קנאביס לטיפול בסרטן האשכים

קנאביס לטיפול בסרטן האשכים

קנאביס לטיפול בסרטן האשכים
קנאביס לטיפול בסרטן האשכים

קנאביס לטיפול בסרטן האשכים – האשכים הם שתי בלוטות בתוך שק האשכים (שק של עור רפוי מתחת הפין). האשכים מייצרים זרע ואת הורמון הטסטוסטרון. סרטן האשכים הוא גידול סרטני המתפתח באשכים. סרטן זה הוא הסרטן הנפוץ ביותר בגברים צעירים בגילאי 20-39. לעתים רחוקות הוא מופיע לפני גיל 15.
הסיכוי לחלות בסרטן האשכים במהלך החיים הוא 1 ל-200. אף על פי ששכיחותו עולה – שיעור התמותה נמוך מאד, ויש לו שיעור הישרדות ממוצע של 95% ל-5 שנים.
לא כל הגושים באשכים מקורם בגידול, ולא כל הגידולים באשכים הם סרטניים אך בכתבה זאת נתמקד יותר בגושים ונפיחויות בשק האשכים שמקורם במחלת הסרטן. יש גם לציין שבמקרים קיצוניים של סרטן זה יכול להופיע כאב בגב התחתון שעלול להתרחש בעקבות התפשטות הסרטן בבלוטות הלימפה לאורך הגב בחלל התחתון של גופנו.

http://www.cancerresearchuk.org/about-cancer/testicular-cancer/risks-causes

http://herb.co/2015/11/22/marijuana-and-testicles-are-your-family-jewels-safe/

קנאביס לטיפול בסרטן האשכים – לפני שניגש לסקירה של סגולותיו של צמח הקנאביס בטיפול והקלה על חולים בסרטן האשכים עלינו להבין קודם לכן מה עושה קנאביס בכללי לגידולים סרטניים.
מחקרים רבים חוקרים את הנושא משנות ה70 עם גאווה מקומית שלנו שנעשתה באמצעות פרופסור משולם ממכון וייצמן למחקר. מחקר שהתפרסם ב2014 הוכיח כיצד החומר הפעיל מסוג טי איץ' סי שבצמח הקנאביס מועיל בטיפול בחולי סרטן משום שהוא מעכב גדילה של הגידול הסרטני באמצעות קולטנים שונים שהתגלו כבר במחקרים קודמים ושניים חדשים שהתגלו במחקר זה ועזרו למדענים להבין ביתר דיוק את הפעולה של החומר טי איץ' סי המצמצמת ומעכבת את התפתחות הרקמה הסרטנית בגופם של חולי סרטן.
ישנם גורמים שונים לסרטן האשכים בינם ניתן למנות : 1)וירוסים ממחלות מין הגורמים לגידולים סרטניים 2)גנטיקה 3)כשלים בהתפתחות העוברית

http://www.drugscience.org/amu/amu_clinical_research.html

http://www.sciencedaily.com/releases/2004/09/040923092627.htm

http://www.sciencedaily.com/releases/2014/07/140714100339.htm

קנאביס לטיפול בסרטן האשכים – סרטן האשכים נמצא יחסית בשכיחות נמוכה בקב גברים ומהווה רק אחוז אחד מכלל מחלות הסרטן אשר פוקדות גברים.
ישנם שני סוגי סרטן עיקריים הנגרמים מהסיבות שציינו הנ"ל, 1)סמינומה  2)נונסמינומה.
מקורם של 95% מהגידולים שמקורם באשך הוא מגידול תאי נבט. הללו מחולקים לחמישה סוגים עיקריים: סמינומהטרטומהאמבריונל קרצינומהאנדודרמל סינוס טומורכוריוקרצינומה המחולקים בדרך כלל לסמינומה ונון-סמינומה. הסמינומה נפוצה יותר בגיל מבוגר יותר, כשהשיא הוא גיל 40, ואילו הנון-סמינומה  נפוצה אצל מבוגרים צעירים יותר, ואופייה אלים יותר. מקור הגידול יכול להיות מכמה רקמות שונות יחד.
בחלק זה של הכתבה נסתכל על כיצד צריכת מוצרים מצמח הקנאביס יכולים לעזור לגופם של גברים להתמודד באופן יעיל יותר אל מול גידולים סרטניים באשכים מקורם במחלות מין.
מכיוון שהסרטן עלול להתפשט, מוצע בדרך כלל למטופל טיפול משלים – הקרנות או כימותרפיה, במטרה להשמיד תאים סרטניים בגוף שאולי נשארו. סוג הטיפול נקבע בהתאם להיסטולוגיה של הגידול וכן לשלב המחלה. אם הגידול הוא מקומי ניתן, לעתים, במקרה של חולה עם היענות גבוהה, להסתפק במעקב בלבד הכולל בדיקות דימות, בדיקות דם ובדיקה גופנית באופן תכוף וזאת כדי להימנע מתופעות הלוואי של הטיפול, לאור הסבירות הנמוכה להישנות המחלה וכן קיומו של טיפול יעיל אם הגידול יחזור. במקרה של סמינומה, כ-85%-95% ממקרים אלו לא יזדקקו לטיפול נוסף.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15313899

http://www.emedicinehealth.com/cancer_of_the_testicle/page3_em.htm

קנאביס לטיפול בסרטן האשכים – המקור הראשון אליו ניגש כגורם להיווצרות המחלה הוא ממחלות מין.
מחלות מין הם בקטריות שהם וירוסים שמועברים במגע מיני, בדרך כלל מגע מיני של איברי הרבייה. אותם יצורים קטנטנים שפולשים לגופנו "מעירים" את מערכת החיסון שלנו גורמים לדלקות ולעיתים גם להופעתם של תאים סרטניים.
אותה מערכת חיסון המגויסת למערכה כנגד הפולשים הקטנים פועלת בזכותם של קולטנים, מולקולות חלבון אשר נמצאות על התאים בגופנו ועוזרות לתפקוד של כל תא ותא ביחד.
חלק ממערכת החיסון אצל יונקים היא המערכת האנדוקניבואידית אשר כידוע מתקשרת עם החומרים הפעילים בצמח הקנאביס באופן שעוזר לתאים להתמודד טוב יותר עם הפולשים המביאים איתם שלל מחלות כמו איידס, קלמידיה, עגבת וכו'.
החומרים הפעילים בקנאביס כמו למשל החומר הפעיל סי בי די נמצאו כיעילים ביותר לטיפול בדלקות בגוף, סימפטום שכיח ברוב מחלות המין אשר פעמים רבות יכול להיות הגורם ההתחלתי להיווצרות תאים סרטניים בשק האשכים.
בכך שהחומרים הפעילים בקנאביס מחזקים את פעילות המערכת החיסונית שלנו הם עוזרים לגופנו להתגונן בפני הופעתם של גידולים סרטניים עקב מחלות מין, באמצעות אפשרות עמידות גבוה יותר בפני התקדמות המחלה או הנגיף.

http://www.drugscience.org/Petition/C3H.html

http://www.leafly.com/news/science-tech/cannabinoids-and-the-immune-system-immuno-cannabinoid-effects

קנאביס לטיפול בסרטן האשכים – מתוך כל מחלות הסרטן כעשרה אחוזים ממקרי הסרטן מקורם בתורשה הגנטית של כל אדם ואדם. אז אם עשרה אחוזים ממקרי הסרטן קשורים למידע הגנטי שהורים מעבירים לצאצאיהם.
חלק ממחלות הסרטן אשר מתפתחות באשכים מסיבות תורשתיות קורות בשל בעיות בחלוקת התאים המתפתחים באיברי הרבייה וישנם רבות כאלה היכולות לקרות עקב תקלה בכמעט כל אחד משלבי חלוקת התא, תכונות אשר מועברות פעמים רבות בגנים פגומים אשר מתחלקים באופן לא נכון. החומרים הפעילים שבצמח הקנאביס הוכחו במחקרים רבים כמחזקים של המערכת החיסונית במיוחד אל מול גידולים סרטניים המתפתחים מרגולציה לא נכונה של התאים.

מדענים הוכיחו שקולטנים של המערכת הקנבינואידית עובדים טוב יותר ביחד עם החומרים הפעילים בצמח הקנאביס מסוג טי איץ' סי, סי בי די וסי בי אן. חומרים פעילים אשר הוכחו בתנאי מעבדה כיעילים ביותר בעזרה לגוף להתמודד עם גידולים סרטניים ועם תסמיני הכאב שמגיעים עימם.
מחקרים רבים נערכו ונערכים בתחום זה ותרופות מלכותיות המורכבות מתרכובות מזוקקות של החומרים הפעילים נמצאים בשלבי מחקר קליניים. בנוסף לכך שמן קנאביס עשיר בחומר הפעיל סי בי די נחשב כיעיל מאוד לטיפול במקרי סרטן שמקורם בתורשה ועוזר לגוף להתמודד עם גידולים סרטניים ברמה התאית. מחקרים שנערכו עם שורות תאים מסוג MiaPaCa2  ו Panc1 הראה כי צריכת צמח הקנאביס פעלה בתאים הסרטניים באופן ששיפר את הפעילות של הקולטנים ממערכת  הקנבינואידים (א) מקדם אפופטוזיס או במילים אחרות "מוות מתוכנן" של תאים (במקרה זה תאים סרטניים) (ב) מעלה את רמות החומצות השומניות החיוניות לפעילות תקינה בתאי הגוף, ו (ג) מסדיר את רמות המולקולות החלבוניות מסוג- mRNA של P8 חלבון מתח, אשר תורם רבות לבריאות התא והרקמות אל מול גידולים סרטניים.

http://cancerres.aacrjournals.org/content/66/13/6748

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27022315?dopt=Abstract

http://cancerres.aacrjournals.org/content/66/13/6748

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15313899

קנאביס לטיפול בסרטן האשכים  –  לסיכום על מנת לרכז את המידע שאספנו לכם כיצד צמח הקנאביס וגרורותיו יכולים לשפר את מצב החולים בסרטן האשכים, לחומרים הפעילים בצמח הקנאביס סגולות רבות הן מהיכולת לזרז מוות של תאים סרטניים על מנת שלא יפגעו ברקמות סמוכות להם לחיזוק המערכת החיסונית .
נעשים עוד מחקרים רבים בנושא על מנת להוביל תרופה כלשהי המבוססת על היתרונות הכימיים והביולוגיים של צמח הקנאביס לחזית המאבק כנגד סרטן האשכים.
השימוש הרב שנעשה על ידי מיליוני מטופלים בצמח הקנאביס על מנת להקל על הטיפולים בסרטן כגון כימותרפיה מצביע על מגמה עולמית של הקלה על חולי סרטן באמצעות צמח הקנאביס וכבר היום ישנם מיליוני אנשים הנעזרים בכלי זה להקל על מכאוביהם.

לקריאת המאמר באנגלית

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17952645

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12134594

קנאביס לטיפול בסרטן האשכים

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

הקסהידרוקנבינול HHC
CBD

הקסהידרוקנבינול HHC

הקסהידרוקנבינול HHC הקסהידרוקנבינול HHC- קניבואיד חדש שהצטרף לאחרונה לרשימת הקניבואידים החיוניים בצמח הקנאביס. צמח הקנאביס

קרא עוד »

כתיבת תגובה

תוסף חמשת השמנים
תוסף חמשת השמנים
ארכיונים
תוסף חמשת השמנים
תוסף חמשת השמנים