טי אייץ סי לטיפול באלצהיימר

ייעוץ והדרכה לחולים

טי אייץ סי לטיפול באלצהיימר

טי אייץ סי לטיפול באלצהיימר
טי אייץ סי לטיפול באלצהיימר

טי אייץ סי לטיפול באלצהיימר – שמן קנאביס נגד אלצהיימר – מחקר חדש מצביע כי מריחואנה נלחמת במחלת האלצהיימר

טי אייץ סי לטיפול באלצהיימר – שמן קנאביס נגד אלצהיימר – מחקר נוסף מוסיף ראיות לתיק עבור הטיפול והמניעה של מחלת האלצהיימר באמצעות התרכובות הנמצאות בקנאביס.

מחקר אשר פורסם בירחון מחלת האלצהיימר בספטמבר הזה "מציע בחוזקה לאמרה של THC נגד אלצהיימר ייתכן וקיימת אפשרות של פוטנציאל טיפולי עבור מחלת האלצהיימר דרך מספר פעולות ודרכים."

יותר מלחמש מליון אמריקאים יש אלצהיימר כיום. אחד מתוך שלושה קשישים ימות עם אלצהיימר או דימנציה אחרת, ואלצהיימר הינו הסיבה השישית למוות באומה, ועלתה כ-203 מיליון דולר בשנת 2013.

טי אייץ סי לטיפול באלצהיימר

טי אייץ סי לטיפול באלצהיימר – צ'והאנאג' וחוקרים נוספים באוניברסיטת דרום פלורידה ואוניברסיטת תומס ג'פרסון רצו לחקור את "איכויות הפוטנציאל הרפואי של טטרהידרוקנאבינול (THC) בהתייחסות להאטה או עצירה של המאפיינים המובהקים של מחלת האלצהיימר."

על כן, הם טיפלו בתאי מחקר הלוקים באלצהיימר (וריאציית N2a של תאי בטא-אמילואיד קדומים) יחד עם THC ועכבו אחרי בטא-אמילואיד שבהם בסימני זמן של 6,24 ו-48 שעות. בטא-אמילואיד הינו סוג של חלבון אשר מקושר לתסמיני מחלת האלצהיימר. החוקרים מצאו כי THC נגד אלצהיימר "הינו מועיל בהורדת רמות הבטא-A … באופן התלוי בכמות."

טי אייץ סי לטיפול באלצהיימר – המרכיב העיקרי בקנאביס "מגיב באופן ישיר" עם בטא-אמילואיד "בכך מונע תוקפנות". THC כמו כן נמצא יעיל בהורדת סממני מפתח נוספים של מחלת האלצהיימר. יותר מכך "חוסר ברעילות" נצפתה מהטיפול ב-THC נגד אלצהיימר. החוקרים מצאו בנוסף כי THC "משפר" את פעולות הפעלי האנרגיה של התא – המיטוכונדריה.

"THC ידוע כאנטי מחמצן חזק עם תכונות ניופרוטקטיביות (שמגנות על תאי עצב), אך זהו הדוח הראשון בו התרכובת משפיעה באופן ישיר על הפתלוגיה (אופן הפעולה של המחלה בהקשר זה) של אלצהיימר על ידי הפחתה ברמות בטא-אמילואיד, עיכוב ההצטברות והגברת הפעולות המיטוכונדריות," אמר מחבר המאמר בראשי חוואנהאי קאו, דוקטור ומומחה למדעי המוח במכון בירד לאלצהיימר והמכללה לרוקחות ב-UCF.

"הפחתה ברמות הבטא-אמילואיד משמעו פחות הצטברות, אשר ייתכן ויעזור להגן מפני ההתקדמות של מחלת האלצהיימר. מכיוון ו-טי אייץ סי לטיפול באלצהיימר הינו מעכב אמילואיד טבעי ויחסית בטוח, THC או מקורביו עשויים לעזור לנו לפתח טיפול יעיל בעתיד."

מחקר נוסף באותו ירחון מצביע כי THC מגביר את מכניזם המלחמה הטבעי של הגוף, המערכת האנדוקנבינואידית.

מחלת האלצהיימר נחשבת כתוצאה של זמן החיים של דלקת המוח. קנאביס הינו אחד מהתרופות האנטי-דלקתיות הבטוחות ביותר גם כאשר מדובר בנושא THC נגד אלצהיימר. חלק מחוקרי מדעי המוח מאמינים כי עישון קנאביס בשלבי הבגרות המוקדמים עשוי למנוע את האיתחול של אלצהיימר בחיים המאוחרים. קנאביס מאיט את הזדקנות המוח. מגזין TIME דיווח על זאת ב-2012.

טי אייץ סי לטיפול באלצהיימר – מחקרים מראים כי עישון, אידוי או אכילה של מולקולות הקנאביס THC ו-CBD משפיע באופן ישיר על תפקוד תאי העצב ומפחיתים דלקתיות מוחית כרונית, לחץ מחמצן ותפקוד תאי לקוי – כל זאת תוך קידום יציבות הסביבה הפנימית של הגוף (הומאוסטאזיס) ותאים מוח בריאים (תמיכה נאוטרופית) .

"מצאנו כי שאיפה בודדת ליום לא רק הופך את תהליך הפגיעה בזיכרון אך גם מאתחל את תהליך הניורוגנזה (תהליך יצירת תאי עצב)," גרי וונק מאוניברסיטת מדינת אוהיו סיפר לסיאטל פוסט אינטליג'נסר. זאת נאמר בנושא של THC נגד אלצהיימר.

מקור המאמר מאתר blog.sfgate.com ונכתב בתאריך ה-29.11.2014.

כתבה בתוכנית CNN – לפי תוצאות מחקר שנעשה בארצות הברית המרכיב הפעיל במריחואנה גורם להרס החלבון שגורם למחלת האלצהיימר. בשלב הבא ייערך ניסוי בעלי חיים.

חוקרים במכון סאלק (Salk Institute) שבקליפורניה מצאו כי אחד ממרכיבי המריחואנה, מסוגל להרוס את הפלאקים של ביתא-עמילואיד, שנוצריםשמצטברים במוחם של חולי אלצהיימר ונחשבים כאחראים להידרדרות הקוגניטיבית והכללית של חולים אלו.(מקור: NRG).

טי אייץ סי לטיפול באלצהיימר

טי אייץ סי לטיפול באלצהיימר

לקריאת המאמר באנגליתלערוץ שלנו ביו-טיוב THC-CBD

למאמר המדובב ביו-טיוב THC-CBD

קנאביס לטיפול באלצהיימר – שמן קנאביס לטיפול באלצהיימר

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

הקסהידרוקנבינול HHC
CBD

הקסהידרוקנבינול HHC

הקסהידרוקנבינול HHC הקסהידרוקנבינול HHC- קניבואיד חדש שהצטרף לאחרונה לרשימת הקניבואידים החיוניים בצמח הקנאביס. צמח הקנאביס

קרא עוד »

כתיבת תגובה

חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
ארכיונים
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי