סבון קנאביס – סבון טיפולי מהמפ סבון טבעי לטיפול באקנה פצעי בגרות

ייעוץ והדרכה לחולים

סבון קנאביס

סבון המפ כנגד פצעי בגרות(אקנה)

סבון המפ חמשת השמנים
סבון המפ חמשת השמנים

סבון קנאביס נגד אקנה – כאשר חיפשתי שמן טוב להשתמש בו על הפנים שלי עבור אקנה החלטתי להתביית על שיטת ניקוי, בעזרת סבון שלא יסתום נקבוביות, נתקלתי בסבון המבוסס על שמן המופק מזרעי צמח ההמפ.
בכתבה זאת נסקור את המידע העדכני בנוגע לסגולות של סבוני המפ לטיפול באקנה. אקנה היא מצב עור מאוד מעצבן אשר אף אחד לא אוהב. במשך זמן רב, היו מוצרים שלא פעלו כדי להפחית את המגוון הרחב של סימפטומים הקשורים לבעיה. תאמינו או לא, ההמפ עשוי להיות פריצת הדרך הבאה בטיפול באקנה.
HEMP מתחיל להופיע בכל מיני מוצרים, ועכשיו הוא מגיע גם בצורת סבון.
אנשים הסובלים ממצבים כרוניים או עוברים כימותרפיה רגישים במיוחד למוצרים סינתטיים. ישנם מוצרים רבים בשוק המכילים מרכיבים שיכולים להיות יעילים בטיפול בסרטן ומצבים כרוניים אחרים.
סבון המפ משווק כמוצר טבעי שטוב לעור שלנו. זנים מסוימים טוענים לרפא עור יבש או רגיש ולקדם בריאות טובה. יש לשפשף את הסבון על העור, האיבר הגדול ביותר בגוף האדם. העור סופג חומרים שונים והוא מגיב עליהם.
המרכיב הפעיל בהמפ יכול להיספג דרך העור כאשר אנו משפשפים את הסבון באופן מקומי.
אקנה הינה מצב עור המאופיין על ידי הופעת פצעונים אדומים על העור, במיוחד על הפנים, בשל בלוטות חלב דלקתיות ונפוצה בעיקר בקרב מתבגרים.
אקנה vulgaris, המונח הרפואי של אקנה נפוצה, היא מחלת העור הנפוצה ביותר. היא  משפיע על כמעט 17 מיליון אנשים בארצות הברית בשנה וכמה מאות אלפים בישראל. בעוד אקנה יכול להתעורר בכל גיל, היא בדרך כלל מופיע בגיל ההתבגרות ומחמירה במהלך גיל ההתבגרות. כמעט 85% מהאנשים עלולים לפתח אקנה בזמן כלשהו בין הגילאים 12-25 שנים.
בלוטות החלב מונחות בדיוק מתחת לפני העור. הן מייצרות שמן שנקרא חלב, קרם לחות טבעי של העור. בלוטות אלה וזקיקי השיער שבתוכם הם נמצאים נקראים זקיקי החלב. זקיקים אלה נפתחים על העור דרך נקבוביות. בגיל ההתבגרות, רמות גבוהות של אנדרוגנים (הורמונים גבריים) גורמים לבלוטות לייצר יותר מדי חלב. כאשר עודף חלב משולב עם תאים מתים, ועור דביק שחוסם את הנקבוביות.

סבון המפ נגד אקנה – סבון המופק משמן זרעי ההמפ הוא בעצם שמן בצבע ירוק בהיר, עשוי מזרעי המפ . הוא מכיל אומגה 6 (חומצה לינולאית) וחומצות שומן מסוג אומגה 3, נוגדי חמצון, ויטמין E, ויטמין A, ומינרלים. הוא מכיל גם כמות טובה של כלורופיל אשר נותן לו את הצבע הירוק שלו.
סבון ההמפ הוא המוצר הטוב ביותר עבור חולים הסובלים ממחלות עור. הסבון עוזר לנרמל את האיזון החומצי pH של העור שלנו בכדי לשמור עליו בריא ואטום לפטריות. סבון המפ גם ידוע כסבון המספק לחות ברמה הגבוה ביותר ומקדם את התחדשות העור.
סבון המפ טוב לניקוי עור רגיל, במיוחד אם העור רגיש במיוחד. אנשים שעברו טיפולים כימותרפיים וטיפולים קשים אחרים עלולים להיות חשופים למזהמים סביבתיים, וסבון המפ מסייע להגן עליהם בזכות סגולותיו.
סבון המפ אמור להרגיע ולרפא מחלות עור כגון אקנה, פריחות, עור יבש, עור מגורה מגרד, שלפוחיות, עקיצות חרקים, פוסט טראומה וצלקות. בסבון המפ ישנם הרבה חומרים נוגדי חמצון שהם חומר כימי בעל יכולות חיזור גבוהות, המקטין את קצב תגובות החמצון של חומרים אחרים בסביבתו.

סבון המפ נגד אקנה – סבון המפ יכול לשמש גם לטיפול באקנה! משום שהסבון המופק המפ הינו מקדם לחות עבור העור שלנו ועוזר בפתיחת נקבוביות. הוא בנוסף גם אנטי דלקתי והוכח כמפחית אדמומיות, גירוי, ומקדם ריפוי לעור שלנו. בנוסף לכל אלה סבון המפ ידוע כנוגד חמצון מצוין. כל תכונות אלו הופכות את סבון ההמפ לכלי מושלם לטיפול והתפטרות מהאקנה.
בארצות הבית נמצא ארגון שכל משאביו מכוונים להבנה ומציאת טיפול לאקנה. המומחים מacne.org   העניקו לסבוני המפ 5 כוכבים(בשנת 2016) של יעילות, כהכרה בסגולות שלהם כנגד אקנה.
מבחנים שנעשו על ידי מספר מכוני קוסמטיקה בחנו את היעילות של חמישה סוג סבוני המפ שונים מארצות הברית וקנדה. המבחן כלל חלוקה של הסבונים לקבוצות שהשתתפו במחקר והיו מורכבות מאנשים המייצגים קבוצות סיכון לאקנה. תוצאות המבחן הראו ששימוש בסבון המפ מתחיל להראות תוצאות חיוביות כבר לאחר שלושה שבועות של שימוש, לאחריהם ניתן לראות שלא צצים פצעי אקנה חדשים ולאחר חמישה שבועות ניתן לראות תהליכי ריפוי בפצעים.

בנוסף סבון ההמפ הינו בעל סגולות מצוינות לטיפול בדלקות. הפצעונים המופיעים כתוצאה מאקנה נכללים בהגדרה של דלקת בכך שהם תוצר של דלקת שהולכת ומתגברת. טיפול בסבון המפ מקדם את היכולת של הגוף להלחם בדלקות המופיעות ביחד עם פצעוני האקנה וכך מקצר את אורח חייהם של הפצעונים.

סבון קנאביס נגד אקנה – לסיכום היה מעניין ללמוד כמה שימושים בריאים קיימים עבור סבון המפ לעורנו וגופנו . מחקרים רבים שהתחילו להתפרסם בשנת 2010, נערמים מידי שנה וממשיכים לשפוך אור, על הסגולות של סבון המפ ועל הרקע המדעי שמסביר את אותם סגולות. מדענים הספיקו כבר להוכיח שסבון המפ מסוגל לשמש כתרופה לפצעי אקנה ולספק הגנה כללית לעור שומני שנוטה להיות יותר בסיכון בפני האקנה.
אנו ממליצים לאלו מכם שסובלים מאקנה ומכל שכבות האוכלוסייה והגיל לתת ניסיון לסבון המפ ולהיווכח בעצמכם בסגולות של הסבון.

שמן קנאביס

מקורות:
1) http://www.acne.org/
2) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18275004
3) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30142706
4) http://www.healthyskinglows.com/cbd-oil-stress-acne-21-day-experiment/
5) http://www.beyondthc.com/wp-content/uploads/2013/08/CBD-for-Acne.pdf
6) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30148860
7) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19608284
8) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25061872
9) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27094344
10) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15550444
11) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30274928
12) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25228295
13) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30272862

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

חמשת השמנים לטיפול משלים בברונכיטיס ודלקת ריאות
רפואה טבעית

קורס תמציות

תמצית החיים – סדנא לריפוי עצמי והכנת תמציות צמחים קורס תמציות סדנא לריפוי עצמי ולתהליך

קרא עוד »
הקסהידרוקנבינול HHC
CBD

הקסהידרוקנבינול HHC

הקסהידרוקנבינול HHC הקסהידרוקנבינול HHC- קניבואיד חדש שהצטרף לאחרונה לרשימת הקניבואידים החיוניים בצמח הקנאביס. צמח הקנאביס

קרא עוד »

כתיבת תגובה

חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
ארכיונים
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי