עישון קנאביס – עישון הקנאביס שיטות שונות למטרות שונות

עישון קנאביס

עישון קנאביס ההשפעות השונות בין עישון קנאביס בג’וינט , באנג ואידוי – שיטות שונות למטרות שונות

עישון קנאביס – כולנו מכירים את השיטות השכיחות לעישון קנאביס בין עם בעישון ג’וינט,  באנג (או כל סוג מקטרת) ובאמצעות אידוי שהפך לפופולרי במיוחד בחמשת השנים
האחרונות.

עישון קנאביס
עישון קנאביס

כשמדובר בצריכת קנאביס, השיקול השני בחשיבותו, לאחר הפרח עצמו לעתים קרובות מתעלמים מנקודה זו, כפי שמעידים שכיחותם של צרכנים שהגבילו את הניסיון שלהם עם
קנאביס לשיטה אחת בלבד. אם אתם מוצאים את עצמכם שואפים להיות חובבי קנאביס רציניים, תנו לכתבה הקרובה מבט. זה ידוע שלהשגת היתרונות הנפשיים והפיזיים של קנאביס תלויה במידה רבה בצריכתו, כאשר כל שיטה מספקת חוויה ייחודית ומגוונת. מי יודע – אולי תוכלו לגלות דבר חדש.

פעולה של שאיפת עשן או אדים עישון קנאביס

עישון קנאביס עישון קנאביס הוא פעולה של שאיפת עשן או אדים המשתחררים על ידי חימום הפרחים, העלים או התמציות של קנאביס ושחרור הכימיקל הפסיכואקטיבי העיקרי, Δ9-tetrahydrocannabinol (THC), וקנאבידיול CBD שנספגים לזרם הדם דרך הריאות.

בנוסף לג’וינטים ומאדים, קנאביס וקנבינואידים פעילים עשויים להילקח, על ידי להניח תחת הלשון או למרוח על העור, המאפיינים וההשפעות של הזמינות הביולוגית של עישון קנאביס אידוי, שונים משיטות צריכת קנאביס אחרות בהופעת ההשפעה מהירה וצפויה יותר.

ניתן לעשן קנאביס (מריחואנה) במגוון מכשירים דמויי צינור המיוצרים בצורות שונות ובחומרים שונים, כולל מקטרות, צינורות מים ("באנגים"), סיגריות ("ג’וינטים").

עישון קנאביס ג'וינט הוא מונח סלנג לסיגריה במילוי קנאביס במקום טבק. לחלופין, בעיקר בישראל ובאירופה, הג’וינטים עשויים להכיל טבק (המכונה בדרך כלל "שפיץ", אך אין להתבלבל עם המונח הג'מייקני "ספליף", המתייחס לג’וינט גדול) או עשבים שונים שאינם ממכרים.

עישון קנאביס בונג דומה לצינור, רק יש לו תא מים דרכו עשן קנאביס עובר לפני שאיפה. משתמשים ממלאים את הבונג במים, לפעמים גם מוסיפים קרח על מנת לקרר את העשן. אפקט קירור זה מפחית את אי הנוחות הנגרמת מחום העשן, מכלול הקערה והגזע של מרבית הבונגים מוסר זמן קצר לאחר שריפת הקנאביס, ומאפשר לאוויר נקי להסתובב ולנקות את תא העשן, ומבטיח שלא יתפזר עשן מבלי שנצרך כראוי.

מכשירים המשמשים "לחילוץ" החומרים הפעילים של קנאביס

עישון קנאביס – מאדים ומכשירי אידוי שונים (עטים עטים ו / או פלטפורמה נייחת) הם מכשירים המשמשים "לחילוץ" החומרים הפעילים של קנאביס, טבק (סיגריות אלקטרוניות), או כל חומר צמחי בטמפרטורה נמוכה יותר משריפה, ומבטל פחמן חד חמצני ו"טארים "מסרטנים שנמצאים כמסוכנים בעשן.

ציטוט רפואי נחוץ 197°C / 385°F מוזכר לעתים קרובות כטמפרטורת אידוי טובה לקנבינואידים מועדפים. כלים שנחשבים בדרך כלל כצינורות עישון יכולים לשמש לאידוי אם הקולט, או "קערה", צרים מספיק בכדי לאפשר שליטה על זרימת האוויר המחומם כלפי פנים ממקור כמו מצית המוחזק מספיק רחוק מתחת לפתח.

על פי כתב העת Clinical Pharmacology & Therapeutics, אידוי קנאביס הוא דרך בטוחה ויעילה יותר (מאשר עישון) להעביר THC לחולים לשימושים רפואיים. הוכח היתכנות האידוי של THC בסדרה של מחקרי מעבדה שכללו עיצובים מאיידים שונים.

מאדה חשמלי הראה כי הוא משחרר כמויות ניכרות של ה- THC תוך שהוא לא מייצר כמויות ניתנות למדידה של בנזן, טולואן ונפטלין, הנוצרות כאשר מעשנים מריחואנה ולכן נחשב לשיטה הבריאה ביותר לצריכת קנביס.

עישון קנאביס – שיטות שונות למטרות שונות

עישון קנאביס – כעת נפנה לבחון את השיטות העיקריות: ג’וינט, באנג ומאדים והיישומים שלהם למטרות שונות, כשמדובר בשימוש בקנאביס, חשוב לקחת בחשבון את הדרך בה אתם הולכים למסור אותו לגופכם.

לרוב, ההעדפה שלכם תשתנה בהתאם בדיוק למה שתרצו להשיג מעישון צמח הקנביס, יש שיטות שעושות אותך ממש מסטול, בעוד שאחרות פחות ויותר יעילות למטרות אחרות כמו למשל לקידום שינה ותיאבון, חלקם בולטים יותר מאחרים – הכל יהיה תלוי בכם לחלוטין. שינוי שיטת העישון זה כמו לשנות את המתח – זה ישנה לחלוטין את האפקט שתקבלו.

ג’יונט – עישון קנאביס

ג’יונט – כעת נבחן את שיטת עישון הג’וינט למטרות שונות.

התחלה של האפקט: תוך שניות מרגע השאיפה.
משך הזמן: ההשפעות בדרך כלל מגיעות לשיא תוך שלושים דקות ויפחתו בין 1-3 שעות.
יתרונות: שימוש בפרח קנאביס גולמי מעניק למשתמשים את השליטה המרבית בתנאי הזן, המקור והקנאבינואיד מכל שיטה אחרת.
חסרונות: פרח עם אותו זן עשוי עדיין להשתנות בעוצמתו, מקורו ותכולת הקנבינואידים. העשן הנוצר מניירות בוערים וכימיקלים נוזלים קלים יותר מכילים תרכובות מסרטנות.

משתמשים הסובלים ממערכת חיסונית או בעיות ריאה צריכים לשקול שיטות אחרות לצריכת קנאביס.

מחקרים וסקרים שנערכים מידי שנה מצביעים על כך שצריכת קנאביס באמצעות עישון ג’וינט מומלצת למטרות הבאות:

1) לצורך שינה – אנשים שסובלים מנדודי שינה או בעיות שינה דומות יכולים להינות מעישון ג’וינט כ"תרופת" שינה מוצלחת במיוחד.

2) דבק חברתי – כמעט כולנו לוודאי מודעים לסגולות החברתיות של עישון ג’וינט בצוותא. אכן שיטת עישון בג’וינט מאפשרת פתיחה של סיטואציות חברתיות שונות ומשונות ויכולות לשפר כל מפגש חברתי.

3) להקלה על התקפים – חולים שונים הסובלים מהתקפים של טונוס שרירים, מעידים על כך שעישון ג’וינט היא ההשפעה שעוזרת להם ביותר להרגעת ההתקפים, זה בעיקר נפוץ במצבים של הפרעות נוירולוגיות נדירות.

4) מעורר תיאבון – עישון ג’ויניט נבחר לאחת השיטות המועדפות על ידי חולי אנורקסיה להחזרה והגברה של התיאבון.

5) להקלה על כאב לאחר טיפולי הקרנות – מחקרים רבים מצביעים על המסקנה שחולים רבים מעדיפים את קצב הספיגה של קנביס בעישון בג’וינט על מנת להקל על תופעות הלוואי שלאחר טיפולים בהקרנות ובנוסף מעידים שעישון בצורה זאת משאירה אותם עירנים יותר.

מאדים – עישון קנאביס

מאדים – כעת נבחן את שיטות האידוי השונות.

התחלה של האפקט: תוך שניות מרגע השאיפה.
משך הזמן: בדרך כלל ההשפעות יגיעו לשיא לפני שלושים דקות ויצטמצמו תוך מספר שעות.
יתרונות: מכשירי אידוי ניידים הם דיסקרטיים יותר מעישון מכיוון שיש ריח מינימלי, שמתפוגג במהירות. מאיידים נייחים גדולים יותר ששורפים חומר צמחי יכולים להיות אחת הדרכים הנקיות והבריאות ביותר לצריכת קנאביס.
חסרונות: חלק מהמשתמשים מגלים כי לאידוי יש השפעות חלשות יותר מאשר צורות אחרות של צריכת קנאביס. השימוש במחסניות שמנים מחברות בעלות מוניטין הוא חשוב להפליא מכיוון שיש סיכון לממסים כימיים וחומרים באיכות נמוכה במהלך תקופת מעבר זו עם יישום תקנות הבריאות והבטיחות.

יש להקפיד גם על שילוב נכון של מחסניות ועטים, מכיוון שחברות מסוימות מגבשות במיוחד את מוצריהן לעבודה משותפת.

עישון קנאביס –מחקרים וסקרים שנערכים מידי שנה מצביעים על כך שצריכת קנאביס באמצעות אידוי מומלצת למטרות הבאות:

1) להקלה על כאב כימותרפי – חולים רבים מצביעים על כך ששימוש במאדים שונים משמשים אותם בהצלחה רבה לטיפול בכאבים שנלווים לטיפולים כימותרפיים, באמצעות מחקרים שנעשו בקליניקות ובתי חולים, ניתן להסיק שאידוי קנאביס הופך בשנים האחרונות לשיטת צריכת הקנביס המועדפת על אלו העוברים טיפולים כימותרפיים.

2) לחולים במחלת ריאות – אנשים אשר סובלים ממחלות ריאות שונות מתקשים לעשן ג’וינט או באנג בשל הקושי הברור ששיטות הצריכה הללו מערימות על דרכי הנשימה החולות גם כך של אותם אנשים. עבור אותם חולים שיטת האידוי מצוינת לאלו מהם שרוצים להנות מהסגולות השונות של קנביס למחלות ריאות.

3) קל בכיס – מחקרים רבים ומעדויות שאספנו מתברר שצריכה באמצעות אידוי של קנביס כלכלית יותר, נכון שזאת אינה מטרה כשלעצמה אבל לאנשים רבים הקלה על הכיס חשובה מאוד ומשפיעה באופן ישיר ועקיף על בריאותם.

4) הקלה על כאב – מעדויות ומחקרים שונים ניתן להגיע למסקנה שמיליוני אנשים משתמשים בהצלחה להקלה על כאב באמצעות אידוי קנביס.

5) להגברת התיאבון – חולי סרטן מעידים פעמים רבות על כך שהם מעדיפים צריכת קנביס באמצעות מאדים.

באנגים – עישון קנאביס

באנגים – כעת נבחן את שיטת העישון במקטרות מים.

התחלה של האפקט: מרגע שמתחילים לשאוף את העשן.
משך הזמן: בדרך כלל ההשפעות יגיעו לשיא לפני עשרים דקות ויצטמצמו תוך מספר שעות.
יתרונות: מאוד כלכלי, כמות הקנביס הנצרך קטן ביחס לעישון ג’וינט. מגביר את כמות החומר הפעיל הנספגת בעיקר בבאנגים המשתמשים במבערים ומיועדים לשימוש במעלות גבוהות.
חסרונות:גורם לדלקות בדרכי הנשימה ולתעוקות נשימה ועוד קשיים בדרכי הנשימה.
משאיר ריח רע ולא סקסי:).

עישון קנאביס – מחקרים וסקרים שנערכים מידי שנה מצביעים על כך שצריכת קנאביס באמצעות עישון באנגים מומלצת למטרות הבאות:

1) מהירות להקלה על כאבים חזקים במיוחד – מעביר אפקט חזק ובאופן מיידי מרגע שאיפת העשן ולכן מוצלח לטיפול בכאב ברמות גבוהות.

2) לטיפול בהפרעות שינה – מחקרים רבים מראים שבאנגים נמצאו פופולארים על ידי חולים רבים הסובלים מהפרעות שינה ובמיוחד הפרעות שינה קשות. עוד נקודה ששווה לציין היא שמחקרים מסוימים הצליחו להצביע על כך שחולים הסובלים מנדודי שינה עקב פוסט טראומה נוטים להעדיף עישון באמצעות באנג.

3) מנצל יותר חומר פעיל – אופן העישון בבאנג גורמת לספיגה של אחוזים גבוהים יותר של החומרים הפעילים בצמח הקנאביס.

4) לטיפול בכאבי גב – מספר מחקרים רפואיים ועדויות שבהן נתקלנו בהכנת הכתבה, מצביעים על כך שחולים רבים הסובלים מכאבי גב במיוחד עקב פציעות, מעדיפים את שיט עישון הבאנג להקלה על כאבם.

עדויות של אנשים להבדלים בין ההשפעות השונות לשיטות הצריכה השונות

עישון קנאביס – לאחר שבחנו מחקרים וכתבות רבות בנושא ההשפעות השונות של שיטות עישון שונות של קנביס, רצינו לפנות לאנשים, בשר ודם ולשמוע על חוויתם בנושא\ ראיינו לצורך הכתבה כ-7 צרכנים וצרכניות בדרגות שונות של שכיחות צריכת קנאביס, על מנת להביא בפניכם עדויות מגוונות על ההבדלים בין השיטות השונות והעדפותיהם של "אנשים מן היישוב”.

לכל אחד מהאנשים שראיינו הצגנו מספר שאלות, לעיתים שונות בהתאם לצורך ואנו נציג לכם את הממצאים בצורת סיכום.
בחרנו להציג כל עדות על פי מספר על מנת לשמור על ואנונימיות של האנשים שנעזרנו בהם לחלק זה של הכתבה.

עדויות:

עדות 1

עישון קנאביס – לעדות ראשונה הגענו לדירתו של גבר בן 38, מהנדס בניין במקצועו שנוהג לצרוך קנאביס באמצעות ג’וינט, פעם ביום לפני השינה. הוא מעיד שבאנג היה חזק לו מידי והוא לא נהנה מהשיעולים שהוא גורם להם. בנוגע לאידוי הוא ניסה כמה שאכטות מחברים באירועים כאלה ואחרים אך "לא נתפס" להגדרתו. הוא סובל מפציעת ספורט שמידי פעם מקשה עליו על להירדם (בשל התפרצויות כאב) ומעשן עם מעט מאוד טבק. הוא מספר שהוא מעדיף זנים חזקים ומרדימים אך טוען שהוא מרגיש את הנטל הכלכלי שבשיטה שהוא בחר.

עדות 2

עישון קנאביס – את העדות השנייה אספנו מבחורה בת 28, עורכת דין במקצוע שנוהגת לצרוך קנביס באמצעות באנג אך בזמן יציאות גם בג’וינט. היא מעידה שהיא בדירה שלה מעדיפה לעשן באנג משום שהיא אוהבת את ההשפעה ואת החוזק שלה לעומת ג’וינטים ומאדים. הניסיון שלה עם מאדים חיובי, לדבריה היא פשוט עצלנית מידי לגשת לחנות ייעודית ולרכוש מאדה. היא מעידה שהיא מעשנת רק לצרכי פנאי.

עדות 3

עישון קנאביס – את העדות השלישית אספנו מגברת בת 68, רופאה בפנסיה שנוהגת לצרוך קנביס באמצעות מאדה והחלה לצרוך קנביס רק לפני 3 שנים כאשר הובחנה כחולת קרוהן. היא מעידה שהיא מעדיפה לאדות משום שהיא אוהבת את ההשפעה ואת החוזק. הניסיון שלה עם ג’וינטים חיובי, אבל היא לא מסוגלת לדמיין שימוש בבאנג. היא מעידה שלמרות שהשפעה של הג’וינט חזק יותר ולעיתים גם נמשך זמן יותר, קשה לה לעשן משום שהריאות שלה חלשות. היא מעידה על סגולות רבות באידוי הקנאביס ומחזיקה במאדה שילדיה רכשו עבורה.

עדות 4

עישון קנאביס – בראיון טלפוני עם מכר מארצות הברית, בן 32 שעוסק בתחום הייבוא וייצוא שנוהג לעשן ג’וינטים ולאדות באירועים חברתיים. הוא מעשן מגיל הנעורים אך רואה בבאנגים כצורת עישון מגעילה בשל הריח. הוא מעדיף לעשן ג’וינטים לפני השינה אך בשל המיקום שלו (ארה’’ב) והפופלריות של מאדים באותו מקום, נחשף באירועים חברתיים לאידוי. הוא מדווח שהוא פחות מעדיף את האידוי בשל תופעות לוואי פרנואידיות שהוא מרגיש שהם חזקות יותר באידוי.

עדות 5

עישון קנאביס – בחורה בת 23 שאספנו בבית קפה, עובדת כמלצרית וסטודנטית. מתארת שהיא מעדיפה לאדות בשל הטעם הטוב והניקיון שבתהליך האידוי שחסר בג’וינטים ובאנגים, שבשל אותה סיבה נמנעת מהם. מעשנת לצורכי פנאי.

עדות 6

עישון קנאביס –לאסוף את העדות השישית הגענו לדירתו של גבר בן 58, כימאי במקצועו שנוהג לצרוך קנאביס באמצעות באנג, פעמיים ביום בבוקר ולפני השינה. הוא סובל מסרטן בכבד כבר מספר שנים ומתאר את הקנביס כתרופה שהצילה אותו, הוא בנוסף גם מקפיד על דיאטה. הוא לא אוהב מאדים בשל ההרגשה החלשה לטעמו וג’וינטים מקשים לו על הריאות, לדבריו.

עדות 7

עישון קנאביס – את העדות האחרונה אספנו משאלון שחילקנו לחולי אפילפסיה המטופלים בקליניקות שונות, באמצעות קנביס רפואי והיא בעצם אסופה של עדויות של חולי אפילפסיה.

ערכנו את השאלון בהשתתפות 40 חולים ברמות שונות. ההתמקדות של השאלון היתה בהרגעת התקפים אפילפטיים.

התוצאות: 65 אחוז והרוב מעדיפים ג’וינטים, 25 אחוז מעדיפים מאדים ו10 אחוז מעדיפים באנגים. הרוב ציינו שסיבה זאת בשל הקלות שבתיפעול ג’ויניט ובנסוף רבים ציינו שלא ניסו מאדים (30%).

לסיכום

עישון קנאביס – שיטות רבות, שונות ומשונות עומדות לצרכינו לעישון קנאביס. בין אם בעישון הפרח המיובש של צמח הקנאביס, לעישון תמציות ושמנים באמצעות מאדים שונים, אשר מאפשרים גישה בריאה יותר ונקייה יותר לעישון קנאביס.

מספר הדרכים השונות לעישון מתפצלות בהתאמה לצורך והיכולת הכלכלית של כל מעשן ונותנות מענה לכל צורך שיכול לעלות, ממקטרות למכשירים חדשנים הכוללים מאיידים ועטי אידוי, אשר מאפשרים לנו גישות חדשות לעישון קנאביס.

ג’וינטים ובאנגים היו זה מכבר שנים רבות לחלק איקוני מתרבות המריחואנה. אנשים רבים אוהבים אותם בגלל הפשטות שלהם, הנוחות שלהם, וטעמם. עם זאת, עשויים להיווצר מצבים בהם ניירות עישון אינם זמינים. יתר על כן, יש אנשים שלא אוהבים לעשן ג’וינטים ובאנגים מסיבות שונות. אחרים פשוט מעדיפים לצרוך מריחואנה בשיטות אחרות שעשויות להיות מהנות יותר או נוחות יותר עבורם.

אנשים משתמשים בהם למטרות שונות מפנאי לרתימה של הסגולות הרפואיות של צמח הקנאביס.

מקורות

– http://www.nationalgeographic.com/culture/2019/06/earliest-evidence-cannabis-marijuana-smoking-china-tombs/

-http://web.archive.org/web/20130927183248/http://www.blf.org.uk/Files/8ec171b2-9b7e-49d9-b3b1-a07e00f11c05/

-http://www.hopkinsmedicine.org/profiles/results/directory/profile/0656049/ryan-vandrey

-http://doi.org/10.1056%2FNEJMc1403015

-http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4456813/

-http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24831571

-http://www.safecannabisuse.com/dosing

-http://www.glasshous.com/product-category/pipes/

-http://zenodo.org/record/1232874

-http://www.drugabuse.gov/publications/drugfacts/marijuana

שמן קנאביס

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

הקסהידרוקנבינול HHC
CBD

הקסהידרוקנבינול HHC

הקסהידרוקנבינול HHC הקסהידרוקנבינול HHC- קניבואיד חדש שהצטרף לאחרונה לרשימת הקניבואידים החיוניים בצמח הקנאביס. צמח הקנאביס

קרא עוד »

כתיבת תגובה

חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
ארכיונים
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי