קנאביס רפואי לטיפול בסרטן

קנאביס רפואי לטיפול בסרטן – שמן קנאביסקנאביס רפואי

קנאביס רפואי לטיפול בסרטן – שמן קנאביס – סרטן, מחלה שאנו מרבים לשמוע עליה יותר ויותר בזמננו, הוא למעשה שם כללי לקבוצה של מחלות שונות ומגוונות, כאשר המשותף להן הוא התרבות תאים בלתי נשלטת, היוצרת גידול ממאיר, או ניאופלזיה.
זן הסרטן המסוים נקבע על פי סוג התאים ממנו התפתח הגידול, התהליך המיקרוביולוגי שמתרחש ברקע, וכמובן, האיבר שבו נוצר אבדן בקרת התרבות התאים. במקרים מסוימים, ובמצבים מתקדמים של המחלה, עלולות להיווצר גם גרורות של הגידול לרקמות או איברים סמוכים.
מספר חולי הסרטן בישראל כיום עומד על 200,000. במסגרת המחלה, חולי הסרטן נאבקים בקשיים רבים ועוברים טיפולים מתישים. הסרטן עשוי להשבית אותם מעבודה ולפגוע בתפקודם הגופני, אולם הם זכאים לזכויות והטבות מגוונות ממוסדות המדינה. סוגי הסרטן הנפוצים כיום בארץ הינם סרטן המעי הגס, סרטן הריאות, סרטן השד וסרטן הערמונית.

http://www.cancer.org/treatment/treatmentsandsideeffects/physicalsideeffects/chemotherapyeffects/marijuana-and-cancer

http://www.oncology.org.il/

קנאביס רפואי לטיפול בסרטן – שמן קנאביס – שמן קנאביס – קנאביס רפואי נמצא בשימוש כבר אלפי שנים ובשנים האחרונות השימוש הרפואי בו גדל ובמיוחד בתחום חקר המלחמה בסרטן.
לקנאביס רפואי יש יכולות מצוינות בהקלה על הסימפטומים שבמחלות הסרטן השונות במיוחד בהקלה שלו על מטופלים בכימותרפיה. החומרים הפעילים המצויים בצמח הקנאביס כמו טי איץ' סי וסי בי די . חומרים אלו על פי חוקרים של מחלת הסרטן הם תרופה מצויינת עבור חולים בסרטן בשל ההרכב המולקולארי המעניין של חומרים אלו.
משנת 1970 חוקרים המומים מהיכולות של קנאביס רפואי בתחום הסרטן במיוחד עקב יכולותיו לעזור למערכת החיסונית ברמה התאית ובגלל היכולות שלו להפעיל רצפטורים בגוף שהם חלבונים מסוג cb1 ו cb2 שעוזרים למשל לנטרל תאים סרטנים במערכת הדם.
החוקרים בדקו וראו שלקנאביס רפואי מספר תכונות שעוזרות במלחמה בסרטן והם:
– זירוז מוות של תאים בתהליך הנקרא אפופטוזיס.
– עצירת ההתחלקות אצל תאים סרטניים.
– מניעה מכלי דם להפוך לגידולים סרטניים.
– הורדת הסיכוי של תנועת תאים סרטניים בגוף באמצעות חסימה או עצירה מבפנים (מתוך התא).
– זירוז מערכת האשפה של התא, מאיץ את תהליך ההפטרות של התא מזבל שהתא אינו צריך וכך מזרז תאים סרטניים אל מותם.
כל התמורות האלו מיוחסות לפעילות של הרצפטורים cb1 ו cb2 , ניתן לאמר שישנם עוד דרכים שבהם קנאביס עוזר בטיפול בסרטן אך הם פחות מובנים היום למדע.
בתנאי מעבדה נמצא שקבנאביס עם אחוזי סי בי די וטי איץ' סי גבוהים נמצאו יעילים יותר לטיפול בסרטן בשל הקשר הישיר שלהם לרצפטורים מסוג cb1 ו cb2.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6985702?dopt=Abstract

קנאביס רפואי לטיפול בסרטן – שמן קנאביס

קנאביס רפואי לטיפול בסרטן – שמן קנאביס – מלבד סגולותיו ברמה התאית ישנם סגולות רבות לקנאביס רפואי בטיפול בסרטן, למשל בהורדת התסמינים הבאים עם טיפול כימותרפי. כימותרפיה הן אחת הדרכים העיקריות והיעילות ביותר לטיפול במגוון רחב של גידולים ממאירים. קיימים סוגים רבים ושונים של תרופות כימותרפיות המשמשות לטיפול – וההבדלים בניהן רבים. המשותף לכל התרופות הכימותרפיות הוא פעילות בלתי ספציפית כנגד תאים ממאירים, שגוררת את מותם.
כימותרפיה הינה טיפול שגורם למקבלים אותו להתקפי סחרחורות, הקאות וטשטוש כללי .
קנאביס רפואי שניתן למקבלים טיפול כימותרפי נמצא יעיל מאוד להורדת תסמינים אלו וכך להעלות את רמת איכות החיים של המטופלים בדרך זו.
מחקרים שבדקו מצאו שגם תרופות (שמבוססות על החומרים הפעילים שבקנאביס רפואי) עוזרות בהורדת התסמינים של טיפול כימותרפי אך חסרות את האיכות שמגיעה מצריכת קנאביס רפואי, איכות זאת נמדדת בשכיחות התסמינים ותחושה כללית המדווחת על ידי המטופל.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27274310

קנאביס רפואי לטיפול בסרטן – שמן קנאביס – מחקרים רבים נעשו בתחום חקר הסרטן והמלחמה בו באמצעות קנאביס רפואי והחומרים הפעילים בו. מחקרים רבים התמקדו בפעולותיהם של הרצפטורים cb1 ו cb2 אך מחקרים אחרים גם ביקשו לבדוק את העובדה שברמה התאית החומרים הפעילים בקנאביס רפואי מעודדים חמצון של התא הסרטני. במחקר שנעשה באוניברסיטה הרפואית שבניו יורק בדקו החוקרים כיצד החומרים הפעילים שבקנאביס רפואי משפיעים על מות תאים סרטנים בתרבית, בתנאי מעבדה. החוקרים מצאו שהחומרים הפעילים כשהוכנסו אל התא הסרטני שבמבחנה עודדו תהליכי חמצון במיטוכונדריה (מפעלי האנרגיה שבתאים שלנו) של התא ותרם כך למותו. המסקנה של המחקר הייתה שהחומרים הפעילים בקנאביס רפואי מגיבים כרעל אל התאים הסרטניים בשל מניפולציה שהם מבצעים במערכת הנשימה התאית.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20516734

http://drsircus.com/medicine/cannabis-cures-cancer/

קנאביס רפואי לטיפול בסרטן – שמן קנאביס – בנת 2015 יצא שרד הבריאות האמריקני בהודעה שהרעישה את הזירה הפוליטית כשהודיעו שהם מודים שישנם מספיק הוכחות לכך קנאביס רפואי הורג תאים סרטניים. הסרטן שלפי ארגון הבריאות האמריקני גובה את חייהם של למעלה מ20000 איש ביום ניתן לבלימה באמצעות טיפול בקנאביס רפואי ואף ממליץ לבחון המלצה לטיפול זה.
משרד הבריאות האמריקני מודה שניתנו לו הוכחות מספקות על מנת לקבוע שקנאביס רפואי בולם את התפשטות מחלת הסרטן בכך שהוא מעודד מוות של תאים סרטניים ומונע גישה לכלי דם מתאים סרטניים. בנוסף הם מוסיפים שאכן נמצא שבניסויים על עכבריים הצליחו להרוג החומרים הפעילים בקנאביס רפואי תאים סרטניים לחלוטין וממליצי על העברת הניסוי לבני אדם.

http://www.mirror.co.uk/news/world-news/government-finally-admits-cannabis-kills-6303176

קנאביס רפואי לטיפול בסרטן – שמן קנאביס – בנבירה במידע בנוגע לטיפול בסרטן באמצעות קנאביס נתקלנו מספר פעמים באנשים שטענו שנרפאו לחלוטין מסרטן באמצעות קנאביס רפואי ונגזרותיו במיוחד שמן קנאביס. למשל מייק קטלר בן 63 מאנגליה שקיבל בשנת 2009 את הבשורה הנוראה שהוא חולה בסרטן הכבד לאחר שהתעלף במהלך עבודתו. מייק טוען שלאחר שלושה ימים מתחילת נטילת שמן קנאביס נעלמו כאביו ולאחר כמה חודשים בדיקה שערך לא מצאה תאים סרטניים בגופו. מייק הגיעה למסקנה ששמן קנאביס באמצעות סגולותיו הרפואיות עזר לגופו להפטר מהתאים הסרטניים ולהחזיר למייק את חייו בחזרה. סיפורו של מייק הוביל לתגובות רבות שבאופן השלילי ביותר ביקשו עוד בדיקות אל הנושא תוך התחשבות בממצאים אצל מייק ומטופלים אחרים שמצביעים על כך שנטילת שמן קנאביס על ידי חולים בסרטן יכולה להוביל להחלמה מן המחלה.

http://www.dailymail.co.uk/health/article-2699875/I-cured-cancer-CANNABIS-OIL.html

קנאביס רפואי לטיפול בסרטן – שמן קנאביס – לסיכום ניתן להסתכל על הממצאים שאספנו ממחקרים, מגזינים רפואיים שונים ועדויות של חולי סרטן שישנו עתיד מזהיר לקנאביס רפואי בטיפול בסרטן. חוקרים וחולים כאחד מצביעים על תרומתו הבלתי ניתנת לערעור של הקנאביס הרפואי בהתמודדות עם הסימפטומים של הטיפול הכימותרפי אך התשבחות אינן עוצרות שם. חוקרים וחולים כאחד מצביעים על כך שקנאביס רפואי עוזר להוריד את תסמיני מחלת הסרטן עצמה ואף לצמצם ואפילו לעצור את התקדמות והתפשטות המחלה. חוקרים הצליחו להוכיח שלחומרים הפעילים בקנאביס רפואי יש את היכולת "לטפל" ברמה התאית בתאים סרטניים ולמנוע מהם גישה לכלי דם החיוניים להתפשטותם.
הקהילה המדעית ממליצה על המשך ניסויים בתחום ומכירה בטח שבעתיד הקרוב נתחיל להשתמש בתרופות שמבוססות על ההבנה שלנו על כיצד החומרים הפעילים שבקנאביס רפואי יכולים אף לרפא מסרטן.

לקריאת המאמר באנגלית

קנאביס רפואי לטיפול בסרטן – שמן קנאביס

http://www.cureyourowncancer.org/how-cannabis-oil-works.html

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

הקסהידרוקנבינול HHC
CBD

הקסהידרוקנבינול HHC

הקסהידרוקנבינול HHC הקסהידרוקנבינול HHC- קניבואיד חדש שהצטרף לאחרונה לרשימת הקניבואידים החיוניים בצמח הקנאביס. צמח הקנאביס

קרא עוד »

כתיבת תגובה

תוסף חמשת השמנים
תוסף חמשת השמנים
ארכיונים
תוסף חמשת השמנים
תוסף חמשת השמנים