קנאביס לחיות מחמד

ייעוץ והדרכה לחולים

קנאביס לחיות מחמד

קנאביס לחיות מחמד-כתוסף תזונה וכתרופה

קנאביס לחיות מחמד
קנאביס לחיות מחמד

קנאביס לחיות מחמד – מספר הולך וגדל של וטרינרים, מאמינים כי מוצרי הקנבידיול (CBD) יכולים להיות יעילים בטיפול במגוון של מחלות אצל כלבים וחתולים, החל מטיפול בחרדה ועד חוסר תיאבון – אך חוקים מדינתיים מקשים עליהם לדון בו עם בעלי חיות מחמד. בשנים האחרונות מספר הולך וגדל במיוחד בארצות הברית ומערב ומרכז אירופה, עובדים על מנת לחנך בעלי חיות מחמד ומחוקקים על היתרונות של טיפול בבעלי חיים בעזרת צמח הקנאביס.
וטרינר מקליפורניה אף פרסם ספר בנושא, כששמו בתרגום לעיברית "מריחואנה רפואית והחיית המחמד שלך: המדריך הסופי, המסתמך על המחקר והניסיון שלו כדי לעזור לאנשים לקבוע האם טיפול קנבינואיד מתאים לחיה שלך".
בכתבה זו ננסה להתחקות אחר המידע העדכני בקרב הקהילה המדעית בנוגע לנתינת קנאביס לחיות המחמד שלנו. נתמקד בכתבה זו בעיקר בכלבים וחתולים משום שהם החיות מחמד היותר נפוצות בעולם המערבי וכן ישנן הרבה יותר עדויות מדעיות בנוגע לטיפול בכלבים וחתולים באמצעות צמח המריחואנה.

קנאביס לחיות מחמד – למרות שהמינונים שבני אדם וחיות כמו כלבים וחתולים לוקחים, אינם זהים, קנביס יכול לשמש לטיפול באותם תנאים בחיות מחמד באותו אופן שהוא משמש לטיפול בבני אדם. קנביס הוכיח יעילות גבוהה בטיפול במחלות, כולל מצבים כגון חרדה, לחץ, דלקת פרקים, התקפים ואפילו תסמיני סרטן – אצל כלבים וחתולים. בשל הדימיון הרב בין מערכות הגוף שלנו לשל כלבים וחתולים, שגם הינם יונקים, חיות יום שאינן שונות מאיתנו כל כך כפי שנראה. אם ניקח חס וחלילה כלב חתול ובנאדם ונפתח את שלושתם על שולחן הניתוחים ניתן יהיה לראות בבירור דימיון רב במבנה המערכות בגוף, האיברים, עצמות ואפילו סידורים כמעט זהים של חיווטים עיצביים באזורי הגפיים.
סקרים קודמים ומחקרים על שימוש בקנאביס בבעלי חיים הראו כי בעלים לחיות מחמד שניסו להשתמש בטיפולים מבוססי קנביס כדי לטפל בבעלי החיים שלהם בחולי כגון: חרדה, חרדת רעש, תסמונת המעי הרגיז, חוסר תיאבון אצל בעלי החיים שלהם. לדוגמא מחקר מסוים שנעשה על כלבים, העלה שהבעלים של הכלבים דיווחו כי מוצרי קנביס היו היעילים ביותר בטיפול בכאב ועזרה לשינה של חיות המחמד שלהם, כך עולה בנוסף מדו"ח שפורסם בשנה שעברה בכתב העת Journal of American American Holistic American Medical Association. תופעות הלוואי השכיחות ביותר הנזכרות היו תחושת ערפול ותיאבון מוגזם. מתברר שגם כלבים מקבלים את המאנצ'יז.
מחקר נוסף שתפס את צומת ליבנו בחן באופן ספציפי כלבים הסובלים מהפרעות במערכת העצבים המרכזית או במילים האחרות במוח.
המחקר ביקש לתת מענה ל1-5 אחוזים מכלל הכלבים הסובלים מהפרעה מולדת של דלקות במוח הגורמות לפרכוסים כמו גם אפילפסיה. אולי 1 עד 5 אחוז לא נשמע הרבה אך זאת בהחלט בעיה שכל וטרינר כלבים מכיר מקרוב. המחקר גילה שקנאביס ושמן קנאביס הניתן כתוסף תזונה יכול לשפר מאוד (כפי שנכון אצל בני אדם הסובלים מאפילפסיה ושאר הפרעות נוירולוגיות) את המצב אצל כלבים הסובלים מהתקפי פרכוס.
ישנם עדויות רבות באינטרנט של בעלי חיות מחמד וסיפורי ההצלחה שלהם בטיפול במחלה של בעלי החיים שלהם באמצעות קנאביס, שני המחלות שעולות הכי הרבה בסקירה על העדויות הן סרטן ודלקות פרקים. אנו יודעים היום את הסגולות המדהימות של קנאביס בעזרה לבני אדם בהתמודדות עם בעיות פרקים. הדבר כמעט זהה לגבל כלבים וחתולים שגם אצלם המקור לכאבי הפרקים הוא זהה למקור בבני אדם: דלקת מפרקים היא מחלה אוטואימונית, ה אומר שהמערכת החיסונית של הגוף תוקפת את הגוף, ובוחרת לעשות את זה במפרקים. הסיבות הגורמות לכך הן גנטיקה, סביבה וגורמים הורמונאליים שגורמים לחלק מתאי הגוף לזהות סוג מסוים של חלבון כפולש זר. ברגע שהמערכת החיסונית מגורה, גם הלימפוציטים, תאי המערכת החיסונית, מהגרים מהדם למפרקים ולרקמות שמרפדות אותם (קרום סינוביאלי), ומשחררים ציטוקינים (Cytokines), שהינם שליחים עצביים, הקרב בין הגוף לחומרים האלה מתרחש בעיקר במפרקים, אבל יכול גם להגיע לאזורים אחרים בגוף. ככל שהסחוס שמגן על העצמות מתבלה ונשחק, המרווח בין העצמות מצטמצם. כשהמצב מחמיר, אין שום חיץ בין העצמות שנשחקות ומתפוררות.

קנאביס לחיות מחמד
קנאביס לחיות מחמד

קנאביס לחיות מחמד – קודם כל על מנת להסיר חששות, בשל הכמות הנמוכה של THC בשמן קנאביס אשר הוא הניתן בדרך כלל לבעלי חיים,שמן CBD  לא יגרום לכלב או לחתול שלנו להרגיש מסטולים. וכעת כשהורדנו מכם את החששות נפנה לראות כיצד ממליצים לנו המומחים לעזור לבעלי החיים שלנו באמצעות קנאביס.
בניגוד אלינו קשה ללמד כלב או חתול ובטח שתוכי לעשן ג'וינט או להפיל ראש בבאנג לכן הדרך העיקרית לתת להם את הטיפול במריחואנה היא דרך הפה, בין עם בטיפות שמן או חטיפים מיוחדים שישנם מספר חברות לא קטן בעיקר בארצות הברית וקנדה שמייצר חטיפים מקנאביס לכלבים וחתולים.
הוטרינרים ממליצים להתחיל עם טיפה אחת של שמן CBD לכל 10 ק"ג של משקל הגוף של החיית מחמד שלנו ליום. נתינה של מנה זו במשך כשבוע, ולאחר מכן להוסיף טיפה נוספת לכל 10 ק"ג של משקל גוף פעמיים ביום.
כל עוד אין תופעות לוואי, ניתן להגדיל את המינון בכל 4 עד 5 ימים עד שניתן יהיה לראות  את היתרונות הטיפוליים בחיית המחמד בין אם בהעלמות התקפי כאב להפרעות שינה אפילו בטיפול בגידולים סרטניים. תופעות הלוואי שיכולות להופיע כוללות, היפראקטיביות, הקאות או הרגעה מוגזמת. אם כל תופעות הלוואי הללו מופיעות מה שקורה במקרים נדירים, יש להפסיק את הטיפול ולהתחילו מחדש במינון נמוך יותר וכמובן בנוסף וחשוב מכל להתייעץ עם הווטרינר. החוכמה היא להקפיד לעקוב אחר התגובה של חיית המחמד שלך. המפתח הוא למצוא מינון שבו אנו לא רואים תופעות לוואי אבל כן תוצאות. עם המשך השימוש, ייתכן שיהיה צורך להגדיל את המינון קצת לאורך זמן כדי להשיג את התוצאות הטיפוליות. ניתן גם לקנות חטיפים בצורת עוגיות לכלבים וחתולים ובמקרה זה וטרינרים ממליצים להתחיל עם רבע עוגייה ולהמשיך משם בהדרגה לפי ההנחיות הכתובות למעלה.

קנאביס לחיות מחמד – לסיכום יש לציין שישנו עוד צורך עז במחקרים רבים שיעשו מכיוונים שונים ועל מגוון רחב יותר של חיות, בנוסף ישנם צרכים נוספים להנגשה של המוצרים האלה לבעלי החיים והחשוב אולי מכולם ישנו הצורך לחקיקה בנושא. כיום זה אינו חוקי לווטרינר להציע טיפול בקנאביס לכלב למשל.
עם זאת בשל הדמיון הפיסיולוגי והדמיון במחלות עצמם בין בני אדם לבעלי חיים במיוחד היונקים שביניהם, יש להניח שבעתיד הקרוב מאוד נשמע על וטרינרים גם בישראל שמתחילים לרשום שמן קנאביס לפציינטים בעלי הזנב.

קנאביס לחיות מחמד
קנאביס לחיות מחמד

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23829358
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2787073

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29057480
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28457055
http://www.ahvma.org/wp-content/uploads/AHVMA-2016-V42-Hemp-Article.pdf
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4212306/
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5109620/
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4429500

קנאביס לחיות מחמד

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

הקסהידרוקנבינול HHC
CBD

הקסהידרוקנבינול HHC

הקסהידרוקנבינול HHC הקסהידרוקנבינול HHC- קניבואיד חדש שהצטרף לאחרונה לרשימת הקניבואידים החיוניים בצמח הקנאביס. צמח הקנאביס

קרא עוד »

כתיבת תגובה

חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
ארכיונים
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי