ביג דאטה – פרויקט איסוף הנתונים שמתבצע במעבדה של פרופסור דדי מאירי

ביג דאטה - פרויקט איסוף הנתונים שמתבצע במעבדה של פרופסור דדי מאירי
ביג דאטה

ביג דאטה

ביג דאטה

נכון לתחילת 2017 מעל 25 אלף מטופלים בישראל מקבלים קנאביס רפואי ברישיון.

למרות שמטופלים אלו נמצאים תחת פיקוח רפואי, המטפלים הרפואיים (רופאים, אחיות, תזונאים וכו') אינם עוקבים אחר השפעות הנרחבות של הקנאביס. מטופלים המקבלים רישיון לקנאביס רפואי בד"כ מופנים למגדל קנאביס מורשה או משווק והם שממליצים למטופל על מוצר או זן מסוים, דרך המתן (עישון, שמן וכו'), מינון ועוד.

נתונים אלו לרוב אינם חוזרים לרופא המטפל ולכן אין מעקב אחר ההשפעות השונות על מצבו של המטופל.

במסגרת פרויקט זה במעבדה, אנו בונים מאגר מידע אנונימי, שיכיל שילוב של מידע על המרכיבים הכימיים בכל מוצר וזן עם מידע על המצב הקליני של המטופל המשתמש במוצר / זן זה.

זרוע אחת של הפרויקט היא המטופלים עצמם – במענה על השאלון באתר זה (לשאלון), מתקבל המידע הקליני על מצבם הרפואי, סימפטומי המחלות שהם חשים והאפקטים שחווים לאחר צריכת הקנאביס.

הזרוע השנייה של הפרויקט היא הקנאביס עצמו – כל מוצר / זן הניתן למטופלים מגיע למעבדה לאנליזת כימית מורכבת ומלאה(!). צוות המעבדה יודע לזהות את כל הרכיבים בכל מוצר / זן ולכמת אותם, כך שניתן לדעת באופן מדעי ומדויק מה המטופל קיבל.

באופן זה נוכל להצליב את הנתונים, לנתח ולהבין אילו מרכיבים ואילו מוצרים / זנים יעילים יותר למצבים רפואיים ייחודים ובכך לסייע בהכוונת המטופל למוצר / זן ספציפי באופן מדעי ומדויק.

בנוסף נתונים אלו יוכלו להביא לפיתוח של מחקרים קליניים נוספים והבנה טובה יותר של מנגנוני הפעולה של המרכיבים בצמח הקנאביס

infonabis.com ענו על השאלון האנונימי לחצו כאן

ביג דאטה - פרויקט איסוף הנתונים שמתבצע במעבדה של פרופסור דדי מאירי
ביג דאטה

למרות שאנו מעבדה צעירה, במהלך השנתיים האחרונות ציידנו את המעבדה בציוד החדיש והמתקדם ביותר. גייסנו צוות חוקרים ממגוון רחב של תחומים (ביולוגיה, כימיה, חומרים, פיזיקה והנדסה) וביססנו שיתופי פעולה רבים הן בישראל והן מחוץ לה.

משאבים אלו מאפשרים לנו לחקור כל אספקט הנוגע לקנאביס רפואי והיום אנחנו המעבדה המובילה בעולם בתחום. הצוות המיומן שלנו עובד בתיאום ושיתוף פעולה מלא על מנת להשיג את התוצאות המחקריות המדויקות ביותר.

כיום המעבדה שלנו חוקרת את הפוטנציאל התרפיותי של כימיקלים הנמצאים באופן טבעי בצמח הקנאביס ונקראים קנאבינואידים. במקביל למחקרים שונים הפועלים המעבדה, עיקר העבודה שלנו היא בחקר ההשפעות השונות של קנאבינואידים שונים על מצבים רפואיים שונים ומגוונים.

המחקר שלנו נסמך על יכולותינו הייחודיות בזיהוי כל מרכיבי הצמח. אנו משתפים פעולה עם כל המגדלים בישראל, רופאים, מחקרים קליניים בארץ ובחו"ל על מנת לעשות מהפיכה בטיפול בקנאביס רפואי ולהפוך אותו למדויק הרבה יותר.infinabis.com

ביג דאטה

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here