מטבעות קנאביס – מטבעות הקנאביס הוירטואלים שכדאי להכיר בכלכלת הבלוק- צ'יין

ייעוץ והדרכה לחולים

זני קנאביס רפואי

מטבעות קנאביס

מטבעות הקנאביס הוירטואלים בכלכלת הבלוק- צ'יין

מטבעות קנאביס מטבעות הקנאביס הוירטואלים שכדאי להכיר בכלכלת הבלוק- צ'יין.

ואיך זה קשור לתעשיית הקנאביס? אז מה זה בכלל הבלוק- צ'יין?

מטבעות קנאביס הבלוק צ'יין- או "שרשרת הבלוקים", בתרגום חופשי, זוהי תפיסה טכנולוגית כבסיס רעיוני לפיתוח מערכת פיננסית מסוג חדש שהגה בשנת 2008 מתכנת אלמוני דאז, המוכר בכינוי סאטושי נקאמוטו,  שהוא גם המציא את הביטקוין ואז הפך כמהפכן מוכר בכל העולם. הייחודיות המרכזית של מערכת מבוססת בלוק-צ'יין הוא יומן הרישום הנקרא , המתעד את כלל העסקאות שבוצעו במטבע וכן את כל המידע  (Ledger) על החשבונות השונים והארנקים של בעלי המטבע ואת כל רישומי ההיסטוריה של העברות הכספים שנעשו באמצעותו.
התשתית המאובטחת והשקיפה של המערכת של שרשרת בלוקים מוצפנים של מידע, מאפשרת לפתח ולסחור דרכה במטבעות קריפטוגרפיים,המוכרים יותר בשם מטבעות וירטואליים, בהם ניתן להשתמש ולבצע עסקאות, בלי צד שלישי כמו בנקים או רשויות ממשלתיות המנהלות מעקב אחרי תנועות הכספים במערכת הבנקאית המסורתית שהיתה קיימת עד כה.

בניגוד למערכת הבנקאית הרגילה, בה נשמרים הנתונים הללו בידיו של הבנק בלבד, כלכלת הבלוק-צ'יין משתמשת בשיטת שימור ידע שנקראת מסד נתונים מבוזר – זאת אומרת שכל המידע ברשת שמור אצל כל אחד מהחברים בה. המידע והרישום ציבורי ומוכר לכל, ולכן לא ניתן לשנות אותו או להפעיל עליו מניפולציות שונות. השקיפות המלאה של רשת מבוססת בלוק-צ'יין מאפשרת לכל משתמש ברשת גישה לכל הפרטים הללו ובמקביל היא גם מספקת לכל משתמש אנונימיות מלאה. ניתן לדעת מהיכן הגיע הכסף והיכן הוא הושקע, אך מבלי לדעת את זהותו המלאה של מבצע הפעולה.
הטכנולוגיה מבוססת בלוק- צ'יין היוותה את הבסיס ליצירתו של המטבע הווירטואלי המוכר הלוא הוא הביטקוין שהיה שווה בתחילת דרכו כ-0.003 דולר כיום הוא נסחר לפי שווי של מעל 15,000 דולרים ליחידה ובעל שווי שוק כולל של למעלה מ-250 מיליארד דולר , אחרי שסחף באופן גורף את אמון הציבור והמשקיעים.

מאחר והביטקוין נחשב בקרב משקיעים רבים כהשקעה לא יציבה ולא רווחית מספיק, ובעיקר לנוכח ירידות האחוזים האחרונות במטבע, פונים רבים למטבעות ייעודיים שמתאימים יותר לאופי ולנפח הפעילות של תעשיית הקנאביס הצעירה. עם פתיחת השנה האזרחית החדשה בקליפורניה, שסימנה גם את תחילתה הרשמית של הלגליזציה במדינה, ניתן לראות זינוק של מאות אחוזים בשימוש ובהיקף המסחר במספר מטבעות קריפטוגרפיים אחרים הקשורים לעולם הקנאביס.

שנת 2018 אומנם צפויה להיות שנה טובה לקנאביס בארה"ב,אבל נכון להיום עדיין קיימת רגולציה כבדה ובעיות חקיקתיות רבות המקשות על פעילותן של חוות וחנויות הקנאביס. רוב הבעיות נובעות מכך שהחוקים הפדרליים של ארה"ב, עולים בחשיבותם על החוקים המקומיים אותן קובעות המדינות לעצמן, ופדרלית עדיין מגדירים את הקנאביס כסם מסוכן, מה שמונע מבנקים וחברות פיננסיות אחרות, כמו קרנות מימון ויזמים פרטיים לעבוד עם עסקים בתעשייה, בשל החשש שיואשמו במימון של פעילות הקשורה לסמים.

העסקים בתעשיית הקנאביס מצידם נאלצים לעבוד באמצעות כסף מזומן בלבד, ואף משנעים אותו באמצעות רכב מאובטח לצורכי תשלום מיסים. מלבד האילוצים שכרוכים בעבודה שכזו, עסקים בתעשיית הקנאביס החוקית אינם מקבלים גב פיננסי או אפשרויות למימון מצד אף גורם שגרתי האמון על מימון עסקים אחרים. בנוסף לכך, אותם עסקים אינם מקבלים מענה על צרכים עסקיים בסיסיים כמו שירותי סליקת כספים ברשת מלקוחות, תשלום לספקים באשראי, עבודה ישירה מול מוסדות בנקאיים ואפילו גיוס כספים ברשת.

כל אלו אסורים בחוק על כל עסק שקשור לקנאביס רפואי בארצות הברית, ובדיוק לשם כך הגיעו מטבעות הקנאביס הוירטואלים כפתרון לבעיית הנזילות הכלכלית ובשל כך מעבר לעשרות שווקים רבים בהם ניתן כיום לרכוש שירותים ומוצרים שונים תמורת מטבעות וירטואליים, חדרה שיטת התשלום המהפכנית בשנה האחרונה גם לחנויות קנאביס וספקים סיטונאיים רבים, כמו למשל חברת אינדיאן גלובלזיישן קפיטל שהמניות שלה זינקו בלמעלה מ-95% בחודש האחרון אחרי שהודיעה כי היא תשתמש בטכנולוגיית בלוקצ'יין עבור אבטחה וזיהוי של המוצרים הנסחרים דרכה.

מטבעות קנאביס וירטואליים

מטבעות קנאביס וירטואליים הם לא המצאה של שנת 2018, ורובם היו קיימים כבר מספר שנים קודם אך לא זכו להצלחה ולחשיפה בשל חוסר העניין הציבורי בתחום. היום, לאחר שהעניין הציבורי הגיע לשיאו, חלק מהמטבעות כבר הטמיעו מודל שפועל באופן ישיר מול חברות לממכר קנאביס, ומאפשר כיום רכישת מוצרי קנאביס או אפשרויות סליקה והעברת כספים דרך ארנק וירטואלי. כמה מהמטבעות הצליחו להגיע למחזור שנתי נאה ולזכות באמון ראשוני של הקהילה הפיננסית, וגם אם לא מדובר בהכרח בביטקוין הבא, בהחלט כדאי להכיר אותם. הנה חמישת המטבעות, מבוססי בלוק- צ'יין, המובילים כיום בתעשיית הקנאביס.

Pot Coin – POT

אחד מהמטבעות הראשונים ששימשו את תעשיית הקנאביס. בזמן השקתו בשנת 2014, שווי המסחר הכללי בו עמד על כ-80,000 דולר, והוא נשאר בטווח של 100 עד 200 אלף דולר ב-3 השנים שלאחר מכן. בספטמבר האחרון, הגיע שוויו של המסחר בפוטקוין לכמאה מיליון דולר. עד היום נרכשו כ-219,536,290 מטבעות מתוך כ-420 מיליון יחידות שהמטבע מוגבל אליהם.

שנת השקה: 2014
שווי שוק כולל: 26,408,679 מיליון דולר
דירוג: 259

Cannabis Coin – CANN

מטבע וותיק נוסף שנוצר ב-2014 במיוחד עבור תעשיית הקנאביס, ומטרתו היא לאפשר המרת מטבעות תמורת קנאביס בשער של 1:1 – מטבע אחד תמורת גרם של אחד ממוצרי וזני הקנאביס הניתנים לרכישה, מטבע זה נועד בעיקר לצורך רכישה של מוצרים בחנויות קנאביס, ומתוקף כך הוא לא משך אליו את המשקיעים ובכך שמר על מחזור נמוך ביחס לשווי השוק בו הוא נסחר בפועל. עד היום נרכשו כ-77,231,176 מטבעות מתוך 91 מיליון שהמטבע מוגבל אליהם.

שנת השקה: 2014
שווי שוק: 4,022,980 מיליון דולר
דירוג: 587

Dope Coin DOPE

'דופ-קוין' (Dope – מלשון סם, מנה)
גם הוא מתחילת 2014 ונועד במיוחד עבור סוחרי וצרכני הקנאביס שמחפשים גם הם דרך לסחור בקנאביס מבלי להיות בסיכון להחרמת הכספים על ידי המשטרה במקרים של פשיטה באתר הרשמי של מייסדי המטבע נכתב "המשימה שלנו היא לספק לצרכני "המריחואנה דרך מודרנית ובטוחה לעשות עסקים במאה ה-21 עד היום נרכשו כ-116,845,228 מטבעות מתוך כ-200 מיליון שהמטבע מוגבל אליהם.

שנת השקה: 2014
שווי שוק: 7,069,849 דולר
דירוג: 499

Hemp Coin – THC

מהמטבעות הראשונים שפותחו בשנת 2014, מהחלוצים של מטבעות הקנאביס הווירטואליים שליוו את תחילתה של הלגליזציה בקולורדו, ושל ההתמודדות עם ההגבלות הפיננסיות שכפה החוק הפדרלי על התעשייה. המטבע נועד בעיקר עבור תעשיית הקנאביס עצמה, לעסקאות בין חקלאים ומפיצים, רכישות ציוד ומכונות, ותשלום לספקים מחוץ למדינה. ה-'המפ-קוין' מדורג במקום הראשון בשווי השוק שלו מבין מטבעות הקנאביס, זאת מפני שהוא משמש גם את שאר ענף החקלאות. גם מחוץ לשוק הקנאביס ישנם לא מעט חקלאים בארה"ב המבצעים גם הם עסקאות במטבע לשם רכישת ציוד תעשייתי ומיכון כבד. עד היום נרכשו כ-230,478,760 מטבעות בשווי ממוצע של יותר מחצי דולר.

שנת השקה: 2014
שווי שוק: 16,460,770 מיליון דולר
דירוג: 344

Canna Coin – CCN

הוא המטבע 'קנא-קוין' פותח בשנת 2014, וכפי שמתואר על ידי המייסדים של קבוצה של חובבי קנאביס שפועלים כדי לפתח פלטפורמה שתשמש את תעשיית הזרעים, ספקים של כלי זכוכית, מכשירים ומוצרים ל'דאב' ותמציות, עד היום נרכשו כ-4,701,353 מטבעות ששווים בממוצע כ-0.65 דולר למטבע.

שנת השקה: 2014
שווי שוק: 301,633 דולר
דירוג: 1032

מומלץ התיעץ עם בעלי מקצוע המבינים בהשקעה במטבעות או ברו"ח / עו"ד המתמחה בתחום לפני פתיחת ארנק דיגיטלי

מטבעות קנאביס

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

הקסהידרוקנבינול HHC
CBD

הקסהידרוקנבינול HHC

הקסהידרוקנבינול HHC הקסהידרוקנבינול HHC- קניבואיד חדש שהצטרף לאחרונה לרשימת הקניבואידים החיוניים בצמח הקנאביס. צמח הקנאביס

קרא עוד »

כתיבת תגובה

חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
ארכיונים
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי