בוץ ים המלח – הבוץ הוא משקע חרסית ובו קיים ריכוז גבוה ביותר של מינרלים, שהעיקריים שבהם: נתרן, סידן, אשלגן, גפרית, אבץ, מגנזיום וברזל

בוץ ים המלח נוצר לפני אלפי שנים במהלכם נבנה הבוץ שכבות שכבות ממשקעי טיט
בוץ ים המלח|בוץ ים המלח

בוץ ים המלח

בוץ ים המלח נוצר לפני אלפי שנים במהלכם נבנה הבוץ שכבות שכבות ממשקעי טיט
בוץ ים המלח

המילה בוץ לרבים מאיתנו מעלה קונוטציות של גן הילדים בו היינו משחקים כשהיינו קטנים מה, שמעלה בליבנו אוירה של רוגע ושלווה.

הבוץ של ים המלח הוא אחד מהרכיבים הטבעיים, שקיבלנו במתנה מהטבע.

שכבות הבוץ נוצרו לפני כמעט 10000 שנים ובמשך מאות שנים הבוץ הסובב את ים המלח נודע בשל תכונותיו וסגולותיו הרפואיות.

ים המלח הינו הים המיוחד במינו הממוקם באזור הנמוך ביותר בשבר הסורי אפריקאי, הוא הוא בעל ייחודיות המבדילה אותו משאר הימים בשל הרכבי המינרלים המצויים בו.

בוץ ים המלח הינו הבוץ העשיר ביותר במינרלים ופרט לעשירותו נחשב כבעל התכונות הרפואיות הרבות ביותר.

בוץ ים המלח נוצר לפני אלפי שנים במהלכם נבנה הבוץ שכבות שכבות ממשקעי טיט

הבוץ הוא משקע חרסית ובו קיים ריכוז גבוה ביותר של מינרלים, שהעיקריים שבהם: נתרן, סידן, אשלגן, גפרית, אבץ, מגנזיום וברזל.

בוץ ים המלח נוצר לפני אלפי שנים במהלכם נבנה הבוץ שכבות שכבות ממשקעי טיט, שנוצרו ומסחף שיטפונות לים המלח.

בישראל קיימים כיום בשוק סוגים שונים של בוץ טבעי: בוץ שחור, בוץ לבן, בוץ חמר.

כאשר ההבדלים בניהם ניכרים בהרכב המינרלים וריכוזם.

גודלם המזערי של חלקיקי המינרלים בבוץ מאפשר להם לחדור לנקבוביות העור ולסלק תאים מתים ולהחדיר לעור גופינו מינרלים חיוניים לבריאותו.

הבוץ השחור הייחודי המגיע מהחופים הסובבים את ים המלח הינו בעל תכונות קוסמטיות נרחבות ומשמש כמרכיב עיקרי בטיפולי פנים, ספא, מסכות לעור ולגוף ומוצרי קוסמטיקה רבים נוספים.

פרט לכך תכונותיו הרפואיות של הבוץ גם הן לא מעטות והוא ניחן בתכונות טיפול ומרפא למגוון רחב של בעיות עור, מחלות מפרקים, פסוריאזיס, דלקת עור אטופית ורבים מגיעים לים המלח לא רק על מנת לנפוש אלה גם במטרה למצוא מרפא למכאובם.

ההקלה על מחלות העור מתבצעת על ידי כניסה של החולה למימי הים ועל ידי כך עורו סופג את המלחים שבמים ובעיקר את הקרינה המיוחדת הקיימת באזור או באמצעות מריחה של מסכות ומוצרי קוסמטיקה ייחודים המורכבים מהבוץ הקיים בים העתיר בגופרית הבריא ומבריא את עור הגוף.

ככל שגילנו עולה כך גמישותו של העור נעלמת והעור הופך להיות רופף ומעלה קמטים ומשקעים, באמצעות מריחה של הבוץ המופלא מים המלח על עור גופינו  הגופרית המצויה בו בשפע ממיסה את השכבה העליונה של העור ובכך תורמת להתחדשות מזורזת של התאים , תכולת המלחים הגבוהה שבו סופחת נוזלים ומביאה להתפחה של השכבות העליונות של העור פרט לכך החרסית ( קבוצת מינרלים חשובה) משייפת קלות את העור ומסייעת בסילוקם של התאים המתים והתוצאה לא מאחרת לבוא ונותר עור חלק מתוח יותר בעל נקבוביות נקיות ומכווצות.

תכונות רבות נוספות קיימות לבוץ במופלא והן:

סיוע בהעלמת צלוליט – אצל נשים רבות מופיע באיזורי הישבן הבטן והירכיים צלוליט אשר גורם לא מעט לתיסכול גם כאן יכול הבוץ המופלא של ים המלח להוות פתרון מאחר שבעיית הצלוליט נובעת מהפרעה בניקוז הלימפטי של חומרי הפסולת מגופינו נוצרת הצטברות שומן ונוזלים נדחסים לתאים וגורמים לניפוחם וכך למעשה נוצר המראה הגומתי על פני העור.

הריכוז הגבוה המצוי בבוץ יוצר לחץ אוסמוטי על הגוף וסופח את הנוזלים שברקמות העליונות של מהעור מה שקורה בעקבות כך הינו מתיחה לעור והעור הופך להיות מתוח, בריא ומבריק יותר

 

סיוע בהעלמת קשקשים – בעיית הקשקשים הינה בעייה שכיחה בעור הקרקפת אצל מריבת מהאוכלוסייה כיום בעיקר בימי החורף.

כאשר תהליך נשירת השיער נעשה בקצב מואץ ותאי הקרקפת מתים נוצרים קשקשים. הבוץ מכיל בתוכו אף את המינרל מנגן שתורם אף הוא להגברת הדם בכלי הדם הקטנים ובזה מסייע בצמיחת שיער וצמצום הנשירה.

הבוץ כמסייע בטיפול בפצעי אקנה: כשבעים אחוז מהמתבגרים כיום סובלים מבעיית האקנה, שאינה נפתרת בצורה מלאה באמצעות תרופות המוצעות לכך בשוק הרפואה, אך גם כאן בה בוץ ים המלח לסייע כפתרון יעיל לבעיית הפצעים המעיקה .

באמצעות הריכוז הגבוהה של המלחים מוענק לבוץ אפקט אנטי בקטריאלי שמסייע בהגנה על עור הפנים מפני חיידקים וכאשר הוא בה במגע עם החיידקים הקיימים על פני העור הוא מסייע בעיכוב התפתחותם.

הגופרית ושאר המינרלים שמכיל הבוץ הרפואי גורמים לייבוש מיידי של הפצעים עד העלמתם.

הבוץ כמסייע בהוצאת רעלים מהגוף: גם כאן הבוץ מקבל תפקיד מרכזי בחיי היום יום שלנו.

במהלך היום אנו נחשפים להצטברות גדולה של זיהומים  – אויר, מזון, אנשים שסביבנו .

הצטברות הרעלים אליה אנו נחשפים גורמת לבעיית תפקודו של העור ומקשה עליו.

תפקידו של העור בגופינו אינו קל ועליו לסייע לגוף לנקז את הרעלים החוצה.

כאשר הרעלים אינם מופרשים מהגוף ובשכבות העור העליונות מצטבר קרטין שהוא חלבון שיוצר את השכבות הקרניות של הגוף תפקיד הניקוז עבור העור הופך לקשה יותר מה שגורם לעור להראות עייף, מחוספס וחסר חיים.

בעיות עור רבות ומחלות רבות נפתרות על ידי שימוש בתרופת הפלא הנקראת בוץ ים המלח ותעשיית הבוץ בים המלח הינה אחת מתעשיות הקוסמטיקה המשגשגות כיום בשוק הישראלי.

שמן קנאביסבוץ ים המלח נוצר לפני אלפי שנים במהלכם נבנה הבוץ שכבות שכבות ממשקעי טיט

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here