בעת צריכה של קנאביס ומוצריו כתוסף מזון. יתר על כן, זני ההמפ מכילים בהגדרה כמויות קטנות של החומרים הפסיכואקטיביים בקנאביס. זרעי צמח ההמפ והשמן המופק ממנו מהווים בחירה נהדרת לתוסף תזונה אחד בעל סט של מספר ערכים תזונתיים, במקום שימוש במגוון תוספים שונים. להמפ תכולת חלבון גבוהה- כעשרה גרם חלבון בשלוש כפיות של זרעי המפ. החלבון המוכל בהמפ הוא מלא, כלומר שהוא מכיל את כל תשע חומצות האמינו שעלינו לצרוך. ההמפ מכיל את החומצה השומנית אומגה 3, ומינרלים הנחוצים לגופנו כמו ברזל, אבץ וסידן, פרט לכך ההמפ עשיר באנטיאוקסידנטים המעכבים ומונעים את הזדקנות התאים בגוף . עקב תכולת החלבון הגבוהה והערך הגליקמי הנמוך של זרעי ההמפ, ניתן להשתמש בהם כחטיף בריא ומשביע בין ארוחות, וככלי עזר להורדה במשקל, אך אם משתמשים בזרעים במהלך דיאטה יש לשים לב לאחוז השומן הגבוה בהם. בשנים האחרונות אף בוצעו מחקרים על האפשרות של שימוש
בקנאביס ומוצריו כתוסף תזונה שמונע מחלות לב, סרטן, אלצהיימר, אוסטאופרוזיס. כל זאת באמצעות תקשורתם ותגובתם של החומרים הפעילים בקנאביס עם קולטנים אנדו-קנבינואידים הפרוסים בגופם של כל היונקים.

רפואה טבעית

רפואה טבעית
רפואה טבעית

לפי הרפואה הסינית הקנאביס הוא צמח בעל תכונות "יאנגיות", כלומר מעלה את תכונת החום אצל האדם.
משמעות החום אינה מילולית כמו חום שמפתחים במהלך מחלה, אלא לחום אנרגטי המתבטא בעליית הדופק,
שיפור תאבון, והתופעות הפסיכואקטיביות המזוהות עם צריכת צמח הקנאביס או החומרים הפעילים שבו. לפי הרפואה הסינית, לכל דבר ישנן איכויות של יין ושל יאנג, כולל לאנשים. תכונה יאנגית יכולה להתבטא (Yin)
באדם בצורה של נטייה להסמקה, נטייה להתרגז והעדפה לסביבה ממוזגת.

רפואה טבעית

לקריאת המאמר באנגלית

עוד באותו נושא

כתיבת תגובה

ארכיונים
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי