שמן קנאביס נגד PTSD וחרדה

שמן קנאביס נגד PTSD וחרדה

שמן קנביס נגד PTSD וחרדה שמן קנביס וסגולותיו כנגד PTSD (תסמונת פוסט טראומטית) וחרדה

שמן קנביס נגד PTSD וחרדה
שמן קנביס נגד PTSD וחרדה

שמן קנאביס נגד PTSD וחרדה – תסמונת פוסט טראומטית היא הפרעה פסיכיאטרית, מתחום הפרעות החרדה, המתפתחת בעקבות חוויית אירוע קשה מאוד, טראומה, מבחינה נפשית או גופנית ונפשית כאחד. לדוגמה, בעקבות צפייה בתאונת עבודה קטלנית או בעקבות פציעה בתאונה כזו. בישראל ישנם אנשים רבים הסובלים  מפוסט טראומה או בעברית "הלמת" בעיקר בתחום תאונות בכביש ובתחום הביטחוני. המצב הביטחוני בארץ חושף אוכלוסיות רבות למצבי קיצונים שיכולים להוביל בקלות לחוויה פוסט טראומתית שמבלי טיפול נכון יכולה להוביל לירידה משמעותית ברמת החיים ובכל רמות התפקוד. ישנם עוד גורמי סיכון רבים ל PTSD .
לפי המודל הביולוגי הסיבה לPTSD  נטועה בהפרעה בנוירוטרנזמיטורים (תאים עצביים) ובעירוב שלוש מערכות מרכזיות כמו : המערכת האנדרנרגית, המערכת האופיואידית וציר ההיפותלמוס שאחראי על שחרור הורמונים שמווסתים פעילויות גוף שונות כמו למשל הגברת קצב הלב.
לפי המודל הפסיכואנליטי של ההפרעה קיימת הפעלה של קונפליקט פסיכולוגי חבוי בלתי פתור. החייאתה של טראומה בילדות גורמת להפעלת מנגנוני הגנה שונים המובילה להיווצרות תסמינים. מנגנוני ההגנה השכיחים כוללים הכחשה, הפחתה, פיצול, דיסוציאציה ואשמה.
לפי המודל הקוגניטיבי PTSD מקורה בסכמות מחשבה שגויות ולא רציונאליות שנוצר מתפיסה לא רציונאלית של האירוע הטראומטי וחשיבותו לחיי היום יום.

PTSD בולט במיוחד בקרב חיילים לשעבר שעברו אירועים מזוויעים וכואבים במהלך המלחמה.

שמן קנאביס נגד PTSD וחרדה – היום ההבחנה הרווחת לPTSD לפי אירגון הבריאות העולמי היא שלאחר אירועי חיים טראומטיים או מאתגרים, אנשים יכולים להישאר עם זיכרונות מהמצב.  PTSD בולט במיוחד בקרב חיילים לשעבר שעברו אירועים מזוויעים וכואבים במהלך המלחמה, ילדים שעברו התעללות, קורבנות אונס, שוטרים, כבאים ונשים מוכות, כולם בקבוצת הסיכון לקבל PTSD. מצב זה עושה את החיים מאתגרים, ולפעמים אפילו מתישים.

הדרך שבה שמן קנביס מסייע לאנשים עם PTSD

שמן קנאביס נגד PTSD וחרדה – הדרך שבה שמן קנאביס מסייע לאנשים עם PTSD, היא באופן ייחודי. השמן מכוון ישירות למתח, לחרדה, לדיכאון ולרבים מהסימפטומים הנפשיים האחרים הקשורים עם PTSD, ועל ידי הפחתת אותם, הסימפטומים הגופניים, שכן השניים קשורים זה לזה באופן עמוק. למרות שהטריגרים עדיין קיימים בחיי היום-יום, הקנבינואידים הנמצאים ב- שמן הקנאביס, עוזרים לחסום את קולטני מצב הרוח המופעלים, מקדמים הורמוני שינה, מווסתים את הורמוני הלחץ, חוסמים את הזיכרון מחדש (פלאשבקים, וכו ') ומשפרים את הלמידה. כל מה ששמן קנאביס עושה יכול להיות קשור ישירות למה שנדרש עבור אנשים עם PTSD לחוות הקלה מסוימת והפחתת הסימפטומים.

הארגון מכיר בסגולות הרפואיות של שמן הקנביס ועל התקווה שהוא נותן לכה רבים.

שמן קנאביס נגד PTSD וחרדה – ארגון הבריאות לחיילים משוחררים אמריקאים שיחרר בשנת 2017 הודעה שעל פי אלפי עדויות שנאספו מחיילים אמריקאים הסובלים מ PTSD, הארגון מכיר בסגולות הרפואיות של שמן הקנביס ועל התקווה שהוא נותן לכה רבים.
בין העדויות שפרסם נביא בפניכם דוגמא:
מעדותו של דוידסון: "שירתתי בצבא במשך שנתיים, וחזרתי הביתה מהפריסה שלי עם מקרה חמור של PTSD מאובחן. למרות שאני מדבר עם מטפל באופן קבוע, אני גם צורך שמן קנביס לטיפול ב PTSD שלי, על ידי לקיחת 30 מ"ג מינון יומי של שמן קנביס טהור ,שמן הקנביס הוא תרופה מדהימה שעוזרת לי לישון טוב יותר, בנוסף גם השמן גורם להקטנה בהתקפי החרדה שאני סובל מהם . שמן קנאביס עשה הבדל עמוק לא רק בחיים שלי, אלא גם בחיים של המשפחה שלי שמקיפה אותי ואת החברים שלי. "- רוג 'ד דוידסון.

שמן קנאביס נגד PTSD וחרדה –  החומר הפעיל סי בי די בעל סגולות רפואיות רבות חלקן קשורות ליכולת שלו "להדליק ולכבות" רצפטורים במוח שמשפיעים על פעולות חלבונים בתוך התא ובגוף כולו. היכולת של חוקרים בשנים האחרונות לבודד את החומר הפעיל סי בי די ולייצר תרופות שמכילות סי בי די מלאכותי ללא ההשלכות הפסיכואקטיביות שבאות עם עישון מריחואנה אך עדיין שומרות אותן תרופות על הסגולות של הסי בי די בהקלה על אורח החיים ובהפגת כאב נפשי ופיסיולוגי. אותה יכולת להפעיל את אותם רצפטורים על מנת להגיע למטרות שונות היא שמייחדת את הסי בי די ויש לצפות שבעתיד הקרוב יותר אנשים יקבלו תרופות שהן גרסא מלכותית של סי בי די, לעומת עישון או צריכת צמח הקנאביס במלואו ביחד עם החומרים שפחות רצויים במיוחד כשאנו ניגשים לטיפול בנפש שהינו טיפול המצריך גישה שונה מטיפול פיסיולוגי. היכולת של המערכת הקנבואידית להקל על מתח נפשי נובע ממספר דרכים או מספר פעולות שעושה הסי בי די על הרצפטורים במוח ובמערכת העצבים.
כיום הדרך שבא אנחנו מטפלים בבעיות של מערכת העצבים (ביניהם נכללת גם PTSD ) באמצעות שמן קנאביס היא דרך פרפיראלית כלומר כזאת שפועלת על כל מערכת הגוף ומפעילה את כל הרצפטורים, חוקרים מנבאים שבעתיד עם התמקדות המחקר נוכל לגלות חלקים שונים בגופנו וב סי בי די וכיצד הם מפעילים אחד את השני באופן נקודתי ולא רב מערכתי כפי שאנו מכירים מהטיפול היום בשמן קנאביס.

שמן קנאביס נגד PTSD וחרדה

http://www.researchgate.net/profile/Frederico_Ferreira3/publication/230860841_Cannabidiol_blocks_long-lasting_behavioral_consequences_of_predator_threat_stress_Possible_involvement_of_5HT1A_receptors/links/54ca326d0cf2517b755dc7c2.pdf

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3997295/

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/da.22031/abstract
http://www.hopegrown.org/blog/cbd-may-be-key-curing-ptsd
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24336729

שמן קנאביס נגד PTSD וחרדה

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

כתיבת תגובה

תוסף חמשת השמנים
תוסף חמשת השמנים
ארכיונים
תוסף חמשת השמנים
תוסף חמשת השמנים