רפואה אלטרנטיבית עם קנאביס

רפואה אלטרנטיבית עם קנאביס - שימוש בקנאביס להקלת כאבים כרוניים
רפואה אלטרנטיבית עם קנאביס

רפואה אלטרנטיבית עם קנאביס

רפואה אלטרנטיבית עם קנאביס - שימוש בקנאביס להקלת כאבים כרוניים
רפואה אלטרנטיבית עם קנאביס

רפואה אלטרנטיבית עם קנאביס – השימוש בקנאביס ברפואה אלטרנטיבית התחיל את דרכו בעולם המערבי ובאירופה בשנת 100 לפני הספירה בערך על ידי שבטים שהגיעו מאיזור המזרח והתיישבו באזור בעיקר בצפון מזרח אירופה.

בסין העתיקה נעשה שימוש בצמח הקנאביס למטרות רפואה עוד אלפי שנים לפני תחילת הספירה הנוצרית.

שימוש לטיפול במכאובי בטן, פריחות עור ועוד היוו כחלק מהטיפול המקובל בתרבויות עתיקות נוספות כמו בהודו, אפגניסטן ופרס העתיקה.

מה בעצם נחשב לרפואה אלטרנטיבית?, רפואה אלטרנטיבית היא כינוי לקשת רחבה של טיפולים גופניים שהם חסרי ביסוס מדעי, כלומר אין מדע שמאשר את הכדאיות של טיפולים מסוג זה.

טיפולים אלה אינם כלולים במסגרת הרפואה הקונבנציונלית המודרנית ומגיעים לרוב מאנשים שאינם בעלי הכשרה רפואית מקובלת.

רפואה אלטרנטיבית עם קנאביס - שימוש בקנאביס להקלת כאבים כרוניים

רוב השימוש בימינו אנו ברפואה אלטרנטיבית נעשה במקביל לרפואה המודרנית מה שמסווג את הטיפול כחלק מרפואה משלימה.

המונח רפואה משלימה, מתאר את השילוב של טיפול רפואי קונבנציונאלי עם טיפול מן הרפואה  האלטרנטיבית  מתוך אמונה, שאינה מוכחת בשיטות מדעיות (מקובלות על הקהילה המדעית), כי הטיפול האלטרנטיבי "משלים" את הרפואי.

פעמים רבות שנזכה להתקל ברפואה אלטרנטיבית בימינו אכן תגיע בשילוב עם רפואה מודרנית, מעטים האנשים שינסו לטפל בסרטן או דלקת פרקים בתה צמחים בלבד אבל

אנשים רבים נוטלים "תרופות" מהארסנל של הרפואה האלטרנטיבית ובחלק מהמקרים ישנם השפעות חיוביות ברות מדידה, האם יש ליחס השפעה זאת לאפקט הפלסבו או לתחום של מדע שאיננו מבינים עדיין?

לא ברורה התשובה אך מטפלים ורופאים מצביעים בתחומים רבים על ההשפעה החיובית שברפואה משלימה למגוון רחב של תחלואות ומכאובים. נוסף לכך,

הרפואה האלטרנטיבית מכילה ענפים שהוכחו כלא יעילים לצד טיפולים שטרם נחקרו וייתכן שחלקם יהיו בעתיד חלק מהרפואה המדעית.

רפואה אלטרנטיבית עם קנאביס - שימוש בקנאביס להקלת כאבים כרוניים
שמן המפ – תוסף תזונת על "חמשת השמנים" המפ, ג'ינג'ר, כורכומין, רימונים וצ'יה!!!

רפואה אלטרנטיבית עם קנאביס – צמח הקנאביס שימש כתרופה בתרבויות עתיקות שהתנהלו כמובן ללא סימוכין מדעיים או מחקרים אלה לפי הסטנדרטים המדעיים של כל תקופה ותרבות שלא היו מדויקים כהגדרות שיש לנו לגבי מדע במאה שנים האחרונות.

רוב הפעולות שנעשו בזמנו נעשו מתוך ניסיון של ניסוי וטעייה בעזרת מידע שעבר מאב לבן.

למשל זרעי קנאביס ניתנו לאנשים בעלי מכאובי בטן ומערכת העיכול להוסיף אל התזונה שלהם על מנת לעכל במכאובים אלו, עישון הצמח גם ניתן כטיפול רפואי בתרבויות עתיקות

ובדיקות של גופות באמצעות מכשירים כמו MRI הוכיחו במספר פעמים שצמח הקנאביס היה בעל שימושים רפואיים בתרבויות עתיקות.

האופן שבו היום אנו רואים את הרפואה האלטרנטיבית והמשלימה מזכיר את האופן שבו הרפואה העתיקה פעלה, בימינו אנו אנשים רבים נעזרים בצמח הקנאביס לטיפול בבעיות ומכאובים שונים בגופם מסרטן ועד פריחה בעור.

אצל רוב האנשים שימוש זה נעשה בתחום הרפואה המשלימה כאשר הם משתמשים בצמח הקנאביס וגרורותיו הרפואיות לצד טיפולים רפואיים מודרנים,

למשל חולה סרטן שעבר כימותרפיה ומעשן קנאביס בשביל להחזיר לעצמו את התאבון שנהרס עקב הטיפול הכימותרפי שתוקף את גופו של המטופל באופן שיוצר הרבה תופעות לוואי קשות כמו אובדן תיאבון ובחילות.

http://time.com/3990305/william-shakespeare-cannabis-marijuana-high/

רפואה אלטרנטיבית עם קנאביס – במקרים מסוימים כמו זה של שימוש בקנאביס לצד רפואה מודרנית ניתן לסמן כמה מחלות ביניהן טרשת נפוצה,

רופאים רבים מצביעים על שימוש של חולים במחלה זאת בתרופות של רפואה אלטרנטיבית כרפואה משלימה לטיפולים הקונבנציונלים שי ש לרפואה המודרנית להציע.

טרשת נפוצה הינה מחלה של מערכת העצבים, מחלה זאת היא כרונית ואין למדע תרופה שיכולה לרפא ממנה.

מחלות עם מאפיין זה בדרך כלל זוכות גם לטיפול מהכיוון האלטרנטיבי שמנסה לשמש כטיפול משלים למה שהרפואה המודרנית אינה יכולה לתת ואכן חולים בטרשת נפוצה

שמשתמשים בקנאביס רפואי מציגים תוצאות טובות יותר משל חבריהם שנעזרים רק ברפואה המודרנית והקונבציונלית.

רפואה אלטרנטיבית עם קנאביס –  ישנן דוגמאות רבות ברחבי המדיה המדעית בנוגע לחולים אשר משתמשים בקנאביס כרפואה אלטרנטיבית או משלימה לטיפול קונבנציונאלי והרצינו להביא בפניכם כמה מן הדוגמאות.

דוגמא אחת ניתן לתת לשימוש ההולך וגובר בשימוש בקנאביס להקלת כאבים כרוניים בנוסף לטיפולי פיזיותרפיה ואלקטרו תרפיה. חולים הנוטלים כדורים,

מעשנים או אוכלים מגרורותיו של צמח הקנאביס משתמשים בו בעצם כרפואה אלטרנטיבית משלימה לטיפולים הקונבנציונלים שהם עוברים כפי שציינו להנ"ל.

ישנם בנוסף מקרים של חולי דלקת המעי הגס שמשתמשים ברפואה אלטרנטיבית בצמח הקנאביס על מנת להקל על מכאוביהם ומחקרים מסוימים אף גילו (באופן שמאשש את הרפואה הסינית העתיקה)

שאכילת זרעי הצמח מסייעים למכאובי קיבה שונים. תגלית זאת עומדת בקו אחד עם הרפואה האלטרנטיבית העושה שימוש בצמח הקנאביס והופכת את השימוש בו למטרה זאת כחלק מהרפואה הקונבציונאלית בשל המדע שנוסף בנוגע לתהליכים של הצמח בגופנו.

דוגמא נוספת ניתן לתת בנוגע לחולי סרטן שבנוסף לטיפולים כימותרפיים צורכים גם מצמח הקנאביס על מנת לספק לגופם טיפול כנגד השפעות הטיפול הכימותרפי ובנוסף להוסיף עוד שחקן כנגד המאבק בתאים הסרטניים שבגופם.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11440936?dopt=Abstract

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21426373

רפואה אלטרנטיבית עם קנאביס – צמח הקנאביס זכה בשנים האחרונות למעמד רפואי, עדיין רופאים רבים נרתעים משימוש בו אך עם הזמן מספרם קטן וכל מאמר שיוצא בנושא מגביר את ההבנה שלנו על הצמח והחומרים הפעילים בו, מה שהופך את אותו הצמח ליותר ויותר כתרופה מן המניין במיוחד בתמציות רפואיות של החומרים הפעילים.

בעצם מה שקורה בנושא המריחואנה הרפואית הוא המעבר של המריחואנה וצמח הקנאביס מתחום הרפואה האלטרנטיבית והאקזוטית לכלי שימושי בידיהם של רופאים מן המניין

שמודעים ליכולות הביוכימיות של החומרים הפעילים. למשל רופא שמקבל מטופל הסובל ממחלת ניוון שרירים יכול להיות מודע לעובדה שהחומר הפעיל בצמח הקנאביס מסוג CBD,

בעל תכונות אנטי דלקתיות למערכת העצבים, מחלת ניוון השרירים הינה מחלה שנגרמת מעצם דלקת במערכת העצבים שלנו במיוחד במערכת העצבים המרכזית.

החומר הפעיל CBD  הוכח כבר בתנאי מעבדה כחומר שמטפל בדלקות במערכת העצבים ובכלל בזכות היכולות שלו.

בעצם הידע המדעי הקונבנציונלי שנהרם בנושא צמח הקנאביס מעביר אותו לאט ובבטחה לתחום הרפואה המודרנית וכבר היום ניתן לראות זאת בעצם הוספתו של הצמח

וגרורותיו לסל התרופות בישראל ובמדינות רבות אחרות בעולם בהנהגתם של האמריקאים שמשתמשים כבר במספר מדינות בצמח הקנאביס כתרופה לכל דבר ולא רק כצמח אקזוטי.

המידע שנאגר בתחום דרך הסתכלות מקרוב על התהליכים הביכיומיים שבאים ביחד עם נטילת הצמח למחלות שונות הופך אותו מכלי של רפאה אלטרנטיבית או

משלימה לרפואה קונבנציונלית בזכות המדע שנהרם מאחוריו וכך בעוד צעד מתקדם צמח הקנאביס וגרורתיו למעמד של תרופה מן המניין.

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/oti.266/abstract
https://www.medicaljane.com/2015/11/25/study-topical-cbd-treatment-may-reduce-central-nervous-system-inflammation/

רפואה אלטרנטיבית עם קנאביס
לקריאת המאמר באנגלית

שמן קנאביסרפואה אלטרנטיבית עם קנאביס - שימוש בקנאביס להקלת כאבים כרוניים

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here