טועם קנאביס

ייעוץ והדרכה לחולים

טועם קנאביס

טועם קנאביס – המומחים שמאחורי הפיתוח וההתאמה של זנים

טועם קנאביס – הקדמה

טועם קנאביס
טועם קנאביס

טועם קנאביס – מומחי טעם קיימים במספר רב של תחומים ומקצועות לאורך הקשת של מוצרי צריכה שונים מיין, לגבינות וכן נכון, גם לקנאביס.

בכתבה הזאת ננסה לשפוך אור על האנשים שמאחורי העבודה שמובילה להתאמה הנכונה של זנים לתחלואות שונות וגם לצורכי הנאה. נשתמש במילון המושגים של עולם טעימות היין ובהשוואה על מנת להראות שכמו במקרה של יין למומחי הקנאביס, תפקיד חשוב מאחורי הקלעים של התעשייה העצומה שסובבת את צמח הקנאביס.

טועם קנאביס יכול להתחלף במונח "אוצר קנאביס" כפי שנהוג לכנות בתחום היין "אוצר היין" או אחראי היין, הוא מומחה ליין בעל השכלה בתחום, שבדרך כלל עובד במסעדות יוקרה ומתמחה בכל ההיבטים של שירות היין, כמו גם התאמת היין לאוכל.

טועם קנאביס

בדומה אליו טועם הקנאביס גם משמש כ"אוצר קנאביס" שאחראי על ההתאמה של הקנאביס, אך לא לארוחה אלה לטיפול רפואי על סוגיו השונים או לצורכי פנאי. במקור אוֹצֵר היין (sommelier) היה נזיר שהיה אחראי על האוכל והיין במנזרים הצרפתיים.

במהלך המשטר הישן בצרפת היו במשק ביתו של המלך כמה אוֹצְרֵי יין שתפקידם היה לקבל את היין שהגיע מה sommiers (בצרפתית: bêtes de somme, בהמת משא). בזמן שלטונו של לואי ה-14 אוֹצֵר היין היה הפקיד שהיה אחראי על העברת המשא כשהחצר עברה ממקום למקום. במשק הבית של אנשי האצולה תפקידו של אוֹצֵר היין לבחור את היינות ולערוך את השולחן לסעודה.

טועם קנאביס – התפקיד של טועם הקנאביס התפתח מהודו המזרחית, בקהילות שהשתמשו בקנאביס לצרכים דתיים ורפואיים. באותם שבטים היו בעלי מקצוע שפעמים רבות שימשו כשמאנים, או סוג של כהני דת המחברים בין בני האדם לסגולות האלים. טועמי היין "נדדו" למערב בתחילת המאה ה-20 יחד עם תיירים מערביים שהגיעו להודו ונחשפו למקצוע ובהמשך השנים, בזכות הביקוש לידע בנושא הקנאביס הרפואי והתאמה של זנים שונים שלו למטופלים שונים.

טועמי קנאביס בתרבות הפופולארית

טועם קנאביס
טועם קנאביס

כיום טועמי קנאביס עוסקים בעיקר בתעשיית הקנאביס הרפואי, אך לברי המזל העשירים בינינו תמיד ישנה האפשרות לשכור את שירותיו של "טועם קנאביס" שישמש כמטפל באמצעות קנאביס, לצרכי הגוף והנפש. טועם קנאביס בשירות אישי לא חייב להיות עסק יקר אך אם זאת בקרב עולם הזוהר הם זוכים בעשור האחרון לפופולאריות הולכת וגדלה בקרב העשירון העליון וכוכבי סרטים ומוזיקה.

זה כבר לא סוד שמספר רב של אמנים בינלאומיים מקייטי פרי, למיילי סיירוס, נוטות לצרף לסיבובי ההופעות שלהם טועמי קנאביס, שמלווים אותם במהלך סבב ההופעות ודואגים לכל צרכי הקנאביס שלהן.

בנוסף מספר אמנים במהלך ההיסטוריה בחרו לכלול בתודות שלהם את טועמי הקנאביס שליוו אותם במהלך סבבי הופעות והקלטות. בראד פיט ברעיון משנת 2012 הודה שהוא משכיר את שירותיו של טועם קנאביס, שמשמש כדבריו של פיט "כסוג של טבח אבל לנשמה שלי".

בביצה הישראלית בשל הקושי בלדבר על הנושא, קשה למצוא כוכבי תרבות שמודים בקיומו של טועם קנאביס בסביבתם, אולי בשל הקלון החברתי והעובדה שלחלק מהמגמות לוקח זמן לחלחל לתרבות הישראלית, אנו זוכים לשמוע מהכוכבים המקומיים פחות בנושא.

אם זאת בתחום הרפואי הנושא בארץ חי, קיים ובועט.

טועם קנביס- קווים לדמותו

טועם קנאביס – כעת נפנה לסקור מיהו טועם הקנאביס, מה תפקידו בעצם. טועם קנביס הוא מומחה לקנאביס, רפואי ולצרכי פנאי שמכיר היטב את הזנים בשוק המקומי ויודע כיצד להתאים אותם לצרכיהם של אנשים שונים עם צרכים שונים.

ואם נסכם את זה לנקודות:

טועם קנאביס הוא:

1) מומחה לזני קנאביס
2) מטפל רפואי באמצעות קנאביס
3) מומחה לסגולות ולחסרונות של כל זן קנאביס
4) מומחה למחלות ומצבים בריאותיים שונים

תפקידו של טועם הקנאביס, דומה יותר לתפקידו של מטפל טבעי מאשר לתפקידו של טועם או אוצר היין, בעיקר בשל החשיבות הרפואית והעובדה שרוב בני האדם שזקוקים למומחיות כזאת, צריכים אותה עבור הסגולות הרפואיות.

פחות אנשים רגילים צורכים את שירותיו של טועם הקנאביס לצורכי פנאי. טועם הקנאביס צריך להבין את הבעיה של כל אדם שמבקש את שירותיו, להבין את ההיסטוריה הבריאותית ואת הדיאטה של כל אדם. כאשר הוא מבין את כל אלה יכול טועם הקנאביס להתחיל להתאים זנים עבור כל אדם, תוך כדאי התאמה מקסימאלית למכאוביו.

לעיתים ישנם טעויות ואין לשכוח שלא מדובר במדע מדויק, אך מחקרים שנעשו בנידון בעיקר בקליפורניה,

מראים על אחוזים מאוד גבוהים של הצלחה בקרב טועמי הקנאביס בקליפורניה. המחקר שהתפרסם בשנת 2016 בדק 132 "טועמי קנאביס", שמועסקים בתעשייה או בקליניקות שמוכרות קנאביס רפואי או במכוני מחקר. המחקר מצא שב 92.4% מהמקרים טועמי הקנאביס הצליחו להתאים את הזן הנכון למטופל, על פי דיווחים שנאספו ממטופלים שונים.

לסיכום

טועם קנאביס – ככל שתחום הקנאביס מתרחב אנו זוכים לראות תפקידים שונים תופסים חשיבות בהתרחבות של התעשייה של הקנאביס הרפואי. טועם הקנאביס הוא תפקיד שהתפתח ונע במשך אלפי שנים מאזורי הודו המזרחית למערב, יחד עם הבשורה לטיפול מתאים יותר באמצעות ודרך סגולות צמח הקנאביס ומוצריו.

לכל אדם צורך קנאביס באופן קבוע מומלץ להתייעץ עם מומחה מסוג זה, על מנת להתאים לעצמו את הזן שהכי נכון לא. חוסר בהתאמה יכול להיות לא רק בזבוז של זמן וכסף אלה גם פגיעה בגופנו, לא כמו  פגיעה של תרופה לא נכונה, אבל אף אחד שמבקש להירדם בקלות לא רוצה לקבל זן שישעיר אותו ער כל הלילה. לכן התפקיד של טועם הקנאביס הוא חשוב, הם חוד החנית שלנו וכלי ייעוץ נהדר לאלו מאיתנו שמבקשים לטפל בנפש ובגוף באמצעות קנאביס.

מקורות

1) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5312634/

2) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27477790

3) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26398730

4) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28120229

5) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29539581

6) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27619556

7) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30481264

8)http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29509060

9) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30478735

שמן קנאביס

טועם קנאביס

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

הקסהידרוקנבינול HHC
CBD

הקסהידרוקנבינול HHC

הקסהידרוקנבינול HHC הקסהידרוקנבינול HHC- קניבואיד חדש שהצטרף לאחרונה לרשימת הקניבואידים החיוניים בצמח הקנאביס. צמח הקנאביס

קרא עוד »

כתיבת תגובה

חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
ארכיונים
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי