טי אייץ סי לטיפול בניוון שרירים

ייעוץ והדרכה לחולים

טי אייץ סי לטיפול בניוון שרירים

שמן קנאביס לטיפול בניוון שרירים
שמן קנאביס לטיפול בניוון שרירים

טי אייץ סי לטיפול בניוון שרירים – ניוון שרירים היא קבוצה של מחלות גנטיות שבהן סיבי השריר רגישים לפגיעה, באופן חריג. השרירים הפגועים הופכים בהדרגתיות לרפויים וחלשים. מרבית האנשים הלוקים בניוון שרירים נאלצים בשלבים מאוחרים של המחלה להעזר בכסא גלגלים, עקב אובדן יכולת התנועה.
קיימים סוגים רבים ושונים של ניוון שרירים. התסמינים הנפוצים ביותר מופיעים בילדות, בעיקר בקרב בנים. בסוגים נוספים של מחלות ניוון שרירים, התסמינים אינם מופיעים עד תקופת הבגרות.
ניוון שרירים עשוי להוביל לקשיי נשימה ופגיעה ביכולת הבליעה. כמו כן, חלים שינויים בגפיים כמו התכווצות וחוסר תנועה. סוגי מחלה אחדים אף עשויים להשפיע על פעילות תקינה של הלב ואיברים אחרים. עד כה, לא נמצאה תרופה למחלת ניוון השרירים, אם כי תרופות וטיפולים שונים יכולים להאט את קצב התפתחות המחלה. תסמיני המחלה והגיל בו מתפרצת המחלה תלויים בסוג ניוון השרירים. התסמינים הנפוצים כוללים קואורדינציה לקויה, פגיעה ביכולת התנועה, חולשת שרירים וקשיחות מפרקים. בכתבה זו ננסה לעמוד את התמורות שבטיפול בניוון שרירים באמצעות החומר הפעיל בצמח הקנאביס THC.

http://www.neurology.org.il/%D7%A0%D7%99%D7%95%D7%95%D7%9F-%D7%A9%D7%A8%D7%99%D7%A8%D7%99%D7%9D/

טי אייץ סי לטיפול בניוון שרירים –  מחקרים רבים מצאו שההשפעה של THC על חולים בניוון שרירים הינה בעצירת התפתחות המחלה אך גם בהקלה על הסימפטומים התוקפים את החולים בניוון שרירים כמו: כאב, תחושת בלבול ועקצוצים בעור.
מחקרים אלו הצביעו על הקשר בין החומר הפעיל למערכת העצבים בגוף ולרצפטורים ספציפיים בה, בעלי תפקידים שוני בבריאות הרקמה והתא העצבי. למשל, מחקר שנעשה בקליפורניה קבע ומצא שהחומר הפעיל THC  מאריך את החיים ומקל על הסימפטומים אצל עכברים החולים במחלת ניוון השרירים ALS. חולים בחלה סובלים מפגיע קשה במערכת העצבים המביעה לירידה חדה בתפקוד ובעיקר בתנועת חלקי הגוף השונים. המחקר מצא שהחומר הפעיל שניתן לעכברים האריך את חייהם בשישה ימים ושיפר את תפקודם באופן משמעותי ביותר הנמדד בכמות הזמן שהצליחו העכברים להתלות על מוט.

http://www.sciencedaily.com/releases/2004/10/041027102621.htm

טי אייץ סי לטיפול בניוון שרירים – מחקר שפורסם בשנת 2010 על ידי המחלקה לחקר ניוון שרירים באוניברסיטת וושינגטון ביקש לבדוק את התמורות שבין החומר הפעיל לבין מחלות ניוון השרירים. החוקרים סימנו שעל מנת לטפל בניוון שרירים עלינו למצוא חומר אשר הוא : אנטי מחמצן, אנטי דלקתי ואנטי גלוטמטי (חומצת שומן הפוגעת במערכת העצבים) בשל היות הthc כחומר אשר הוא כל אלה ניגשו החוקרים לבדוק את התמורות בינו לבין המחלה הנגזרת מפגיע במערכת העצבים.
THC הינו חומר הנלחם בדלקות, אנטי מחמצן ואנטי דלקתי כפי שהודגם בניסוי על עכברים החולים במחלות ניוון שריריות ושאר הפרעות עצביות. מתן של thc הביא להארכת חייהם ולבלימת התקדמות המחלה.
כשהשוו החוקרים לממצאים סביב הטיפול בבני אדם מצאו שהחומר הפעיל מטפל גם בסימפטומים של המחלה כמו : רגיעה של השרירים, חזרה של התאבון, יכולת בהסתכלות חיובית על החיים,הקלה בשינה רציפה, ויסות כמות הרוק הנוצרת בחלל הפה, הורדת השכיחות שבהופעת התקפי סחרחורות וכאב.
מסקנת החוקרים היא שיש להמשיך בכיוון להפוך את החומר הפעיל שבצמח הקנאביס לתרופה מטפלת במחלות ניוון שרירים במיוחד במחלה ALS משום התמורות הרבות של החומר על מערכת העצבים של הגוף.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20439484

טי אייץ סי לטיפול בניוון שרירים –  ישנם מחקרים רבים המתמקדים ביכולות של החומר הפעיל בטיפול בסימפטומים השונים של מחלות ניוון השרירים. מחקרים עוד משנת 2001 מצביעים על כמות רבה של מידע התומך בכך שהחומר הפעיל וצריכה של קנאביס עם אחוזים גבוהים של החומר הפעיל THC עוזרים לחולים להתמודד עם הסימפטומים השונים של המחלה אשר ציינו מקודם. מחקר ספציפי אשר עקב אחרי התקדמות מחלת ניוון השרירים מסוג ALS פרסם את מסקנותיו כרשימת מכולת להם עוזר החומר (מטפל בסימפטום המחלה) אצל חולים במחלת ניוון השרירים. והרשימה היא :

1)הפרשת ריר מוגברת
2)תאבון
3)כאב
4)דכאון
5)רגיעה של השרירים
6)דרדור ביכול לתנועה

http://ajh.sagepub.com/content/18/4/264.abstract

http://www.cannabiscure.info/files/cannabis_treatment_4.htm

טי אייץ סי לטיפול בניוון שרירים –  ניתן למצוא ברשת את סיפורה המדהים של קאט'י ג'ורדן, חולה במחלת ניוון השרירים ALS. קאט'י מספרת שהיא חיה עם מחלת השרירים יותר מ25 שנה בעזרת עישון פרחי קנאביס עשירים בחומר הפעיל מסוג thc. המחלה פגעה ביכולת התנועה של קאט'י והיא נתמכת על יד בני משפחתה באופן יום יומי. עד שהומלץ לה על ידי חברה לנסות את הטיפול בקנאביס חשבה כבר קאט'י על להתאבד. קאט'י נזכרה בחוויות מצעירותה עוד כשהמחלה הייתה בשלביה הראשונים וכיצד עישון מריחואנה עזר לה ללכת בלות רבה יותר והסכימה לנסות את הטיפול. בעלה של קאט'י התנגד בהתחלה אך מהר מאוד הכיר בעזרת הטיפול למצבה של קאט'י. בעלה מצביע על כך שהטיפול באמצעות מריחואנה שיפר את רמת החיים של אשתו באופן משמעותי מאוד ואף גרם לכך שקאט' נראת צעירה יותר ונחמדה יותר.
מעבר לכך שקאט'י האריכה את חייה הרבה מעבר למה שהרופאים קבעו מצאו אצלה הרופאים גידול סרטני לפני מספר שנים. קאט'י מההתחלה התעקשה על טיפול בשמן קנאביס אשר ריפא אותה והעלים את הגידול הסרטני.

http://www.alsforums.com/forum/als-research-news/28087-cannabis-success-story-3.html

טי אייץ סי לטיפול בניוון שרירים – ישנו גם סיפורו המפורסם של בוב סטרידר, בשנת 1998 אובחן בוב כחולה במחלת ניוון השרירים ALS. עד שנת 2012 בריאותו של בוב התדרדרה באופן משמעותי והוא סבל מאיבוד תחושה, קושי בבליעה וכאבים רבים. ב2012 החל בוב להתנסות בטיפול באמצעות שמן קנאביס עשיר בחומרים פעילים לאחר שטיפל בסימפטומים של המחלה בעבר באמצעות עישון של מריחואנה עשירה באחוזי THC. בוב החל להכין בשנת 2012 שמן ומכריז שמאז תחילת הטפול בשמן הקנאביס המצב הבריאותי שלו השתפר עשרות מונים ושרמת החיים שלו נסקה בזכות הטיפול הייחודי. בוב מתאר שלאחר 10 ימים של שימוש בשמן הקנאביס באופן בליעה חזרה אליו התחושה בידו הימנית. בוב מספר בפרטי פרטים על גבי האינטרנט את סיפורו במטרה שקופה לעזור לכמה שיותר אנשים ולהקל עליהם. הוא מציין שלמרות שלא החלים מהמחלה הוא האריך את חייו בהרבה מעל מה שהרופאים חשבו ושלאחר 4 שנים של טיפול בעזרת השמן הוא מרגיש צעיר יותר וחיוני יותר לעומת כל שנותיו כחולה במחלה.

טי אייץ סי לטיפול בניוון שרירים – לסיכום ניתן לסקור את המידע ששיתפנו בכתבה זאת ולראות שעקב הסגולות של החומר הפעיל THC  בלחימה בדלקות ודלקות עצביות בפרט (הגורמות למחלות ניוון שרירים עקב פגיעת הדלקת ברקמה העצבית) לצד חיזוק המערכת החיסונית והעצבית של הגוף. בנוסף לזאת ראינו שלחומר הפעיל THC ישנם גם סגולות בהקלה על הסימפטומים הנוראיים הנלווים לחלות ניוון השרירים השונות ובעצם כך להאריך ולהקל רבות ע חייהם של החולים במחלות אלו והסובבים אותם. מכל אלו ניתן להניח שישנו עתיד מזהיר לטיפול במחלות ניוון שרירים באמצעות החומר הפעיל ויש לצפות לראות אותו כשחקן עולה ומבטיח במלחמה נגד המחלות הנוראיות הללו.

טי אייץ סי לטיפול בניוון שרירים

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

הקסהידרוקנבינול HHC
CBD

הקסהידרוקנבינול HHC

הקסהידרוקנבינול HHC הקסהידרוקנבינול HHC- קניבואיד חדש שהצטרף לאחרונה לרשימת הקניבואידים החיוניים בצמח הקנאביס. צמח הקנאביס

קרא עוד »

כתיבת תגובה

חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
ארכיונים
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי