שמן המפ תוסף תזונה

שמן המפ תוסף תזונה
שמן המפ תוסף תזונה

שמן המפ תוסף תזונה – תוזונת על

שמן המפ תוסף תזונה – ההיסטוריה של שמן המפ כתוסף מזון היא ארוכה, ארכיאולוגים רבים נתקלו בחפירותיהם בממצאים המראים על כך שעמים עתיקים בעבר צרכו את שמן המפ כחלק מהתזונה שלהם. בדיקת ממצאים על חרסים ומקומות אחסון שונים של מזון העלו עדויות לשאריות שמן המפ בתרבויות ממזרח אסיה עד אמריקה הדרומית.
כבני אדם הדיאטה המומלצת היא דיאטה רוויה בחלבונים, שומנים, ירקות ופחמימות. רוב המינרלים והויטמינים שאנו צריכים נמצאים באבות המזון האלו. רוב בני האדם בחברה המודרנית ניזונים מדיאטה רווית פחמימות אשר הופכות בתוך הגוף לטרי גליצרול, חומצת שומן שנאגרת בדפנות העורקים כפלאק וגורמת לחסימה חלקית ואף מלאה של כלי הדם שבו היא מצטברת.

שמן המפ מכיל בתוכו רק 10 אחוז של פחמימות ונחשב לתוסף מזון עני בפחמימות.
שמן המפ נחשב עשיר מאוד בחומצות שומן הכרחיות לתזונתו וחומצות מסוג אומגה 3, אומגה 6 ואומגה 9. חומצות השומן אומגה 3 ואומגה 6 נחשבות להכרחיות במלחמת הגוף כנגד מחלות לב וסרטן וידועות למדע כמורידות את הסיכון לחלות במחלות אלו, מחלות אשר נחשבות לקטלניות ביותר במדינות מפותחות אשר כוללות היום את רוב אוכלוסיית כדור הארץ.
בשמן המפ יש 0 אחוז כולסטרול אך 5 אחוז חומצות שומן רוויות אר נחשבות פחות מומלצות לחולים במחלות במערכת הדם והלב אך כמות זאת אינה מספקת על מנת להזיק.
חומצת השומן אומגה 6 מסוג GLA נמצאת בשמן המפ ונחשבת למורידה את הסיכון לחלות בדלקות שונות בגוף בשל הדמיון שלה לחומצת ארכידוניק אשר מתווכת בין חומרים אנטי דלקתיים בגוף ובחלקים שונים במערכת החיסונית של האדם. אננדמיד הוא אחד החומרים שחומצה זאת מפעילה כחלק מהמערכת האנדוקנבינואידית הנמצאת אצלנו בגוף וידוע כמגיבה לחומרים הפעילים טי היץ' סי וסי בי די.

אומגה 3 אחראית גם היא על חיזוק מערכת החיסון שבגוף. בשמן המפ היחס שבין שני סוגי חומצות השומן האלו מצוין והן מופיעות ביחס של 1 ל3 בעוד בתוספי תזונה מומלצים שונים יחסם נע בין 1 ל20 ל1 ל17, מה שממקם את שמן המפ גבוה בערך התזונתי של חומצות שומן הכרחיות אלו.

שמן המפ כתזונת על- שמן המפ מכיל בתוכו את ויטמין E, ויטמין שאינו מסיס במים ויש לו גוון שומני. ויטמין E עוזר לחזק את כלי הדם על ידי סילוק פלאק וחיזוק השכבה הפנימית של כלי הדם. ויטמין E נמצא כגורם תזונה חשוב מאוד לסובלים ממחלות לב ומחלות הנובעות מתזונה רבת פחמימות. מחקרים הוכיחו שויטמין E מחזק את העור, הלב ומשפר את היכולות היום יומיות.
ויטמין A גם הוא נמצא בשמן המפ, ויטמין A ידוע כמסייע לגוף כנגד מחלות עור ולוקח חלק בהיווצרות התאים בראות.
בנוסף שמן המפ מכיל בו סיבים רבים המסייעים לפעולות העיכול בחיות ובבני אדם.
כל אלה ממקמים את שמן המפ כתוסף מזון יעיל וחשוב במיוחד לחולי לב וראות.

http://www.cannabis.info/us/abc/30006617-nutritional-value-of-cannabis

http://www.seedguides.info/hemp-oil/#Hemp-Oil-Nutrition

שמן המפ תוסף תזונה – מחקרים רבים הראו שמחלות "מודרניות" כגון מחלות לב, סכרת ושאר מחלות נוספות קשורות לחוסרי בחומצות השומן אומגה 3 ואומגה 6. שמן המפ רווי בהם ומכיל בסך הכול כ80 אחוז של חומצות שומן חיוניות לתזונתנו.
ישנם אנשים שלמרות שמירה על דיאטה רוויה שחומצות שומן אלו סובלים מחוסרים בהם. חלק מהחוסרים האלו מוסברות על ידי מחלות גנטיות, מחלות התוקפות את מערכת החיסון אוו מחסורים באנזימים מסוימים בגוף. GLA הקיימת בשמן המפ נמצאה חשובה לדיאטה שלנו, זאת הוכיחו מספר רב של מאמרים שציוותו אותה לחומצות השומן אומגה 3 ואומגה 6. אנשים אשר סובלים מחוסרים ברכיבים אלה בשל סיבות אשר אינן קשורות לתזונה שלהם יכולים להשתמש בשמן המפ על מנת לעלות את כמות החומרים האלו בגופם ובכך לתרום למצבם הבריאותי באופן משמעותי מאוד.
שמן המפ מספק חומרים רבים החשובים לתפקוד הגוף שלנו בנוסף לחומרים שהזכרנו הנ"ל, בין החומרים הנוספים נמצא למצוא את החומרים: סידן, מגנזיום, ברזל, זינק, גופרית ונתרן. לכל אלו זקוק הגוף שלנו ואת רובן גופנו יכול להשיג רק באמצעות תזונה נכונה.

http://www.extsoilcrop.colostate.edu/CropVar/documents/oilseeds/alternative_oil/potential_of_hemp_seed_oil.pdf

שמן המפ תוסף תזונה –  מחקרים בנושא שמן המפ כתוסף תזונתי התמקדו רבות על אחוז ואיכות חומצות השומן בשמן המפ כגורם המרכזי להפיכתו לתוסף מזון כדאי לבני אדם. מחקר שהתפרסם בשנת 2000 ונעשה בני ג'רזי שבארה"ב ביקש להתמקד בתכונות נוספות מלבד חומצות השומן מסוג אומגה 3 ואומגה 6 שנמצאות בכמויות יפות בשמן המפ, הצוות חקר ומצא חומרים נוספים ובמיוחד את החומר הפעיל סי בי די בשמן המפ. הצוות החוקר מניו ג'רזי זיהה בשמן המפ חומרים נוספים כמו בי סיסטרול ומתיל סליסילאט שלא נמצאו במחקרים קודמים. בי ססטירול נמצא על ידי מחקרים קודמים בנושא לחומר אנטי דלקתי, מחזק את מערכת החיסון ואנטי פטרייתי. המחקר מציין שלחומרים כמו סי בי די אשר נמצאות בכמויות גבוהות בשמן המפ תמורות רבות לבריאותנו בעצם כך שהחומר הפעיל סי בי די מתקשר עם החלבונים cb1  וcb2 אר מסייעים בהחלמה מדלקות, חיזוק המערכת החיסונית ותנועה תאית אשר נחשבת על ידי הקהילה הרפואית כחשובה מאוד לבריאות הגוף ואיכות חיים גבוה. המחקר מצא שלשמן המפ ישנם סגולות אנטי מחמצנות שהן חשובות מאוד לבריאות גופנו ורצויות מאוד בתוספי התזונה שלנו.

שמן המפ תוסף תזונה – לסיכום ניתן להסתכל על שמן המפ כתוסף תזונה ולאמור מהמחקרים והעדויות שנאספו ששמן המפ יכול לשמש כתוסף מזון מצויין. כפי שמצאו חוקרים שונים הוא עשיר בחומצות שומן מסוגים אשר הכרחיים בדיאטה של אדם בריא ושאר חומרים כמו מינרלים, ויטמינים, ויסודות כמו מגנזיום וברזל. כל החומרים האלו הכרחיים לבריאותנו התקינה וידועים לקהילה המדעית כמסייעים כנגד: דלקות, סרטן, כשלים של מערכת החיסון ועוד. בנוסף שמן המפ מכיל חומרים שמעודדים קרישת דם והיוצרות של תאים שונים באזורים שונים בגוף כמו למשל בראות ובשכבה הפנימית של כלי הדם שלנו. בשל היחס הלא הוגן שזוכה לו שמן המפ יש להניח שיעבור עוד זמן עד שנראה אותו על המדף בחנויות תוספי התזונה אך המדע והקהילה הרפואית עומדים מאחורי הרעיון ומצביעים על סגולותיו של שמן המפ באם ניבחר אותו כתוסף תזונה.

שמן המפ תוסף תזונה

http://www.cannabis.info/us/abc/30005282-p-stylemargin-bottom-0cm-langen-usthe-wonders-ofcannabidiolp


לקריאת המאמר באנגלית

שמן המפ

Facebook
Twitter
ייעוץ והדרכה לחולים

עוד באותו נושא

כתיבת תגובה

חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
ארכיונים
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי
חמשת השמנים תוסף תזונה טבעי