כאבי מחזור – חמשת השמנים נגד כאבי מחזור

ייעוץ והדרכה לחולים

כאבי מחזור חמשת השמנים נגד כאבי מחזור

כאבי מחזור כאבי מחזור הם טרידה שמעסיקה כחצי מהמין האנושי לפחות לתקופה מחייהן של בנות האדם.

חמשת השמנים
חמשת השמנים נגד כאבי מחזור

עם התקדמות הרפואה אנו זוכים לראות ולהבין טוב יותר, את המכאניזם של כאבי המחזור וכיצד אנו יכולים להלחם כנגדם, בשנים האחרונות באופן גובר עם הפופולאריות הגוברת של הרפואה הטבעית אנו רואים יותר ויותר מוצרים טבעיים בשוק שמקלים על כאבי המחזור, בין המוצרים המוצלחים יותר נמצאים שמנים, תמציות של צמחים שונים בעלי סגולות רפואיות לטיפול והקלה על כאבי מחזור.

אחד המוצרים המוצלחים כרגע בשוק הוא "שמן חמשת השמנים" שלנו, שמאגד בתוכו חמישה שמנים טבעיים בעלי סגולות רפואיות שונות, ביחד ולחוד, ביניהם הסגולה להקלה על כאבי מחזור.

תוסף תזונה טבעי
תוסף תזונה טבעי

בכתבה הזאת נביא מולכם מחקרים, עדויות ומידע ממספר אנשים מקצוע שעומדים לרשותנו, על מנת להסביר את הסגולות של שמן חמשת השמנים להקלה על כאבי מחזור.

כאבי מחזור

כאבי מחזור כאבי מחזור היא תופעה שקורת במהלך הוסת, שהיא תהליך פיזיולוגי-הורמונלי המתרחש באופן מחזורי בגוף הנקבה אצל חלק ניכר מהיונקים והוא הכרחי לצורכי רבייה, בגוף הנקבה האנושית הווסת מתרחשת אחת לחודש, כדימום שאורכו 2–7 ימים, במשך כל תקופת הפוריות, החל משלב הבגרות המינית וכלה בגיל המעבר.

הווסת ידועה בלשון העם בשם המחזור החודשי, אף שכינוי זה אינו מדויק: המחזור החודשי הוא תהליך המשתרע על-פני כל החודש, ואילו הווסת היא רק אחד השלבים בו.

כאבי מחזור או בשפה המדעית "דיסמנוריאה", היא תופעה נפוצה מאד בקרב נשים בשנות הפוריות, נערות מתבגרות ונשים צעירות שמשפיעה על מצבן הפיזי ונפשי ותופעה זאת יכולה לנבוע מסיבות שונות.

דיסמנוריאה ראשונית בה כאבי המחזור הופיעו עוד בשנים הראשונות של הווסת, ונשלל כל ממצא פזיולוגי או פתולוגי שיכול להסביר את התופעה.

דיסמנוראיה משנית בה כאבי המחזור נובעים כתוצאה של בעיה מבנית-אנטומית, אנדומטריוזיס, דלקת באגן או גידולים אחרים שעלולים לגרום לכאבים.

הסימפטומים של כאבי המחזור הם: כאבים בבטן תחתונה, כאבי גב או רגליים, בחילות, הקאות, סחרחורות, כאבי ראש ועוד.

כאבי מחזור כאבי מחזור נגרמים כתוצאה מהתכווצויות של הרחם כנגד צוואר רחם סגור, ההתכווצויות נגרמות על ידי חומרים המופרשים מרירית הרחם (הציפוי של פנים הרחם), הנקראים פרוסטגלנדינים, ככל שרירית הרחם עבה יותר, מופרשים יותר פרוסטגלנדינים ולכן נגרם יותר כאב, ככל שצוואר הרחם סגור יותר, ההתכווצויות חזקות יותר וכואבות יותר ולכן נשים שטרם ילדו סובלות יותר מנשים שילדו.

יש לציין, שלפרוסטגלנדינים השפעה באתרים נוספים בגוף, ולכן לעיתים קיימות תופעות נלוות לכאבי המחזור כגון: בחילה, הקאה, סחרחורות, התעלפות, כאבי רגליים וכאבי ראש.

לרוב, נוכחות של כאבי מחזור מצביעה על מערכת רבייה תקינה ומתפקדת, זו הסיבה שרוב כאבי המחזור מופיעים בנשים עם מחזור סדיר, ופחות בנשים עם מחזור ממש לא סדיר.

תוסף תזונה חמשת השמנים
חמשת השמנים נגד כאבי מחזור

טיפולים טבעיים לכאבי מחזור לאורך ההיסטוריה – חמשת השמנים נגד כאבי מחזור

לאורך ההיסטוריה, שורה שלמה של צמחים שימשו לטיפול בדיסמנוריאה, בימי הביניים צוטטה בבלם לימון כסוג של מרפא – הכל ניתן לעתים קרובות לנשים הסובלות מכאבים, קטניפ ובקימול נרשמו גם כתרופות יעילות להתכווצויות, במאה השבע עשרה שימש שורש האם להחלפה כמעורר רחם כדי להאיץ את תהליך הלידה או כחומר מרגיע הרחם כדי להקל על כאבי מחזור.

תה זנגביל שימש כתרופה פופולרית לאורך ההיסטוריה, ולעיתים משתמשים בהן גם נשים המנסות להקל על כאבי מחזור ללא שימוש במשככי כאבים ללא מרשם רופא, באופן דומה, תה מנטה וחליטות צהוב שימשו לסיוע להתכווצויות גרועות במיוחד.

כמובן, תמיד ניתן לסמוך על כך שנשים בעבר במיוחד באירופה צרכו כמויות גדולות של אלכוהול על מנת להקל על הכאב, בתרבויות המזרח הרחוק נעשו שימושים בצמחים כגון ג’ינג’ר וכורכום על מנת להקל על ההתכוצויות והדימום במהלך כאבי המחזור, לצד צמחים נוספים כולל אפילו פרחי אופיום ששימשו להקלה על הכאב, בעיקר באזור אפגניסטן והודו של ימינו, התרבות היווניות העתיקה גם עשתה שימוש רב בג’ינג’ר על מנת לטפל ולהקל על כאבי מחזור ונשים יווניות היו נוהגות ליטול שמן ותה ג’ינג’ר בתקופת המחזור החודשי.

סגולות חמשת השמנים לטיפול והקלה על כאבי מחזור – חמשת השמנים נגד
כאבי מחזור

כעת נפנה לסקור את הסגולות של השמנים והחומרים הפעילים שבשמן "חמשת השמנים" ונראה כיצד החומרים ב"שמן חמשת השמנים" יכול לסייע להקלה על כאבי מחזור, מחקרים מדעיים, ראיונות ועדויות מצד ספורטאים מקצועיים וחובבנים.

השילוב של סוגים שונים של שמנים מגבירה את יעילותו והשפעותיו של כל שמן בנפרד, התכונות המיוחדות של שמן זרעי ההמפ, משפיעות דרך מניעה של שלל מחלות ומצבים הגורמים חולשה ותחלואה בגוף.

תערובת "חמשת השמנים" מספקת אסופה של שמנים שנמצאו על ידי ועל ידי המפתחים כמועילים ביותר לתחזוקה של המערכת החיסונית בגוף ופוטנציאל לטיפול במחלות שונות, כמו שאמרנו השילוב בין השמנים מעצים את ההשפעות של כל אחד מהמרכיבים בתערובת, וביחד מתחזקת המערכת החיסונית של הגוף.

התוסף "שמן חמשת השמנים" מסייע לבעיות כרוניות במערכת העיכול, מגדיל את מספר התאים הנלחמים בדלקות, נגיפים, ושאר גורמים חיצוניים ובנוסף אף מסייע בשיפור הכולסטרול ולהגברת עירנות מרבית, במילים אחרות מרכיבי התוסף "חמשת השמנים" הינם נוגדי: זיהום, דלקת, בקטרייה, פטרייה ווירוס.

בבקבוקון אחד של חמשת השמנים קיימת תערובת המורכבת משמן זרעי המפ,שמן שורש ג'ינג'ר, שמן כורכומין, שמן זרעי רימונים ושמן זרעי צ'יה.

שמן חמשת השמנים מכיל שמנים המופקים מזרעי המפ, רימון וצ'יה ושורשי ג'ינג'ר וכורכום, המכילים סדרה מנצחת של חומצות שומן בלתי רוויות בעלות קשרי אומגה מסוג 3, 5, 6, 9 ו-11 אשר מספקים סגולות רבות כגון : סיוע בספקטרום המולקולרי לתהליכים בריאים בגופנו, שיפור יכולת הריפוי של הגוף, הגדלת הפוטנציאל של רקמות שריר, מחזקים את העצמות, מגבירים את רמות האנרגיה בגוף, עוזרים למחזור הדם לסלק רעלים ועוד.

בנוסף בכל בקבוק תמצאו כמויות מרשימות של מינרלים חיוניים כמו: נתרן, מגנזיום, ברזל, אבץ, אשלגן, סידן, מנגן ונחושת, כל אלה אחראים למספר רב של הסגולות הרפואיות של חמשת השמנים וביכולת של שמן חמשת השמנים להקל על כאבי המחזור ולחזק את הגוף בזמן הוסת.

שמן חמשת השמנים גם מכיל בתוכו ויטמינים רבים ונחשב למולטי ויטמין מוצלח במיוחד בהשוואה למתחרים שונים בשוק.

שמן חמשת השמנים מכיל את הוויטמינים: B, E, C, K, A.

הוויטמינים האלה יחד הופכים את שמן חמשת השמנים למוצר חיוני עבור נשים הסובלות מכאבי מחזור בזכות הערך התזונתי שישפר את בריאות הגוף הכללית, עמידות הגוף לכאב ועוד.

הויטמינים בשמן "חמשת השמנים" מסוגלים לספק לנשים במהלך הוסת: הגנה, תוספת אנרגיה והקלה על כאבים במקרה של הויטמינים מקבוצות E וB, בנוסף אותם ויטמינים עוזרים לשיפור ההולכה העצבית בין תאי עצב שונים בגוף, דבר שעוזר למערכת העצבים "לפזר" ביתר יעילות הורמונים וחלבונים אשר מקלים על הכאב ומשפיעים אפילו על היכולת של מערכת העצבים לאותת למערכת השרירים לפעול בצורה "משחררת", פעולה שמקלה על הכאב במהלך התכוצויות שרירי קירות הרחם.

מחקרים שקשורים לסגולות של חמשת השמנים לכאבי מחזור – חמשת השמנים נגד כאבי מחזור

חמשת השמנים נגד כאבי מחזור – ישנם מחקרים רבים שמחזקים את העובדה שמרכיבים שונים בשמן  "חמשת השמנים" בעלי סגולות רפואיות לשיפור תחושת הכאב וההתכוצויות במהלך הוסת, בחרנו להתמקד במחקרים מ 6 השנים האחרונות שהצליחו להוכיח שמרכיבים של "חמשת השמנים" עוזרים להקל על בעיה זו.

ג’ינג’ר לטיפול בכאבי מחזור – חמשת השמנים נגד כאבי מחזור

שמן ג'ינג'ר
חמשת השמנים נגד כאבי מחזור

1) ג’ינג’ר לטיפול בכאבי מחזור – במחקר שהתפרסם בשנת 2014, צוות המחקר בחר לבדוק את ההשפעה של שמן ג’ינג’ר על כאבי המחזור והשתמשו ב-70 מתנדבות בין גילאי 20 ל-38, ממצאי המחקר הדגימו את הסבירות לתועלת של ג'ינג'ר בטיפול ב- כאבי מחזור בזמן שלא נצפו תופעות לוואי ספציפיות, והצריכה שלו קשורה לתועלות בריאותיות.

על פי הנטייה המוגברת בשימוש ברפואה מסורתית וצמחי מרפא, במיוחד עבור אנשים שאין להם רצון להשתמש בתרופות כימיות, עם יותר תופעות לוואי, שימוש בג’ינג’ר, עם תופעות לוואי נמוכות מאוד, שימושי מאוד.

מבין כל המשתתפות במחקר 87 אחוז ציינו שצריכת שמן הג’ינג’ר שיפרה פלאים את חווית המחזור החודשי שלהן.

כורכום נגד כאבי מחזור

שמן ג'ינג'ר
חמשת השמנים נגד כאבי מחזור

2) כורכום נגד כאבי מחזור – במחקר שהתפרסם בשנת 2015, ביקש הצוות המחקרי לבדוק את ההשפעות של החומר הפעיל בתבלין הכורכום, "כורכומין" על המחזור החודשי ובמיוחד הכאבים הצצים בתקופה זאת.

צוות המחקר מצא שהסגולות המוכחות של כורכומין להקלה על דלקות, הרפייה של שרירים וקידום של הפרשת חומרים "מקלי כאב", טבעיים על ידי הגוף, עובדים באופן זהה במקרים של כאבי ומחזור ואכן מקלים באופן מצויין את הכאב ובצורה טבעית ונכונה לגוף.

שילוב של כורכום וג’ינג’ר

שמן ג'ינג'ר
חמשת השמנים נגד כאבי מחזור

3) שילוב של כורכום וג’ינג’ר – במחקר שהתפרסם בשנת 2017 בדקו צוות חוקרים מסין, את הסגולות של השילוב בין שמן ג’ינג’ר לשמן כורכום וכיצד הצריכה שלהם משפרת את יכולת ההתמודדות של הגוף עם כאבי המחזור.

המחקר התבסס על תרופה סינית עתיקה שעשתה שימוש בתה ג’ינג’ר וכורכום ומתוארכת בשימוש מאז 1200 לפני הספירה ואף כלולה באחד מספרי הרפואה הטבעית של סין העתיקה, החוקרים מצאו שהשילוב בין השניים משפר ומעודד את הסגולות הידועות של כל אחד מהחומרים בנפרד.

שמן צ’יה לשיפור עמידות הגוף לכאב

Evolution אבולושן

4) שמן צ’יה לשיפור עמידות הגוף לכאב – במחקר שהפרסם בשנת 2016 צוות מחקר מהוואי ביקש לבדוק את הסגולות הרפואיות של שמן זרעי צ’יה על כאבי מחזור, צוות המחקר בדק את ההשפעות של צריכת השמן באמצעות בדיקות דם ושאלונים ששניהם הוכיחו שצריכה של שמן זרעי צ’יה משפרת את העמידות של הגוף אל מול כאב בשתי דרכים: האחת דרך הפרשה של שמככי כאב טבעיים למחזור הדם והשנייה בהקלה על תחושת הכאב באמצעות "עיקוב" של קליטת תחושות הכאב על ידי מערכת העצבים.

שמן רימונים להקלה על כאבי המחזור

Evolution אבולושן

5) שמן רימונים להקלה על כאבי המחזור – במחקר שהתפרסם בשנת 2019, גילה צוות החוקרים מגרמניה ששמן זרעי הרימון עשיר ב- B6 ובאשלגן, המונעים ביחד אחזקת מים ונפיחות ומקל על התכווצויות בשרירי קירות הרחם במהלך הוסת.

צוות החוקרים בדק את ההשפעה של שמן זרעי רימונים על 200 נשים בגילאים שונים ומצא ש 79 אחוז מהנשים שנטלו את השמן העידו על שיפור ניכר בהתמודדות עם הכאב וההתכוצויות במהלך המחזור החודשי.

שמן המפ נגד כאבי מחזור

תוסף חמשת השמנים

6) שמן המפ נגד כאבי מחזור – מחקרים רבים כיסו את הנושא של הסגולות של שמן זרעי ההמפ להקלה על כאבי מחזור, ביניהם מחקר משנת 2017 שהתבצע על ידי צוות חוקרים מקליפורניה.

צוות המחקר ביקש לבדוק בתנאי מעבדה את הסגולות המוכחות של שמן זרעי ההמפ לכאבי מחזור, צוות המחקר הצליח להוכיח ששמן זרעי המפ מועיל לתנאי כאבי מחזור שכן מגנזיום הוא אנטיספזמדי (משכך כאב) טבעי ומסייע בהקלה על התכווצויות הווסת ולעיתים אף בתסמיני גיל המעבר.

המלצות לצריכת שמן חמשת השמנים לטיפול והקלה על כאבי מחזור

על מנת לטפל באופן המושלם ביותר בכאבי מחזור באמצעות שמן "חמשת השמנים" אנו ממליצים על הוספה של שמן "חמשת השמנים" לתזונה היום יומית כפעמיים ביום (בבוקר ובלילה), 25 טיפות בכל פעם, ובזמן המחזור החודשי ניתן לעלות ל 30 טיפות ולהוסיף את השלישית בצהריים, אנו ממליצים גם על תזונה נכונה בייעוץ תזונאי\ת על מנת "לעטוף" את הטיפול באופן הנכון ביותר.

ניתן גם להוסיף טיפות של השמן בזמן כאבים עזים לתה פושר, החומרים הפעילים שבשמן "חמשת השמנים" יעשו כבר מכאן את העבודה, באמצעותם השמן מטיב עם הגוף במהלך התקפי כאב שנובעים פעמים רבות מהתכווצויות של הרחם.

שמן חמשת השמנים גם נמצא מועיל בהשראת תקופות, כלומר יכול לעזור לנו (בדומה לגלולות נגד הריון) לתזמן את דחיפות המחזור.

אופן השימוש: התחילו עם שתיית תה פושר עם בערך 6 טיפות של שמן "חמשת השמנים", שלוש פעמים ביום לפחות 10 עד 15 יום לפני התאריך הקבוע של הופעת המחזור החודשי.

לסיכום

חמשת השמנים לחורף
משמש כ "חיסון טבעי" תוסף תזונת על " חמשת השמנים" המפ, ג'ינג'ר, כורכומין, רימונים וצ'יה לחיזוק מדהים של מערכת החיסון!!!

הסגולות הרבות של "שמן חמשת השמנים" משפיעות על מספר רב של מערכות בגופנו, היכולת של "שמן חמשת השמנים" לספק לנו תוסף תזונה, עשיר בויטמינים, מינרלים ועוד אשר ביחד מכינים את גופנו להתמודדות עם כאבי המחזור ושאר תסמינים נלווים לתופעה החודשית הזאת.

“שמן חמשת השמנים” הוכח כמומלץ לצריכה במהלך תקופת הוסט על מנת לשפר את עמידות גופנו בתקופה זאת, לכאב ובנוסף לשיפור תחושת האנרגיה, בנוסף נוכחנו לראות שהשילוב הקיים "בשמן חמשת השמנים" משלב ומחזק את האפקט של כל אחד מהשמנים המשמשים במיכלול "שמן חמשת השמנים" וכיצד יחד, הם מובילים למערכת חיסונית חזקה יותר, היכולה לעמוד באופן מצויין בפני הוסט והכאבים אשר נלווים אליו.

מוצר "חמשת השמנים" קיים כבר מספר שנים ובעל "עדת מעריצים" ביניהן נשים רבות אשר מעידות פעמים רבות על כך שצריכת השמן עזרה ושיפרה את ההתמודדות שלהן עם האתגרים שמעמידה מולן תקופת הוסת.

מקורות

-http://healthcare.utah.edu/the-scope/shows.php?shows=0_spc5ss9v

-http://museumofhealthcare.wordpress.com/2015/09/17/treatments-for-menstrual-cramps-throughout-history/#_ftn5

-http://www.hindawi.com/journals/isrn/2014/792708/

-http://emedicine.medscape.com/article/253812-clinical

-http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26051565

-http://www.tasmc.org.il/

-http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30560664

-http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22708802

-http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28448475

-http://www.ncbi.nlm.nih.gov/gene/1000769

שמן קנאביס

חמשת השמנים נגד כאבי מחזור
Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

חמשת השמנים לטיפול משלים בברונכיטיס ודלקת ריאות
רפואה טבעית

קורס תמציות

תמצית החיים – סדנא לריפוי עצמי והכנת תמציות צמחים קורס תמציות סדנא לריפוי עצמי ולתהליך

קרא עוד »

כתיבת תגובה

חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
ארכיונים
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי