קנאביס ואוסטאופורוזיס – קנאביס כתרופה לאוסטאופורוזיס

קנאביס ואוסטאופורוזיס - קנאביס כתרופה לאוסטאופורוזיס|קנאביס ואוסטאופורוזיס - קנאביס כתרופה לאוסטאופורוזיס

קנאביס ואוסטאופורוזיס – קנאביס כתרופה לאוסטאופורוזיס

קנאביס ואוסטאופורוזיס - קנאביס כתרופה לאוסטאופורוזיס
קנאביס ואוסטאופורוזיס – קנאביס כתרופה לאוסטאופורוזיס

קנאביס ואוסטאופורוזיס – קנאביס כתרופה לאוסטאופורוזיס ( מחלת דילול העצם)

קנאביס ואוסטאופורוזיס – קנאביס כתרופה לאוסטאופורוזיס – מחלת דילול העצם או בשמה הלועזי אוסטאופורוזיס הינה מחלה שבה דחיסות המינרלים בעצם פוחתת בשל פגיעה במשק הסידן וכתוצאה מכך המיקרוארכיטקטורה של העצם נפגעת. מחלת האוסטאופורוזיס הינה מחלה הפוגעת בצפיפות ובחוזק של העצמות וגורמת להן לדלדול ולהיחלשות ומכאן נובע גם שמה של המחלה אוסטיאו – עצם  פורוזיס – מחוררת. עצמות הלוקות במחלה חשופות יותר לשברים. אם נבחן את מבנה העצם נוכל לראות כי העצם למעשה בנויה כעין כוורת המכילה חללי אויר וקירות גרמיים .מבנה ייחודי זה מקנה לעצם חוזק מצד אחד ומהצד השני שומר על משקלה. עצמות גופינו למעשה כל הזמן עוברות תהליך של הרס והתחדשות, תאים מיוחדים בעצם הנקראים אוסטאוקלסטים גורמים להרס התשתית הגרמית וגורמים בכל למעשה לפירוק העצם.

אוסטאובלסטים הינם התאים האחראים על בנית העצם מגיעים לאזור "ההרס" ומתחילים בתהליך של בניה מחדש של העצם. במחלת האוסטאופורוזיס תהליכים רבים גורמים לאיבוד מסת העצם ולפגיעה במבנה השלד ובחוזקו, חלקם אף משפיעים על עליה בפעילות תאים מפרקי עצם(אוסטאוקלסטים) וירידה בפעילות תאים בוני עצם (אוסטאובלסטים), מה שגורם בסופו של דבר לאיבוד מסת העצם ולהתפרצות מחלת האוסטאופורוזיס.

קנאביס ואוסטאופורוזיס – קנאביס כתרופה לאוסטאופורוזיס

על פי נתוני משרד הבריאות מחלת האוסטאופרוזיס נפוצה בעיקר בקרב נשים לאחר גיל המעבר, אך לא בהכרח ישנן  גם נשים צעירות העוברות את גיל  21 הלוקות במחלה. כעשרים וחמישה גברים מעל גיל 65 שנה יחווה שבר אוסטאופורוטי במהלך חייהם. מחלת האוסטאופרוזיס מלווה בתחלואה ותמותה כאשר בשנה הראשונה לאחר מקרה שבר בירך ובעמוד השדרה קיימת תמותה יותר גבוהה של גברים מאשר נשים. ראוי לציין כי התפרקות העצם בתחילת המחלה אינה גלויה, היות והיא אינה מתבטאת באותות גופניים ובשל כך שאיכות החיים של חולי האוסטאופרוזיס עדיין אינה חווה שינוי או פגיעה. מחלת האוסטאופרוזיס קשה מאוד לזיהוי כיוון, שבדרך כלל אין לה סימנים מקדימים ולכן אנשים רבים אינם מודעים לכך, שהם למעשה סובלים מבריחת סידן , ומגלים זאת רק לאחר שבירת עצם. סימנים נוספים, שיכולים להדליק נורה אדומה לגבי התפשטות המחלה הינם כאבי גב כרוניים, הנמכה וקימור הגב העליון. מחקרים רבים מוכיחים כי גיל ההתבגרות הינו קריטי ביותר עבור התפתחות תקינה של העצמות. פעילות גופנית בשילוב תזונה עשירה בסידן, חשיפה מבוקרת לשמש ושימוש בתוספי סידן יסייעו להתפתחות תקינה בהחלט של מסת העצם בתקופה זו בה קיימת גדילה מואצת ויופחת באופן משמעותי הסיכון לחלות במחלת האוסטאופרוזיס.

צמח הקנאביס תרופה יעילה בטיפול במחלת האוסטאופרוזיס:

צמח הקנאביס כידוע הינו צמח טבעי. בניגוד לחומרים המוחדרים לגופו של החולה וגורמים לתופעות לוואי לא מעטות ואף לעיתים מביאות להחמרה במצבו של החולה צמח הקנאביס הינו טבעי וללא תופעות לוואי. לאחר מחקרים רבים נמצא כי צריכה של הקנאבידיול המצוי בצמח הקנאביס (CBD) מסייעת באופן משמעותי בריפוי ואיחוי שברים בעצמות הגוף.

קנאביס ואוסטאופורוזיס – קנאביס כתרופה לאוסטאופורוזיס

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter

עוד באותו נושא

כתיבת תגובה

ארכיונים