טי אייץ סי לטיפול בדלקות

ייעוץ והדרכה לחולים
טי אייץ סי לטיפול בדלקות
טי אייץ סי לטיפול בדלקות

טי אייץ סי לטיפול בדלקות THC לטיפול בדלקות

טי אייץ סי לטיפול בדלקות – דלקת היא פעולת נגד של מערכת החיסון כנגד פציעות, גירויים מסוימים וכנגד גורמים מזהמים כמו וירוסים, חיידקים או פטריות שפלשו לגוף האדם או לבעל חיים. מקור המושג דלקת במילה דליקה (בעירה, שריפה). הסיבה לכך היא החום הנוצר במקום הדלקת, ולעתים אף בכל הגוף. תחושת הכאב והעלייה בטמפרטורת הגוף הנגרמות בעת דלקת נועדו לגרום לחולה לנוח ולהימנע מפעילות גופנית נמרצת. כך יכול הגוף להשקיע את מרבית האנרגיה שלו בלחימה בזיהום (בזמן הדלקת נדרשת מערכת החיסון לייצר מיליוני תאי דם לבנים בקצב מהיר, דבר המצריך אנרגיה רבה). הכאב, במיוחד באזור הזיהום, מונע מהחולה מלהזיז את האזור, ותורם להחלמה מהירה יותר של הרקמות הפגועות. בנוסף, טמפרטורת הגוף הגבוהה תורמת להרג החיידקים או להאטת פעילותם. לרוע המזל, טמפרטורת גוף גבוהה גורמת גם לפירוק חלבוני הגוף עצמו, דבר העלול להוות סכנת חיים; טמפרטורת גוף הגבוהה בלמעלה מ-5 מעלות צלזיוס מהרגיל עלולה לגרום למוות. למרות זאת, טמפרטורת גוף הגבוהה בכ-2 מעלות מהרגיל מעידה על פעילות תקינה של מערכת החיסון, ורצוי לאפשר לטמפרטורה לרדת באופן טבעי; נטילת תרופות מורידות חום, כגון אספירין או פרצטמול, עלולה להקשות על מערכת החיסון ולהאריך את משך הדלקת ובכל זאת, אם הטמפרטורה עולה בצורה קיצונית, כאמור לעיל, יש בהחלט לנסות ולהורידה כדי לצאת מכלל סכנה. בכתבה זו נבדוק הכיצד הטיפול באמצעות החומר הפעיל THC שבצמח הקנאביס יכול להשפיע ולעזור בטיפול בדלקות.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%93%D7%9C%D7%A7%D7%AA

טי אייץ סי לטיפול בדלקות – דלקות עלולות ליצור מגוון כאבים ומחלות של מערכת החיסון כמו דלקת מפרקים, זאבת, איידס ומחלות ניווניות שונות. בנוסף דלקות הן תוצר לוואי שכיח במקרים של מחלות סרטן. THC נמצא במחקרים רבים כנלחם באופן אפקטיבי ביותר בדלקות וכמשכך כאבים טבעי מצויין. המחקרים מצאו שהחומר הפעיל THC עושה זאת בשני דרכים, האחת היא בכך שהוא מעודד מוות של תאי הגוף אשר תוקפים את הגוף (מווסת את המערכת החיסונית) והשנייה בעידוד תנועה תאית אשר נמצאה חשובה ביותר בטיפול בדלקות משום שהיא תורמת להניע תאים בריאים וחולים בגוף באופן שיעיל לטיפול בדלקות שונות. במחקר שהתפרסם בשנת 1998 הוכרו לראשונה סגולותיו של הTHC לטיפול בדלקות, באותו מחקר נמצא שהחומר הפעיל THC מעודד תמותה של תאים דלקתיים כפי שנמצא על מאקרופאג'ים ותאי דם מסוג T . המחקר בדק קבוצות עכברים עם דלקות שונות שקיבלו תמיסת THC. לאחר יומיים הוצאו הטחול והתימוס של העברים ונבדקו בהם רמות הלימפוציטים אשר כה משמעותיים למערכת החיסון של הגוף ומהווים חלק ממערכת החיסון שבדמנו. החוקרים מצאו בתימוס ובטחול של העכברים כמות גדולה של THC ופעילות רבה של מות תאים מודלקים. כך הסיקו החוקרים שהחומר הפעיל THC מעודד מוות של תאי הגוף אשר תוקפים את המערכת החיסונים בעת דלקת וכך מעודדים את עצירתה.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2828614/

טי אייץ סי לטיפול בדלקות – אחד השחקנים הבולטים מתחת לשטח במקרה של דלקות הוא החלבון CPR, חלבון מגיב עם C‏ C-reactive protein, להלן (CPR) הוא חלבון הנמצא בפלזמת הדם המיוצר על ידי תאי כבד. בשלב חריף של דלקת, תאי דלקת שונים משחררים ציטוקינים כגון IL-1, IL-6 ו TNF-α, המגרים בהגיעם לכבד את תאיו ליצר חלבונים מגיבים שונים, ביניהם חלבון מגיב C, כלומר בעת דלקת בגופנו יהיה ניתן למצוא כמויות גדולות יותר של חלבון זה.
מחקר שעקב אחרי 9000 חולים קבע ומצא שלחומר הפעיל THC ישנה השפעה על כמויות חלבון זה באזור הדלקתי ובדמנו בפרט. מתוך 9000 הנבדקים במחקר כ1100 הגדירו עצמם כצרכני קנאביס עתיר בחומר הפעיל THC והשאר היו לא מעשנים או מעשנים מידי פעם וזנים לא ספציפיים (כלומר לא ניתן לעמוד את כמות הTHC בהם). החוקרים בדקו את ההיסטוריה הרפואית של החולים, את הרגליהם בשתיית אלכוהול וצריכת טבק, משקל גופם ושאר נתונים פיזיולוגים וסוציו אקונומיים, על מנת להיות מסוגלים לבודד את השפעת הTHC במחקר ולהצביע עליו כשחקן משמעותי. החוקרים מדדו את כמות החלבון cpr אצל הקבוצות השונות ומצאו שבקרב מהמעשנים הקבועים (של צמחים עם אחוז THC גבוה) חלבון זה נמצא בכמויות קטנות בהרבה וכך גם מצב הדלקת היה טוב יותר משום הסיבה שחלבון זה מופרש כתגובה לדלקת, כאשר יש פחות מהחלבון יש להסיק שיש "פחות" דלקת.

http://www.drugandalcoholdependence.com/article/S0376-8716(14)01929-2/abstract

טי אייץ סי לטיפול בדלקות – ישנם סוגים שונים של דלקות שיכולים להרוויח מטיפול באמצעות החומר הפעיל THC, אחד מסוגי דלקות אלו הוא דלקת קרום המוח הנפוצה בעיקר אצל תינוקות, ילדים ואוכלוסיות החשופות באופן מרבי לחיידק כמו מטיילים.
דלקות כרום המוח מאופיינות בנפיחות של המוח, שינוי הלחץ הסטטי שברקמת המוח באופן הגורם לכאב ועלול להיות מסוכן ואף להוביל למוות. THC נחשב זמן רב לחומר היכול לטפל היטב בדלקות מסוגים שונים ודלקות כרום המוח אינן נבדלות מכלל זה. מחקרים רבים מצאו שהחומר הפעיל THC בעל היכולות לעצור דלקת ולרפאה ובאותו זמן לטפל בסימפטומים כמו כאב ותחושת הלחץ ברא הנלווית לדלקת כרום המוח בשל השינוי בלחץ הסטטי העדין שנגרם עקב הדלקת.

medical marijuana research

http://www.whaxy.com/learn/cannabis-for-brain-inflammation

טי אייץ סי לטיפול בדלקות – בסיפור אישי מדבר סטודנט אמריקאי על ניסיונו בטיפול בדלקת כרום המוח בא חלה בזמן שהיה סטודנט באוניברסיטת פנסילבניה. הסטודנט פירסם את ניסיונו בעילום שם. הסטודנט מספר איך היה מעשן פרחי קנאביס עם אחוז גבוה של החומר THC לפני השינה עוד לפני שחלה בדלקת, כשהחלה הדלקת אינו רץ לעשן אך כאשר הזדמנות לעשן עלתה שם לב הסטודנט לירידה משמעותית בכאב מאחורי העיניים שסבל ממנו כסימפטום של הדלקת. מהר מאוד החל הסטודנט לעשן זנים עם אחוזים THC גבוהים בכל פעם שפקדו אותו התקפי הכאב מאחורי העיניים ואכן העישון העלים את הכאב ובטווח הרחוק בשילוב עם טיפולים רפואיים כמו נטילת תרופות וניקוז נוזל עמוד השדרה נרפא הסטודנט מן הדלקת.

http://www.rxmarijuana.com/Meningitis.htm

טי אייץ סי לטיפול בדלקות – לסיכום ניתן לבחון את השפעותיו של החומר הפעיל THC על המערכת החיסונית והתאית של הגוף התורמות להחלמה אצל החולים בדלקות שונות. בשל העובדה שהחומר הפעיל פועל ברמה המולקולארית והתאית אין משנה באיזה סוג דלקת מדובר משום ש"המלחמה" שמעודד החומר THC דומה בכל דלקת. THC הוכח במחקרים רבים כמרפא דלקות ועובדה זו נבחנה מזוויות שונות כמו למשל הירידה בכמויות החלבון המזוהה עם דלקות בגופנו. חוקרים ורופאים רבים ממליצים על החומר הפעיל THC לטיפול בדלקות ומצביעים על חומר מדעי רב המאשש קביעה זו.
האופן המומלץ בטיפול בדלקות הוא באמצעות נטילת שמן קנאביס עשיר בחור הפעיל THC אך ישנם גם מחקרים רבים המבחינים בתרומתו גם באמצעות עישון.

THC טי אייץ סי לטיפול בדלקות

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

הקסהידרוקנבינול HHC
CBD

הקסהידרוקנבינול HHC

הקסהידרוקנבינול HHC הקסהידרוקנבינול HHC- קניבואיד חדש שהצטרף לאחרונה לרשימת הקניבואידים החיוניים בצמח הקנאביס. צמח הקנאביס

קרא עוד »

כתיבת תגובה

חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
ארכיונים
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי