קנאביס והשפעתו על מחלת האלצהיימר

קנאביס והשפעתו על מחלת האלצהיימר|קנאביס והשפעתו על מחלת האלצהיימר

קנאביס והשפעתו על מחלת האלצהיימר

קנאביס והשפעתו על מחלת האלצהיימר|קנאביס והשפעתו על מחלת האלצהיימר
קנאביס והשפעתו על מחלת האלצהיימר

קנאביס והשפעתו על מחלת האלצהיימר – בעבר מחלת האלצהיימר הייתה מחלה, שאינה נפוצה  בקרב האוכלוסייה בארץ ובעולם ומעטים היו מבינים ויודעים מהי  משמעות המילה "אלצהיימר". כיום  שנות האלפיים, שהטכנולוגיה  מתקדמת והמזון הופך למתועש יותר ויותר, עידן הטלוויזיה והאיפון מתקדם יותר,  מחלת האלצהיימר הפכה להיות נפוצה יותר בקרב האוכלוסייה בארץ ובעולם.

מחלת "אלצהיימר" הינה נקראת על שמו של הנוירופתולוג והפסיכיאטר הגרמני אלויס אלצהיימר ונחשפה לראשונה בשנת 1906. מחלת האלצהיימר הינה מחלה קשה ומתקדמת של מערכת העצבים המרכזית, הנפוצה ביותר אך לא בייחוד בקרב אוכלוסיית הקשישים. מחלת האלצהיימר מתבטאת בניוון איטי וממושך של תאי העצב במח עד מצב של מוות.

מחלת ניוון השרירים הקשה מתאפיינת בירידה חדה מבחינה קוגניטיבית, תחילה בולטת בייחוד פגיעה בזיכרון ועם הזמן נפגעים גם תפקודים אחרים של המח כגון: יכולת החשיבה, יכולת הסקת המסקנות, יכולת ההתמצאות וכו. ככל שהמחלה מתקדמת יותר הפגיעה במח נעשית קשה יותר ופרט לפגיעה הקוגניטיבית מצטרפת הפגיעה המוטורית. הפגיעה המוטורית מתבטאת בפגיעה בכושר ההליכה, כושר האכילה והשליטה על הסוגרים. בשלבים המתקדמים, החולה הופך לחסר ישע ונזקק לעזרה במרבית פעילויותיו. סיבוכים שונים כמו מחלות זיהומיות או פצעי לחץ מביאים בסופו של דבר למותו של החולה עקב המחלה וסיבוכיה.

קנאביס והשפעתו על מחלת האלצהיימר

אופן הטיפול במחלה:

מחלת האלצהיימר כפי, שהצגנו בתחילת המאמר פוגעת בתאי המח המייצרים את הנוירוטרנסמיטר אצטיל – כולין, לכן על מנת לעכב את הפגיעה באנזים האצטיל כולין צריך ליטול תרופות, שתפקידן לפרק את האנזים האחראי לפירוק ו של האנזים האצטיל כולין.

אך לכל תרופה קונבנציונאלית ישנן תופעות לוואי, שמוסיפות לסבלו של החולה ומקשות עוד יותר על חייו כגון: בחילות, הקאות הפרעות במערכת העיכול ועוד. כידוע תאי המח  אינם חשים כאב, אך  חולי האלצהיימר סובלים מאוד ממחלתם פרט לפן הנפשי, שנפגע עקב חוסר יכולת התפקוד באופן עצמאי נפגע הפן הפיזי, משום שהפגיעות הינן פגיעות מצטברות הן גורמות להיחלשות הגוף, תשישות קישיון שרירים מה, שלמעשה גורם לקשיי תפקוד פיזיים.

הפגיעה בפן הנפשי הינה פגיעה חזקה ביותר מאחר, שהאדם החולה מבין מהר מאוד, שעצמאותו הולכת ונלקחת ממנו עקב המחלה הארורה, אך בשנים האחרונות רופאים רבים נחשפו לתגלית טבעית של צמח הפלא הקנאביס כבעל תועלת רפואית המשפיעה על שיפור חיי חולי האלצהיימר . גם משרד הבריאות במקביל לרפואה מכיר בסגולותיו של צמח הקנאביס כמשפר את חייהם של חולי האלצהיימר.

כיצד משפיעה צמח הפלא קנאביס על תחושותיו וסבלו של חולה האלצהיימר?

ראשית כל בעקבות השימוש בקנאביס מופחת כאבו של החולה  באופן משמעותי מה, שמשפר באופן מידי  את מצב רוחו. פרט לכך הקנאביס מפחית באופן משמעותי את תופעות הלוואי הבלתי נסבלות של התרופות הקונבנציונאליות כגון: בחילות, הקאות סחרחורות וכיוצא בזה.

היתרון הגדול ביותר בשימוש בקנאביס במצב של מחלת האלצהיימר הינו הסיוע הרב לחולים בהתמודדות עם בעיות שינה האופייניות בשלבים המתקדמים יותר של המחלה מה, שמגביר את תחושת חוסר האונים וחוסר מצב הרוח של החולים מה, שמביא בסופו של דבר להתדרדרות במצבם הנפשי והפיזי.

קנאביס והשפעתו על מחלת האלצהיימר

עוד באותו נושא

כתיבת תגובה

ארכיונים
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי