סאוור דיזל – איסט קואוסט סאוור דיזל – east coast sour diesel

איסט קואוסט סאוור דיזל – הגאווה של החוף המזרחי east coast sour diesel

סאוור דיזל - איסט קואוסט סאוור דיזל - east coast sour diesel
סאוור דיזל – איסט קואוסט סאוור דיזל – east coast sour diesel

איסט קואוסט סאוור דיזל – הקדמה

איסט קואוסט סאוור דיזל – בכתבה הזאת נסקור ביחד את תכונותיו של הזן המיוחד והמפורסם הנקרא איסא קואוסט סאוור דיזל, ונכנה בכתבה זאת בשם הקצר "סאוור".

סאוור

סאוור הוא צמח סאטיבה דומיננטי. ההשפעה שלו מהירה והוא גורם לתחושה של אנרגיה, צחוק, ואופוריה.
המקור לשם של הזן הוא הריח של הפרחים שריחם מזכיר דיזל. הזן הזה הוא אחד מהזנים הפופולרים בקרב חובבי זני הסאטיבה בזכות האופוריה והאנרגיה שהוא מעניק. בנוסף הוא לטיפול  בלחץ נפשי, כאבים ודיכאון מה שהופך את האיסט קואוסט סאוור דיזל, לאחד הזנים המבוקשים ביותר אצל צרכני קנאביס רפואי.

לזן הסאוור פרחים גדולים ומעוצבים היטב. הניצנים של הזן ידועים בכך שהם שומרים על צורה חרוטית, מתחדדים מבסיס רחב אל קצה מחודד. יש להם גם את מבנה פנימי צפוף אשר מזכיר מבנה של זני אינדיקה, עם הליבה המורכבת ועלים מסולסלים. העלים של הזן בצבע גוון כהה, והם מעוטרים בשערות בצבעי צהוב וכתום, כמו גם כיסוי עבה של טריכומות (הקירסטלים הקטנים והדביקים המכסים את פרחי הקנאביס ומכילים ריכוז גבוה במיוחד של קנבינואידים).

ניחוח

לפרחים של הזן "איסט קואוסט סאוור דיזל", ניחוח חזק, מעקצץ של בנזין, שהיא חלק מהגנטיקה שירש מאחד מהוריו.
המקור של הצמח הוא מניו יורק אשר שוכנת בחוף המזרחי של ארצו הברית ומכאן מקור השם של הזן. הזן הזה הורכב על ידי "ג'ף הובס ורוברט פיס" שני אמריקאים, ילידי ניו יורק, אינטלקטואלים וכתבים של עיתונים מפורסמים, על מנת להקל על הכאבים ממחלת הסרטן שממנה סבל רוברט, שנפטר ממנה בשנת 2011.

איסט קואוסט סאוור דיזל

איסט קואוסט סאוור דיזל – הריח של האיסט קואוסט סאוור דיזל בהשוואה להוריו נחשב לעמוק יותר, בינתיים, עשוי להרים על כמה ריחות חריפים של פירות הדר ופירות יער המעורבים בתוכם. עישון של פרחי הצמח תייצר עשן סמיך ואינטנסיבי שיכול לגרום לשיעול או עיניים מימיות בחדר לא מאוורר.

עולה לראש

זן הסאוור עולה לראש די מהר בעישון ולאלו מעדיפים לאכול את הקנאביס הרפואי שלהם, ממתינות כ-20 דקות של המתנה לפני שיתחילו להרגיש את האפקט. תחושות מוזרות כמו סומק בלחיים או הפרשה מרובה של רוק הן חלק מתופעות הלוואי השכיחות של הזן. מעשנים שרגלים לזן מדווחים שהם נוטים למצוא את עצמם שקועים במצב נפשי מוגבר ושמח, עם מחשבות שנעות מהר יותר, המלוות בתחושת חשיבות.

בנוסף הזן נחשב לפופולארי ביותר בקרב קהילת המתכנתים האמריקאים שאוהבים אותו בשל העובדה שהוא ידוע כעוזר בריכוז ומתאים לעבודה שמצריכה חשיבה אנליטית.
הזן הזה כה פופולארי שהוא נחשב כבר לעשור וחצי כאחד מ10 זנים הרפואיים הפופולאריים ביותר בארצות הברית וזכה למספר רב של פרסים וכתבות מחמיאות במגזינים מהשורה הראשונה.

המאפיינים של הזן

איסט קואוסט סאוור דיזל – הזן הזה שהגיע מהחוף המזרחי של ארצות הברית, הוכן במטרה להיות קל לגידול פנים, מתוך מחשבה להנגיש אותו לקהילת המטופלים בקנאביס רפואי. מאפייני הזן יכולים קצת להטעות, הוא זן יחסית נמוך לזן סאטיבה דומיננטי וגם הפרחים שלו נראים יותר כמו של צמח מזני אינדיקה, הסיבה למאפיינים האלו היא הכלאה והרבייה של זנים מסוג אינדיקה לתוך מאגר הגנים של הזן.
בשל מאפיינים אלו זן ה"איסט קואוסט סאוור דיזל" נחשב לפופולארי במיוחד בקרב מגדלים ביתיים.

שיוך גנטיסאטיבה דומיננטית
הוריםסאוור דיזל וסופר סקאנק (כמדוג 91)
אחוז THC22%
אחוז CBD0.4%
ריח וטעםריח חריף שמזכיר דיזל עם טעם חמצמץ ומזכיר לימון
סגולותהפרעות קשב וריכוז, דיכאון, חרדה, עייפות כרונית, כאב כרוני ודלקות
ברמת החוויהאנרגטי, מעורר, אופורי

הסגולות הרפואיות של האיסט קואוסט סאוור דיזל

זן האיסט קואוסט סאוור דיזל

איסט קואוסט סאוור דיזל – זן האיסט קואוסט סאוור דיזל הגיח לעולם במטרה לעזור להקל על חולי סרטן. רוברט פיס המנוח, שהיה שותף ליצירת הזן הזה ביקש ביחד עם חברו רוברט הובס, ליצר זן שיספק אופוריה ורוגע נפשי ופיסי ברמות שיצליחו להתעלות על הכאבים והקשיים שמאתגרים חולי סרטן מדי יום.

בשל העבודה הרבה שהשקיעו הצמד, על מנת להביא לעולם זן מעורר אופוריה ומקל על כאבים, זן האיסט קואוסט סאוור מחביא בתוכו סגולות רבות מהקלה על בחילות, לטיפול בדיכאון, לטיפול בכאבים כרוניים ועוד. (ראו טבלה)
סגולות אלו מתאפשרות הרבה בזכות החומרים הקניבואידים שבצמח והסגולות הרפואיות שבו מתאפיינות לפי היחס בין החומרים הפעילים THC וCBD.

בזן האיסט קואוסט סאוור דיזל יחס של 1:25 לטובת הTHC. יחס שמאפשרת שיתוף פעולה עדין בין החומרים, אך למרות הכמות הקטנה של CBD, מחקרים מוכיחים שלזן זה סגולות רבות כנגד מחלות הסרטן אשר (כפי שהוכח במספר רב של מחקרים) באות לידי ביטוי בזכות העובדה שCBD עוזר לTHC "לחדור" אל התאים בגוף ביתר קלות בזכות הפעלה של חלבונים המשמשים כקולטנים למולקולת הTHC.

זן הסאוור דיזל אכן משמש רבות לטיפול בחולי סרטן ובאלו שעוברים כימותרפיה והקרנות, זאת בשל האפקט האופורי ותחושת השמחה שעוטפת כל מי שצורך את הזן הזה. בנוסף לחולי סרטן ה"איסט קואוסט סאוור דיזל" משמש לטיפול בדיכאון ברמה בינונית עד קשה, למרות ערכו הגבוה בTHC הוכח שהזן הזה בעל אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד (לזן סאטיבה דומיננטי) לטיפול בדיכאון. הרכבו הכימי, על חומריו הקניבואידים מאפשר לו לשמש למרות ערכו הגבוה של THC, כתרופה לדיכאון. זאת ניתן לשייך לחומר הפעיל CBN הנמצא בכמויות יחסית גבוהות בזן הזה וליחסים והפעילות בין החומרים הפעילים THC וCBD.

זן זה זכה להערכה רבה גם בקרב עמק הסיליקון אליו הגיע ממזרח ארצות הברית, בעמק הסיליקון התקבל ה"איסט קואוסט סאוור דיזל" בידיים פתוחות. סגולותיו להגברת הקשב והריכוז גרמו לזן להיות פופולארי במיוחד בקרב מתכנתים ושאר עובדי הי טק, בשל העובדה שהוא משפר את הריכוז ומעורר יצירתיות.
הסגולה האחרונה שנרצה לציין היא היכולת של זן זה לטפל בדלקות, במיוחד דלקות בדרכי הנשימה והעיכול, כפי שהוכחו במספר מחקרים.

לסיכום

איסט קואוסט סאוור דיזל – הזן הזה הגיח לעולם ממטרה טובה, כמו ילד או ילדה שזכו לצומת לב רבה מההורים, גם האיסט קואוסט סאוור דיזל הגיח לעולם ממטרה טובה, תוך כדאי תשומת לב מרובה לפרטים ובתוספת של הרבה אהבה. כמו התהליך בו הגיע לעולם, הזן הזה פשוט מביא איתו אהבה, שמחה, אנרגיה ויצירתיות שכל מעריץ של הזן יעיד .
הזן הזה קטף מספר פרסים במספר תחרויות בינלאומיות ומקומיות שלא פעם הכתירו אותו כזן קנביס מעולה לטיפול בסרטן ודיכאון. כיום כבר קיימים מספר צאצאים לזן הזה שבעצמו צאצא לשני זנים חזקים ואיכותיים ולא נופתע עם בעתיד יגיחו לעולם זנים שהאיסט קואוסט סאוור דיזל ישמש להם כהורה גאה בדרכם לקצור עבור עצמם פרסים ושבחים.

מקורות

1) http://www.cannabis.info/en/blog/origins-diesel-strain

2) http://www.hytiva.com/strains/east-coast-sour-diesel

3) http://www.wikileaf.com/strain/east-coast-sour-diesel/

4) http://www.nytimes.com/2014/09/21/books/review/the-short-and-tragic-life-of-robert-peace-by-jeff-hobbs.html

5) http://www.alchimiaweb.com/blogen/origins-diesel/

איסט קואוסט סאוור דיזל

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

הקסהידרוקנבינול HHC
CBD

הקסהידרוקנבינול HHC

הקסהידרוקנבינול HHC הקסהידרוקנבינול HHC- קניבואיד חדש שהצטרף לאחרונה לרשימת הקניבואידים החיוניים בצמח הקנאביס. צמח הקנאביס

קרא עוד »

כתיבת תגובה

תוסף חמשת השמנים
תוסף חמשת השמנים
ארכיונים
תוסף חמשת השמנים
תוסף חמשת השמנים