כיצד מפיקים טי אייץ סי THC מצמח הקנאביס

כיצד מפיקים טי אייץ סי THC מצמח הקנאביס

כיצד מפיקים טי אייץ סי THC מצמח הקנאביס
כיצד מפיקים טי אייץ סי THC מצמח הקנאביס

כיצד מפיקים טי אייץ סי THC מצמח הקנאביס – או טטראהידרו קאנאבינול הוא המרכיב הפסיכו אקטיבי העיקרי בצמח הקנאביס. בודד לראשונה בשנת 1964, בצורתו הטהורה, על ידי הכימאים הישראליים רפאל משולם, יחיאל גאוני ועמיתיהם במכון ויצמן למדע, דאז חלק מהאוניברסיטה העברית בירושלים. כאשר הוא קר הוא מוצק מזוגג, כאשר מחומם הופך לדביק וצמיגי. כשהוא נוצר בצורה סינתטית הוא נקרא באופן רשמי על ידי INN דרונאבינול. הוא זמין על ידי מרשם רופא בארצות הברית ובקנדה תחת שם המותג מרינול. עקב היותו מסווג כטרפנואיד ארומאטי, ל – THC יש יכולת נמוכה מאוד להתמוסס במים, אבל יכולת טובה להתמוסס בממסים אורגניים, במיוחד שמנים וכוהל.כמו רוב המטבוליים המשניים שפעילים פרמקולוגית בצמחים, ההנחה היא שה – THC בקאנביס מעורב בהגנה העצמית כנראה מפני בעלי חיים אוכלי עשב, אך עדיין לא ידוע כיצד.
THC ידוע כבעל יכולת לקליטת קרינה – UV-B בטווחים 280-315 ננומטר. הוערך כי תכונה זו מסוגלת להגן על הצמח מחשיפה לקרינת UV מזיקה. הפעילות הפרמקולוגית המוכרת בקהילה המדעית לחומר thc היא עידוד הפרשת הקולטנים cb1הממוקמים בעיקר במערכת העצבים המרכזית. בכתבה זו נבדוק את שאר מרכיביו דרך התהליך בו מפיקים אותו.
גילוי נוכחותם של קולטנים אלו במוח, הובילה את החוקרים לגילוי קנבינואידים טבעיים בגוף – האנדוקנבינואידים, כמו אנאנדמיד ו 2 – ארכידונוילגליצרול.
THC פועל על הקולטנים בצורה הרבה פחות סלקטיבית ממולקולות האנדוקנבינואידים, שמשוחררות באיתות לאחור, ל – THC יש יחסית פחות יעילות וזיקה לקולטני הקנבינואידים לעומת האנדוקנבינואידים. באוכלוסיות בעלות צפיפות נמוכה של קולטני קנבינואידים, THC עלול להפריע לאנדוקנבינואידים מכיוון שלהם יש יעילות לקולטנים טובה יותר.

כיצד מפיקים טי אייץ סי THC מצמח הקנאביס – עכשיו כשהבנו קצת יותר מה הוא החומר הפעיל thc ומה התרומות שהוא מבצע עם הגוף שלנו נפנה לשאלה המעניינת באמת, הכיצד מפיקים אותו ועל מנת לענות על השאלה הזאת נשאל מדוע. סנתוז או הפקה של THC מובילה לתוצר עשיר בחומרים הפעילים בצמח הקנאביס. הסיבה לסנתוז זה היא בעיקר רפואית (בשל הפעילות האנטי דלקתית, אנטי סרטנית ועוד) של החומרים הפעילים בצמח הקנאביס.

הסנתוז או הפקה של החומר הפעיל THC מצמח הקנאביס עלולה להיות מסוכנת עבור ידיים לא מיומנות ולכן יש לתת רק לאנשים מקצוע לעסוק במלאכה.

http://www.medicaljane.com/category/cannabis-classroom/extractions-methods/#what-are-cannabis-extracts

כיצד מפיקים טי אייץ סי THC מצמח הקנאביס – ועכשיו נפנה לשאלת השאלות, כיצד בפועל אנשי מקצוע מפיקים THC מצמח הקנאביס?
השיטה המוצלחת ביותר לסנתוז החומר הפעיל THC מצמח הקנאביס היא בשיטת המעבדה, הלא היא על ידי שימוש בספקטרופוטומטר ותות יונים אשר מפרק את החומצה השומנית מסוג THC משאר החומר. מחקר שרצה לבדוק האם באמצעות תותח יונים יוכל לבודד THC באופן הטוב ביותר מצא שאכן כך. שיטה זאת אכן מבודדת את חומר ה THC באופן הטוב ביותר אך מצריכה מכשור מעבדה מתוחכם וצוות מקצועי מאוד מיומן. לסקירת שיטות פשוטות יותר נפנה אל השיטה המוכרת הלא היא חימום, בין עם באמצעות חומרים כמו אלכוהול או באמצעות העלאת הטמפרטורות אליהן חשוף הפרח של צמח הקנאביס.

THC הינו החומר הפסיכו אקטיבי שבצמח הקנאביס במיוחד thc מסוג 9, בטבע מופיע הthc על צמח הקנאביס בצורת thca שעל מנת לבודד ממנו את ה thc אנו שורפים את הצמח כשהוא מיובש. על מנת להפוך THCA ל THC עלינו להשתמש בחום. תהליך זה נקרא בשמו המדעי דיקרבוקסילקסיה.

http://www.fsijournal.org/article/S0379-0738(07)00560-9/abstract

כיצד מפיקים טי אייץ סי THC מצמח הקנאביס – ישנם כמה שיטות מועדפות ושונות לחימום צמח הקנאביס על מנת להפיק ממנו את החומר הפעיל THC. בין השיטות ניתן למצוא חומרים כימיים ובעיקר כוהלים שונים כמו אלכוהול, בוטנול ואצטון. אחת הדרכים לחימום זה היא הנחת צמח הקנאביס במיכל עם אחד החומרים הנ"ל ולתת לכימיה לעשות את שלה. אלכוהול נמצא כאחד החומרים המועדיפים להפקת THC והוא עושה זאת בכך שהוא מפרק את הקשרים של חומצות השומן המרכיבות את החומרים הפעילים שבצמח הקנאביס וכך מבודד לנו את ה THC מהחומר שבמיכל. פירוק זה בעצם נוצר כתוצאה של חימום הTHCA שבצמח והפיכתו על ידי כך לTHC וחומצות . בעצם התהליך הוא תהליך של פירוק חומצה שומנית לחומצות שומן דומות אך שונות בתפקודן.

http://www.youtube.com/watch?v=NHkDf8F198s

כיצד מפיקים טי אייץ סי THC מצמח הקנאביס – THC המופק בתהליכי הנ"ל יכול להגיע בכמה צורות בהתאם לצורת החימום בא נבחר. למשל, הפקה באמצעות אלכוהול תניב לנו THC בצורת שמן קנאביס בעוד שיטות של חימום "יבש" יובילו להפקת תוצרים הדומים יותר לחשיש או בעצם לTHC במצב צבירה מוצק בשל החוסר בסביבה מימית ובמולקולות מים הקיימות בשיטות "הרטובות", כמו למשל בחימום באמצעות אלכוהול.
בואו והרשו לנו רגע לתאר את אחת הדרכים להפקת THC באופן שיטתי:
אנו קודם נזדקק לדברים הבאים-
1) כלי קיבול מזכוכית
2) בקבוק של אלכוהול לשתייה נקי (95+%)
3)20-50 גרם של פרחי קנאביס
4)פיסת בד
5)תנור חשמלי

אנו נערבב את האלכוהול עם הפרחים בכלי הזכוכית ונחמם על חום נמוך מאוד את הכלי עד שנקבל תמיסה שומנית בתוך הכלי.
רצוי להסביר שאין לחמם על תנורי גז חומרים אלכוהוליים שונים.

http://www.lycaeum.org/~sputnik/Extraction/extract8.html
http://www.onlinepot.org/hash/makehashTumber.htm
http://heavy.com/garden/2015/05/how-to-make-cannabis-oil-cannabis-hemp-marijuana-oil/

כיצד מפיקים טי אייץ סי THC מצמח הקנאביס – לסיכום נצמצם ונאמר שיש מספר דרכים להפיק את החומר הפעיל בצמח הקנאביס THC, ישנם דרכים המצריכות ציוד מעבדה חדשני וצוות מיומן וישנם דרכים אשר יכולות להתבצע גם בתנאים ביתיים. יש לחזור ולציין שאין לנסות להפיק THC למי שאין ברשותו את הידע והיכולת המקצועית לקחת על עצמו מיזם שכזה. תהליך הפקת ה THC מצמח הקנאביס נעשית על ידי חומרים שיש להרחיק מקרבת ילדים ושאר אוכלוסיות מתקשות ואין לבצע תהליך זה בקרבת המשפחה.

כיצד מפיקים טי אייץ סי THC מצמח הקנאביס

לקריאת המאמר באנגלית

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

הקסהידרוקנבינול HHC
CBD

הקסהידרוקנבינול HHC

הקסהידרוקנבינול HHC הקסהידרוקנבינול HHC- קניבואיד חדש שהצטרף לאחרונה לרשימת הקניבואידים החיוניים בצמח הקנאביס. צמח הקנאביס

קרא עוד »

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. רונן

    לא הבנתי באיזה חלק בפרח נימצא הסי בי די ? מקום מדוייק
    תודה מראש

כתיבת תגובה

תוסף חמשת השמנים
תוסף חמשת השמנים
ארכיונים
תוסף חמשת השמנים
תוסף חמשת השמנים