דבש קנאביס

ייעוץ והדרכה לחולים
דבש קנאביס
דבש קנאביס

דבש קנאביס – וכיצד מייצרים אותו?

דבש קנאביס

דבש משמש את בני האדם כמזון והן כתרופה במשך אלפי שנים, בנוסף להיותו עשיר בתרכובות צמחיות מועילות, צוף הענבר הוא אפשרות בריאה בהרבה מסוכר מזוקק שאינו מציע חומרים תזונתיים כלל, הנוזל העבה והמתוק מיוצר על ידי דבורי דבש ומתואר פעמים רבות בכתבים עתיקים כ"ממתיק הטבע ".

דבש הוא חומר עתיר סוכר המיוצר ונאגר כמקור מזון על ידי קבוצות מסוימות של דבוראים חברתיים, הדבש מופק בדרך כלל מהפרשות סוכריות של צמחים או בעלי חיים, כגון צוף פרחים או טל דבש, בתהליך של אידוי חלק ניכר מהמים וכן עיבוד באמצעות אנזימים בתהליך הנקרא הליך אנזימטי.

הדבש המוכר ביותר מיוצר על ידי דבורים מהסוג דבורת-הדבש , ובייחוד המין דבורת-הדבש האירופית, זהו סוג הדבש המיוצר באופן מסחרי ונצרך על ידי בני אדם בכמות הגדולה ביותר, ובמרבית אזורי העולם. עם זאת, ההגדרה הרחבה ביותר של הדבש כוללת גם את החומרים הסוכריים המיוצרים על ידי דבורי בומבוס, דבורים חסרות-עוקץ, וכן קבוצות מסוימות של צרעות ונמלים.

דבש קנאביס – סגולות

דבש קנאביס דבש איכותי מכיל נוגדי חמצון, שיכולים לעזור להוריד את לחץ הדם, והוא קשור לשיפור ברמות הכולסטרול, אפילו חולי סוכרת מגלים שהדבש לא כל כך גרוע להם כמו סוכר מזוקק מכיוון שהוא לא מעלה את רמות הסוכר בדם באותה מידה.

בשנים האחרונות הופך הדבש "למלווה" פופולרי יותר ויותר למריחואנה כאשר שפים כנאיים מפתחים מתכוני דבש קנאביס טעימים, ישנם מקורות הטוענים שהמצרים הקדמונים השתמשו במתכון כזה במהלך טקסים.

דבש הקנאביס 'המלאכותי' גורם למהומה אדירה בתעשייה. לפיכך, במאמר זה אנו מסתכלים על דבש בחליטת קנאביס, בוחנים את היתרונות שלו ומראים לכם כיצד להכין אותו בבית.

דבש קנאביס

דבש קנאביס אז מה הוא בעצם דבש קנאביס?, כפי שאתם יכולים לנחש, מדובר בדבש שמכיל מריחואנה, מה שאתם אולי לא מודעים אליו הוא הקשר בין דבורים לקנאביס.

מחקר שערך קולטון אובריין, שפורסם ב"קרב גבולות: אנטומולוגיה בעולם משתנה "בנובמבר 2018, כתב על איך הדבורים החלו לבקר בשדות קנאביס בקולורדו, על פי נתוני O’Brien,
23 מיני דבורים החיים במדינה נתפסו במלכודות שנקבעו בשדות קנבוס בחודש אוגוסט של שנת 2018.

הוא עשה ניסויים מכיוון שהוא הבחין בצליל זמזום מתמיד כשהלך בשדות, קנאביס יכול להיות יבול 'הצלה' לדבורים מכיוון שהוא פורח בסוף יולי לתחילת ספטמבר, תקופה בה יבולים אחרים סיימו את תקופות הפריחה שלהם.

דבש קנאביס לדברי אליזבת ורנון, מייסדת "Bird and the Bee", וכינויה גם בשם "Queen Bee", השיטה הטובה ביותר להכנת דבש קנאביס היא ליצור תמצית מריחואנה תחילה לפני שמוסיפים אותה לדבש, בעוד שקל מאוד לערבב עשבי תיבול עם דבש, בקנאביס אין את השומנים הדרושים לקשירה עם דבש, כתוצאה מכך, ורנון מייעץ להשתמש במכונת MagicalButter במידת האפשר.

בתיאוריה, לשילוב של דבש ומריחואנה צריך להיות מגוון של יתרונות בריאותיים אפשריים, הדבש מורכב בעיקר מפחמימות ומורכב מתרכובות כמו ויטמינים, חומצות אמינו, חומצות אורגניות, חלבונים ומינרלים. קנבינואידים כמו THC ו- CBD קשורים ליתרונות רפואיים כמו הפחתה בכאבים כרוניים, ירידה בהתקפים הקשורים לאפילפסיה ושיפור במצבים כמו לחץ וחרדה.

כיצד מייצרים דבש קנאביס ?

דבש קנאביס השלב הראשון הוא decarboxylate (הוצאת קבוצת פחמנית מהמולקולה) המריחואנה שלך כדי להפוך את THCA ל- THC. אם לא תצליחו להשלים את התהליך הזה, כל מה שאתם עושים זה להוסיף חומר צמחי לדבש ולא סביר שתחוו הרבה מהסגולות וההשפעות של הקנאביס.

דבש קנאביס ראשית, חממו את התנור לחום של 240 מעלות ושימו את העשב שלכם על תבנית בשכבה דקה, עדיף לשמור על טמפרטורה נמוכה למדי כדי לשמר כמה שיותר קנבינואידים וטרפנים. (ברגע שאתה נכנס לטווח 320 מעלות, אחוז ניכר מהתרכובות המדהימות של העשבים מתחילות להתאדות).

אופים את המריחואנה לפחות 40 דקות; חלק מהמשתמשים 'מבשלים' את העשבים שלהם עד שעה בטמפרטורה נמוכה זו, וודא שאתה מערבב את הקנאביס וסובב את הגיליון מספר פעמים במהלך התהליך, אחרת הוא לא יתבשל באופן שווה, ברגע שהעשבים היקרים "מתים" ומוכנים לפעולה, תוכלו להוסיף אותה לדבש.

חומרים שתצטרך להכין דבש קנאביס:

תבנית אפייה: תצטרכו את זה כדי ליצור את תהליך הדה קרבוקסילציה.

קנאביס: באופן אידיאלי יהיה לכם לפחות חצי גרם עשבים עשירים מוכן. ככל שתשתמשו יותר, הדבש שלכם יהיה חזק יותר.

בד גבינה: ציוד פשוט זה חיוני מכיוון שהוא מכיל את העשבים הגסים שלך. זה גם עוזר לדבש להרוות ולקלוט את הקנבינואידים היקרים.

צנצנת זכוכית: בחר קנקן עמיד ואטום. נקה וייבש אותו היטב לפני השימוש בו.

ממתיק: הכמות בה אתה משתמש תלוי לחלוטין בך, רוב מומחי דבש הקאנה מאמינים ששתי כוסות מספיקות אם משתמשים בחצי גרם מריחואנה. עם זאת, אתה יכול לבחור כמות שונה כדי לשנות את העוצמה.

חתיכת מיתר: בחרו חוט חזק העשוי מסיבים טבעיים מכיוון שתשתמשו בו בבישול איטי של דבש הקנאביס.

נייר קלף: חיוני אם תרצו להימנע מגירוי העשבים שנדבקים לתבנית.

המתכון

דבש קנאביס עקוב אחר המדריך צעד אחר צעד זה לקבלת דבש קנאביס DIY (עשה בעצמך) קל, ודא שהמריחואנה שלך עברה דה קרבוקסילציה לפני שתמשיך.

1) הכניסו את העשב לדרך הגבינה וקושרו אותו עם חתיכת החוט.

2) הוסיפו את הבד לצנצנת הזכוכית, והחדיר את הדבש.

3) הכניסו את הצנצנת לסיר החרסינה בעזרת מטלית בין הסיר לתחתית הצנצנת.

4) ממלאים את הסיר עד שהצנצנת שקועה 75% במים והכניסה לחום של בערך 200 מעלות פרנהייט.

5) אפשר לדבש להתבשל כשמונה שעות ולתת לצנצנת לטלטל קל כל כמה שעות כדי לוודא שהלחץ בפנים לא מתפתח. לעולם אל תתן לתערובת להגיע לרתיחה מלאה.

6) לאחר מכן, מוציאים בזהירות את הצנצנת מהסיר, מסירים את בד הגבינה ומסננים את העשבים הכלואים בבד, היזהרו כי הצנצנת שלכם תהיה חמה להפליא.

אחד הדברים הרבים הנהדרים שקשורים בדבש הקנאביס שלכם הוא חיי המדף הארוכים שלו, שיימשך כמה שנים כל עוד תאחסנו אותו במיכל אטום, באופן אידיאלי, תוכלו לשמור את צנצנת הדבש בחדר הרחק מאור שמש ישיר בטמפרטורה של בין 20 ל 30 מעלות.

לסיכום

דבש קנאביס דבר שלמדנו בכתיבת כתבה זאת הוא שעלינו להעריך דבורים יותר וזאת מכיוון שזה החרק היחיד שיוצר אוכל אכיל לבני אדם. הדבש הוא מקור מזון אמין הידוע כהיחיד המכיל את כל המים, האנזימים, הוויטמינים והמינרלים המקיימים חיים. הפגיעה הקטסטרופלית בסביבה הנגרמת על ידי בני אדם מפחיתה במהירות את היצע העולם של בעלי חיים וצמחים.

יש לסווג את דעיכת הדבורים והמאביקים האחרים כחשש עצום בגלל חשיבותם באספקת המזון שלנו, ההערכה היא כי כשליש מהמזון שאנו אוכלים תלוי במאביקים כמו דבורים, התועלת הטיפולית של הדבש המיוצר על ידי דבורים אלה ידועה כבר מאות שנים, אולי אלפי שנים, ואנחנו יכולים לומר את אותו הדבר לגבי מריחואנה.

דבש קנאביס כשאתם משלבים בין דבש לקנאביס ליצירת דבש קנאביס, אתם מקבלים מוצר אכיל המסוגל לטפל במגוון של בעיות רפואיות, כולל תסמיני כאב כרוניים, חרדה ומתח. שימו לב שאם בחרתם להשתמש בדבש מריחואנה לטיפול בתסמינים של כל מצב, היו סבלניים מכיוון שיכולים להימשך 1-2 שעות עד שההשפעות יורגשו. אמנם יש לך אפשרות לרכוש דבש קנאביס ברשת, זה די קל להכין בבית. כל מה שצריך, מלבד העשבים והדבש, הם כמה מרכיבים בסיסיים שתוכלו למצוא בכל חנות. כיף להכין, טעים, ותוכלו להפוך אותו לחזק ככל שתרצו.

מקורות

-http://www.forbes.com/sites/sarabrittanysomerset/2018/11/19/artisanal-edible-cannabis-honey-causes-a-buzz/#41e14a22718d

-http://www.getsmartaboutdrugs.gov/content/what-you-should-know-about-marijuana-concentrates-honey-butane-oil

-http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3165946/

-http://www.sciencenews.org/article/cannabis-fields-offer-late-season-pollen-source-stressed-bees

-http://www.mirror.co.uk/tech/canna-bees-trained-produce-honey-7491696

-http://globalnews.ca/tag/cannabis-oil/

שמן קנאביס

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

חמשת השמנים לטיפול משלים בברונכיטיס ודלקת ריאות
רפואה טבעית

קורס תמציות

תמצית החיים – סדנא לריפוי עצמי והכנת תמציות צמחים קורס תמציות סדנא לריפוי עצמי ולתהליך

קרא עוד »
הקסהידרוקנבינול HHC
CBD

הקסהידרוקנבינול HHC

הקסהידרוקנבינול HHC הקסהידרוקנבינול HHC- קניבואיד חדש שהצטרף לאחרונה לרשימת הקניבואידים החיוניים בצמח הקנאביס. צמח הקנאביס

קרא עוד »

כתיבת תגובה

חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
ארכיונים
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי