קנאביס רפואי – דפוסי צריכה של קנאביס רפואי

ייעוץ והדרכה לחולים

דפוסי צריכה של קנאביס רפואי – שימוש בזנים לטיפול בכאבי ראש, כאבי פרקים וכאב כרוני – מידע עדכני!

דפוסי צריכה של קנאביס רפואי 2018 – הקדמה

דפוסי צריכה של קנאביס רפואי
דפוסי צריכה של קנאביס רפואי

דפוסי צריכה של קנאביס רפואי 2018 – ככל שאנחנו מעמיקים אל תוך שנת 2019 אנו זוכים לראות התקדמויות מרשימות, ממצאי מחקרים ומסקנות של ארגוני בריאות לגבי צריכת קנאביס בקנה מידה עולמי בשנת 2018.

בכתבה הזאת נביא לכם את המידע העדכני ממספר רב של מחקרים שהתפרסמו מתחילת שנת 2019 והתמקדו בדפוסי הצריכה של קנאביס רפואי לטיפול בכאבי ראש, כאבי מפרקים וכאבים כרוניים. קנאביס רפואי יכול לשמש לטיפול במצבים רפואיים שונים בזכות סגולותיו הרבות ועם זאת הוא נפוץ ביותר לשימוש לטיפול בכאב על. זה יהיה שימושי מבחינה קלינית לזהות דפוסים של טיפול בקנאביס במיגרנה וכאבי ראש, לעומת דלקת פרקים וכאב כרוני, ולנתח זנים שונים של צמחי הקנאביס המועדפים על ידי חולים ורופאים לטיפול במצבים שונים, לצד פרופילים ביוכימיים, ותרופות מרשם שאנו יכולים לגייס לתועלת הרפואה הציבורית, האישית והפרטית.

השימוש החוקי בקנאביס הרפואי ממשיך לגדול בעולם, כולל בארה"ב. בזמן כתיבת שורות אלה, יש כיום 29 מדינות אשר חוקתית ניתן להשתמש בהם בקנאביס רפואי, 9 מדינות וושינגטון הבירה אשר חוקי בהן שימוש רפואי בקנאביס ולשימוש פנאי, ו -18 מדינות אשר בהן חוקי לצרוך את החומר הפעיל CBD בדרכים שונות (כל עוד כמות ה THC נמוכה מ0.2 %).

השימוש בקנאביס רפואי לטיפול במספר רב של מחלות

דפוסי צריכה של קנביס רפואי 2018 – השימוש בקנאביס רפואי לטיפול במספר רב של מחלות בריאות, במיוחד כאבים כרוניים, תואר היטב באמצעות כתבים עתיקים, תבליטים ושאר הוכחות לשימוש רחב בקנאביס להקלה על כאב בעת העתיקה.

בנוסף השימוש בקנאביס רפואי להקלה על כאב נתמך היטב בספרות הרפואית. בשנת 2017, האקדמיה הלאומית למדעים, הנדסה ורפואה בארצות הברית, פרסמה הצהרה כי השימוש בקנאביס לטיפול בכאב נתמך על ידי ניסויים קליניים מבוקרים היטב, וכי יש ראיות ניכרות כי הקנאביס הוא טיפול יעיל עבור טיפול יעיל לכאב כרוני אצל מבוגרים.

בשנת 2014, משרד הבריאות הקנדי שינה את הצהרת הקונצנזוס שלהם כדי להמליץ על קנבינואידים כטיפול ברמה שלישית לכאב נוירופתי כרוני, תוך מתן עדות ליעילות קנבינואידית בטיפול בכאב עם מספר משולב הדרוש לטיפול ב- NNT של 3.4 25 . רוב המרשמים לקנאביס הרפואי שנרשמו על ידי מדינות השומרות על תרבות דיווח מראים כי כאב כרוני הוא האינדיקציה הנפוצה ביותר לשימוש בקנאביס רפואי.

מדד NNT לכאב

דפוסי צריכה של קנאביס רפואי
דפוסי צריכה של קנאביס רפואי

מדד NNT לטיפול בכאב הוא ייצוג של המספר הדרוש לטיפול בכאב, הכוונה היא בכמה חולים אמורים לטפל בכדי להשיג הפחתה של 50% בתחושת הכאב. זנים של קנאביס רפואי על החומרים הפעילים בהם, מוגדרים כבעלי NNT גבוה יחסית לטיפולים התרופתיים לכאב נוירופטי עם ערך של 3.4 יחידות לכאב נוירופטי היקפי ו-4.5 יחידות לכאב נוירופטי מרכזי.

כלומר שעל מנת להוריד את רמות כאבי הראש ב50 אחוז לפחות, צריכת קנאביס תוביל להורת הכאב באופן משמעותי, לצורך השוואה תרופות לכאבי ראש מגיעות להפחתה של 2.5-3 יחידות NNT, מה שממקם א הקנאביס הרפואי כתרופה טובה יותר לכאבי ראש וגם בעלת פחות תופעות לוואי מזיקות וללא נזק בכלל לכבד ולכליות.

סוגי קנאביס רפואי מועדפים וזנים בקרב חולי כאב ראש ומיגרנות

דפוסי צריכה של קנאביס רפואי 2018 – כעת נפנה לחזות בתוצאות של מחקרים מדעים שביקשו לסקר את השימוש בקנאביס רפואי בקרב חולים הסובלים מכאבי ראש ומיגרנות.

הטבלה הבה ממחישה את הנתונים שהתקבלו ממספר שאלונים שחילקו רופאים למטופלים בקנאביס רפואי (משנת 2014 עד 2018), הטבלה מייצגת את תרבות צריכת קנאביס רפואי של אותם חולים.

סוגי קנאביסאחוזי שימוש בקרב חולים
קנאביס היברידי34.7%
אינדיקה25.3%
סאטיבה26.4%
Cbd:thc
3:1
6.7%
CBD:THC
1:1
6.7%

המחקר מצא ומספר את הזנים ששימשו את אותם חולים מהזן הפופולארי ביותר לטיפול בכאבי ראש ומיגרנות:

1) ג'ק הרר
2) OG KUSH
3) אלמנה לבנה
4) סוויט סקאנק

טבלת כלי צריכה

צוות המחקר גם שאל את החולים מה הדרך המועדפת עליהם לצריכת קנאביס ולפניכם התוצאות:

כלי צריכהאחוזי שימוש
ג'וינט33.7%
באנג12.5%
ויפורייזר32.1%
מקטרת9.9%
תה0.2%
מוצרי אוכל11.5%
מיצים0.2%

דפוסי צריכה של קנאביס רפואי 2018 – מסקנות ודיון על הממצאים

דפוסי צריכה של קנאביס רפואי 2018 – המערכת האנדוקנבינואידית מופצת ברחבי מערכת העצבים המרכזית והפריפרית, מעורבת בעיבוד כאב, ושולטת על תפקידים פיזיולוגיים רגולטוריים כמעט בכל מערכת ואיבר בגוף.

המערכת האנדוקניבואידית מבצעת אינטראקציה בתוך המסלולים שלה, כמו גם בתוך מסלולי כאב אנדוגניים העיקריים, כולל אלו המופיעים ביחד עם דלקת, endorphin / enkephalin וקולטנים גרעיניים / גורמי שעתוק שנקרא קולטני peroxisome-proliferator, מופעלים באמצעות המערכת האנדוקניבואידית ומווסתים את ההתמודדות של הגוף ומערכת העצבים עם כאב.

הפעילות של המערכת האנדוקניבואידית מבוססת על קולטנים קנבינואידים 1 (CB1) ו- 2 (CB2). יש גם קולטן קנבינואיד שלישי, קולטן G המקושר לקבוצת 55 (GPR55), הנקרא CB3. קולטני הקנבינואידים העיקריים (קנבינואידים אנדוגניים, או אנדוקנבינואידים) הם נגזרות של חומצה ארכידונית, והם פועלים באמצעות הפעלת קולטנים דרך איתותים חשמליים בין תאים עצביים.

המתווך העיקרי של איתות האנדוקנבינואידים הוא N-arachidonoyththamolamine (anandamide), ו-arachidonoylglycerol (2-AG) הוא עוד אנדוקנבינואיד ראשי . פיטוקנבינואידים המבוססים על קנאביס, וכן אנדו-קנבינואידים מובנים, מקיימים אינטראקציה בין הקולטנים CB1 ו- CB2 עם זיקות ופעולות משתנות אשר משפרות את יכולת ההתמודדות של הגוף עם כאב דרך אותם איתותים שמפעילים תהליכים שמשנים את הקלט של הכאב במערכת העצבים ובאמצעות הפרשה של חומרים משככי כאב טבעיים של הגוף.

כל זה עוזר מאוד לחוקרים ולרופאים המקווים להרחיב את השימוש בקנאביס רפואי, אנו זקוקים למדע שיוכיח את היעילות והסגולות של הקנאביס הרפואי, על מנת לשפר את ההנגשה של הקנאביס הרפואי לחולים ולנתץ את המוניטין הרע שעדיין קיים לגבי קנאביס בקרב חלקים גדולים מהאוכלוסייה בארץ ובעולם.

לסיכום

דפוסי צריכה של קנאביס רפואי 2018- כאב כרוני הוא הסיבה השכיחה ביותר לשימוש בקנאביס רפואי, בהתאם לסטטיסטיקה של רוב הרישומים. זיהוי הבדלים בין דפוסי שימוש בין מיגרנה, כאבי ראש, דלקת פרקים ותסמונות כאב כרוניות עשוי להיות מועיל באופטימיזציה של זני קנאביס, פרופילים ביוכימיים סינרגיסטיים, או הבדלי מינון בין תת קבוצות כאבים אלו. המחקר המקיף קבע שקנאביס רפואי יעיל ביותר לטיפול בכאבי ראש כרוניים, כאשר 88% מה2571 חולים שהשתתפו במחקר מצאו את הקנאביס הרפואי כמקל על כאבי הראש הכרוניים. המחקר של תחום הקנאביס הרפואי נמצא בעלייה מתמדת, בכתבה זאת סקרנו את התוצאות של בערך 80 מחקרים שהתפרסמו בעשור האחרון ובמיוחד בשנה וחצי האחרונות בנוגע להרגלי הצריכה של קנאביס רפואי בקרב חולים הסובלים מכאבי ראש ומיגרנות.

מקורות


1) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5968020/

2) http://www.bandolier.org.uk/booth/painpag/Acutrev/Analgesics/Leagtab.html

3) http://www.camoni.co.il

4) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9692375/

5) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2095107/

6) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26749285

7) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28861505

שמן קנאביס

דפוסי צריכה של קנאביס רפואי

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

הקסהידרוקנבינול HHC
CBD

הקסהידרוקנבינול HHC

הקסהידרוקנבינול HHC הקסהידרוקנבינול HHC- קניבואיד חדש שהצטרף לאחרונה לרשימת הקניבואידים החיוניים בצמח הקנאביס. צמח הקנאביס

קרא עוד »

כתיבת תגובה

חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
ארכיונים
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי