קנאביס וכימותרפיה – קנאביס בזמן הכימותרפיה, מגביר את אפקטביות הטיפול הכימי

ייעוץ והדרכה לחולים

קנאביס וכימותרפיה

קנאביס וכימותרפיה
קנאביס וכימותרפיה

קנאביס וכימותרפיה – קנאביס מגביר את אפקטיביות הכימותרפיה

קנאביס וכימותרפיה מחקר חדש שבוצע באוניברסטית סיינט ג'ורג' בלונדון מצביע על כך שמרכיביו הפעילים של צמח הקנאביס מהווים אפשרות מבטיחה בתחום האונקולוגיה. במחקר שפורסם במגזין הבינלאומי לאונקולוגיה, נבדק טיפול משולב בקנבינואידים ובכימותרפיה ונמצא כי הקנבינואידים CBD– ו THC מגדילים את האפקטיביות של הכימותרפיה בהשמדתם של גידולים סרטניים בחולי לוקימיה.

למרות שהקנבינואידים נחשבים לנוגדי סרטן בעצמם בזכות יכולתם לאתר ולתקוף תאים סרטניים, החוקרים מציינים שבשילוב עם הכימותרפיה שהיא הטיפול הקונבנציונלי בלוקימיה, התוצאות טובות בהרבה מאשר בשימוש בכל אחד ממרכיבי הטיפול בנפרד, (Vincristine/ Oncovin) ספציפית כאשר נעשה שימוש בתרופות האנטי-לוקימיה הנפוצות וינכריסטין (Cytarabine/ ara-C) וסיטרבין.

קנאביס וכימותרפיה – טיפול קנבינואידי אחרי כימותרפיה יעיל יותר באמצעות ווריאציות בסדר הטיפולים נמצא שהאפקטיביות הגדולה ביותר מתקבלת כאשר הטיפול בקנבינואידים מתרחש לאחר הטיפול בכימותרפיה, כלומר שסדר טיפול כזה מביא לקצב תמותה גדולה יותר של תאי הסרטן – אפופטוזה.

יכול להיות שהטיפול הכימותרפי מותיר את התאים חלשים יותר ומכאן רגישים יותר למנגנון התמותה שהקניבינואידים מעוררים בהם, באמצעות האינטרקציה שלהם עם תאי מערכת החיסון, זוהי הפעם הראשונה שמוצגת השפעתו של סדר הטיפול האונקולוגי כימותרפית-קנבינואידית על תאי T .

קנאביס וכימותרפיה -צימצום פגיעה בתאים בריאים

במהלך כימותרפיה שפוגעת בשכפול תאים מתרחשת פגיעה גם בתאים בריאים, במיוחד כאלו שקצב השכפול הטבעי שלהם גבוה כמו תאים במח העצם, במערכת העיכול ובזקיקי השערות. כתוצאה מהגברת אפקטיביות הטיפול הכימותרפי באמצעות שילוב טיפול קנבינואידי, ניתן יהיה להפחית את ריכוזם של החומרים הרעילים בטיפול, כך שהפגיעה בבריאותו של המטופל ובאורח חייו תקטן.

עתיד הטיפול המשולב

מחקרים בנושא ההשפעה האנטי-סרטנית של הקנבינואידים קיימים גם הם בשפע ונשאלת השאלה – מה עוד נדרש כדי לבצע אינטגרציה של הטיפול הקנבינואידי בחולים אונקולוגיים?

אפילו שילוב על בסיס פיילוט מחקרי בקרב מספר חולים קטן יכול להוות את דריסת הרגל התודעתית הנחוצה ולייצר תוצאות עליהן ניתן יהיה להרחיב את הטיפול בכדי להקל על סבלם של חולים ולהקטין את הפגיעה של הכימותרפיה בבריאותם. הרפואה צריכה עדיין לענות על שאלות הקשורות להרכב, מינון ותזמון אופטימלי של טיפול משולב, ויפה שעה אחת קודם.

שמן קנאביס

קנאביס וכימותרפיה

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

הקסהידרוקנבינול HHC
CBD

הקסהידרוקנבינול HHC

הקסהידרוקנבינול HHC הקסהידרוקנבינול HHC- קניבואיד חדש שהצטרף לאחרונה לרשימת הקניבואידים החיוניים בצמח הקנאביס. צמח הקנאביס

קרא עוד »

כתיבת תגובה

חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
ארכיונים
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי