חמשת השמנים לכאבים ראומטיים – כאבים ראומטיים

חמשת השמנים לכאבים ראומטיים – סגולות השילב בין שמן ג'ינג'ר לשמן המפ לטיפול בכאבים ראומטיים

הקדמה על כאבים ראומטיים

חמשת השמנים לכאבים ראומטיים – ראומטולוגיה היא התחום הרפואי העוסק באבחון ובטיפול במחלות הקשורות במפרקים, ברקמות רכות וברקמות מחברות או חיבוריות (הקרויות מחלות ראומטיות), בעברית נקראת מחלת שיגרון.

מקור המונח ראומטולוגיה במילה היוונית ראומה, שפירושה "משהו שזורם כמו נהר, או כמו נחל" ומהסיומת לוגיה, שמשמעותה חקר, הראומטולוגיה מהווה תת-התמחות ברפואה פנימית וברפואת ילדים.

הגורמים למחלות ראומטיות הם על פי רוב בעיות במערכת החיסונית: כל המחלות הראומטיות הגדולות הן מחלות אוטואימוניות, לכן רוב סוגי הטיפולים מתבססים על מחקרים רפואיים בנושא החיסון ועל ההבנה המשתפרת של היסודות הגנטיים של הפרעות ריאומטיות.

ייתכן שבעתיד הטיפולים יכללו גם ריפוי גני. טיפולים המבוססים על רפואה מבוססת ראיות במחלות ריאומטיות, מסייעים לחולי ראומטיזם (שיגרון) לקיים אורח חיים תקין, בשל היות דלקת מפרקים שגרונית מחלה אוטואימונית הגורמת להתרחשות דלקתית וסימטרית במפרקים שונים בגוף תוך ביטוי שכיח יותר במפרקי כפות הידיים וכפות הרגליים.

תהליך זה מוביל לנפיחות, כאבים, מוגבלות, אודם וחום. לציין שדלקת המפרקים הריאומטואידית עלולה ליצור תסמינים נוספים בגוף ולא רק באזורי המפרקים אלה גם באיברים ואזורים שונים על הגפיים.

בכתבה הזאת נשים תחת זכוכית מגדלת את הסגולות הרפואיות של שמני המפ וג'ינג'ר והשילוב ביניהם לטיפול בכאבים ראומטיים.

הסגולות של ג'ינג'ר והמפ לטיפול בכאבים ראומטיים

חמשת השמנים לכאבים ראומטיים – מחקרים רבים מראים ששמן ג'ינג'ר ושמן המפ עשויים לסייע בהפחתת תסמיני דלקת מפרקים, כולל כאבים מדלקת מפרקים ניוונית ודלקת מפרקים שגרונית, מדענים עדיין לומדים מה נותן לשניים את התכונות האנטי דלקתיות שלהם ובתהליך אנו יכולים ללמוד רבות גם על השילוב שלהם שהוא כשלעצמו שילוב של רפואה עתיקה וניסיון וטעייה של מאות אם לא אלפי שנים.

חמשת השמנים לכאבים ראומטיים – על מנת להפוך את הכל לברור יותר נתחיל מלדבר על ג'ינג'ר ואז נעבור לדבר על הסגולות של שמן ההמפ ומשם נעבור לדבר על הכוח הטמון בשילוב של שנייהם לטפל בכאב שיגרוני.

ג'ינג'ר

חמשת השמנים לכאבים ראומטיים – לאורך ההיסטוריה, זנגביל שימש לטיפול בבחילות, בעיות עיכול ודלקות.

במחקרים שנעשו בתנאי במעבדה ועל בעלי חיים נמצא כי תמציות ג'ינג'ר יכולות להפחית את הייצור של מספר חומרים כימיים (כולל לויקוטריאנים) המקדמים כאב ראומטי, בנוסף מחקרים גילו שצמח הג'ינג'ר מכיל גם סליצילטים, שגופנו הופך לחומר כימי הנקרא חומצה סליצילית.

חומצה סליצילית מונעת מהעצבים שלנו לייצר פרוסטגלנדינים מסוימים וכתוצאה מכך מקלה על כאבים ואי נוחות ובמיוחד בכאבים ראומטיים, מחקרי מעבדה מראים כי היתרונות של הג'ינג'ר מגיעים מכמה תרכובות שונות, כולל ג'ינג'רולים ושוגולים.

ל-4 תרכובות אלה יש תכונות אנטי דלקתיות ואנטי אוקסידנטיות כאחד, נראה כי התכונות האנטי דלקתיות עוזרות להקל על הכאב ומשפרות את תפקוד המפרקים אצל אנשים הסובלים מדלקת פרקים תרכובות בג'ינג'ר עשויות לתפקד כמעכב COX-2, בדומה לאופן בו תרופות דלקת מפרקים נפוצות פועלות להקלה על כאבים.

בדיקה של 5 מחקרים העלתה כי אנשים הסובלים מדלקת מפרקים ניוונית ולקחו ג'ינג'ר ראו ירידה של 30% בכאב וירידה של 22% בנכות, בהשוואה לקבוצות הביקורת, מכל הסקירה הזאת ניתן להסיק ששמן ג'ינג'ר שהוא מרוכז יותר יכול לשמש כטיפול של ממש בכאבים ראומטיים.

המפ

חמשת השמנים לכאבים ראומטיים – שמן המפ מופק מהצמח המכונה "קנאביס סאטיבה".

למרות העובדה שמדובר בצמח דומה שממנו מריחואנה (בן דודו הידוע לשמצה של ההמפ), אנשים סוף סוף החלו להבין את היתרונות שלו, ההבדל בין השניים הוא קריטי במיוחד עבור אלה שרוצים להשאיר את כל החומרים המשנים את דעתם.

בנימה זו, חשוב לציין כי המפ הוא הגרסה הלא משתנה של צמח הקנאביס, שמן המפ מאופיין באחוז נמוך של THC.

THC הוא החומר הביוכימי הגורם למצב "גבוה" המשנה את הנפש שכולם מדברים עליו כל הזמן.

לשמן המפ יש מידות נמוכות במיוחד של THC (~ <0.3%) – כך ששמן המפ הוא חוקי ובטוח לשימוש, מכיוון שהוא לא יביא לתופעות פסיכו-אקטיביות, עובדה מעניינת נוספת היא ששמן המפ יעיל מאוד בהקלה על כאבים כרוניים.

שמן זרעי המפ הוא בעצם השמן המיוצר באמצעות זרעי קנבוס ומלא תזונה, וכך ניתן לצרוך אותו, שמן המפ יכול לשמש לבישול אוכל או לקישוט סלט וכדומה, מכיוון שזרעי המפ הם מזינים בעצמם, שמן זרעי הקנבוס שנוצר מהם מכיל את אותם יתרונות בריאותיים.

הקנבינואידים הקיימים בשמן המפ הם החומר הביוכימי המסייעים בשיפור רווחתם ובריאותם של המשתמשים בו.

חמשת השמנים לכאבים ראומטיים – מחקרים מתמשכים הראו שלקנבינואידים יש תכונות אנטי דלקתיות טובות, משמעות הדבר היא כי לשמן המפ תהיה השפעה מיידית וישירה על כל בעיה בריאותית המבוססת על דלקת, למשל, כאבי מפרקים כתוצאה מדלקת פרקים, דלקת מפרקים שגרונית, דלקת מפרקים ניוונית ועוד.

לשמן המפ יש ערך משקם ותזונה, וניתן להשתמש בו הן חיצוניות והן מבליעה, בימים אלה נערך מחקר על איתור כיצד בדיוק תרכובות אלו הנמצאות בשמן קנבוס מסייעות בהורדת דלקת והקלת כאבים, במיוחד מכיוון שנראה כי שמן קנבוס עובד גם כאשר אין תרופות אחרות.

צריכת זרעי המפ יחד עם חומרים אחרים יכולה לעזור לחולי דלקת מפרקים לקבל הקלה מהירה יותר, ככל שהערך התזונתי עולה ובגלל היות שמן זרעי ההמפ מקדם ספיגה של בעיקר חומרים צמחיים שונים.

חמשת השמנים לכאבים ראומטיים – במחקר שהתפרסם בשנת 2013 התגלה ששמן זרעי המפ גורם למוות של חומרים ביולוגים כמו סוגים של תאים אשר מגבירים את תחושות הכאב באזורי מפרקים, החומרים בשמן זרעי ההמפ כמו למשל חלבונים אשר מחסלים תאים סינוביאלים אשר מקדמים את אותו כאב.

השילוב בין ג'ינג'ר להמפ – חמשת השמנים לכאבים ראומטיים

חמשת השמנים לכאבים ראומטיים – השילוב המנצח (ועוד רגע נסביר איך) של שמן המפ ושמן ג'ינג'ר לטיפול בכאבים ראומטיים עבור להיות מובן מאליו.

כמובן שחובת ההוכחה עדיין עומדת אך היא ברובה משמשת לבדיקה האם החומרים נוגדים אחד את השני, שכל בדיקה הראתה שלא, בשל העובדה שהחומרים הפעילים בשמן ג'ינג'ר ושמן המפ אינם נוגדים אחד את השני ניתן להניח שהשילוב ביניהם יספק מנת תזונה מספקת לטיפול בכאבים ראומטיים.

אך הכוח שבשילוב שני השמנים האלו אינו נעצר בשילוב של שני חומרים בעלי סגולות מרפא לשיגרון, השילוב שלהם גם עוזר לספיגה של כל אחד מהם אל הגוף ואל התאים במיוחד באזורי המפרקים שלנו.

חמשת השמנים לכאבים ראומטיים – מחקרים מדעיים כבר הוכיחו בעבר שהשילוב של המפ וג'ינג'ר מזרז את הספיגה של שמן הג'ינג'ר לתאי הגוף בזכות הסגולה של חומרים פעילים בשמן ההמפ לקדם ספיגה של חומרים כמו אלו שקיימים בשמן הג'ינג'ר ומשמשים כעזרה לגופנו לטיפול בכאב וטיפול בכאב ראומטי בפרט.

לסיכום

חמשת השמנים לכאבים ראומטיים – לסיכום נסתכל על המידע הרב שהצתבר בשני העשורים האחרונים, אודות הסגולות הרפואיות של זרעי המפ ושורש הג'ינג'ר (על השמנים המופקים מהם) לטיפול בכאבים ראומטיים, מחקרים רבים מצביעים על התועלת הרבה של כל אחד מהם בנפרד אך גם על השילוב שלהם ועל הסגולה של שמן ההמפ לקדם ספיגה של צמחי מרפא שונים לגופנו.

כאילו מן השמיים הגיע לנו השילוב של ג'ינג'ר והמפ על מנת שנוכל לטפל בכאבים ראומטיים בדרכים טבעיות וללא תופעות לוואי, מלבד אולי מערכת חיסונית חזקה יותר.

מקורות

– http://www.arthritis-health.com/treatment/diet-and-nutrition/anti-inflammatory-diet-arthritis

– http://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/14786419.2016.1236097

– http://sensiseeds.com/en/blog/accidentally-alleviated-arthritis-hempseed/

– http://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29210647/

– http://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25862966/

– http://www.chiroeco.com/hemp-oil-for-arthritis/

– http://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24814038/

– http://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/10607493/

– http://www.versusarthritis.org/about-arthritis/complementary-and-alternative-treatments/types-of-complementary-treatments/ginger/

רפואה טבעית

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

חמשת השמנים לטיפול משלים בברונכיטיס ודלקת ריאות
רפואה טבעית

קורס תמציות

סדנא לריפוי עצמי והכנת תמציות צמחים קורס תמציות –  סדנא לריפוי עצמי ולתהליך מיצוי צמחים.

קרא עוד »

כתיבת תגובה

חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
ארכיונים
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי