קנאביס וקורונה

ייעוץ והדרכה לחולים

המדריך לסטלן בצל הקורונה

הקדמה קנאביס וקורונה

קנאביס וקורונה
קנאביס וקורונה

קנאביס וקורונה הדאגה העולמית מפני נגיף הקורונה המכונה COVID-19 גורמת לאנשים רבים לנקוט אמצעי זהירות על מנת לא להדבק בנגיף, בכתבה הזאת נגיש לכם את מה שאנחנו יודעים על קנאביס ו- COVID-19.

בזמן שחברות התרופות מנסות לייצר חיסון נגד וירוס הקורונווירוס, SARS-CoV-2 – הידוע יותר בכינוי COVID-19  אין שום אמצעי מניעה ידוע מלבד הימנעות מזיהום מלכתחילה, עבור אלו שנדבקו בנגיף, הטיפול כולל צריכת נוזלים להפחתת הסיכון להתייבשות ותרופות להפחתת חום. במקרים חמורים יותר, ניתן לעזור בהנשמה מלאכותית בחמצן מעושר.

בכתבה הזאת נעבור על מספר נקודות שחשוב שצרכני הקנאביס יעיינו בהן, על מנת להבין לעומק מה הצעדים שבהם עלינו לנקוט על מנת לעבור את התקופה הקשה הזאת לצד הקנאביס בדרך הבריאה והבטוחה ביותר, לנו ובמיוחד לקרובינו המבוגרים.

כיצד משתמשים בקנאביס יכולים להישאר בריאים סביב תקופת התפרצות נגיף הקורונה

קנאביס וקורונה חשוב מאוד בתקופה הזאת שסטלנים ומשתמשי קנאביס שונים ומשונים, יתרגלו למציאות חדשה גם סביב השימוש בקנאביס, על מנת להקל הכנו עבורכם מספר הנחיות מומלצות כפי שאלו התפרסמו בארצות הברית בהנחיות שכוונו לציבור הרחב.

הפסיקו לשתף ג’וינטים ובאנגים אסור לשתף כלי עישון שונים בזמן שווירוס הקורונה מתפשט למרות הקושי משום שמנהג "השאכטה ולעביר" סביב הקנאביס הם מההנאות הגדולות ביותר של הצמח, להתחלק בג’וינט היא דרך טובה להפיץ כל נגיף, כולל COVID-19.

לעת עתה, היצמדו לאספקה האישית שלכם. השתדלו רק לעשן מהחומר שלכם, רק כך תוכלו באמת לשלוט על הבטיחות של מה שאתם מעשנים, אוכלים או בולעים.

שטפו את הידיים בתדירות גבוהה איננו יכולים להדגיש זאת מספיק, שטיפת ידיים יסודית באמת, באמת, באמת עוזרת במניעת העברת וירוס הקורונה, כמו גם מחלות אחרות, חשוב לשטוף ידיים לאחר שעישנו ג’וינט או הורדנו ראש בבאנג כחלק מההרגלים החדשים על שמירה על סטריליות.

חיזוק מערכת החיסון

קנאביס וקורונה כנראה שהדרך הטובה ביותר לתמוך בחסינות שלנו היא הימנעות מאלכוהול, שמירה על אורח חיים פעיל כשאנחנו נשארים בבית (מסיבות ריקוד בסלון מישהו?) והפעלת תרגילי הרפיה או מדיטציה פשוטים להפחתת הורמוני לחץ.

אם אתם מתכוונים להשלים, תוכלו לשקול להוסיף כמה פטריות אדפוגן, יחד עם גלוטתיון ליפוזומלי (לא דחיפה ישירה לחיסון אך עשויה לעזור לתמוך בעמידות וחוזק הכבד), אכילה של תזונה עשירה במיקרו-תזונה, אבץ, ויטמין C, פלבנואידים כמו קוורצטין (גם בקנאביס וגם בתפוחים) ושינה טובה, כל הדברים הטובים ולהתחיל עכשיו.

מלטונין, הורמון השינה שלנו שנוצר בזמן שאנחנו ישנים יכול לעזור גם לתפקוד חיסוני בריא, תרגילי נשימה עמוקים וצחוק עשויים להשפיע לטובה גם על מערכות החיסון שלנו, אז אתם יכולים להרגיש שביצעתם משהו על ידי צילום סרט מצחיק וצחוק בטן עמוק וטוב כדי לגרום לריאות האלה לעבוד בזמן שאתם בבידוד.

אפילו אם אתם עושים הכל 'נכון', אתם עלולים עדיין להדבק בוירוס הקורונה, אך החדשות הטובות הן שרוב האנשים שאינם בקבוצות בסיכון גבוה יעבור מסלול מחלה קל ויחזרו מהר לבית, נשאים מסוימים אולי אפילו לא סובלים מתסמינים כלל או אפילו יודעים שהם חוו את זה, וזו הסיבה שההתרחקות החברתית חשובה כל כך, מכיוון שנחשבים כי שיעורי ההעברה האסימפטומטיים הם די גבוהים אצל וירוס הקורונה.

שינויים ותמורות בשוק הקנאביס בצל הקורונה

קנאביס וקורונה שוק הקנאביס החוקי שלגביו ניתן לאסוף ולנתח מידע, לא נפגע עדיין בצל המגיפה, יכול להיות שחלק מהאספקה בשבועות הקרובים תיפגע באופן נקודתי אך נכון לכתיבת שורות אלה, משרד הבריאות טוען שלא צפוי מחסור קרב.

בארצות אחרות כמו למשל ארצות הברית בה ניתן בחלק מהמדינות אישור להמשך הפעלת שרשרת המכירה של קנאביס ורפואי ובלוס אנג’לס עסקי מכירת הקנאביס הרפואי קיבלו מעמד זהה לשל בתי מרקחת ולכן ממשיכים עדיין לפעול.

בארצות הברית צפוי מחסור שיחל מאמצע השבוע הקרוב במאדים (ויפוריזרים) בשל העובדה שרובם תוצרת סין והמסחר עם סין כרגע בהקפאה למעט מסחר של ציוד רפואי ושאר סחורה חיונית.

קנאביס וקורונה מבחינת המכירות של קנאביס במהלך התקופה האחרונה בצל נגיף הקורונה, ניתן לצפות בעלייה חדה והגיונית, יותר אנשים יושבים בבית ללא מעש, במדינות בהן מכירת הקנאביס תחת רגולציה וחוקית, ניצפו עליות חדות בשבועיים האחרונים ויש לשאר שהמצב דומה גם כאן בארץ רק שאת רוב הביקוש ממלאים סוחרי סמים, כמילותיו של כריס טאקר מהסרט "יום שישי": אין לך עבודה אין לך מה לעשות אז עדיף שתעשן קצת מריחואנה.

קנאביס לטיפול בקורונה ?

קנאביס וקורונה בשבועיים האחרונים מתרוצצות להן ברשת מספר כתבות על סגולות צמח הקנאביס לרפא ולשפר את ההחלמה של חולי קורונה, נכון לכרגע אין שום מחקר שתומך בזאת, כל המידע שיצא בנושא וקובע איזה שהם סגולות מטעה, יכול להיות שבעתיד אכן ימצא קשר של ריפוי בין קנאביס לקורונה, אך נכון להיום לא בוצע שום מחקר רציני שיכול לתמוך בזאת.

זה נכון שחומרים פעילים בצמח הקנאביס מגבירים את החסינות של גופנו אך מכאן לאמר שיש יכולת ריפוי הדרך ארוכה, כן הצלחנו למצוא מידע לגבי מחקר שמתקיים כרגע בקנדה, שבודק את האפשרות ששמן CBD יכול לרפא את הקורונה אך המחקר נמצא בהתחלתו וייקחו חודשים עד שנוכל לדעת את המסקנות שלו.

לסיכום

קנאביס וקורונה העניין הוא לא לאטום את הנגיף בצנצנת, או לעצור אותו בגבולותינו. הרגע הזה עבר. מה שכולנו עובדים עליו עכשיו זה לוודא שהזיהומים לא כולם נפגעים בבת אחת ומציפים את האספקה ​​הרפואית המוגבלת שלנו ואת יכולת בתי החולים שלנו.

אם 100 אנשים זקוקים ליחידה לטיפול נמרץ בבית חולים, וטיפול נמרץ יכול להתמודד עם 15 בכל פעם, 85 אנשים עלולים למות ללא צורך. אם הזיהומים אצל מאה האנשים התפשטו במשך שבועות וחודשים רבים, אנו יכולים לטפל בכולם, כפי שכבר הוכח בדרום קוראה וטיאוון.

בנוסף חשוב לשמור על ההרגלים החדשים כפי שאנו מתבקשים מרשויות הבריאות במדינה על מנת שנוכל לסיים עם הסיפור הזה מוקדם כאפשר, עם כל חוסר הנוחות שכרוך בדבר, לכן לנו כציבור המעשנים חשוב לשים לב להוראות החדשות ולהקפיד על אורח חיים שונה וסטרילי ליותר למען בריאותינו והבריאות של הקרובים לנו.

מקורות

-http://www.linkedin.com/pulse/can-cannabis-cbd-affect-corona-virus-gordon-md-ccfp-aboim-abihm/

-http://www.canada.ca/en/public-health/services/diseases/2019-novel-coronavirus-infection/symptoms.html

-http://www.reuters.com/article/uk-factcheck-coronavirus-marijuana/false-claim-marijuana-kills-coronavirus-idUSKBN2133TZ

-http://www.healtheuropa.eu/can-cannabis-and-cbd-affect-coronavirus/98732/

-http://www.gov.il/en/General/corona_official

-http://www.usnews.com/news/national-news/articles/2020-03-20/coronavirus-pandemic-boosts-marijuana-sales-while-many-businesses-struggle

-http://www.nbclosangeles.com/news/local/cannabis-businesses-deemed-essential-during-coronavirus-pandemic/2333009/

שמן קנאביס

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

הקסהידרוקנבינול HHC
CBD

הקסהידרוקנבינול HHC

הקסהידרוקנבינול HHC הקסהידרוקנבינול HHC- קניבואיד חדש שהצטרף לאחרונה לרשימת הקניבואידים החיוניים בצמח הקנאביס. צמח הקנאביס

קרא עוד »

כתיבת תגובה

חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
ארכיונים
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי