קנאביס בצורותיו השונות

ייעוץ והדרכה לחולים

קנאביס בצורותיו השונות – השימוש בקנאביס בצורותיו השונות

כאן נתמקד בדרכים הקיימות לצריכת קנאביס למטרות
של הנאה או רפואה.

קנאביס בצורותיו השונות
קנאביס בצורותיו השונות

קנאביס בצורותיו השונות – צמח הקנאביס נמצא בשימוש האנושות מזה אלפי שנים, עוד מימי מצרים העתיקה. מאז ועד היום האדם השתמש בצמח הקנאביס לייצור טקסטיל, נייר, חלופה לפלסטיק, מזור למחלות, ולמטרות הנאה בשל השפעותיו על התודעה- ההשפעות הפסיכואקטיביות. כאן נתמקד בדרכים הקיימות לצריכת קנאביס למטרות של הנאה או רפואה.
מאות הרכיבים הפעילים שבצמח נמצאים בשערות זעירות על פני שטח פרחי הצמח וביניהם CBD– ו THC. הרכיבים הפעילים מגיעים להרכבם הסופי והמוכר לאדם עם ייבוש trichomes הקרויות יונקות או הפרחים. קנאביס בצורותיו השונות יכול להיות הצמח עצמו ופרחיו, מיצוייו, או יונקות הצמח שמוסרות ממנו במספר שיטות. היות והן החומרים הפעילים והן חומרי הריח של צמח הקנאביס נמצאים ביונקות, הפקה ישירה של היונקות תניב גרסה מרוכזת במיוחד שלקנאביסבצורותיו השונות.

קנאביס בצורותיו השונות

קנאביס בצורותיו השונות – הקטגוריה הפופולרית ביותר של קנאביס בצורותיו השונות, בהסתמך על נתוני צריכה רשמיים במדינות בארה"ב בהן הצריכה הינה חוקית, היא של פרחי צמח הקנאביס, שכאמור עליהן הריכוז של היונקות והחומרים הפעילים שבהן הוא הגבוה ביותר.

אפשר לגרוס את פרחי הצמח המיובשים ולשרוף אותם תוך שאיפת העשן, אם בתוך נייר גלגול או מתקן עישון, לדוגמה מקטרת. לחילופין ניתן לאדותם במכשירים יעודיים וכך להימנע מהנזקים הכרוכים בעישון. כפי שכבר הבנו אין הכרח לצרוך את כל הצמח או הפרח בכדי לחוות את השפעתו, בין אם הפסיכואקטיבית או הרפואית, אלא רק את היונקות המכילות את חומרי הריח, ה THC וכל שאר הרכיבים הפעילים בצמח. מסיבה זו מכשירי האידוי היעודיים מתוכננים כך שהטמפרטורה בתוך תא האידוי היא בדיוק זו שבה היונקות מתאדות. הטמפרטורה הזו נמוכה בהרבה מהטמפרטורה הדרושה לאידוי או שריפה של סיבי הצמח עצמו, עקב השוני במבנה החומרים. כך נמנעת החשיפה של חלל
הפה ודרכי הנשימה לטמפרטורות גבוהות ומזיקות. המכשיר מסמן למשתמש- באמצעות נורה או אמצעי אחר- שתא האידוי הגיע לטמפרטורה הרצויה, ובשלב זה המשתמש שואף את אדי החומרים הפעילים וחומרי הריח של הצמח דרך צינורית. בנוסף ניתן להכין מפרחי צמח הקנאביס תה, ועקרון הפעולה דומה לזה של האידוי- המים החמים ממיסים את היונקות ומתקבלת תמיסה של חומרי הריח והחומרים הפעילים של צמח הקנאביס.

קנאביס בצורותיו השונות –גרסה אחרת ופופולרית גם היא של קנאביס בצורותיו השונות היא של חשיש, שהוא למעשה עיסה של יונקות הצמח אשר מופרדות מהצמח באמצעים מכניים כמו לישה ידנית, סיחרור בגליל חלול או ניפוי במסננת. המאמצים המופעלים גורמים לשבירה של היונקות מנקודת המגע שלהם עם הצמח. מרקם התוצר המתקבל תלוי בשיטה שבה מפרידים את היונקות מהצמח ובסוג העיבוד שמתבצע לאחר ההפרדה. לדוגמה אם דוחסים את האבקה באמצעות חום, מתקבלים לוחות דחוסים של חשיש, לו מרקם שדומה לפלסטלינה.

קנאביס בצורותיו השונות
קנאביס בצורותיו השונות

קנאביס בצורותיו השונות – יכול להיות מעובד לסוג של שרף צמיגי מאד אם הפרדת היונקות מתבצעת באמצעות מי קרח או באמצעות שימוש בגז נדיף. עיקר מנגנון ההפרדה באמצעות מי קרח הוא שהיונקות הופכות לקשות ושבירות בטמפרטורה נמוכה ונשברות בנקודת המגע שלהן עם סיבי הצמח עקב ההתנגשויות עם הקרח. באמצעות סדרה של מסננות היונקות נאספות ומתקבלת גרסה טהורה מאד של קנאביס , היות ואין כלל שימוש בממסים זרים. עקרון השימוש בגז נדיף, הרבה פעמים בוטאן, דומה לעקרון
השימוש במי קרח: הגז הקר משמש להתגבשות היונקות שמתנקזות מטה אל משטח אידוי. גרסה זו של קנאביס נחשבת היום למרוכזת והעוצמתית ביותר התוצר המתקבל מכונה BHO.

קנאביס בצורותיו השונות יכול להיות גם דבר מאכל. באמצעות מיצוי על בסיס אלכוהול, שמן, חמאה, או כל ממס אחר אשר בטוח למאכל, ניתן להפיק את חומר הגלם שלוכד את ההשפעות הפסיכואקטיביות והרפואיות של צמח הקנאביס ומביא אותם לידי ביטוי באופן שונה, פעמים רבות גם יצירתי וטעים בפני עצמו, האכילים הנפוצים הם קינוחים וממתקים. החל מהבראוניס האיקוניים, דרך עוגות edible קרמים עשירות, סוכריות על מקל, מסטיקים ואפילו שוקולד איכותי. זהו גם פתרון טוב לטיפול רפואי בילדים ואכן יש יישום של רעיון זה, אפילו כאן בארץ.

קנאביס בצורותיו השונות

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

הקסהידרוקנבינול HHC
CBD

הקסהידרוקנבינול HHC

הקסהידרוקנבינול HHC הקסהידרוקנבינול HHC- קניבואיד חדש שהצטרף לאחרונה לרשימת הקניבואידים החיוניים בצמח הקנאביס. צמח הקנאביס

קרא עוד »

כתיבת תגובה

חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
ארכיונים
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי