מומחה ל THC – הלוחש ל – THC : מומחה ל- THC&CBD

הלוחש ל- THC: מומחה ל- THC&CBD

מומחה ל THC – הקדמה – הלוחש ל טי אייץ סי

מחקר בקנאביס 2018

מומחה ל THC המקצוע של מומחה קנאביס או התואר "מומחה קנאביס" עדיין זר לרוב האנשים, גם אלו שהם חלק מקהילת הקנאביס הרפואי, אנשים שמשתמשים בצמח על סגולותיו על מנת להעניק מזור למחלות ומכאובים שונים. בכתבה זאת נתמקד בתחום חדש שמגיח לעולם בשנים האחרון תחום מומחי ה THC.

כפי שישנם כימיים ומדענים ומרפאים אשר עובדים על או באמצעות חומר כימי, כמו למשל טיפולי מים, הומאופטיה ועוד. מומחי THC יכולים להיות מדענים, רופאים או אנשים מהשורה, בעלי ידע רב על החומר הפעיל בקנאביס THC, הכימיה שלו, הביולוגיה שלו וההשפעות שיש לחומר הקנבינואידי הזה על הגוף האנושי.

אז מה הוא THC בעצם ?

THC
THC

THC הוא המרכיב הפסיכו אקטיבי העיקרי בצמח הקנאביס. הוא בודד לראשונה בשנת 1964, בצורתו הטהורה, על ידי הכימאים הישראליים רפאל משולם, יחיאל גאוני, חביב אדרעי ועמיתיהם במכון ויצמן למדע שברחובות. בצורה הסינתטית הוא נקרא באופן רשמי על ידי ה- INN "דרונאבינול". הוא זמין על ידי מרשם רופא בארצות הברית ובקנדה תחת שם המותג מרינול. עקב היותו מסווג כטרפנואיד ארומטי, ל- THC יש יכולת נמוכה מאוד להתמוסס במים, אבל יכולת טובה להתמוסס בממסים אורגניים, במיוחד שמנים וכוהל ומשם גם הפופולאריות הרבה שזכה בה בצורתו כשמן.

קולטנים הקנבינואידים

THC נקשר לקולטנים הקנבינואידים CB1, שממוקמים ברובם במערכת העצבים המרכזית, ושל קולטני CB2 שממוקמים בעיקר בתאים של מערכת החיסון ומערכת העצבים. ההשפעות הפסיכו אקטיביות של THC נגרמות בעיקר על ידי הפעלת קולטני CB1 שהם קולטנים המצומדים לחלבון G, הפעלת קולטנים אלו מובילה לירידה בריכוז מולקולות המובילות תהליכים מסוכנים לבריאות גופנו.

THC וקולטני קנבינואידים
THC וקולטני קנבינואידים

ל- THC סגולות רבות כמו למשל שיכוך כאב, לכן צריכת קנאביס רפואי יכולה לשמש לשיכוך כאב. מנגנון שיכוך הכאב פועל דרך השפעה על שחרור מוליכים עצביים בחומר האפור המרכזי (שנמצא במוח האמצעי), ובגנגליון השורש הגבי של חוט השדרה. תופעות נוספות כוללות רגיעה, שינוי חזותי ושמיעתי, שינוי בחוש ריח, עייפות וגירוי תיאבון. ל- THC יש גם מאפיינים כנגד בחילה, דיכאון, התקפי עוויתות ועוד.

אקדמיה

מומחה ל THC כיום קיימים מכוני לימוד ומסלולים אקדמיים (בעיקר בתארים מתקדמים של מדעי החי והצמח) שמנווטים אנשים למומחיות ב THC, בשל הפופולאריות הרבה של קנאביס רפואי וההוכחות המדעיות הרבות THC על סגולותיו המופלאות זקוק לתשומת לב פרטנית, על מנת שנוכל לגייס אותו על סגולותיו במאבקנו במחלות ומצבים בריאותיים שונים.

רוב מכוני הלימוד נמצאים בארצות הברית, קנדה ואירופה אך קיימים מסלולים (בעיקר אקדמיים) באוניברסיטאות מסוימות בישראל בתחום זה. כיום ב  בישראל ניתן להפוך למומחה THC דרך דוקטורט במסלול במכון הוולקני לחקר הצמח . אך כאן לא נגמרת התרומה של ישראל לתחום. בזכות המוח היהודי החריף ועניין של האוכלוסייה בישראל, קיימים מספר מומחי THC מחוץ לאקדמיה שפעמים רבות גם משמשים כיועצים לאקדמיה מתוקף ניסיונם הרב.

התפקידים של מומחי ה THC

אודות THC

מומחה ל THC מומחי THC חייבים להבין את הסגולות הרפואיות של צמח הקנאביס ובעיקר את התהליכים הסובבים את מולקולאת ה THC, ולהיות מעודכנים במדע העכשווי בנוגע לחומרים הפעילים בצמח הקנאביס, היחסים והתמורות שמתרחשות ביניהם בגופנו. את כל אלה צריך מומחה ה THC לדעת על מנת לבצע את תפקידו על הצד הטוב ביותר.

אז מה הוא בעצם התפקיד של מומחה ה THC? מומחה THC נצרך למספר רב של תפקידים בתעשיית הקנאביס הרפואי, במיוחד בזווית התאמת קנאביס רפואי או חומר פעיל לחולה כזה או אחר.  לדוגמה : על מנת לפתח תרופה שמגלמת בתוכה את הסגולות של החומרים הפעילים בקנאביס, אנו חייבים להשתמש או לפחות להתייעץ במומחה THC שהרי הוא החומר הפעיל הרב ביותר בצמח הקנאביס.

פיתוח

בפיתוח של תרופות מבוססות קנאביס אנו זקוקים להבנה בספקטרום הרחב ביותר של הסגולות, היתרונות והחסרונות של החומר הפעיל THC, גם בפיתוח תרופה שמגלמת את הסגולות של CBD אנו חייבים להתייעץ במומחה THC שיוכל להבהיר לנו את התהליכים והתמורות של החומר הפעיל ברגע שהוא נקלט לגופנו.

מעבר לייעוץ לצוותים מדעיים, מומחה THC עושה את מירב עבודתו מול מטופלים בקנאביס רפואי הנמצאים בספקטרום של מחלות אשר THC יכול לשמש כתרופה או לפחות כעזרה לתסמינים של מכאובים ומחלות. תוך כדי הכרה של ההיסטוריה הרפואית של כל חולה, מומחה ה THC אמור לדעת להתאים מוצרי THC שונים למחלות שונות בהתאם ליחסים, כמויות ומצב הצבירה בו THC מגיע.

איך להפוך למומחה THC ?

מומחה ל THC עד שנזכה לראות רגולציה בנושא, או עד שיפתחו מספר מסלולים אקדמיים בנושא, תחום מומחיות הTHC תישאר לא מוגדרת. עם זאת פנינו אל מספר גורמים בתעשיית הקנאביס הרפואית בארץ, ובאמצעות פנייה למכון מחקר והכשרה בארצות הברית, הצלחנו להבין מה התעשייה והאקדמיה רואות כמומחה ל THC על מנת לנסות להגדיר כיצד מישהוא יכול ללמוד להיות מומחה THC.

כעת נסקור מסלולים שונים למומחה THC:

המסלול האקדמי
אז כפי שהזכרנו מקודם ישנו המסלול האקדמאי שגם קשור רק להיבט המחקרי במומחיות THC, שקיים במספר אוניברסיטאות בארץ ובעולם. מסלול זה הוא ארוך מאוד ומתחיל בעצם רק בדוקטורט או פוסט דוקטורט של תארים בכימיה וביולוגיה. מסלול זה מאפשר למידה והכרה עם ההיבט המדעי והמחקרי של החומר הפעיל THC אך חסרונו או בחוסר השימוש פרקטי, עבודה והתאמה מול חולים.

המסלול הטיפולי
מסלול נוסף שקיים הוא אפילו ארוך יותר ומצריך לפי מומחים שהתייעצנו איתם, בין 10 ל15 שנים של לימוד וניסיון. המסלול הטיפולי (שם שנתנו מחוסר בהגדרה בעברית) הוא מסלול שמתואר על ידי עמיתנו האמריקאים כמסלול ה"מקצועי". משום שמסלול זה מצריך הרבה עבודה מקצועית לצד מומחים מתחומים שונים, במשך שנים רבות ובעיקר דרך ניסיון טיפולי בחולים שמתאימים לטיפול בחומר הפעיל THC.

המסלול המשולב
מסלול שנחשב לנדיר וניתן לספור על יד אחת את מספר מומחי ה THC שעברו אותו. המסלול כולל תואר שני לפחות בביולוגיה של הצמח בשילוב עם עבודה של התאמת זנים לחולים ותוך כדאי גם עבודה חקלאית. המסלול הזה בעצם אמור לכלול את כל המרכיבים הקשורים במומחיות THC. אורך המסלול נע בין 15 ל20 שנים והוא מצריך הרבה יצירתיות על מנת להגשים.

לסיכום

מומחה ל THC ככל שתחום הקנאביס הרפואי ימשיך לצמוח ולשגשג, התעשייה שסביב הקנאביס הרפואי תמשיך להתמקצע ולדרוש אנשי מקצוע עם מומחיות בתחומים שונים אשר מרכיבים ביחד את צמח הקנאביס הרפואי על סגולותיו. מומחה THC כמו מומחים אחרים, מסיים את הכשרתו לאחר שנים רבות של הכשרה בעולם האקדמאי או בעולם הטיפולי, על מנת להיחשב כמומחה THC מן המניין.

הצורך של התעשייה ומטופלים באיש מקצוע שידע להכווין ולשנע את האנרגיה הטיפולית בדרך הנכונה ביותר עבור המטופל או במישור האקדמי בהכרה ובחינה לעומק של מולקולת ה THC והסגולות שהיא מעניקה לנו, מומחי THC חייבים להכיר את צמח הקנאביס על כל חומריו הקנבינואידים ולהכיר את היחסים והתמורות בין אותם חומרים קנבינואידים, בצמח ובגוף האדם.

THC

מקורות

1) http://www.thcuniversity.org/

2) http://www.cannabis-specialists.org/

3)http://www.real-cure.com

מומחה ל THC

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

הקסהידרוקנבינול HHC
CBD

הקסהידרוקנבינול HHC

הקסהידרוקנבינול HHC הקסהידרוקנבינול HHC- קניבואיד חדש שהצטרף לאחרונה לרשימת הקניבואידים החיוניים בצמח הקנאביס. צמח הקנאביס

קרא עוד »

כתיבת תגובה

תוסף חמשת השמנים
תוסף חמשת השמנים
ארכיונים
תוסף חמשת השמנים
תוסף חמשת השמנים