פירות וירקות

ייעוץ והדרכה לחולים

פירות וירקות

פירות וירקות – כח הריפוי של הטבע

פירות וירקות
פירות וירקות

היום כבר ידוע כי האוצרות האמיתיים של הטבע הם לא בהכרח כסף, זהב ויהלומים, אלא דווקא הפירות והירקות. תוצרי טבע קסומים אלה, מלבד טעמם העסיסי וצבעם הססגוני, שמשדרג כל מנה, הם גם התרופות הטבעיות של העולם.

מעניין כי בתורת ישראל מקובל כי האדם "מתקן" את עצמו דווקא על ידי ברכה על פירות וירקות ולא על מזונות אחרים, ולפי המסורת בכך הוא מתקן את העולם כולו, צבעם של הפרי או הירק מעיד באופן מתוחכם על סגולותיו הנפלאות. ככל שצבע הפרי או הירק עז יותר, כך החומר הפעיל והיעיל שבהם או מספר חומרים פעילים, מצויים בכמות גבוהה יותר.

כאשר הבריאות היא דרך חיים, אזי שילוב של דמיון מודרך המקנה לנו רוגע ושלווה יחדיו עם ספורט ותזונה נכונה העשירה בעיקר בפירות ובירקות, מעניקים לנו סיכוי גדול ביותר לחיים ארוכים ובריאים.

עם זאת, על אף השתדלותנו לחיות חיים בריאים, עולים וצצים בגופנו מדי פעם כאבים שונים ודלקות מסיבות שונות. הטבע מציע לנו תרופות טבעיות הטמונות ברכיבים הטבעיים שמצויים בפירות ובירקות , המסוגלים להילחם בדלקות שלנו, בהפחתתן ואף עד לריפוי מלא.

כל שאנו צריכים זה להכיר את הסגולות הרפואיות שבכל פרי וירק ולשלבם בתפריט היום יומי שלנו בכמויות הנכונות. אז בואו נתחיל לגלות את הסגולות הנפלאות שנתן לנו הטבע במתנה.

בראש ובראשונה ברשימת נוגדי הדלקות עומדים פירות היער. הם יפים, טעימים ובעיקר גם בריאים. האפקט הבריאותי נוגד הדלקות שלהם הוא תוצר של היותם עשירים בפלבנואידים, בנוגדי חמצון ובחומצה אלגית- מתכון מנצח כנגד מחלות רבות. ניקח כדוגמא את הידועים מבניהם: הפטל והחמוציות.

פירות וירקות
פירות וירקות

פטל

פירות וירקות – פטל

מכיל ראוזמין, שהחוקרים סבורים כי שילוב שלו עם חומצת קוורצטין שנמצאת למשל בענבים במאכלים מתוקים ובצל למשל במאכלים מלוחים, הוא שילוב מנצח נגד היווצרות דלקות וזיהומים.

הקוורצטין שייך לקבוצת הביופלבונואידים שהם נוגדי חמצון חזקים ביותר היעילים נגד דלקות. ענבים עצמם הן בזכות נוגדי החמצון של חומצת הקוורצטין והן בזכות הרסרבטרול והפוליפנולים שמצויים בהם בכמות די רבה, מהווים כשלעצמם לבדם נוגדי חמצון עילאיים, שהמיץ שלהם או של גרעיניהם מספק תועלות רפואיות מרוכזות ומהירות.

בעיקר כשמדובר בענבים אדומים שיש בנם גם הרבה אנטוציאנידים אך רק בקליפתם, מחקרים הראו שמי ששתה מיץ מרוכז של ענבים אלו, רמת חומצת הקוורצטין עלתה אצלו כמעט באופן מיידי, וכן נצפו הקלות בסימפטומי אלרגיה. בטווח הארוך של צריכתם, הענבים, בעיקר האדומים, מסייעים במניעת פלאק שהוא חסם בכלי הדם, וכן כפי שציינו נוגדי דלקות מצוינים ואף מסייעים בפעילות אנטי סרטנית.

חמוציות

פירות וירקות – חמוציות

מכילות נוגדי חמצון רבים, בעיקר פרואנטוציאנידים, פוליפנולים ושלל ויטמינים, כגון: ויטמין ,B ויטמין ,C   וויטמין .E   כמו כן החמוציות מכילות מינרלים נחוצים, כגון: אבץ, סידן, מגנזיום וברזל. העשירות הזו של החמוציות בחומרי ריפוי והגנה טבעיים הופכת אותן אולי לנוגדי הדלקות המוכרות ביותר.

בעיקר ידועה ומוכחת הצלחתן של החמוציות בהתמודדות מוצלחת וממש "חיסול" של דלקות שתן, שלעיתים תרופות לא הצליחו להעלים מהשטח, וזאת על ידי כך שהרכיבים הפעילים שציינו הקיימים בחמוציות מונעים מחיידק האשרכיה קולי, שהוא הגורם לדלקות,

מלהצמד לדפנות שלפוחית השתן וכך הוא נשלף החוצה משם ופשוט אין יותר דלקת! באופן דומה החמוציות מונעות מחיידק ההליקובקטר להדבק לדפנות של תאי הקיבה, ובכך מונעות מהם ליצור שם דלקת וכיבי קיבה המובילים בסופו של דבר גם לאולקוס שבמקרה כזה נמנע מלכתחילה.

העגבניות

פירות וירקות – העגבניות

בעלות הצבע האדום המעיד על המצאות עשירה של ליקופן ידועות כנוגדות דלקות מצוינות. הליקופן הינו צבען אדום, פגמנט המעניק לעגבנייה את צבעה העז. הליקופן הינו נוגד חמצון חזק, ובעיקר בעונת החורף מסייע רבות כנגד תחלואי השפעת והצינון.

כמות גדולה של ליקופן תסייע למנוע זיהומים בעיקר בדרכי הנשימה ובריאות, ולהפחית שיעולים ותופעות שפעתיות כחום גבוה וכדומה. פרט לליקופן העגבנייה מכילה גם ויטמין C  אם כי לא במידה רבה אך גם לא מבוטלת של בערך 23-29 מ"ג לעגבנייה בינונית.

ג'ינג'ר

פירות וירקות – ג'ינג'ר

מוכר כמזון על! המצויין כנוגד דלקות ואף מסייע רבות במניעת מחלת הסרטן! הג'ינג'ר מוגדר כתיק העזרה הראשונה של הטבע: בזכות הג'נג'רולים שהוא מכיל שהם שמנים אתריים ותרכובות פנוליות חריפות והוא גם מקור טוב לויטמינים E,C, A   וגם B   קומפלקס.בנוסף הוא מכיל כמות לא מבוטלת של מינרלים: אשלגן, מגנזיום, סיליקון, נתרן, ברזל, אבץ וסידן. למניעת דלקות מומלץ לצרוך חליטה של השורש היבש או לצרוך אותו כשמן.

גמבה

פירות וירקות – גמבה

היא הפלפל האדום. מכילה ויטמינים A,B  ובעיקר כמות גדולה של ויטמין C   אפילו יותר מפירות הדר כדוגמת תפוז. הויטמינים עם הליקופן האדום ובטא קרוטן וקוורצטין כמו שיש בענבים כולם מועילים במניעת מחלות כנוגדי חמצון ונוגדי דלקות גם קיימות. הגמבה מכילה גם כמות ענקית של נוזלים המהווה כ90% מתכולתה. כידוע למים בגופנו תפקיד מהותי בפינוי פסולת ורעלים שמקורם במזון או ברעלים שפולטים ומייצרים חיידקים ודלקות.

לבונה

פירות וירקות – לבונה

ידועה בעיקר בהודו כנוגדת דלקות. שימשה מימים ימימה לצרכי קטורת בשל ריחה הטוב ואף בטקסים דתיים ורוחניים. פרט לריפוי ומניעת דלקות הלבונה ידועה גם כעוצרת דימומים ומסייעת בשיקום רקמות עור. כמו כן כמסייעת נגד תופעות רגשיות כגון דכאון. יתרונותיה נובעים ככל הנראה מכמותם הגדולה של הדיטרפנים, תרכובות המורכבות במכ-20 פחמנים שידועות כבעלות סגולות רפואיות רבות.

כורכום

פירות וירקות – כורכום

מכיל גורם פעיל וחזק של כורכומין. מכיל נוגדי חמצון חזקים נוספים: סלניום וויטמינים C  וגם E . נוגדי החמצון מסייעים במניעת הזדקנות, במניעת שברים ונזקים למולקולות אורגניות חיוניות בגוף ובניקוי מערכת הדם. הכורכומין מסייע בין היתר בניקוי יעיל של רעלים מהכבד, שהינו האיבר הפנימי הגדול ביותר בגוף! שמפרק שומנים ורעלים, מייצר חלבוני קרישת דם ומייצב רמות סוכר בדם.

פירות וירקות
פירות וירקות

EVOLUTION חמשת השמנים הינו תוסף תזונת-על היחידי בעולם המכיל יחדיו רכיבים פעילים מהמפ, ג'ינג'ר, כורכום, רימונים וצ'יה ומכיל את האומגות 3,5,6,9 ובנוסף גם גם וויטמינים: ,E,K,B1,B3,B5,B6 מינרלים: סידן, ברזל, מגנזיום, זרחן, אבץ, מנגן,סלניום ונחושת, וכן גם חומצת שומן לינולאית ולא מעט נוגדי חמצון כשכל אלה ידועים ביכולתם למנוע מחלות ואף לחזק את המערכת החיסונית ולסייע בהחלמה של דלקות ומחלות כגון סרטן ואוטואימוניות אחרות ביעילות יותר מכל תוסף אחר, שכן ריכוז השמנים וחוזקם מתאים לכך במיוחד.

שמן קנאביס

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

חמשת השמנים לטיפול משלים בברונכיטיס ודלקת ריאות
רפואה טבעית

קורס תמציות

תמצית החיים – סדנא לריפוי עצמי והכנת תמציות צמחים קורס תמציות סדנא לריפוי עצמי ולתהליך

קרא עוד »

כתיבת תגובה

חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
ארכיונים
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי