הסגולות של השילוב בין פלפל שחור וכמון

ייעוץ והדרכה לחולים

הסגולות של השילוב בין פלפל שחור וכמון

הקדמה

פלפל שחור וכמון הם מאחד השילובים של תוספי תזונה ותבלינים שתפסו את צומת ליבם של מדענים ומרפאים טבעיים כבר לפני אלפי שנים. במגמה שהולכת ומתחזקת מאז שנות ה-90 בנוגע לסגולות תבליני מטבח. פלפל שחור וכמון הינם תבלינים הנמצאים בדרך קבע בכמעט כל מטבח שתכנסו אליו ומשמשים לתיבול מאות מנות שונות מרחבי העולם. עובדה קטנה שרבים מאיתנו לא מודעים אליה היא כמה השילוב של שניהם מלווה בסגולות רפואיות שיכולות לעזור לנו לטפל ולמנוע מספר תסמינים ומחלות. אז כיצד כל אחד מתבלינים האלה מציע שפע יתרונות בריאותיים בפני עצמו. בשנים האחרונות התחילו לצוץ מחקרים המוכיחים את הטענה שהשניים טובים עוד יותר ביחד. המחקרים תומכים בשימוש בשניהם ומראים שהם יכולים להועיל לבריאותנו במספר דרכי אליהם נגיע בהמשך. שילוב כמון עם פלפל שחור עשוי לשפר את השפעות שניהם. מאמר זה סוקר את היתרונות הבריאותיים הפוטנציאליים בשילוב כמון ופלפל שחור.

כמון

מעטים מהתבלינים שזכו לתשומת לב רבה בשנים האחרונות כמו כמון. כמון (Cuminum cyminum) הוא תבלין הבעל המרכיב העיקרי בשמן האתרי של הכמון הוא קומינל(אנ'). הריח האופייני מתקבל בשילוב עם מרכיבים כימיים (אלדהידיים) נוספים. הכמון מכיל כמות גדולה יחסית של ברזל. בכמון נעשה גם שימוש בתעשיית מוצרי הריח. והוא מרכיב מרכזי במתכונים רבים, והוא נחשב גם כבעל סגולות לטיפול במגוון מצבים בריאותיים. כולל דלקת פרקים, קשיי עיכול ותסמונת המעי הרגיז (IBS).

פלפל שחור

מלך המטבח הלא הוא פלפל שחור (שם מדעי: Piper nigrum). מחקרים שנעשו לאחרונה לימדו כי לפלפל שחור מלא בערכים בריאותיים ובעל סגולות רפואיות רבות. הרבה מעבר להיותו נותן טעם למזון. החומר הפעיל שבפלפל שחור, נקרא פיפרין, שהוכח כבעל יכולותיו נוגדות הדלקות. מחקרים שנעשו לאחרונה לימדו כי לפלפל שחור יש ערכים בריאותיים הרבה מעבר להיותו נותן טעם למזון. הוא נמצא משכך כאבים, מפחית דלקות, ועוזר נגד דלקת פרקים. המסקנות האלו הגיעו בעקבות גילויים מוקדמים יותר, שהראו שפלפל שחור מונע סיבוכי סוכרת. פלפל שחור מונע חמצון רב עוצמה ועוזר למניעת סרטן המעי הגס.

סגולות השילוב בין פלפל שחור לכמון

כמו שילובם של מוצרי מזון ותוספי מזון שונים, גם השילוב של פלפל שחור וכמון, מחביא סגולות רבות מכל אחד ממרכיביו בנפרד. הוספת פלפל שחור (פייפר ניגרום ל ') לכמון משפרת את הזמינות הביולוגית של כמון. כמון בעל תכונות ביולוגיות שהופכות אותו לקשה יותר לספיגה או אינו זמין במיוחד. ולכן פלפל שחור מאפשר לו להיספג טוב יותר. מחקר אחד מדווח שכאשר לוקחים 2 גרם כמון לבד, רמות הסרום נשארות נמוכות. כאשר הוא נלקח עם 2 מ"ג פלפל שחור, יכולת הספיגה של הכמון עלתה ב -200%. השילוב של השניים נבדק לאחרונה במחקרים רבים אשר בחנו את השילוב על מאפייניו וסגולותיו. החומרים הפעילים בשני התבלינים האלו, כשהם נצרכים בצוותא, פועלים יחדיו על מנת למנף סגולות רפואיות רבות כגון: – חיזוק המערכת החיסונית. – שיפור זרימת וספירת הדם. – מונעים ומטפלים בדלקות. – חיזוק וריפוי המערכת הנוירולוגית. – מניעת דיכאון.

סגולה ראשונה – חיזוק מערכת החיסון:

החשיבות של המתאם בין החסינות של גופנו לדיאטה נאמר כבר פעמים רבות. מתברר שמזווה המטבח שלנו אכן עמוס במרכיבים שעשויים להיות יותר מתוספי טעם לבישולים שלנו. בזכות החומר הפעיל פפטין בפלפל שחור והשילוב שלו עם חומרים מזינים אחרים משני התבלינים. שניהם מסוגלים להעביר למערכת החיסון שלנו אבני בניין חשובות לבניית מערך הגנה אידיאלי. רמות גבוהות של ויטמין C הקיימות בשניים מסייעות לחיזוק ההגנה ולהפרשה של סוכנים ביולוגים בגופנו. סוכנים שתפקידם "לנקות" את גופנו מרדיקלים חופשיים ועוד. התבלינים הללו יכולים לסייע בהגברת החסינות שלנו באופן טבעי, ולכן אסור להתעלם מהם. אתם יכולים לכלול אותם בארוחות שלכם ואפילו במשקאות. פלפל שחור וכמון הוא שילוב  מצוין להשגת מטרה זאת.

סגולה שנייה – שיפור זרימת וספירת הדם:

השילוב של פלפל שחור וכמון מסייע לחיזוק מערכת הדם שלנו באופן המדמה בספירת דם טובה יותר ושיפור זרימת הדם. שני התבלינים הללו מסיגים את תוצאה זאת באמצאות החומרים הפעילים בהם ושורה של חומצות שונות אשר מגדילות את מספר כדוריות הדם הלבנות ומשפרות את מעבר החמצן בכלי הדם. החיבור של השניים עוזר ביצירת סביבה טובה יותר עבור תאי הדם השונים המכילים את מערכת הדם. כמון במיוחד נחשב לנוגד חמצון אשר מסייע לדם להתגונן בפני מחלות ודלקות. בנוסף שניהם יחד הם מקור מצוין לברזל אשר משמש את מערכת הדם לביצוע פעולות רבות.  

סגולה שלישית – מניע וטיפול בדלקות:

פלפל שחור וכמון יחדיו מלאים בתכונות אנטי בקטריאליות ואנטי דלקתיות. הפלפל השחור מועשר גם בויטמין C המסייע לבניית חסינות באופן טבעי ולקדם את ספיגתם של חומרים אחרים בשני התבלינים. כמון אף הוא זוכה לפופולאריות עצומה ברחבי העולם בשל תכונותיו אנטי דלקתיות, אנטי-ויראליות ואנטי בקטריאליות הנובעות מכמות חומצות פוליות ושאר חומרים פעילים. בנוסף לשמור על מערכת החסינות שלכם חזקה. השילוב בין השניים גם עוזר להרגיע את אי הנוחות שקשורה למחלות השפעת. בליעת זרעי כמון ידועה גם כמופלאה לחסינות, עיכול, ירידה במשקל ושיפור מצב הבריאות הכללי ואת היכולת של הגוף להתמודד עם דלקות. החומרים הפעילים בשניהם הוכחו כמשפרים את הספיגה האחד של השני, במיוחד בעת נטילה בשמנים אתריים. סגולה רביעית – חיזוק וריפוי המערכת הנוירולוגית: בזכות החומרים הפעילים בשניהם ואבני הבניין החיוניות שהם מספקים. פלפל שחור וכמון מסוגלים לשפר את ההגנות ולחזק את מערכת העצבים שלנו. השילוב של פלפל שחור וכמון מסוגל להפחית כאב אפילו כאב נוירופתי (על ידי התחלת פוטנציאל קולטני חולף מסוג ונילואידי אשר משפיע על הפרשת סוכנים ביולוגיים ומשככי כאב טבעיים על ידי מערכת העצבים. מחקרים נוספים אף מצביעים על כך שהחומר הפעיל בפלפל שחור בשילוב חומצות פוליות של הכמון, עוזרים למערכת העצבים להתמודד עם פגיעות, דלקות ומחלות שונות.

סגולה חמישית – מניעת דיכאון:

היכולת של כמון ופלפל שחור לשפר את מצב הרוח ולהוסיף עוררות חיובית לחוויה היום יומית שלנו. ידועים עוד מאותן תקופות עתיקות בהן בני האדם עדיין לא הבינו את המדע שעוזר לתרופות שהם רקחו לפעול. עם זאת מרפאים טבעיים במיוחד באזור תת היבשת הודו וסין. נהגו להשתמש בשילוב על מנת להקל על תחושות הניתן לתאר היום בכלים מודרניים כדיכאון. בזכות הויטמינים ושאר החומרים הפעילים בשניים (ובעיקר החומרים הפעילים המרכזיים שלהם). פלפל שחר וכמון עוזרים לשפר את מצב הרוח ולזרז הפרשת הורמונים אשר מונעים או מקלים על תחושות דיכאון.   סגולה שישית – ירידה במשקל: השילוב של פלפל שחור וכמון מוכר כבר כיותר מעשור בעולם הדיאטות. מסתבר שהשניים כאשר נלקחים יחדיו (מומלץ כשמנים אתריים), עוזרים לזירוז חילוף החומרים בגוף. החומרים הפעילים שבשני התבלינים האלה מכילים סוכנים ביולוגיים אשר מסייעים בפירוק יעיל יותר של מולקולות סוכר ומולקולות שומן. באופן שמסייע לגוף לספוג את מולקולות הסוכר והשומן החיוניות לא מבלי אלו שגורמות להשמנה. בנוסף שניהם יחדיו מחזקים ומשפרים את הביצועים של מערכת העיכול באופן הספיגה והפיזור של אבני בניין חיוניות לשאר הגוף.  

לסיכום 

השילוב המנצח של פלפל שחור קיים בחיינו, דרך המטבח ומנות טעימות רבות אנו זוכים ליהנות מבלי לדעת אודות הסגולות הרבות המתחבאות מאחורי שילוב זה. מהקלה על מצב הרוח לחיזוק מערכות חיוניות בגופנו הסגולות הן רבות ונשענות על אבני הבניין החיוניות שהשילוב הזה מכיל. מערך ברזל גבוה, חומרים פעילים כגון פפרין ועוד, השילוב הזה מסוגל להעניק לגופנו את הדחיפה הרצויה שהוא זקוק לה, בהסתמך על כל היתרונות שכל אחד מהתבלינים מספק לבדו. אמצעי זהירות: טוב ככל שהשילוב של פלפל שחור וכמון הוא, אל תגזימו! אם אתם נוטלים תרופות מסוימות כמו דיגנוקסין או פניטואין, אל תיקח יותר מכפית אחת (5000 מ"ג) של פלפל שחור ביום. שאלו את הרופא שלכם לגבי התרופות שאתם נוטלים ועל נטילת כל תוסף תזונה חדש.   מקורות -https://food.ndtv.com/health/immunity-this-black-pepper-turmeric-cumin-tea-makes-for-healing-concoction-against-cold-and-flu-2289327 – https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5960749/ – https://southdenver.com/wp-content/uploads/2012/09/Spice-Rack-Medicine-2-for-web1.pdf – https://journals.sagepub.com/doi/full/10.1177/2156587217703214?rfr_dat=cr_pub%3Dpubmed&url_ver=Z39.88-2003&rfr_id=ori%3Arid%3Acrossref.org – https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23625885/
Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

חמשת השמנים לטיפול משלים בברונכיטיס ודלקת ריאות
רפואה טבעית

קורס תמציות

תמצית החיים – סדנא לריפוי עצמי והכנת תמציות צמחים קורס תמציות סדנא לריפוי עצמי ולתהליך

קרא עוד »

כתיבת תגובה

חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
ארכיונים
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי